(FM15) Problemi i pitanja

Sve o FM15
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

sergavra пише:Vec sam jednom pitao pa da ponovim: Da li neko od vas ima problema sa dugim loadovanjem (logo fm15 i loading cargando...)? Cekam po 45 minuta po nekad da dodjem do screena da izaberem sta cu

Na Sigames forumu se ponasaju kao da svi imaju 6 godina i da ne znaju da apdejtuju drajvere i postave grafiku na high...samo se nadam da necete i vi da me posaljete da citam tekst o dva penzionera i da postavljam dxdiag da bi videli da li su apdejtovani drajevi i koliko rama imam :)
Мени се то учитавање (loading, cargando, caricamento itd.) отегне једино кад улазим у игру и одмах притиснем алт+таб. Не знам разумеш ли о чему говорим :)
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

mmladja пише:
sergavra пише:Vec sam jednom pitao pa da ponovim: Da li neko od vas ima problema sa dugim loadovanjem (logo fm15 i loading cargando...)? Cekam po 45 minuta po nekad da dodjem do screena da izaberem sta cu

Na Sigames forumu se ponasaju kao da svi imaju 6 godina i da ne znaju da apdejtuju drajvere i postave grafiku na high...samo se nadam da necete i vi da me posaljete da citam tekst o dva penzionera i da postavljam dxdiag da bi videli da li su apdejtovani drajevi i koliko rama imam :)
Мени се то учитавање (loading, cargando, caricamento itd.) отегне једино кад улазим у игру и одмах притиснем алт+таб. Не знам разумеш ли о чему говорим :)[/quote

Sta mislis da sam radio 25 minuta? Citao novine u pola ujutru i cekao cekao cekao :lol:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Е па пробај да оставиш да слика буде у менаџеру, остави новине и фејс, па сачекај пар минута.
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

mmladja пише:Е па пробај да оставиш да слика буде у менаџеру, остави новине и фејс, па сачекај пар минута.

Probao i to, ne ide :cheers:
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Dule93 пише:
ivogud пише:Ljudi imam problem sa shortilist-ama, znaci stavim da snimim ali kad odem u folder nema fajla
Da nisi otisao u pogresan, znam da nekad igra napravi dva Sports Interactive foldera.
markohn22 пише:Mene smara što mi SS-ove čuva u nekom folderu u 3 pizde materine tamo u program files/steam... koji sam jedva našao, promjenim mu putanju u podešavanjima na steamu i on opet po starom.
Slikaj na alt+F9 , biće ti SS u folderu gde ti je save i grafika.
To mi uopšte ne radi, ne pravi SS-ove iako je u FM-u to stavljeno kao prečica za SS.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

sergavra пише:Sta mislis da sam radio 25 minuta? Citao novine u pola ujutru i cekao cekao cekao
Koliko imaš grafike ubačene? Koliko ram memorije imaš? Ubaci svu grafiku, neka ti očita jednom i onda u preferences štikliraj use game cache to reduce loading time ili tako nešto.
markohn22 пише:To mi uopšte ne radi, ne pravi SS-ove iako je u FM-u to stavljeno kao prečica za SS.
Skini gyazo sa gyazo.com, pinuj ga na taskbar, prebaci igru u window mode i sa njim uzimaj ss-ove. Gyazo radi isto kao sniping tool(difoltni win program), samo što ti gyazo ne sejvuje sliku na kompu, nego je odmah uploaduje na net i kopira ti link u clipboard.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Imam 8 giga rama. Grafika je cela iz 14-ice prebacena. Sve stiklirano kao i tamo. Uzalud. Skidao grafiku, skidao editor fajlove, uninstalirao igru, verifikovao, high performance na nvidii na power managementu, skidao antivirus, drajvere chekiram svaki dan, directx isto...sve je isto kao u prethodnih 4 menadzera ali opet zajebava.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

sergavra пише:Imam 8 giga rama. Grafika je cela iz 14-ice prebacena. Sve stiklirano kao i tamo. Uzalud. Skidao grafiku, skidao editor fajlove, uninstalirao igru, verifikovao, high performance na nvidii na power managementu, skidao antivirus, drajvere chekiram svaki dan, directx isto...sve je isto kao u prethodnih 4 menadzera ali opet zajebava.
Editor fajlovi nemaju veze sa ovim. A kada izbaciš grafiku sve ti radi normalno? Koliko grafike pokušavaš da ubaciš? Imaš li dve grafičke?Koja ti je difoltna i na kojoj ti FM radi?Da li si siguran da ga pokrećeš na toj nvidia grafičkoj? Da li ti win x64 ili x32? U koju si putanju smestio grafiku?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

zele пише:
sergavra пише:Imam 8 giga rama. Grafika je cela iz 14-ice prebacena. Sve stiklirano kao i tamo. Uzalud. Skidao grafiku, skidao editor fajlove, uninstalirao igru, verifikovao, high performance na nvidii na power managementu, skidao antivirus, drajvere chekiram svaki dan, directx isto...sve je isto kao u prethodnih 4 menadzera ali opet zajebava.
Editor fajlovi nemaju veze sa ovim. A kada izbaciš grafiku sve ti radi normalno? Koliko grafike pokušavaš da ubaciš? Imaš li dve grafičke?Koja ti je difoltna i na kojoj ti FM radi?Da li si siguran da ga pokrećeš na toj nvidia grafičkoj? Da li ti win x64 ili x32? U koju si putanju smestio grafiku?
Ako me podrska Sigames pita za editor fajlove onda mora da imaju neke veze :P Grafika je ubacena, 6 giga slika. Dve graficke. Difolt je nvidia, high performance. Siguran 2000%. Pokusavao na integrisanoj, pokusavao na high performance ali dzaba. Windows je 64 bita a grafika je u folderu graphics, documents>manager>graphics. Radi isto kao i sad i sa grafikom i bez nje.

Meni je apsolutno zanimljivo da ni jedan jedini crash nisam imao u toku igre, a igrao sam i po 2 meseca spojeno (trecu sezonu igram, iskljucio rolling save), ne nervira me ME previse, skin od koga oci ispadaju, to sto fale pozicije igraca mi je ok ali brateeeee....loading i save...ladno odem odigram 3 "staze" :P call of duty na xboxu a i dalje vrti vrti vrti :noway:
Последње учитавање од sergavra дана 07 Нов 2014, 03:17, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Kakav ti je rendering(mada ne znam kakve bi to veze imalo, ali da pitam)? Kada izbaciš grafiku da li ti toliko loaduje?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Smanji se vreme ali neprimetno...sa 6 minuta na 5 minuta.

Na forumu se previse ljudi zali da im crashuje na startu, pojavi se crni ekran i pocnu tikovi sa steama dole desno gde obicno izlaze prijatelji. Moguce je da postoji neki glich, nesto sto ubija fm15 na odredjenim konfiguracijama.

To je ona tuga kad kupis igru 3 meseca pre izlaska, oteras zenu i dete da se setaju, startujes je a onda cekas, cekas, cekas i... :nasty: :P


edit: ajd da ne spamujemo temu, cekacu neki apdejt sa nadom da ce da se popravi. Ovako zivim sa nadom da nece laptop da mi rikne :)
Последње учитавање од sergavra дана 07 Нов 2014, 03:35, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne spamujemo, imaš problem, tražimo rešenje. Ja znam da meni fm laguje i koči na laptopu, ali samo kada ostanem na bateriji, jer se onda smanji power plan. Probaj da u preferences promeniš rendering. Možda pomogne. Koji procesor imaš?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Menjao sam sa gpu na software. Ne ide. Igram sa N7110,i5 na 2.3, 8g rama. Baterija je unistena zbog promene napona (latinska amerika, srbija) pa je stalno na struji a power plan je na max performance. Napisao sam i na forumu da upalim razer game booster da bi kontrolisao fps (ako padne znam da ga nesto koci) i pri loadovanju je 60 kao sto bi i trebalo da bude osim kad se zagreje, nod grebe memoriju zbog skena i upaljen je 3d ME. Tada pada na 5 fps i kao da igram tetris :D
Последње учитавање од sergavra дана 07 Нов 2014, 03:50, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Vidi sad sa fullom dal ce se poboljsati.
Корисников грб
RASMC
Assistant Manager
Поруке: 698
Придружен: 09 Апр 2012, 14:57
Место: Niš
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од RASMC »

I ja sam imao isti takav problem na 14-ici. Pretpostavljam da je bilo do količine grafike koju sam imao. Nije mi toliko smetalo, jer bih spustio menadžer i radio nešto drugo dok se ne otvori.
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

Da li ima razlike u igranju fm-a na 32-bitnom i 64-bitnom windowsu 7 ?

Jubilarni 500-i post :fanman:
Последње учитавање од markic дана 07 Нов 2014, 12:42, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Pitao si glupost samo radi tog 500-tog posta :xD:
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

vignjoslav пише:Pitao si glupost samo radi tog 500-tog posta :xD:

hahaha, a možda, nije nego uvek sam imao 32bit, u ponedeljak mi stiže novi komp pa reko dal da instaliram 64bit :zelenko:
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Instaliraj. Bolje je, ne samo zbog fm-a.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

markic пише:hahaha, a možda, nije nego uvek sam imao 32bit, u ponedeljak mi stiže novi komp pa reko dal da instaliram 64bit
Ukoliko imaš više od 3Gb Rama onda instaliraj 64 bitni sistem jer 32bitni ne može da koristi više od 3.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”