Mobilni internet

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Mobilni internet

Порука од zele »

Uzeo sam pre neki dan telenor mobilni net, ono modem usb i karticu, mozda sam trebao ranije da pitam ovo(pre nego sto sam se ugovorno obavezao),kakva su vasa iskistva sa tim netom? Imam paket od 10gb, neki studentski.
Inace nemam fiksni, a ni tv u stanu, pa samim tim ni kablovsku, pa ne mogu ni adsl, a ni kablovski net. Hteo sam neki wireless, ali svi provajederi koje sam zvao, su mi rekli da nemaju blizu baznu stanicu, a meni je bilo predugo da cekam koji mesec da je postave, a opet i kad bi bila bazna stanica morao bih da na krovu zgrade postavljam antenu, a pitanje je da li cu biti u stanu toliko dugo.
Nego ima li neko takav net, kako ga sluzi, koliko mu traje tih 10gb i druga iskustva vezana za to me zanimaju.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

Brzina i kvalitet zavise od lokacije, uglavnom su sredili 3G mrezu sada na celoj teritoriji Srbije osim Kosova, ali ne ocekuj neku veliku brzinu. Mnogo ljudi se zalilo na 3G internet najvise zbog brzine i kvaliteta mreze, ali je najveci problem to sto zaokruzuju protok na 100 kb, sto znaci da bez obzira na to da li ti za ucitavanje nekog sajta treba 5,10 ili 50 kb, zaokruzuje se na 100, isto vazi i za veci protok. Uglavnom gledaj da ne predjes ogranicenje jer ce te skupo kostati, ukljucuj samo kada ti je potrebno i ne bi trebao imati problema.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Hvala. Nego kad predjem ogranicenje pada mi brzina, takav mi ugovor. Sad mi je maksimalno dozvoljeno do 7,2mb, ali to je u idealnim uslovima(valjda kad zivis sa baznom stanicom u kuci :xD: ), pada mi brzina na 64kb, kad potrosim ovih 10gb. Sad mene zanima sta je tacno 10gb u smislu jel to 1000 sati surfa ili je to 50 sati, znam koliko je to teorijski, ali mene zanima kako to funcionise u praksi. Najvi se zanima koliko cu mb da potrosim kada budem gledao utakmicu na live streamu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

http://uk.answers.yahoo.com/question/in ... 924AAQc7Ti

Nije bas najbolje objasnjenje, ali svakako procitaj.
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Ja imam paket od 30 gb i nisam ga nijednom probio. Za download koristim flat kablovski, ovaj ti je vise za surfovanje. Sto se streama tice, zavisi od kvaliteta slike ali uglavnom oko 500-600 mb je tekma
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”