Serije

Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Ja poceo ponovo da gledam juce,da se prisetim davnih dana,a Bojana... uf!
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Il Capo Dei Capi !!!!!!!!!

F e n o m e n a l n a :cheers:
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
fanst[E]
Manager
Поруке: 1365
Придружен: 08 Нов 2010, 15:59
Место: svud' po malo
Status: Није на вези

Порука од fanst[E] »

Jel moze neko da mi pomogne u odabiru serije,dvoumim se izmedju Dextera ili Oza???
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Dexter,svi hvale tu seriju,ja nisam odgledao,ali imam nameru da pocnem sa gledanjem
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Код: Изаберите све

http://www.imdb.com/title/tt2197797/
Zanimljivo.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Vec neko vreme gledam 30 rock, lik sa avatara me odusevljava...
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ja skinuo Fringe. 4 sezone, moram da vidim o cemu se radi kad tako pricas o seriji :D
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Sinoć finiširao prvu sezonu Fringe.
Serija je pravi jebeni razarač mozga. Ubrzo počinjem i drugu sezonu.

Otvorio sam i drugu sezonu, nije realno koliko gotivnu glumicu su ubacili:
Слика

Ovaj lik me neprestano oduševljava, legendarni Walter Bishop:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RAYGLa9yvbk&feature=plcp
[/youtube]
Последње учитавање од Vladar дана 09 Јун 2012, 16:10, учитано 4 пута укупно.
jolek
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 14 Јун 2012, 20:16
Место: Srpska Atina
Status: Није на вези

Порука од jolek »

kLeSa пише:Dexter,svi hvale tu seriju,ja nisam odgledao,ali imam nameru da pocnem sa gledanjem
Nećeš se zeznuti :D
VOOOJVODDDINAAAAAAAAAAAAAA
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Robokap protiv doktora Hausa?
Glumac Hju Lori, poznatiji kao doktor Haus iz istoimene serije, navodno je u pregovorima za ulogu u filmu "Robokap".
Слика
Učešće u rimejku filma iz 1987. godine već su potvrdili Džoel Kinamen, Geri Oldman i Semjuel L. Džekson, a sada producenti, navodno, pokušavaju da angažuju i britanskog glumca.

Ukoliko pristane, Lori bi trebalo da igra "jednog od zlikovaca", tačnije direktora firme koja je od ranjenog policajca napravila mašinu zarad sopstvene dobiti.

Snimanje filma počinje krajem godine, a "Robokap", sa ili bez doktora Hausa, u bioskope stiže na leto 2013.

(MONDO)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Došlo je i to doba, nema više Hausa
Došlo je i to doba, ili što reče jedna obožavateljka, “jutro kada smo se probudili, a više nema novih epizoda doktora Hausa”. Dobro, to se može reći za mnogo toga i tih u poslednje vreme, ali da ne širim priču na druge, nego da se potrudim da shvatim zašto smo ga toliko voleli.
Слика
Za sebe sam odmah znala: pet od šest omiljenih sastojaka serijske čorbe ispunjeno, od još samoneobjašnjive opsesije medicinskim avanturama, sa posebnim naglaskom na hirurgiju i mozgalice, preko detektivskog pristupa neprijatelju, to jest, bolesti, neophodnih osvrta na pop-kulturna znanja i iskustva, do, naravno, uvek zanosnog tračka britanskog akcenta koji ni najubedljivija gluma Hjua Laurija ne može da sakrije iz skoro pa savršenog samopreobražaja. Šesti sastojak, kao i brojni ostali, dolazili su sami, sve do poslednje sekunde odjavne špice 22. epizode osme sezone koja, toliko u skladu sa likom i delom dr Gregorija Hausa, nosi naziv “Svako umire.”

Zbog onih što nisu alavi poput nas koji se predajemo nezakonitim opasnostima internetskih TV bespuća, te će poslednju sezonu pogledati na kablovskim kanalima, ne smem da otkrivam šta se sve izdešavalo protekle godine. Samo mogu da obećam da je uživancija, oporavak od razočarenja nekim prethodnim sezonama ili epizodama i nekako mnogo više hau(o)sovito. Ali zato mogu da se bavim amaterskim istraživanjem zašto smo voleli lika kao što je Haus.

Dakle, zaključak broj jedan, svako ima svojih deset (manje ili više) razloga zašto se oseća kao da mu je otišao, možda čak, i prijatelj. Ovaj spot prikazuje samo neke od njih, sigurna sam da svako od Hausomana može da napravi svoj za sat ili dva.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vz4uABC4Huc[/youtube]
Priznajmo, da u Domu zdravlja, ma i na ulici, naletimo na nekog toliko prezrivog, nepristojnog, sarkastičnog, nipodaštavajućeg, bezobraznog, drskog – i tako mogu do večnosti – reagovali bismo kao većina Hausovih pacijenata, kolega, pa i slučajnih prolaznika, u najmiroljubivijem slučaju, okrenuli se i otišli. Pa makar izgubili životnu šansu da upoznamo genija koji će nam, možda, i pomoći u rešavanju nekog problema. Sujeta je gadna rabota, uči nas Gregori Haus, i u sopstvenom i u našem primeru.

Englezi imaju onaj sjajan izraz, ljudi koje volimo da mrzimo, ili što bi rekla moja prijateljica: “U ovoj eri plastičnih, izveštačenih osmeha uslužnih službi sa jedne strane i neljubaznog bahatog ponašanja istih tih službi sa druge, pravo je osveženje videti lika koji je antiheroj i suprotan svemu čemu se deklarativno teži - slatkorečivosti, nežnosti i toplini. Jer, priznajmo, kada ne znamo šta nam je, treba nam neko ko reskira, surovo iskren, ko se ne boji sopstvenih demona – jedino takav zaista može da se suoči i sa našim demonom.”

Haus je skoro sve ono što ne želimo da sretnemo kod lekara, a ni kod ljudi s kojima provodimo vreme. Mi, pacijenti ili “obični” ljudi, jesmo “niža bića”, svi lažemo, svi nešto krijemo, on nas arogantno prezire, smatra nas svojom Rubikovom kockom koju će odbaciti kada je složi, i možda jednom u hiljadu slučajeva, ponovo nas pogledati ili, nečuveno, pokazati trunku saosećanja.

Ili, kako sam Haus kaže u razgovoru sa jednim od šegrta, ispitivačem nervnog sistema i mozga kog bi poželela svaka bolnica i istraživački tim na svetu, a Haus se prema njemu odnosi kao prema musavom školarcu koji još toliko treba da nauči:

Dr Forman: Zar nije lečenje pacijenata ono zbog čega smo postali lekari?
Dr Haus: Ne, lečenje bolesti je razlog zbog koga smo postali lekari. Lečenje pacijenata je ono što većina doktora želi da izbegne.

Ali, ali, ali… I mi uživamo u tome, koliko god ne želeli da priznamo. Bez obzira na to što toliko polažemo na ličnu slobodu, prava koja uživamo kao pojedinci, što ne dozvoljavamo da nam se ruši autoritet, zasluženi ili ne, u nekom trenutku imamo potrebu da zavisimo od nekoga ili da mu se prepustimo, što na intimnom, što na lekarskom ili političkom planu. Pa ako je već tako, neka to onda bude genije sa TV ekrana kome je dozvoljeno sve ono što nama nije samo zbog te genijalnosti, a ne nekoj tamo budaletini na kakve nalećemo u stvarnom životu. Istrpećemo malo to vređanje, progutaćemo ponos, jer znamo da nas čeka nešto bolje za nas.

A da bismo sebi oprostili taj nokaut, genije nije savršen, pa nam ponos i samoljublje nisu preterano povređeni. Haus jedva uspeva da zadrži tu šačicu prijatelja, odnosi sa ženama su, blago rečeno, katastrofalni, sklon je beslovesnom opijanju, navučen na tablete protiv bolova, (ružan je, šapuću obožavateljke holivudskih lepotana), zapušten, često i prljav, nema ni kučeta ni mačeta, što bi rekle naše bake.

Ponešto od toga svako može da iskopa u sebi, ako je dovoljno iskren. Pa onda i ne moramo da ga mrzimo, da mu zavidimo. Nije čovek iz naroda, daleko bilo, ali je bar podložan svim iskušenjima i manama koje i nas muče i kvare.

Dr Haus: Ti si mi jedini prijatelj. I mrzim te. Žao mi je što sam te odbacio, uvek to činim kada sam uplašen. Svi smo jadni. To je ono što sve čini zanimljivim.

I tako osam sezona ili 177 epizoda, a da nam je (retko) bilo dosadno, često smo besneli, mnogo više bili prikovani za ekran tragajući zajedno sa Hausom za uzrokom i lekom, verovali da će se “skinuti”, molili se da dr Kadi (ne) poklekne, svađali se sa dr Vilsonom zašto trpi Hausove često neukusne šale i podmetanja, šta će mu to u životu, da bismo već deset minuta kasnije držali pesnice da se vrati i pomogne.

Ja sam mu uvek i sve opraštala i zbog savršenog saundtreka, zbog ploča i knjiga, opsesivnog gledanja serija za domaćice, a najviše i zauvek zbog ovog:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=loH5kALsj34[/youtube]
Zbogom, Hause, gde god da si, nadam se da uživaš uz ledeni viski i gitaru

Aleksandra Nikšić
Последње учитавање од Dule93 дана 16 Јун 2012, 15:00, учитано 1 пут укупно.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

inace bice nastavak...
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

?
Корисников грб
Clint Eastwood
Manager
Поруке: 1183
Придружен: 13 Нов 2010, 21:38
Место: Kragujevac
Klub koji vodite: Brighton
Mood:
Status: Није на вези

Порука од Clint Eastwood »

boske1990 пише:Jel moze neko da mi pomogne u odabiru serije,dvoumim se izmedju Dextera ili Oza???
Moja preporuka je OZ. Jedna od najboljih serija ikada
Слика
Корисников грб
Vul3
World Class Manager
Поруке: 3033
Придружен: 13 Апр 2011, 12:09
Место: Trst
Status: Није на вези

Порука од Vul3 »

Odakle skidate serije? Planiram skinut How i met your mother,south park i californication
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

video sam flajer na kojem pise kao fora svi lazu pa i Dr.House nova sezona u septembru cini mi se
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

salel пише:video sam flajer na kojem pise kao fora svi lazu pa i Dr.House nova sezona u septembru cini mi se
Pazi ako je to tacno,imas gajbu piva od mene.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Код: Изаберите све

http://www.imdb.com/title/tt0424600/
Jel gledao neko ovo?
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ne, ali mi je mnogo gotivan hejt koji je bacio neko na toj imdb strani.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Onaj prvi revju? Jbga, ko gleda remake, a gledao je i original, logicno je da ce mu remake biti dosta losiji, pogotovo ako je prica veoma kvalitetna, pa se gubi dosta na zanimljivosti i napetosti.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”