SFM Assistant manager

Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Dobro, vidi kako će dalje teći. Čuvaj se tih hassle i get stuck in, ako se zaletiš na jače od sebe može da se desi da brzo izgubiš kontrolu nad mečom. I razmisli o angažovanijoj defanzivi kada ideš na gostovanje jakima, ovim bekovima zadaj defanzivnije dužnosti ako nemaš uslova da igraš sa cfb.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Naravno da se necu zaletati protiv jacih timova , tu cemo lagano al ipak trebaju malo jace od onoga sta su radili protiv Celzija i CSKA :xD: .. Nego kad mi se taktika uvezba da stavljam defensive positioning ili nesto drugo ?
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Nek oni rade tactics only dok se ne popuni tactic familiarity do kraja, potrajaće to. Posle toga menjaj.
Последње учитавање од Vladar дана 04 Јан 2014, 00:09, учитано 1 пут укупно.
thug
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Јан 2011, 17:45
Место: Kikinda
Klub koji vodite: Newcastle United
Formacija: 4-2-3-1
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од thug »

Pozdrav ljudi, ihram sa Forestom, i vec prethodnih nekoliko menadzera igram 4-2-3-1 i smorio sam se od nje, pa sam napravio svoju "bozicnu jelkicu". Imam problem sto primam mnogo golova, tj moja odbrana dozvoljava mnogo suteva...iako napad relativno dobro radi posao, cesto gubim ili igram nereseno, a imam oko 60% posed i pored toga 20+ suteva...evo taktike.
Слика
Hvala unapred.
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Preofanzivna formacija, odbrana ti je ostavljena na vetrometini. Ovo nije klasicna ''bozicna jelkica'', to bi bila da igras sa 3 mc-a u sredini, gde bi dvojica imala defanzivne karakteristike.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Imate li neki taktički savjet kad su pitanju TI i uloge igrača?

Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Kakvi su ti rezultati?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Krenemo dobro u prvom dijelu sezone i onda svake sezone doživimo totalni pad forme u periodu zima-proljeće, pa tako iz borbe za LŠ dospijemo u borbu za LE.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Ja imam slican problem, ali nije to do taktike(bar kod mene)... Mali broj igraca imam pa su ili povredjeni ili lose stoje sa fitnesom :P
Sé un hombre
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Ovo što se meni dešava je bukvalno katastrofa! Igramo odlično i onda samo najednom, bez nekog vidljivog razloga, krenemo u uzasnu seriju tipa 1-6-7.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Menjaj taktiku kad ne ide, provale te protivnicki treneri i onda moras nesto menjati... Mene su par puta izuli veliki pa sam poceo igrati ponekad i formacije sa 1 napadacem.
Sé un hombre
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

evo mene ponovo ,dugo me nije bilo , praznici ovo ono pa nisam ni igrao menadzera... no odvojio sam malo vremena i krenuo sezonu ,svoju trecu sa Parmom ,taktiku nisam dirao od onog zadnjeg puta (sliku imate nekoliko postova iznad) ... Rezultati FENOMENALNI , 28 utakmica bez poraza a onda dodje Milan,no nema veze ,ostale su mi jos 2 utakmice ,mec protiv Juveta koji ce odlucivati o tituli s obzirom da imamo 5 bodova vise ali i utakmicu vise ... da ne pricam puno evo slike ...
Слика
Слика
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Nisam mislio da ću morati ovdje detaljno da se raspisujem, ali ovo više nije igrica koju sam ja ranije igrao i stvarno ne znam šta da joj radim. Ja stvarno ovo ne znam da igram bez slajdera, a nemam trenutno vremena da razbijam glavu danima kako bih pronasao pravu taktiku, pa aj da pitam za po koji savjet :) Igram sa Gladbahom, rezultati su čak dosta dobri, osvojio sam Bundesligu u 2. sezoni, ali to je toliko mučenje, od 24 pobjede ja mislim da je bar 18 bilo sa 1 razlike. Titulu sam uzeo uglavom zbog toga što Bayern i Dortmund prosipaju bodove ko ludi, a ja protiv njih ne mogu ni da prismrdim, samo bunker pa na X. Igram formaciju 4-5-1 standard balanced (DMC-MC-AML-AMC-AMR-ST).
Evo kako to otprilike izgleda:

Слика

Слика

Što se tiče napada, napadača sam probavao poachera i AF, šta god da stavim, nekako mi ne učestvuje u igri, više golova mi daju krila i amc. Evo ih napadači sa kojima raspolažem:

Слика

Слика

Слика

Krila igraju dosta dobro, kao i play na AMC, ali opet mislim da mogu i bolje

AML
Слика

AMC
Слика

AMR
Слика

Ovo su MC i DMC, Nordtveit mi je veoma pouzdan, dok mi je Xhaka nekako neprimjetan u igri...

Слика

Слика

Štoperi:

Слика

Слика

I bekovi:

Слика

Слика

Contento je loš ali lb ustvari više igra štoper Balanta jer na DC imam još 2 dobra igrača

Što se problema u odbrani tiče, najveći problem je što prečesto ispadaju kao da sam im zadao da postavljaju ofsajd zamke, a nit sam stavio to niti previše visoko postavio odbranu, a ni igrači nisu spori, tako da ne znam iz kojeg razloga protivnici često stvaraju prilike 1vs1 sa golmanom. U pozicionoj odbrani sam dosta dobar, sem posle kornera, tu redovno meću autogolove, ali to je valjda bug...

Evo dakle već 2 sezone pokušavam da napravim 2 taktike, 1 ofanzivnu koju ću igrati kod kuće i protiv dosta slabijih protivnika, i jednu malo zatvoreniju sa više kontri, međutim nikako ne ide i smučilo mi se više što nisam sve ukupno 5 mečeva bio zadovoljan kako igraju. Dajte neki savjet za stil igre, formaciju, instrukcije, timske ili lične, bilo šta :D
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Prvo da pohvalim za post. Školski primeš kako treba da se postuje u ovoj temi, taktika, instrukcije, bitni igrači i šta je problem. Za svaku pohvalu.

Praktično vezni red nemaš, tj. imaš ali ne "rade" za napadača nego glume napad. Odbrana ti stoji mnogo nazad, ne braniš dmc zonu. Evo 'vako ćemo.

Napad:

-AMC, stavi na enghance ili na am-support, šta više voliš, poenta je da oba igrača ostaju u toj AMC zoni, da se ne odvajaju previše od dlp-a.
-ST, tu sad postoje razne varijacije, ako staviš ovoga na enghance, onda on može poacher, jer će amc da ga hrani loptama u prostor, ali ako staviš AM-support, onda stavi ovoga na DLF-atack. (Barbosa može to da iznese)

Odbrana:
-ne braniš dmc zonu dobro, ovaj tvoj dmc se povlači mnogo dole, pogledaj u toku meča, on bi sa ovakvim instrukicjama trebalo da stoji skoro izmedju dva štopera. A to ne valja. Ili ostavi ove instrukcije, a digni ga na mc-a ili ga stavi na support. Ja sam više za ovo drugo.
-štopere razdvoj sa instrukcijama, ne valja kad su iste, vidi jednog na defend, a drugog, bržeg na cover.

Timske instrukcije:
Direkt pasing i work out of defence ne idu baš dobro, ne potiru se, ali nije to to. a opet ne može WOOTD bez BPD, nije to to. Šort pasing i ako hoćeš WOOTD ubaci jedno BDP-a, ako ne samo ugasi WOOTD. Ugasi tempo i ako ti igrači i dalje budu ispadali, stavi stand off opponents. I ugasi work ball into box, mada je to opciono.

Ovako za početak, pa javi šta si uradio.


P.S. kakvi su ti bekovi? kako igraju? koja im je prosečna ocena? kontam da ne prelazi 7.00. Možeš tu da probaš nešto ekstremno, stavi na cwb-atack, uključi look for overlap prebiće, ali postoji mogućnost da to protivnik iskoristi. Razmisli o tome, možda protiv nekih slabijih ekipa da probaš malo.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Hvala na brzom odgovoru :) Probaću sada ovu varijantu sa engancheom i poacherom. BWM sam stavio na support a štopere stavio na CD defend i cover.
Work ball into box mi nije bilo stalno uključeno nego me nekad iznerviraju jer mnogo pucaju na gol ovi sa AM kao da nemamo napdača. Isključio sam sada play out of defence i tempo.
Bekovi, da, taman oko 7, solidni u odbrani, ali nema ih baš u napadu... Staviću Montoyu na CWB, mislim da on može da gura to, dok je Contento prilično slab, za njega trenutno tražim zamjenu mada je slaba ponuda na DL.

Znači sada izgleda ovako, probaću da gledam tekme malo više i modifikujem usput, javljam kako ide :cheers:

Слика

Слика

ps. Imaš neki još savjet za individualne instrukcije? :)
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

ako ti puno šutiraju, smanji im preko PI šuteve. Ako ti budu mnogo preskakali igru stavi šorter pasing. Probaj pomalo pa kad ti ponestane nekih ideja javi šta se dešava, pa da sredimo nešto.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Ok, vidjeću kako će ići. A za ovu drugu varijantu kada nisam baš favorit, protiv jačih ekipa, nešto ovako:

Слика

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Za kontre bi mozda morao i da stavis jedan od 2 ponudjena brza tempa igre... Ali nemoj uzimati nista zdravo za gotovo, probaj i vidi kako ide...
Sé un hombre
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Zele brate, ovo opet po starom, rezultati solidni, ali napadači svaki 3. meč po malo učestvuju u igri... evo vidiš:

Слика

dakle Kruse, De Jong i Barbosa su napadači, očajni sva trojica... gledaj ove situacije

ovo je centaršut nakon kojeg pada gol, daje ga aml, a napadač stoji iza amc i aml

Слика

Ovdje ista stvar, napadač je ovaj što je skroz izvan kaznenog

Слика

i tako masu puta, najviše golova dajem tako što AM igrači centriraju jedni drugima...

Šahtjora sam propisno uništio, 8-1 ali sa het trikom iz kornera i 2 autogola, a napadači opet samo 1 gol

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

ae daj ss statusa napadača, imaš tamo koliko je puta šutnuo, onaj ceo status. probao su ovu sa enghanceom i poacherom, ae probaj ovu am-support i dlf-om. Mada ne znam što bi poacher stajao tako daleko od gola, on bi po pravilu trebao da stoji najbliže golu, mater mu J***m.

Probaj ovo što sam rekao gore. Valjda će ovaj dlf-atack da stoji bliže golu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”