Laptop

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Laptop

Порука од tanke14 »

Gde bi mogao da nadjem najbolju ponudu po povoljnoj ceni, naravno verovatno bih uzeo na rate tj. cekove...
Rarmisljao sam i zakljucio da bi bilo ok kupiti:

Procesor: minimum 2.0GHz
Po mogucstvu sa web kamerom
RAM: minimum 1GB
Dijagonala: oko 15incha
OS: Windows 7
Graficka: Ne integrisana
I cini mi se da postoji kartica koja hvata wireless net sto bi bilo odlicno...
Budzet: oko 40k

edit: Znam da ima slicna tema,ali nisam je citao pre ovog topika,tako da se izvinjavam :wtf:
Последње учитавање од tanke14 дана 10 Нов 2012, 12:55, учитано 2 пута укупно.
Sé un hombre
Корисников грб
Etxeberria
Manager
Поруке: 1226
Придружен: 29 Нов 2010, 20:02
Место: San Mames
Status: Није на вези

Порука од Etxeberria »

Za te pare mozes puno bolje da uzmes.
I?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Cene laptopov su ti sustinski slicne, mozda se razlikuju oko 1k-2k dinara, a ako kupujes na rate to i nije neka razlika. Ja sam za oko 40k uzeo hp laptop, i3 procesor 2,4gh, 3gb rama, nvidia graficku na 1gb i 320gb hard disk. Skoro svi noviji laptopovi imaju kameru, a kartica za wireless se podrazumeva. Moj savet ti je da se raspitas dobro oko sistema za hladjenje, jer sustinski svi kvarovi na laptopu poticu od pregrevanja, naravno ako ne sednes na njega ili ti ne ispadne. Znaci, obavezno pogledaj kakva je kutija i koliko otvora za protok vazduh ima. U winwinu imas kupovinu na rate bez kamate, ali pogledaj na jos nekim mestima.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

Da li ti zaista treba laptop ili ti i desktop moze posluziti? Za 40.000 mozes da uzmes desktop racunar sa monitorom koji ce ti trajati minimum 4 godine, dok se sa laptopom neces toliko usreciti, a dobices mnogo manju vrednost za novac.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

ivanvess пише:Da li ti zaista treba laptop ili ti i desktop moze posluziti? Za 40.000 mozes da uzmes desktop racunar sa monitorom koji ce ti trajati minimum 4 godine, dok se sa laptopom neces toliko usreciti, a dobices mnogo manju vrednost za novac.
Kapiram da je bolje uzeti desktop, ali imam ih dva i treci mi nije potreban. Treba mi laptop sto zbog skole,prenosivosti itd. itd...
Последње учитавање од tanke14 дана 10 Нов 2012, 14:55, учитано 1 пут укупно.
Sé un hombre
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”