(FM14) Koga trenutno vodite?

Sve o Football Manager-u 2014
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Слика


Klasicna sprdacina, doveo jednog krstenog spica i 2 mc-a. Jednom puko misic i imo 6 meseci pauze, drugi se sprdo.



Слика


Bukvalno najnebitnije kupove sam uzeo. Ali dobro, lepa nagrada legla, tako da sam sad finansijski sjajan.

Слика



Слика

Daleko najbolji igrac, jebiga, jesam mu dao veliku platu, ali vratio ju je.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Majko moja, u 15. ligi Irske igrac skoro pa dobar k'o ovi moji u Proleteru, Prva Liga Srbije :xD:
Inace, lepo picis ovo. Koliko do prve lige?
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Сад сам ушао у прву лигу.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Završena je prva sezona u čempionšipu, može se reći uspešno. Ostvaren je primarni cilj, izboren je opstanak, čak 4 kola pre kraja! Moglo je biti i bolje, ali na nekim mečevima zaista nisam imao sreće.
Слика
Poslednji klub koji je ispao je Mensfild.
Ovim plasmanom postigli smo najveći uspeh u istoriji Barneta.
Слика
Klinci napreduju fino. Učinak još nije zadovoljavajući, ali još su to deca, vredi ih čekati.
Слика
Слика
Слика

Sledeće sezone ćemo igrati na Stamford Brižu!
Слика
Odbio sam i dve intervjua, nisam ja dupe gulio po engleskim livadama da bih otišao u drugu ligu Francuske.
Слика
Dobili smo novog sponzora.
Слика
I stigao je i budžet za narednu sezonu.
Слика
Sad pojačanja, ne verujem da ću nekog prodati, već sam otpustio 7 igrača, zadržao sam kostur ekipe. Igračima koji su ove godine bili na pozajmici kod mene ističe ugovor u matičnim klubovima, nadam se da ću uspeti obojicu da dovdem. Već sam zapazio neke talentovane Čehe, Dance, Fince i Hrvate valjda će biti para da ih dovedem, kada kažem para, mislim na platu, pošto sve gleda da dovedem po isteku ugovora.
Последње учитавање од zele дана 19 Јул 2014, 22:22, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Aj sad da se ganja plej of!! Solidna prva sezona. Dobar ti je ovaj Karlson, nije los, da mu je kompozur bio bi vrhunski.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Пера добар дечко. Ја му рекао да га доведе.
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

zele, svaka cast. Moze ss od Luisma Villa?
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Tomić-Čif skaut ,Nikolić-Direktor of Fudbol, Andros-HOJD, Sarma- asistent menadžer, Radman-u18 menadžer, Mrek- menadžer rezervi, Neme-predsednik/vlasnik, za drugo ni nije.

Edit: Evo ss-a, raspad lik, nije ni igrao kod mene 4 meča samo. Odmah je otišao na free.
Слика
Последње учитавање од zele дана 20 Јул 2014, 02:31, учитано 2 пута укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
TOMARA
Assistant Manager
Поруке: 667
Придружен: 26 Нов 2010, 00:26
Место: Stara Pazova
Status: Није на вези

Порука од TOMARA »

Poceo sam ozbiljan sejv sa Southampton-om i zavrsio prvu sezonu... Ekipa je neverovatno zanimljiva za vodjenje i nije slucajno sto pola FM zajednice igra sa njima... Prezadovoljan sam ucinjenim i da predjemo na stvar...

U Premier ligi smo zauzeli 2. mesto iza neverovatnog Mancestera koji je dominirao od pocetka... U pocetku je bilo oscilacija u igri, dok tim nije uigrao formaciju i dok se nije iskristalisala prva postava... Kasnije je sve islo mnogo lakse i mnoge ekipe su se neslavno provele u okrsajima sa mojim pulenima... :ole:
Слика

Слика

Слика

Osvojen je Capital One Cup uz puno srece u zrebu, sto ne umanjuje znacaj pehara... :winner:
Слика

U FA kupu nismo uradili nista vredno pomena... Ispali smo od Norvica u 4-oj rundi...

Malo statistike igraca iz lige...
Слика

Dobio sam i 2 regena vredna pomena... Nadam se da cu napraviti nesto od njih...
Слика

Слика

I evo slicica najboljih i najvaznijih igraca i njihovog napretka...

Bachi, kako ga ja zovem je odigrao fenomenalno i bio je najbolje pojacanje ekipe kao i najbolji strelac ekipe...
Слика

Dete Svetaca i moj omiljeni igrac u ekipi... Da ne trosim reci, brojke sve govore...
Слика

Jos jedan vrhunski asistent koji je terorisao protivnicke odbrane po levom boku...
Слика

Kapetan sasave druzine...
Слика

Stub odbrane...
Слика

Mlada nada engleskog fudbala i nebruseni dijamant fudbalske skole Svetaca...
Слика

I za kraj, po meni, najbolji BWM koji postoji... Decko je definicija pozicije na kojoj igra...
Слика

:cheers: :cheers: :cheers:
:zvezda: FOOTBALL MANAGER MANIAC :zvezda:
Слика
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Tomara, pokidao si sa Southamptonom, igrao sam i ja sa njima bas su full, ovog Wanyamu sam prodao na kraju druge sezone Man City-u za nekih 40-50 miliona ne mogu tacno da se setim, imaju odlicnu ekipicu i lepe parice samo sibaj sa njima :D
Корисников грб
TOMARA
Assistant Manager
Поруке: 667
Придружен: 26 Нов 2010, 00:26
Место: Stara Pazova
Status: Није на вези

Порука од TOMARA »

Najzanimljivija ekipa koju sam do sad vodio... Ja ne planiram da prodajem ove vaznije igrace iz kluba.... Nekako mi merak da peglam sa njima... :) Samo par pojacanja da popunim rupe u timu, i forsiranje klinaca... :cheers:
:zvezda: FOOTBALL MANAGER MANIAC :zvezda:
Слика
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Ma da razumem te, ali meni je on insistirao da ode u City i onda reko bolje da ga prodam za dobre pare isvi srecni nego da mi ode za neki sitnis a razbija kako igra :D
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Op,op Barnet u ozbiljnoj trci za plasman u PL. Ubiše me povrede i tanka klupa.

Слика


Edit: Opasno se zagužvalo! Ali imam najlakši raspored, bar na papiru.

Слика
Последње учитавање од zele дана 25 Јул 2014, 03:52, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Sarma
Youth Team Coach
Поруке: 165
Придружен: 18 Окт 2011, 21:32
Место: Ljubljana
Status: Није на вези

Порука од Sarma »

Mrzi me da pišem, ali imam veliku želju.
Daleko teža igra nego Zeletova (barnet, pro, 5. liga) obzirom da sam počeo iz 6. lige, semi-pro klub, samim tim daleko kvalitetnija i zanimljivija. Zeleta volim i ljubomoran sam što mu ide dobro i svaka čast na uspesima.

Ajde malo i ja da izvadim ćunu da se pohvalim.

Trenutno sam na početku devete sezone i igram po prvi put Championship. Prvo da se pohvalim sa nečim što Zele nema (osim velike piše):

Слика

Trenutno posedujem sve trofeje koji se mogu osvojiti u igrivim ligama ispod Championshipa. Ako osvojim Championship, imam realne šanse da kada budem jednom u premijer ligi, posedujem bukvalno sve trofeje koji postoje u Engleskoj. Jedan od ciljeva koji se izrodio tokom igre.

Drugo, prethodna sezona je bila san snova. Cel sezonu prvi, sa popriličnom razlikom bodova, bežim od Sanderlenda, da bi na kraju sveo svoju igru na molitve, da li će Sanderlen da izgubi. Ja loš, oni lošiji, meni titula. Da ne bude kako sam uzeo titulu na njihovu slabu igru, išamarao sam ih u poslednjem kolu.

Слика

Inače, pošto fm krade i u principu igru gradi prema onome kako ti igraš, sezonu pre ovoga si lagano sa 10 bodova manje uzeo titulu, ja sam morao da pišam do 96 i rekorda L1 za ovih 8 punih sezona.

Moj tužni skor:
Слика

Sanderlendov tužni skor:
Слика

Tako da, da me je Sanderlend dobio u zadnjem kolu, osvojili bi titulu. Naravno i ove sezone sam imao užasne probleme sa povredama pred kraj sezone, ali sreća zadnje kolo se igra oko 2 nedelje posle predzadnjeg, što mi je dosta pomoglo.

Najbolji igrač bez premca:

Слика

Skor prethodne sezone:
Слика

Još jedan istaknuti igrač:
Слика

Njegov skor:
Слика

Što se tiče transfera, nije loše. Prodao sam oba prva beka, koja su bila odlična, portugalca, za oko 4 miliona, našao zamenu za desnog beka, levog mislim da može da pokrijem Danac Hojer. Jedino je problem što su obojica dobili po 50% od transfera, jer nisam imao za plate da im dam ranije, pa sam morao da se cenjkam nekako. Sad ne dajem više to, sad dajem 50% za promociju, jer iovako ne verujem da ću ući u PL do isteka ugovora tih igrača.

Transferi:
Слика

Konačno neka korist of parenta, osim 120k godišnje, videćemo kako će se snaći:

Слика

Naravno, tu je sjajni golman, kapiten Tanev:
Слика

Cela ekipa:
Слика

I dalje igram 442, već sedmu sezonu za redom mislim, i odlična je zaista:
Слика

Umalo da dovedem Majkla Bredlija. Nije tražio velike pare, hteo da bude i U18 menadžer ja mu dao, ali je sisica otišao za manje para u New York koji ima brooka ekipu (malo matoru ali opet):

Слика

Inače, dobra stvar je da sam sa ljudima dogovorio nove ugovore, dratično veće. I konačno oće da produže na više od godinu i po dana. Sa finansijama sam stabilan, imam 2,6 miliona balansa, posle ovih prodaja sa platama sam ispod budžeta, iako sam ga pre probio. Možda dovedem još jednog Hrvata zadnjeg veznog na free, pa da bude neka prodaja opet. Na stadionu mi ugrađuju stolice, biće gotovo do zime, tako da ću imati 5800 sedećih mesta. Trenutno igram na stadionu Wolves-a, ali je poseta ista kao da igram i na svom stadionu. Očekujem da ću ući u premijer ligu za 3-5 godina, ranije ako budem imao sreće neke lude i ako me posluži zaista odlična taktika. Finansije trenutno vidim kao najveći potencijalni problem, pre svega zbog nemogućnosti davanja nekih većih plata, što je sve povezano sa malim stadionom. Generalno sam zadovoljan karijerom i prezadovoljan, posle one 4 samoubilačke sezone u Skrill premijeru, ispadanja iz finala plejofa, i sl. Ostajem pri svom cilju da se popnem na krov sveta sa Telfordom, pa koliko bude trebalo, iovako nema ništa pametnije da igram na FM-u od ovoga. Ae uzdravlje.

@Zele Jel si ušao u PL?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Bilo je frke sinoć, ali Barnet je izborio PL! Poslednja tri kola sam igrao sa Barnslijem(zakucani za dno), Ipsvičem i Boltonom(ekipe na 18. i 19. mestu), od toga su dva meča bila kući, a Baensli u gostima. Ubedljivo najlakši raspored od svih koji su se borili za PL. Ali kad sam u poslednjem kolu pri vodjstvu 2-1 protiv Boltona dobio crveni, verujte da nije bilo lako, jer je Njuka u tom trenutku vodila sa 4-1 i samo čekala moj kiks da me preskoči.

Слика

Najzad je Li Mekmejhon imao dobru sezonu, bio je drugi strelac lige. Konačno da i od njega vidim 20+ golova.
Слика
Ali on nije najbolji igrač, Ešli Heris je poneo to laskavo priznanje. Dečko je sabio sezonu, igrao je na nekoliko pozicija, primarna mu je bila aml, ali zbog povreda, kartona i umora koristio sam ga na svim mestima u napadau(amc, amr, st) i odigrao je odlično. Bio je drugi asistent lig(zbog više odigranih utakmica, a imao je isto asistencija kao prvi) i proglašen je za igrača godine u čempionšipu(bio je najbolje ocenjei igrač).
Слика
Слика
Od ostalih bih izdvojio Petera Karlsena, odigrao je odlično, a dobio je i nagradu za najboljeg mladog igrača čempionšipa.
Слика
Слика
Sledeće sezone ćemo opet igrati na Stamford Bridžu zato što se The Hive ponovo budži.
Слика
A stigao je i budžet za debi sezonu u PL.
Слика
A i pare od tv prava.
Слика
Neophodni su bekap za dl, gk, st, aml, startni amr i bbm i jedan dobar dc, valjda će biti dovoljno para za sve, ako ne, možda uzmemo neke igrače na loan.
Последње учитавање од zele дана 25 Јул 2014, 17:33, учитано 2 пута укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

Zele odusevljavas me sve vise i vise :D

Ajde sad da osiguras opstanak u PL imas pristojan budzet.

Srecno!
Последње учитавање од Dr. Moo дана 25 Јул 2014, 15:22, учитано 1 пут укупно.
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Слика

Слика

Слика

Слика



Previše me je sralo ove godine, Ovaj gore dečko mi je najbolji igrač.
Još uvek sam semi-pro, ali u sledećoj sezoni postajem pro, tako da kapiram da mogu da ponovim uspeh, ako ne i da izborim LŠ.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Au kakav prelazni rok! Gledali smo da prodjemo sve jeftinije(i po pitanju cene igrača i po pitanju plata), pa smo uglavnom dovodili dovodili regene iz istočne evrope.

Levog beka smo doveli iz Sparte(Prag), Petr Urban, plaćen samo 900k planiran je kao bekap Jensenu, ali sezona je duga, Jensen je prilično agresivan, pa ako ne budem mogao da istrpim budalu, Čeh će biti prva opcija.
Da pojača konkurenciju u veznom redu, na poziciji centralnog veznog, doveden je i Dinama iz Zagreba, Marin Elez. Plaćne je tričavih 500k, računam da če biti dobar bekap bbm. Mislim da može da napreduje.
Pavel Zelenka je kaparisan još u januaru i za njega je plaćena kompenzacija koja je propisana po tablicama UEfA-e, oko 50k. Može da igra na više mesta u veznom redu, nije nešto posebno, ali se nadam da ća napredovati.
Borek Dockal, univerzalac, doveden je da bi pojačao konkurenciju u veznom redu, a i njegovo iskustvo će značiti ovim mladim momcima. Plaćen oko 60.
Koli Vudrou je plaćen tričavih 300k i doveden je da bude podrška prvom napadaču, Liju Mekmejhonu. A i ako budem morao da menjam formaciju u decembru da mogu da izvedem nešto sa dva špica.
U istu tu svrhu je dovden i talentovani napadač iz DanskeFleming Stenderup, nije nešto, ali možda će napredovati, dobar je za bekapa. Plaćen 800k.
Kao podršku na levom krilu doveden je Markos Lopes, nekadašnja nada Sitija i Benfike, nisam nešto zadovoljan, ali boljeg i jeftinijeg nisam mogao da nadjem. Došao je po isteku ugovora.
DŽud Vinčester je igrač koji može da igra na više mesta i na više rola u veznom redu, pa je zbog toga dovden. Možda nisam morao da ga dovodim, ali već nekoliko godina mi je u planu, pa kad sam video da je slobodan u izboru novog kluba, odlučio sam da ga dovodem.
Talentovani Australijanac, Džejmi Hjuz je dovden da pojača bedem ispred gola, nije bio prva opcija, ali kad je Majkl Kin otišao u Lester, okrenuli smo se ovom momku. Plaćen 450k.
Poslednji transfer je i ujedno najskuplji. Iz Crvene Zvezde, doveden je Boris Andrejić, plaćen je 1.5m u kešu i 3m na rate, možda sam preterao, ali jednostavno je bilo jače od mene, Srbija je upravo ušla u EU, WP više nije potreban pa sam hteo da iskoristim tu pogodnost. Planirao sam još jedno pojačanje, supertalentovani DMC iz Danske je trebao da dodje, ali uleteo je i Olimpik iz Marseja u tu priču i odveo mi to dete ispred nosa. Šteta.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Не ваља ти ово ништа.
Корисников грб
Sarma
Youth Team Coach
Поруке: 165
Придружен: 18 Окт 2011, 21:32
Место: Ljubljana
Status: Није на вези

Порука од Sarma »

KOJI k***c?! Prvi sam jebeno...

Слика
Последње учитавање од Sarma дана 26 Јул 2014, 21:10, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”