PCI graficka i PCI/e graficka

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

PCI graficka i PCI/e graficka

Порука од Makarije »

Imam probleme sa radom ove dve graficke u isto vreme.
Znaci u posedu imam Radeon 7000 PCI (Ide na PCI slot) i GV/r4350 512i koja ide u sad vec standardni PCI Ekspres slot.
Instaliram im drajvere i pojedinacno rade obe, stim sto kad jednu iskljucim a drugu pustim u rad i restartujem ona koja je iskljucena ko da nikad nije instalirana ni bila,drajveri ko da nisu ti ili pise da ne moze da startuje ili cak dobijem plave ekrane kad hocu da je upalim i restartuje mi se komp. Obe nece nikako da mi rade u isto vreme. U biosu pod opcijom imam samo ono primari grafik adapter, tu imam samo opciju PCI/e ili internal sto mi nista ne znaci.
Predpostavljam da je problem u drajverima zato sto je isti cip ili sta vec ali mozda sam jednostavno glup.
Kako da poteram obe u isto vreme, koja je caka?
Ova 7000 mi treba da teram nesto preko s/videa i dvi porta a ova novija mi treba zbog HDMI kurca palca teram nesto na LCD preko nje.
Hilfe.
Inace teram XP na racunaru.
Последње учитавање од Makarije дана 14 Нов 2012, 21:17, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

To je vrlo tesko da ces da odradis uopste, dare I say, impossible.
Mogu 2 PCI-E karte da ti rade u isto vrenem ali ova kombinacija nikako nece da radi. Jedva stvar koja moze da ti nekako pomogne je cinjenica da je DVI sposoban da prenese i zvuk preko svog porta, pa nije nemoguce da kada bi nasao DVI-HDMI adapter da ti i zvuk radi na LCD televizoru, mada sa ovako starom karticom ti se to ne isplati, bolje uzmi neku zasebnu tv kartu koja ima na sebi s video a vecina (verovatno cak i sve) novih kartica pored HDMI ima i DVI i VGA ulaze.
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Nacinio sam ga . :slavlje:
Nasao sam neku PCI 3d woodu karticu od 16 mb/a stavio u pci slot i tera ga. U displej propertisu ima 4 ekrana, sve u fulu. Izgleda je do drajvera i istog cipseta, mada verujem da se i tu moze naci pipa neka da i to radi. Hvala Ivane. :baloon:
Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

Idi bre Makarije, sta cuvas, gori si od mene :xD:

Sta si planirao da povezujes i kako?
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Sa ove ekspres kartice saljem signal preko hdmi na lcd a sa dvi ili vga obican monitor.
A sa ove pci cu da saljem preko dvi na vga nastavka signal na lcd na njen vga ulaz.
Ma imam si ja dosta kojekakve old/skul opreme, samo retko kad pameti da iskoristim.
Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

Ali to opet sve mozes da radis sa pci-e kartice, ati podrzava izlaz na tri monitora sa jedne kartice, osim ako imas samo 2 izlaza.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”