Serbia level 5 mod

Aleks87
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 03 Нов 2023, 15:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Serbia level 5 mod

Порука од Aleks87 »

Pozdrav svima,

Skoro tri nedelje mukotrpnog rada i evo, database je završen, igriv i mogu reći da sam zadovoljan.

Сликаbanner aleks87 by Aleksandar Levnajic, on Flickr

Neću ponovo ići u detalje sa svime što ovaj mod ima i pruža, ukratko...

- Seniorski sistem takmičenja do 5-ot nivoa, šesti je neaktiavan i služi samo za popunu liga.
- Kup takmičenje za seniore do okružnih nivoa, pobednik kupa se kvalifikuje za viši kup u narednoj sezoni
- Liga Rezervista (jedan nivo)
- Liga Omladinaca do trećeg ili četvrtog nivoa
- Liga kadeta, takođe treći ili četvrti nivo.
- Odrađenja regionalizacija klubova i takmičenja tako da promocije i ispadanja u niži rang funkcionisu mnogo logičnije.
- Full logo pack za sve klubove i takmičenja
- Kits i 3d kit pack za većinu klubova

Database je testiran četiri sezone i većih problema nisam imao, ili ih nisam primetio.

Download

Da nekucam ceo sistem i detaljno objašnjenje, u narednih par dokumenata možete videti ceo plan takmičenja:

https://i.postimg.cc/G2Jc1JHW/Liga-Seniora.png
https://i.postimg.cc/3NFWnQXD/Kup-Srbije.png
https://i.postimg.cc/3NfQKL7c/Liga-Rezervista.png
https://i.postimg.cc/zDtsHcZd/Liga-Omladinaca.png
https://i.postimg.cc/HxSh5VKJ/Liga-Kadeta.png


Postoje neki manji ili veći bagovi, na primer pojedine kadetske ili omladinske lige se neće učitati ili igrati svake sezone, ne znam zašto ali sam pronašao da je to bug koji nema rešenje, odnosno ne može se popraviti.

Saveti
- Pravilo za strance u Super ligi srbije nije uključeno u ovaj mod, tako da savetujem da pronađete neki od već kreiranih rešenja.
- Media pack takođe nije uključen u ovaj mod.
- Štiklirati na početku "Add players in playeble Teams"

Nadam se da će te uživati u ovom modu. Sigurno ima grešaka koje su promakle, molim vas da mi iste prijavite na inbox kako bi ih popravio. Svala dobronamerna kritika, savet, pohvala je dobrodošla!
Последње учитавање од Aleks87 дана 27 Нов 2023, 12:31, учитано 2 пута укупно.
asdj12
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 26 Дец 2021, 22:56
Has thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: Serbia level 5 mod

Порука од asdj12 »

Bravo!!! Jedva cekam!! :P

:fanman:
Aleks87
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 03 Нов 2023, 15:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Serbia level 5 mod

Порука од Aleks87 »

Pozdrav Svima, evo prvi update na database koji trenutno radim:

a. Trenutno sam završio prva tri ranga takmičenja plus 4. i 5. rang za Vojvodinu i Beograd (samo seniore). Trenutno radim na grafici (logo i kit pack) i to mi odnosi mnogo vremena, ali ok, izguraću nekako.

b. Od sutra počinjem sa 4. i 5. rangom zapadne srbije, mnogo je komplikovanije nego beograd i Vojvodina, tako da očekujem da će mi oduzeti nekoliko dana dok ne bude skroz gotovo i testirano. Grafiku ću završiti kasnije...

c. Testirao sam vojvodinu i Beograd u naredne 3 godine i samo nekih manjih pomeranja je bilo, ali 97% učesnika liga je ostalo isto ili tamo gde je trebalo biti. Kad završim ceo mod, odradiću dodatnu konstrukciju regionalnih liga za sve klubove što će dodatno umanjiti mogućnost da neki klubovi igraju u pogrešnim ligama ili regionima.

d. Završena je i liga rezervista, da budem iskren smanjio sam sa dva ranga na samo jedan, izgleda realnije i samo pojedini klubovi imaju rezervni tim (kao i u realnom sistemu).

e. Pravila liga, broj stranaca, rangiranje, bonus igrači....sve je manje više realno i izvodljivo (ono što je bilo moguće napraviti). Za sada nemam rešenje za pojedine playoff i baraže, tako da neki nisu realni ili su izostavljeni.


U nastavku par screenshot-ova do sada završenog.

Слика

Слика1.5 serbia by Aleksandar Levnajic, on Flickr
Слика1.4 serbia by Aleksandar Levnajic, on Flickr
Слика1.3 serbia by Aleksandar Levnajic, on Flickr
Слика1.2 serbia by Aleksandar Levnajic, on Flickr




Sledeći update za par dana
Aleks87
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 03 Нов 2023, 15:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Serbia level 5 mod

Порука од Aleks87 »

Pozdrav drugari, ukratko update 2.0....

Da, jako obilan projekat i mnogo toga da se uradi, ali progres je očigledan.

Celokupna struktura seniorskog takmičenja je završena, sve do 5 ranga takmičenja uključujući lige za popune (šesti rang) tamo gde postoje. Trenutno sam u fazi testitanja do sada odrađenog, ima par stvari koje treba da se isprave kao što su rasporedi, baraži između pojedinih liga, pravila...
Ukoliko je neko zainteresovan da testira ovaj database (do sada odrađeno), neka mi se javi na inbox. Mislim da je svima cilj da ga odradimo što je moguće realnijem tako da je svaka pomoć dobrodošla.
Posebno pomoć oko kreiranja baraž utakmica u advance modu (ako neko ima vremena, ako ne pronaćiću neko rešenje).

СликаCapture 2.0 by Aleksandar Levnajic, on Flickr

Trenutno radim paralelno na logo pack i kup takmičenjima, mislim da ću za vikend završiti kupove dok će logo pak trebati još desetak dana da svi klubovi dobiju pripadajući logo. Do sada sam odradio oko 70% klubova i takmičenja što se grbova tiče, dresovi su samo oni koji su već ranije i bili dostupni.

СликаCapture 2.1 by Aleksandar Levnajic, on Flickr

СликаCapture 2.2 by Aleksandar Levnajic, on Flickr

СликаCapture 2.3 by Aleksandar Levnajic, on Flickr

СликаCapture 2.4 by Aleksandar Levnajic, on Flickr

Od naredne nedelje krećem sa kreiranjem juniorskih liga i sistema takmičenja. Nadam se da će ići mnogo brže jer nema mnogo klubova koji moraju da se potpuno kreiraju.

Za kraj, trenutni problemi na koje nailazi:

- Baraž ili playoff između pojedinih liga, znam da može na advance mode da se odradi samo nikad nisam do sada radio.
- Raspored pojedinih takmičenja nikako ne mogu da uskladim sa zimskim pauzama. Šta god da promenim, jesenji deo prvensvta uvek ima barem jednu ili dve utakmice više nego proleće.
- Migracija klubova u takmičenja koja im geografski ne pripadaju (npr klub iz Niške zone pređe da se takmiči u Vojvodinu), je smanjen na minimum ali i dalje postoji. Pokušavam testovima da lociram svaki klub koji migrira i da ga u editoru zakucam za pojedino područje. Migracije se desavaju i pored usklađenih geografskih područja u editoru za svako takmičenje, odnosno konfigurisanju regionalnih liga. Čak i šesti rang je fleksibilan sa brojem klubova tako da bi popuna liga od petog nivoa trebala ići prirodnije i očekivano.

Toliko za sada, naredni updade sledeće nedelje, ceo mod bi trebao biti gotov pre kraja meseca.
Aleks87
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 03 Нов 2023, 15:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Serbia level 5 mod

Порука од Aleks87 »

Pozdrav svima,

Skoro tri nedelje mukotrpnog rada i evo, database je završen, igriv i mogu reći da sam zadovoljan.

Сликаbanner aleks87 by Aleksandar Levnajic, on Flickr

Neću ponovo ići u detalje sa svime što ovaj mod ima i pruža, ukratko...

- Seniorski sistem takmičenja do 5-ot nivoa, šesti je neaktiavan i služi samo za popunu liga.
- Kup takmičenje za seniore do okružnih nivoa, pobednik kupa se kvalifikuje za viši kup u narednoj sezoni
- Liga Rezervista (jedan nivo)
- Liga Omladinaca do trećeg ili četvrtog nivoa
- Liga kadeta, takođe treći ili četvrti nivo.
- Odrađenja regionalizacija klubova i takmičenja tako da promocije i ispadanja u niži rang funkcionisu mnogo logičnije.
- Full logo pack za sve klubove i takmičenja
- Kits i 3d kit pack za većinu klubova

Database je testiran četiri sezone i većih problema nisam imao, ili ih nisam primetio.

Download


Postoje neki manji ili veći bagovi, na primer pojedine kadetske ili omladinske lige se neće učitati ili igrati svake sezone, ne znam zašto ali sam pronašao da je to bug koji nema rešenje, odnosno ne može se popraviti.

Saveti
- Pravilo za strance u Super ligi srbije nije uključeno u ovaj mod, tako da savetujem da pronađete neki od već kreiranih rešenja.
- Media pack takođe nije uključen u ovaj mod.
- Štiklirati na početku "Add players in playeble Teams"

Nadam se da će te uživati u ovom modu. Sigurno ima grešaka koje su promakle, molim vas da mi iste prijavite na inbox kako bi ih popravio. Svala dobronamerna kritika, savet, pohvala je dobrodošla!
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Serbia level 5 mod

Порука од Pinky007 »

Svaka cast na trudu, jedno pitanje, sta je konkretno problem sa pravilom za strance u nasoj ligi ?
Aleks87
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 03 Нов 2023, 15:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Serbia level 5 mod

Порука од Aleks87 »

Pinky007 пише: 28 Нов 2023, 10:01 Svaka cast na trudu, jedno pitanje, sta je konkretno problem sa pravilom za strance u nasoj ligi ?
Pozdrav Pinky007, Hvala mnogo!

Mozda ovaj teks objasni vise:

https://serbian-fm.net/viewtopic.php?t=17702

U pitanju je samo pravilo o broju stranaca u super ligi, odnosno da se EU igraci vise ne smatraju strancima.
Trenutno u modu svi igraci koji nemaju ex-yu pasos smatraju se strancima, i sedam najvise je moguce imati u sastavu.
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Serbia level 5 mod

Порука од Pinky007 »

Hvala na pojasnjenu. Je li i u realnosti sedam stranaca dozvoljeno ili manje ? Meni se cini da je bilo da mogu 4 da budu u prvih 11?
Aleks87
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 03 Нов 2023, 15:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Re: Serbia level 5 mod

Порука од Aleks87 »

Mislim da je 7 u celom sastavu, ne prvi 11, mada sam moguce tu napravio gresku. Pravilo koje sam nasao je da je 7 mogli biti registtovano za utakmicu.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Re: Serbia level 5 mod

Порука од Karna »

Svaka cast na ovom dodatku... Treba vremena ovo napraviti zaista!
Elem, sto se tice stranaca u Superligi moze da bude 4 stranca u 11, sto se tice rezervi nema ogranicenja, na klupi mogu svi da budu stranci.
Корисников грб
Vixman
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 17 Дец 2022, 12:32
Место: Крагујевац
Steam: VixmanWasTaken
Status: Није на вези

6. Rang

Порука од Vixman »

Napravio sam igrivi 6. rang, nije ni blizu dobro urađen kao tvoj 5.
Koristio sam tvoj editor fajl za 5. rang i dodao sam 1 ligu ispod za svaku od 27 okružnih koje si ti pravio, što znači da je ovo samo nekih 55% od ligi u stvarnom životu, ali i dalje je po meni veoma igrivo, takođe da napomenem za klubove sam samo namestio imena i za 90% klubova sam namestio klupske boje i dresove, grbovi i stadionu su za mene preveliko mučenje.
Ko želi da igra: https://www.mediafire.com/file/4foyudp3 ... V.fmf/file
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM24 Editor fajlovi i DB dodaci / Databases”