Forum-Komentari?

Opšte informacije o forumu i mesto gde se možete predstaviti zajednici, informisati o nama , pohvaliti nas ili nas kritikovati.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ti ne poseduješ elementarno znanje da bi mi razmenjivali mišljenje ali ću ti odgovoriti jer tako možda i naučiš nešto novo pošto očito onaj ko se slaže sa tobom nije baš pri zdravoj pameti Mladene.

Tvoje vređanje ka meni je skandalozno i na prvom mestu ti nemaš šta da se obraćaš meni to neka ti bude jasno.

Možete da mislite šta hoćete ali ja glup nisam a iz oblasti koje me zanimaju posedujem poprilično veliko znanje a ako ćemo već da budemo bezobrazni evo ga i moj odgovor u tvom stilu đubre jedno.

Kaže se "Osoba sa posebnim potrebama". Sama reč "Invalid" je uvreda za bilo koga. Invalid je nešto što ne vredi ničemu, što nema upotrebu, što je beskorisno. Nauči prvo šta ta reč znači. Đubrad jedna. Ja mogu više nego svi vi zajedno i daleko sam inteligentniji od većine te poznajem prave vrednosti, imam svoj život koji je dosta dobar i ne diram nikoga ko mene prvi ne dira. Jak si samo preko interneta ajde dođi pa mi u lice reci nešto takvo da ti opalim dva ili tri šamara da sedneš dole đubre jedno ništavo. Ti ćeš mene da vređaš? Koji si ti bre k***c da nekome kažeš da je invalid ili da vređaš nekoga na način na koji vređaš mene? Zar se ne bojiš Boga stoko jedna? I ti i neko drugi može da dobije jednog dana dete koje će imati autizam, celebralnu paralizu ili bilo kakav treći problem i šta će te da radite? Da odbacite dete stoko? Ja sam ceo život proveo sa takvom decom i ja razumem sve i nemate vi pojima koliko je se teško uklopiti u današnjicu sa bilo kakvim problem i kako je se teško nositi sa tim. Previše si bahat i bezobrazan za godine u kojima se nalaziš. Sram te bilo po sto puta !!! Ja nisam ni malo glup i dosta toga znam. Imam pravo da završim koju hoću školu. U tu školu sam išao zbog situacije sa nogom jer mi je internat bio iznad škole a tada sam izlazio iz operacije koju sam imao i pored toga mnogo mi je drago da sam bio tamo jer su nastavnici puni razumevanja i mnogo više sam naučio nego da sam bio u redovnoj školi. Sledeće godine krećem na fakultet, možda i na dva u isto vreme a taj drugi će biti privatni. Ove godine sam imao novi prelom pa nisam mogao ali sledeće hoću. A šta ćeš ti da radiš? Da sediš kući ida me pljuješ i dalje? Tebe kojem u privatnom životu ništa nisam uradio ili nekom drugom? Ja to neću trpeti. Ne, neću i ne postoji mogućnost da trpim bilo koga ko me vređa na bilo koji način niti da mi se neko obraća sa "retardom", "psihijatrijskim slučajem", "invalidom", "osobom sa posebnim potrebama"... koji k***c mi se uopšte obraćaš? Kakav ti problem imaš sa mnom? Da ne pominjem da ne razlikuješ psihijatra (koji je za one koji nemaju zdravu pamet) i psihologa (koji služi da opusti osobe koje su pod stresom i koji pomaže onima kojima treba pomoć). I još uzmu ona dva kretena da ti se zahvaljuju za post ma bravo! Jebala vas i Zvezda i Partizan i nabijem na ku*ac i jedan i drugi klub. Imam ja važnijih stvari da se bakćem sa komunjarama. Ja ako podržavam Partizan ne mrzim nikoga a vi što ste ograničeni to je vaš problem. Oni koji me znaju lično mogu da primete dozu ogromnog sarkazma u svim mojim objavama i oni koji me znaju lično nikada se ne ljute jer znaju da ja pola stvari ne mislim ozbiljno. Našao ti mene da vređaš zbog komentara u Zvezdinoj temi? Ma zabole me i za jedne i za druge. U životu ima važnijih stvari. Koji klinci ste da se ložite na derbi i cigane i glodare i zbog toga da vređate nekoga? Pa bravo! Ja osnivan kroz godinu dana samo dok se oporavim političku stranku, ja idem na već pomenuti fakultet/fakultete, uskoro ću i raditi nešto do fakulteta za platu, ne sedim skrštenih ruku iako mi se može da uživam ali neću. Ja nisam tako vaspitan a ti se zapitaj kao i ostali ko ovde ima problem: vi ili ja? Vi koji me punih 8 godina vređate na najstrašnije načine ili ja? I to samo ovde na forumu. Na drugima imam sukob mišljenja a ne znam dal me neko uvredio 1-2 puta za svo vreme koje sam na forumima. Vi te jedna obična grupa primitivaca koja ne zna da poštuje bilo koga. Ali budite sigurni da vam neću dozvoliti da me vređate na taj način. Zele se kači na polovinu mojih komentara, on se bavi književnošću, sutra će možda deci predavati i ima takav stav. Dođe neki Velja koji nema pojima o čemu se radi da podrži Mladena koji ne zna da sastavi prosto proširenu rečenicu i koji hejtuje druge zbog svog usranog života pa mu je lepo da vređa Slobu i da puca nisko ali zabole me polni organ. Ja to neću da trpim!

Pošto je ovde dozvoljeno da se ja vređam i to treba staviti u pravila ajde, ko je sledeći? Ko ima sledeći da želi da zadovolji svoj unutrašnji mir i zasladi se tako što će uvrediti mene? Slobodno iovako vam ovi neće ništa iz administracije tako da opušteno... :)
Последње учитавање од Sloba дана 28 Феб 2016, 22:20, учитано 1 пут укупно.
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Sacekajte Mandica, sa druge strane mislim da ovo "invalid" nije uvreda.Po meni je samo skracenica od "osoba sa invaliditetom".
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Naravno da je uvreda a ako mi nađeš neki medij koji koristi tu reč onda se javi (koriste gluvonem ili slep ali to nije pravilno i pogrešno je a invalid ne smeju da koriste). Čak je uvreda kada se kaže gluvonem ili slep ili hendikepirana osoba i sve je to nepravilno dok su pravilni i jedini izrazi: Osoba ili lice oštećenog sluha, gluva ili nagluva osoba, Osoba oštećenog vida i osoba ili lice sa posebnim potrebama.

Primeri:

Код: Изаберите све

http://www.in-portal.hr/in-portal-news/in-mreza/6965/jezik-nas-svagdasnji-zasto-koristimo-izraz-osoba-s-invaliditetom-i-zasto-nas-vrijedja-rijec-invalid

Код: Изаберите све

http://www.politika.rs/sr/clanak/196699/Zivot-i-stil/Reci-i-mentalitet#!

Код: Изаберите све

http://www.disabilityinfo.me/component/k2/item/306-jezik-terminologija-i-modeli-pristupa-invaliditetu

Код: Изаберите све

http://www.desbeograd.com/content_files/bonton.pdf
Ima takvih još primera koliko hoćeš. Nemojte da pričate napamet nešto što zaista ne znate. A druga stvar on je to rekao sa željom da povredi mene i to je jasno kao dan jer je ta reč uvredljiva i to poprilično.
Последње учитавање од Sloba дана 28 Феб 2016, 22:55, учитано 6 пута укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Nisam čitao onaj dugačak post, prvo ne zanima me, drugo, imajući u vidi šta mislim o Slobodanovim umnim sposobnostima, mislim da je to gomila gluposti. Ali, osećam da je opet srao o tome kako je najbolji, najpametniji, najsposobniji i kako vodi ne znam kakav život i da je iznad svih nas. Ko bude pročitao neka kaže jesam li pogodio.

Što se tiče termina invalid i osoba s invaliditetom, oba termina su ispravna i nisu uvredljiva. Udruženja tih osoba čak u svom nazivu imaju te termine. Mada reč invalid ima negativnu konotaciju, pa se zbog toga izbegava. Fond PIO u svom nazivu ima "invalid", "penzijsko invalidsko osiguranje", na pošiljkama iz fonda piše nrp. rešenje o invalidskoj penziji, ligitiman termin je i "invalid rada", na odredjenim medicinskim formularima/dokumentima piše "stepen invaliditeta", a zvaničan naziv pomagala je i invalidska kolica, a ne kolica za osobe s posebnim potrebama. Termin osobe s posebnim potrebama je malo širi od termina osoba s invaliditetom. To što su neki mamlazi pomisliti da uvode toleraniciju preko jezika, ne znači da su u pravu. Jezik strada od raznoraznih budala, često, ako je nekulturno reći peder umesto homoseksualac, ne znači da je uvredljivo reći osoba s invaliditetom umesto ne znam čega.
Последње учитавање од zele дана 28 Феб 2016, 23:08, учитано 2 пута укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nudim ti pogodbu. Idi u neko UDRUŽENJE OSOBA SA POSEBNIM POTREBAMA/INVALIDITETOM i pitaj da li je uvredljivo. Tako da nemoj da soliš pamet kada se ne razumeš! Termini "INVALID", "GLUVONEM"... su zastareli i u modernom društvu se više ne koriste osim ako ne živiš na početku 20. veka kada nisu postojala pomagala i slične stvari gde se neko ne bi osećao bespomoćno ili kada je neko gluv ostajao kući jer nije imao ko sa njim da vežba razgovor i da ide u školu pa se koristilo gluvonem. Ovo je 21. vek i takvi izrazi su izuzetno uvredljivi a sama njihova upotreba je strogo zastrašujućeg oblika gde vi iskazujete najteži oblik diskriminacije ka meni i to je potpuno neprihvatljivo. Ja sam ti naveo primere a ti nemoj da se praviš pametan kada to nisi jer sigurno da ne znaš bolje od onih koji su pisali ove primere a ako ti nije mrsko pogledaj i bonton kako je ispravno i pravilno. Za mene i svakog drugog ko ima sličan problem je ovo najstrašnija uvreda a ja ti kažem ako ne veruješ idi i pitaj te prestani da pametuješ više Boga ti jer nisi u pravu!
Последње учитавање од Sloba дана 28 Феб 2016, 23:13, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Ахахахахаха, ја сам прочитао. Све си погодио, а новост је да оснива политичку странку. :lol: Додуше, кад је могао Вулин, може и он. А још прети да ће ми опалити 2 шамара. Удари ме ногом ако смеш!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Osobo s posebnim potrebama, smaraš. Lepo sam ti objasnio, to što si ti hendikepiran, pa ne razumeš, to nije moj problem.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Takođe je uvredljiv sadašnji oblik u kojem si ti koristio takve reči jer ne možeš nekoga da nazivaš "Osobo sa posebnim potrebama" i "Hendikepiranim".

Sramota!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ćopavi, veruj mi da me nije briga da li sam te uvredio.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ali sam zato iznad tebe u svakom pogledu a ti si jedna gnjida za koju me takođe zabole k***c majmune jedan.
Последње учитавање од Sloba дана 28 Феб 2016, 23:36, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Jesi, iznad mene si, a i svih ostalih ovde. Zašto lepo ne odjebeš da se družiš s tebi ravnima? Idi u to krem društvo, niko te ovde ne zadržava.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Niko ni tebe ne zadržava da odjebeš od mene govno jedno. Stoko jedna nevaspitana, đubre!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ćopsi, najjači si.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Jači od tebe u svakom pogledu. :)
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

E, jado, a zaboravljaš kad si me preko Mandića molio da ti ban skinem. A ja se sažalio na debilka, reko' nema drugova, a ni života, pa ti skinuo ban. A ti najjači u regionu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

Najjaca tema
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

zele, sigurno da imam život i koji je daleko normalniji nego tvoj jer nikoga ne napadam prvi. Naredna stvar nisam molio da mi se skine nego umanji (kazna je bila drakonska). Ti ta dva pojma očito ne razlikuješ. :)
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Sloba пише:Naravno da je uvreda a ako mi nađeš neki medij koji koristi tu reč onda se javi (koriste gluvonem ili slep ali to nije pravilno i pogrešno je a invalid ne smeju da koriste). Čak je uvreda kada se kaže gluvonem ili slep ili hendikepirana osoba i sve je to nepravilno dok su pravilni i jedini izrazi: Osoba ili lice oštećenog sluha, gluva ili nagluva osoba, Osoba oštećenog vida i osoba ili lice sa posebnim potrebama.

Primeri:

Код: Изаберите све

http://www.in-portal.hr/in-portal-news/in-mreza/6965/jezik-nas-svagdasnji-zasto-koristimo-izraz-osoba-s-invaliditetom-i-zasto-nas-vrijedja-rijec-invalid

Код: Изаберите све

http://www.politika.rs/sr/clanak/196699/Zivot-i-stil/Reci-i-mentalitet#!

Код: Изаберите све

http://www.disabilityinfo.me/component/k2/item/306-jezik-terminologija-i-modeli-pristupa-invaliditetu

Код: Изаберите све

http://www.desbeograd.com/content_files/bonton.pdf
Ima takvih još primera koliko hoćeš. Nemojte da pričate napamet nešto što zaista ne znate. A druga stvar on je to rekao sa željom da povredi mene i to je jasno kao dan jer je ta reč uvredljiva i to poprilično.

Код: Изаберите све

http://www.blic.rs/invalidi

Код: Изаберите све

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2015&mm=12&nav_id=1077042

Код: Изаберите све

https://www.google.rs/search?sourceid=chrome-psyapi2&ion=1&espv=2&ie=UTF-8&q=invalidi&oq=invalidi&aqs=chrome..69i57j0l5.2191j0j7
:smeker:

Idi tuzi B92,Telgraf i Blic vredjaju te... :slap:
Последње учитавање од Rossobianco дана 29 Феб 2016, 00:11, учитано 2 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dve stvari mešaš:

1) Uvreda je kada nekom pojedincu kažeš da je invalid, hendikepiran, čak ga i nazoveš osobom sa posebnim potrebama (ovo nije uvreda u množini ali ako se u jednini nekome obraćaš tako je itekako uvreda),
2) Eto, znao sam da ima u novinama ali sam mislio da ovi malo ozbiljniji to ne koriste... ipak je uvreda a ja sam ti naveo konkretne primere zašto INVALID nije pristojno izgovarati i da je to izuzetno uvredljiv izraz. Udruženja inače se stalno žale na ovakav tretman i manje je nego pre... pre jedno 10-tak godina bilo je znatno gore.

Prema tome to što si ti postavio nije merodavno u odnosu na ono što sam ja jer to jeste ono što sam tražio međutim zar nisam rekao i da mediji koriste nepravilne oblike izražavanja? Da, jesam... sramota je i jako uvredljivo nekog nazvati invalidom, pogotovo u komunikaciji 1 na 1 ali i generalno. Naučite da pravite razliku i da se ponašate kao ljudi a ne kao ne znam ni ja šta iz 19. veka.

Svaka vaša reč je za veliku osudu i strogo je diskriminativna jer ako kažem da je to uvreda onda jeste a postavio sam i zašto je uvreda.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Jeste uvreda i ti i zele niste dovoljno stručni da pričate o tome jer se ne razumete i niste dovoljno obrazovani da bi pričali na jednu takvu temu sa takvim tonom a ti pogotovo derište jedno.

Naravno da je uvreda i mogu da vam nađem 1000 članaka zašto je uvreda a evo sada nešto od srpskog jezika i terminologije što je zvaničnije da zvaničnije ne može biti.

Код: Изаберите све

http://www.ush.rs/index.php/sr/sta-je-hendikep/jezik-i-terminologija.html
:poz:

A ne verujem koja si kukavica da brišeš post, vidi se da si dete ali eto ja moj neću čisto da ostane jer se ne krijem od nikoga a napisao si da "Uvreda nije jer ti tako kažeš" ali nisi previše informisan očito o onome što ja pričam i onome za šta se ja borim a ja se borim i boriću se protiv svakog oblika diskriminacije pa i ovog i neću dopustiti da me neko omalovažava i diskriminiše na bilo koji način!
Последње учитавање од Sloba дана 29 Феб 2016, 00:37, учитано 2 пута укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Kancelarija / Office”