Crn ekran pri paljenju laptopa i problem sa zvukom

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Crn ekran pri paljenju laptopa i problem sa zvukom

Порука од Sloba »

E ovako... nisam primetio da se nešto čudno događa sa laptopom u zadnje vreme, čak sam ga i čistio poprilično često, skoro izbrisao oko 100gb prostora sa D... C mi je poprilično uredan imam win 7 itd itd... sobzirom da ja na forum ulazim zadnjih dana pa jedno 70% sa telefona (sreća pa mi ne otvara toliko sporo) a na laptopu sam samo kada radim u editoru onda mi je čudno jer ja praktično nemam nikakve skoro piratske programe i nešto tako što bi moglo da ugrozi računar... PES 15 jedino koji mi je tu već desetak dana otprilike ali je sve radilo isto. Od igrica još samo FM.

Sinoć sam regularno ugasio laptop i sad kad sam ga upalio pali se sve redovno i ide ona poruka welcome ali onda jedno 40 sekundi budi crn desktop totalno pa se pojavi slika.

takođe, nekad mi ne detektuje zvuk sa yt i tu imam problem..

sinoć sam updateovo adobe i to je zadnje što sam radio jer nije htelo da mi pusti nikakav video jer je bila prethodna neka starija verzija...

Ukratko, šta da radim i za zvuk i za crn ekran? Skeniram laptop ja... nemam virusa uopšte a i koristim neki majkrosoftov antivirus
Корисников грб
Grom
Assistant Manager
Поруке: 769
Придружен: 06 Нов 2010, 16:24
Место: Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Grom »

crn ekran je znak da je crkla graficka....probaj da graficku apdejtujes noviji drajver i drajver za zvuk...a ako od toga nista ne pomogne unisti drajver od graficke i probaj tako da primer restartujes pc i vidi dali se pojavljuje crn ekran ako se ne pojavljuje instaliraj opet drajver i ako se pojavi opet crn ekran onda bato kupi novu graficku...

Razgovor na medijima pred utakmicu i uspesan Team Talk je 80% vase efikasnosti vasih igraca.Jer ako tu pogresite dzaba vam bilo koja taktika ili trening
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Inače mi je laptop nov xD par meseci ima... mislim da sistem nije dobro podignut jer me zvuk zeza od početka... proveriću. Hvala ako još neko ima neki predlog neka kaže. :)
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Kad ti nešto ne radi kako treba prvo na šta sumnjaš je softver, proveri drajvere, pa ako i dalje ne štima onda onda reklamiraš, ako već imaš garanciju. Je l' ti win original?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Naravno, naravno. Imam uvek originalan win zato što mi se od tetke muž bavi sa tim pa mi on to namesti da ne moram da plaćam baš cenu originalnog sistema. :D Jedino još što može biti problem jeste taj što sam uzeo laptop bez sistema što znači da mi je taj čovek naknadno namestio.. pa ne znam da li se može uvažiti bilo kakva reklamacija ili nešto. Imam garanciju na 2 god.

Evo recimo sada je se upalio potpuno normalno i radi i zvuk i slika odmah. A nekad moram (tj u 90% slučajeva) da se igram sa zvukom da bih ga podesio da radi ulazim u podešavanja i pomeram onaj slajder gore dole i na to sam navikao. Ali ovo za crn ekran pri paljenju prvi put mi se dogodi.

:argh:
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Samo ti sredi drajvere. Garancija važi na hardver bez obzira na sistem.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

zvuk i slika = directX=drajveri
"I sut u dupe je korak napred"
Корисников грб
Grom
Assistant Manager
Поруке: 769
Придружен: 06 Нов 2010, 16:24
Место: Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Grom »

Garancija važi na hardver bez obzira na sistem u pravu je Zele...kad je vec nov nemoj da se maltretiras nego odes i reklamiras na vreme

Razgovor na medijima pred utakmicu i uspesan Team Talk je 80% vase efikasnosti vasih igraca.Jer ako tu pogresite dzaba vam bilo koja taktika ili trening
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Hvala svima! :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”