FK Crvena zvezda [2013/14]

Ko je najbolji igrač Zvezde?

Boban Bajković
1
4%
Boban Bajković
1
4%
Boban Bajković
1
4%
Darko Lazović
3
12%
Dragan Mrđa
6
23%
Miloš Ninković
2
8%
Nejc Pečnik
10
38%
Nikola Mijailović
0
Нема гласова
Nenad Milijaš
0
Нема гласова
Neko drugi
2
8%
 
Укупно гласова: 26

Корисников грб
sasabab
First Team Coach
Поруке: 299
Придружен: 13 Нов 2010, 15:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од sasabab »

Zvezda već prodala Jankovića Romi!

Klub iz Ljutice Bogdana ugovorio transfer talentovanog fudbalera za januar 2013. godine. Dogovor postignut prilikom potpisivanja novog ugovora

FILIP Janković je pre samo sedam dana obnovio ugovor s Crvenom zvezdom do 2015. godine, ali će već naredne zime nastaviti karijeru u Romi!

Kako „Novosti“ saznaju, dogovor s italijanskim klubom postignut je tokom burnih pregovora s njegovim roditeljima o produžetku saradnje i mladi fudbaler će za obeštećenje od tri miliona evra napustiti „Marakanu“ u januaru 2013, kada bude navršio 18 godina.

Ostalo je da tokom proleća delegacija Rome, najverovatnije predvođena sportskim direktorom Valterom Sabatinijem, dođe u Beograd i precizira određene pojedinosti, čime bi sporazum i formalno bio zaključen.

Sabatini je po svemu sudeći jedna od ključnih karika u lancu, pošto su poznati njegovi dobri poslovni odnosi s menadžerom Falijem Ramadanijem koji već izvesno vreme, za sada nezvanično, savetuje Jankovića o potezima vezanim za Filipovu karijeru.

Iako poznat kao agent koji već godinama realizuje unosne transfere Partizanovih fudbalera u inostranstvo, prvenstveno u Italiju i Fiorentinu, a ima pod ugovorom i većinu najinteresantnijih igrača crno-belih (Lazar Marković, Šćepović, Babović, Miljković), Ramadani je ove zime uspeo da otvori vrata i u Crvenoj zvezdi. U decembru su na „Marakanu“ stigli njegovi klijenti Luka Milivojević i Nikola Maksimović, a sada je iz senke odigrao važnu rolu u budućem transferu Filipa Jankovića.

Inače, skauti Rome već dugo prate 17-godišnjeg Jankovića i on je pre izvesnog vremena posetio kamp „vučice“. Saznanje da je Roma izuzetno zainteresovana za Filipa bio je razlog zbog kojeg su njegovi roditelji insistirali da Crvena zvezda nedavno odbije ponudu Totenhema, pogotovo što im se nije svidela ideja da im „sin živi u kišnom Londonu“.

Primamljiva ponuda od kluba renomea Rome očigledno je bila i uzrok što su Jankovići insistirali da se u novi ugovor sa Zvezdom uključi klauzula o fiksnom obeštećenju od dva miliona evra. U Ljutice Bogdana nisu hteli ni da čuju za takvu opciju, pa su, poručujući da Zvezdu niko ne može da ucenjuje i uslovljava, bili spremni da Filipa vrate u kadetski tim ako ne dođe do produžetka ugovora.

Na kraju, očigledno je da su ipak pristali na kompromis. Iako u Zvezdi tvrde da klauzule nema na papiru, usmeni dogovor da Janković može da ode ako klub dobije tri miliona evra je postignut, što je u celu priču automatski uključilo Romu. Tako će crveno-beli izuzetno talentovanog igrača imati u svojim redovima još godinu dana, a posle toga će dobro profitirati od igrača koji se još nije afirmisao ni na srpskoj sceni. Koliko je potez dobar, pokazaće vreme.

TOTIJEV DRES NA POKLON

FILIP Janković je prilikom posete Romi dobio na poklon dres od legende kluba Frančeska Totija, koji je stasao kroz omladinsku školu kluba. Za početak, i Jankovića će u Romi čekati adaptacija kroz igre za „primavera“ tim koji trenira Alberto de Rosi, otac miljenika navijača „vučice“ i budućeg kapitena Danijela de Rosija.
Od rodjenja mog, nije pros'o bez imena tvog
Ni dan ni godina, Zvezdo crvena...
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

ma to uopste nije istina,videcete sutra ce to zvezda da demantuje..
a sto se mene tice ja bi ga prodao i za 500 000 hiljada..i bolji od njega su odlazili bez para(djuricic,milanovic..)pa sta..ne mozemo nikoga da prodamo za vise od milion poslednje 2 godine..tako da ako nude 3 miliona neka mu je srecan put.. :poz:
Um caruje, snaga dobro dodje.
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Nikolovski vec demantovao,tako da nista i od ove price.
Корисников грб
sasabab
First Team Coach
Поруке: 299
Придружен: 13 Нов 2010, 15:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од sasabab »

Pa niste valjda ocekivali da ce da kazu da su ga prodali, a izbori su u maju?! Ili to imate poverenja u Nikolovskog posto do sad nikad nije slagao? :)

Sve ovo deluje sumnjivo, a sta je prava istina necemo znati do januara 2013.
Od rodjenja mog, nije pros'o bez imena tvog
Ni dan ni godina, Zvezdo crvena...
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

sasabab пише:do januara 2013.
A 21.12.2012??? :xD:
Nzm, meni se cini da ide, sad je samo pitanje dal je 3m
Последње учитавање од voja92 дана 08 Феб 2012, 00:09, учитано 1 пут укупно.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

ja sam za prodaju 3 milke su 3 milke kasnije nece moci otici ni za 500k :D
Корисников грб
TOMARA
Assistant Manager
Поруке: 667
Придружен: 26 Нов 2010, 00:26
Место: Stara Pazova
Status: Није на вези

Порука од TOMARA »

Ja verujem da je to samo jos jedna u nizu od novinarskih patkica :rugalica: A mislim da bi mogli da dobiju mnogo vise para ako bi odigrao jednu sezonu kao standardni igrac... Nikako nije resenje da prodajemo nasu decu cim pokazu bilo kakav talenat... :fanman:
Корисников грб
sasabab
First Team Coach
Поруке: 299
Придружен: 13 Нов 2010, 15:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од sasabab »

Da znas da si u pravu, ne bi bio i prvi ni poslednji veliki talenat koji nije napravio ozbiljnu karijeru. Ali ovde je problem sto uprava prica kako je ugovorom sa Jankovicem ostvarila veliku pobedu, kako njih niko ne moze da ucenjuje, kako je to igrac na kome ce se zasnivati svetla buducnost Zvezde, a postoji mogucnost da su ga vec prodali.

Inace, ja se nesto plasim da cemo nakon golgeterskog ucinka Borhe, Kasalice i ekipe i prolecnoj polusezoni plakati za Kaludjerovicem i moliti ga da se vrati.

@voja92
ma kakav 21.12. ta prorocanstva Maja u pogresno desifrovana :)
Od rodjenja mog, nije pros'o bez imena tvog
Ni dan ni godina, Zvezdo crvena...
Корисников грб
ganso
Youth Team Coach
Поруке: 103
Придружен: 03 Авг 2011, 13:21
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ganso »

sasabab пише:Da znas da si u pravu, ne bi bio i prvi ni poslednji veliki talenat koji nije napravio ozbiljnu karijeru. Ali ovde je problem sto uprava prica kako je ugovorom sa Jankovicem ostvarila veliku pobedu, kako njih niko ne moze da ucenjuje, kako je to igrac na kome ce se zasnivati svetla buducnost Zvezde, a postoji mogucnost da su ga vec prodali.

Inace, ja se nesto plasim da cemo nakon golgeterskog ucinka Borhe, Kasalice i ekipe i prolecnoj polusezoni plakati za Kaludjerovicem i moliti ga da se vrati.

@voja92
ma kakav 21.12. ta prorocanstva Maja u pogresno desifrovana :)

Hhahahahahaha ma gresis za Kaludjera :shyguy:
Корисников грб
kiz4FM
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 10 Мар 2011, 22:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од kiz4FM »

Ja ne vidim razlog zasto ovaj transfer ne bi bio istinit, kada su Kaludjerovica prodali za 800 000 e... Na leto ce da prodaju Lazovica a i jos nekog klinca ako se pokaze u ovoj predstojecoj polusezoni. Mislim da jedino privatizacija klubova moze da pomogne poboljanju nase lige. Kao sto je nedavno izjavio A.Stanojevic da kada bi infrastruktura bila dobra i kada bi na stadionima bilo po 40 , 50 hiljada ljudi da nas fudbal ne bi bio nista losiji od Bundeslige.
...
Корисников грб
VeLiKi
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 19 Сеп 2011, 15:35
Место: Dugout
Status: Није на вези

Порука од VeLiKi »

kiz4FM пише:Mislim da jedino privatizacija klubova moze da pomogne poboljanju nase lige. Kao sto je nedavno izjavio A.Stanojevic da kada bi infrastruktura bila dobra i kada bi na stadionima bilo po 40 , 50 hiljada ljudi da nas fudbal ne bi bio nista losiji od Bundeslige.
tu se slazem sa tobom, i (na zalost) sa stanojevicem. ali srpski fudbal ima i vise boljki od toga. npr:
Iako poznat kao agent koji već godinama realizuje unosne transfere Partizanovih fudbalera u inostranstvo, prvenstveno u Italiju i Fiorentinu, a ima pod ugovorom i većinu najinteresantnijih igrača crno-belih (Lazar Marković, Šćepović, Babović, Miljković), Ramadani je ove zime uspeo da otvori vrata i u Crvenoj zvezdi. U decembru su na „Marakanu“ stigli njegovi klijenti Luka Milivojević i Nikola Maksimović, a sada je iz senke odigrao važnu rolu u budućem transferu Filipa Jankovića.
kada bi se rijesili ovakvih 'ljudi iz sjenke' poput ovih siptara koji nam svu omladinu izvukose napolje ovdje nikad nece ni biti dobre lige. sve je vezano: fudbal je los zato sto niko ne dolazi na stadione. niko ne dolazi na stadione jer je fudbal los. fudbal je los jer ga igraju ili djeca ili sprzeni starci bez cilja i koji su tu samo da zarade jos koju paricu prije konacne penzije jer nista nisu postigli u karijeri pa ne mogu biti ni treneri nekakvi. nema igraca u 'sredini', ljudi u naponu, koji ce zapravo i nositi igru. ko su takvi igracu u zvijezdi? tosic? ja sam apsolutno za privatizaciju. nek je kupi miskovic, nek je kupi putin licno sto se mene tice. al samo nek nije drzavna pa da je svaki idiot moze rastavljati po volji svojim mahinacijama. jer kada bi bila 100% u vlasnistvu jednog covjeka, onda bi se tacno znalo ko sta radi u klubu i ko je za sta odgovoran. klub je firma kao svaka druga. drago mi je da je napokon ova kuga presla i na partizan, sta im rade tamo, ono je tek pocetak. upropastice ga vise nego sto su zvijezdu, tamo se ima sta uzeti. jer tek kada i partizan upropaste onda ce valjda i navijaci shvatiti da je gotovo, da se nesto mora poduzeti.

po meni, valjalo bi:
1. privatizovati klubove. nek svaki navijac kupi po jednu akciju, kao sto su u britaniji uradili. navijaci drze udio kluba i njih se pita kada su vece odluke na redu.
2. privatizovati SVE klubove, ne samo velike.
3. tek kada se rijese prve dve stavke, onda navijaci moraju organizovati akcije i drzati stadione punim. kroz kase iz prodaje ulaznica klub moze da finansira sam sebe.
4. povecanim posjetama stadionima i sponzori ce naci interesovanja da ulazu u reklame na stadionima, od cega ce zarade imati i klubovi i liga. osvajanje lige bi onda imalo smisla i finansijski.
5. kada se vec ima para, onda zahtjevati od drzave tacno odredjen pravilnik o kupovini, prodaji i zastupanju igraca. u engleskoj je zabranjeno zakonom da se o buducim planovima igraca razgovara sa igracima IZVAN kluba. dakle, nema nekakvih dogovora u kuci s igracevim roditeljima uz kafu. imam osjecaj da je taj albanac usao jankovicima u kucu i rekao 'ugovor sa romom ili vam odose organi'

i u roku od godinu/dve fudbal bi imao smisla. i sta onda koci sistem? koce ga ljudi koji su srasli sa foteljama. cuj molim te, nekakav izandjali politicar kaze da podrzava zvijezdu. jel znate sto je podrzava? jer ima zaradu od nje koju dijeli sa lukicem. i tako ce stalno biti. 'top menadzment' kluba dijeli sebi zarade, da bi sve bilo legalno dijele ih i sa politicarima, zauzvrat politicari ne dopustaju javnu i transparentnu privatizaciju, pare zaradjuju na sumnjivim poslovima, navijacima je vise muka od toga i dizu ruke od kluba jer vide da nema svrhe da se utakmica gleda na tv-u, a kamoli ide na jednu, igraci se vuku po terenu jer im je samo da zarade platu jer ne znaju hoce li je i biti uopste...i eto, definicija srpskog fudbala.

a da stvar bude gora, ni u okruzenju nije nista bolje. jedini zapazeniji klub pored dva vodeca sprska je zagrebacki dinamo. a svi znamo kakav je mamic i sta radi. jedini nacin da se prekine ova tuga pregolema je da navijaci nekakvim organizovanjem zahtijevaju veci udio u donosenju odluka unutar kluba i da time probaju da pokrenu pitanje privatizacije. mora se znati ciji je tacno klub. ovako je niciji i svaciji.
Последње учитавање од VeLiKi дана 09 Феб 2012, 13:00, учитано 1 пут укупно.
:zvezda: "Po zimi, kiši, suncu, snegu ili košavi..." :zvezda:
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Pa sad da nije bilo tog Mamica,Dinamo bi odavno propao.Jeste on alfa seljacina,ali zato posluje kao da ima 3 fakulteta.

Slazem se sa vecinom u tvom postu,samo bi dodao i da vodjama navijaca vise odgovara ova prica nego privatizacija,iz mnogo razloga.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Falji Ramadani:
- "Ne brini Djuricu i Lukicu kad zafalji tu je Falji..."
Ziva istina...
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Ugovor Filipa Jankovica

Слика

Слика

Слика

(http://www.redstarbelgrade.info/)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

3 miliona evra :xD:
Корисников грб
sasabab
First Team Coach
Поруке: 299
Придружен: 13 Нов 2010, 15:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од sasabab »

Znaci da Bucko opet laze. Fica ima klauzulu na 3 M i sad je samo pitanje da Roma hoce da da te pare(a mozda je vec dala) i mi se tu vise nista ne pitamo.
Od rodjenja mog, nije pros'o bez imena tvog
Ni dan ni godina, Zvezdo crvena...
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ako je tako, onda bolje da ga odmah prodamo, sta ce nam maloletno dete koje moze da ode kad hoce za sicu.
Корисников грб
C.RONALDO7
Manager
Поруке: 2135
Придружен: 31 Јан 2011, 23:43
Место: SRB (SD) - ITA
Status: Није на вези

Порука од C.RONALDO7 »

Stvar je sto se mi navijaci nista ne pitamo, samo mozemo ovako da prosipamo razmisljanja po netu.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Vise se i ne cudim sto sve manje i manje ljudi gleda ovaj nas fudbal.
Корисников грб
C.RONALDO7
Manager
Поруке: 2135
Придружен: 31 Јан 2011, 23:43
Место: SRB (SD) - ITA
Status: Није на вези

Порука од C.RONALDO7 »

Mene cudi sto si se i cudio :)
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”