Graficke karte, zamena, ili ne?

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Закључано
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Graficke karte, zamena, ili ne?

Порука од Vladar »

Drugari, ako se neko razume: Ima li smisla menjati moju sadasnju integrisanu graficku NVIDIA Ge Force 6150SE nForce 430, sa 3470 ati radeon? Obe rade na 1 gb.
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Lucifer »

Na 1GB cega rade ? To je integrisana kartica sa ploce MSI K9N6PGM2-V ili V2 inace krs kartica ..
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ne znam na sta mislis, tako mi pise "total available graphics memory 831mb"(receno mi je da je to 1gb, ne znam o tome, pa slusam druge). Ako se pitanje odnosilo na ram memoriju racunara - 2gb. Moje pitanje je da li se isplati stavljati ovu gore pomenutu, 3470 Ati Radeon, umesto ove moje integrisane, odnosno da li ce mi funkcionisati na optimalnom nivou?
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Lucifer »

Vidi ti mozes da stavis svaku graficku koju podrzavaju ostale komponente na racunaru kad ubacis tu ova sa ploce ce da se automatski iskljuci .. Ne znam odakle ti ta 3470 .. da li si je dobio, kupio, planiras da je kupis ili sta vec .. ali nije ti ona mnogo bolja nego ta integrisana na ploci tako da ne bi nista specijalno dobio .. moj ti je savet da prodas to sve u kompletu i kupis nov komp ako si u mogucnosti ..

Sto se tice ove integrisane koje imas ona koristi deo Rama memorije iz racunara .. Znaci ako imas 2gb rama najvise sto moze ona da uzme je 256mb .. pa ce ti u windowsu pisati da imas rama 1.75gb umesto 2gb ..

Ja sam imao tu plocu i graficku pre par godina ali sam imao 8500GT dok mi nije riknula .. Kasnije sam koristio samo tu integrisanu dok nisam kupio nov komp .. I zavrsavala je neki solidan posao bar sto se tice FMa .. Za ostalo slabije ..
Последње учитавање од Lucifer дана 09 Окт 2011, 20:40, учитано 2 пута укупно.
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Veliko hvala, to sam i hteo da saznam - da li je, i koliko bolja od ove koju sada koristim. Svestan sam da je ploca ogranicena, imam u planu vec duze vreme da je menjam, a ovo mi iskrslo za graficku povoljno, pa sam se pitao vredi li truda.
U pravu si za ovo oko integrisane kartice, upravo je tako, krade mi oko 130mb od rama. Ja samo fm i pes i igram, to je prethodnih godina sljakalo, pa nisam nalazio cvrst razlog da menjam racunar. Ipak novi pes zahteva nesto ozbiljnije kako bi uzivao u svim njegovim carima, tako da cu se cimati uskoro oko toga.
Zahvaljujem jos jednom care.
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Lucifer »

Opusteno drago mi je da sam pomogao .. :cheers:
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Katanac.
Закључано

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”