SFM Assistant manager

Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

@guza86

Iz mog ugla gledano, prvo pogasi sve instrukcije igracima, ostavi samo default. Takodje tesko ces da uklopis retain possesion i shorter passing sa pass into space. Probaj da iskljucis ovo poslednje. Ono look for overlap ti valja ako su previse krila ofanzivna ili ako igras sa IF ili bez krila. LfO znaci da se bekovi ubacuju na mesta krila, kad krila odu u sredinu, ali krila ne idu kad su support. Play out of defense nemoj da igras ako su ti DC losi tehnicari. PooD igra Murinjo sa Celzijem, to ti je kad Luiz uzme loptu pa gleda sta ce sa njom, dal da doda na stanu dal da proigra u sredinu ili sam da krene u prodor. Napravi novu taktiku kopiraj staru, odradi ovo sto sam napisao pa javi. Takodje probaj da ne koristis opposition instrukcije. Ako i dalje budes primao golove spusti AMC-a na DM. Javi se posle sa rezultatima. :)
Последње учитавање од madness дана 22 Нов 2013, 14:50, учитано 1 пут укупно.
guza86
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 11 Окт 2013, 11:08
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од guza86 »

E, ovako drugari, sada cu vam okaciti slike fixtures-a, da vidite rezultate... nisam nista dirao, samo promenio trening na teamwork matc pr. i general na ball control. A i u vecini utakmica ne mogu da mi pridju golu... e sada, sta ce biti kada udjem u prvu ligu, to ne znam, ali za sada je ok. Sto se tice IF suport, on super ulazi u sredinu i ceka beka da prodje, bekovi ne ispadaju, samo ponekad se desi da nemam posed, ali i kada oni imaju posed i vise suteva, to su uglavnom sutevi iz daljine, tako da sam za sada zadovoljan, dobio sam bas ono sto sam hteo... Ako ne igram POOD mnogo palijaju i svaka druga lopta je greska, a nisam primetio da ovako mnogo grese, verovatno zato sto su mi i protivnici vecinom prosecni.... U svakom slucaju, kada ne bude islo, primenjivacu sve ove vase ideje, hvala mnogo... :cheers:

Слика
Слика
Слика
Последње учитавање од guza86 дана 22 Нов 2013, 20:49, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
bjn97
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 13 Авг 2013, 19:04
Место: Модрича, РС
Status: Није на вези

Порука од bjn97 »

Imam problema sa ekipom, 3 sezona je, prve 2 je taktika sasvim dobro funkcionisala, a u 3 igra je katastrofalna

Слика
Слика
Слика
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Spusti tempo i izbaci dodavanje u prostor, ili stavi direktna dodavanja i izbaci retain possession. Jel bi da igras na posed ili na kontre i pronalazenje slobodnog igraca?
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Jel mozes da napises koje konkretno probleme u igri imas?
Корисников грб
bjn97
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 13 Авг 2013, 19:04
Место: Модрича, РС
Status: Није на вези

Порука од bjn97 »

Htio bi na posjed kako sam i do sada igrao. Odbrana je katastrofalna, prije je bila lose a sada je katastrofalna. Jednostavno su spori, umrtvljeni, igraci pored njih prolaze tek tako a napad je dosta oslabio mada nije los, ali ne mogu nadavati golova koliko odbrana moze usrati.

Ne znam u cemo je problem, taktiku nisam mjenjao a funcionisala je u 2 sezone normalno sa malo slabijom odbranom !? :D
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

bjn, isti problem imam, mislim da moras da se pomiris sa tim da ces uvek primati golove, samo mozes da se nadas da ce napad da ti pokrije te primljene golove
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Ja bih izbacio ovo play out of defence i umesto ball playing defendera stavio obicnog CD-a, ne znam koliko su ti stoperi podobni za takve instrukcije. Mozda da probas i neku varijantu sa DMC-om, pa da spustis dole tog AMC-a.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

moze to, nije problem,.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Порука од Mexes87 »

Cao drugari. Davno sam igrao 4-4-2 Diamond.
I posle par serijala FM hocu ponovo da probam. Ali mi ne ide kada je napravim. Pa sam hteo da pitam ako moze pomoc oko instrukcija.
Igra mi kreativan zadnji vezni (PLM)
I volim igru po bokovima, ali su mi napadaci staticni kod centarsuta. Eto ako moze neka pomoc, zahvalan sam! Pozdrav!
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Pricamo o sirokom ili uskom dijamantu?
Ukoliko je o uskom(dmc, mcl, mcr, amc) rec: Ako volis igru po bokovima moras da guras bekove napred, sto podrazumeva da defanzivnije orijentises vezni red. Ja ti predlazem da za dlp-a stavis jednog od dvojice centralnih veznih, a da na zadnjem veznom postavis neku striktno defanzivnu rolu, vidi kakve igrace imas na raspolaganju, defensive midfielder bi bio sasvim pristojno resenje(jos ako ima ocene da bude istovremeno i plej, imas pun pogodak_, jer ne moras iznad centralnim veznim da stvaljas rolu dlp, samo postavis dmca za pleja). I ovaj drugi centralni vezni ne bi trebao da ti grabi puno napred, najvise od njega je neki box to box. Od amc-a pravi ofanzivnijeg vezistu, bilo da je attacking midfielder, advanced plej, vidi sta ti odgovara.
Tandem u napadu bi trebao da ti bude uredjen tako da jedan pomaze u gradjenju ige dok drugi napadu prostor i vreba sansu, ubacuje se cesto i ne ucestvuje puno u gradjneju vec iskljucivo u zavrsetku akcija. Znaci, opet zavisi od tvojih mogucnosti u timu, juris neku target man, complete forward, deep lying forward rolu na jednom spicu i poacher ili advanced forward na drugom.
Centarsutevi. Stavljas bekovima croos ball often. Ukoliko tvoji bekovi imaju dobar crossing nek ubacuju sa mixed, ako su brzi nek imaju run with ball ofen i run from deep bi trebao da im je aktiviran. Naravno, gadjaju visokog spica. Ako imaju tanji crossing nek gadjaju near post.
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Порука од Mexes87 »

Hvala na savetu. Htedoh da pitam sta je sa ukupnim instrukcijama za ceo tim? Sta mislis da je najbolje da bi ta igra izgledala tako? Skupljeni dijamant mi se svidja kako si objasnio. Ako ti ne bude tesko napisi za siroki posto trenutno imam neka krila pa dok ih ne prodam da imaju sta da rade... Bilo bi dobro da krila i bekovi saradjuju kod centarsuta. Pozdrav!
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Kakva su vam iskustva sa plejevima na krilima (AMR i AML), igram sa Zvezdom i pokušavam da napravim taktiku 4-5-1 gde su Ninković i Pečnik kao dva pleja na krilima, slično nešto kao što igraju u stvarnosti.

EDIT: U prvoj utakmici su obojica dala po dva gola, uz procenat dodavanja oko 90 %, mali Savićević kojeg sam stavio na MC kao AP takođe je upisao 3 asistencije. :D
Последње учитавање од Dule93 дана 30 Нов 2013, 03:05, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Mexes87 пише:Hvala na savetu. Htedoh da pitam sta je sa ukupnim instrukcijama za ceo tim? Sta mislis da je najbolje da bi ta igra izgledala tako? Skupljeni dijamant mi se svidja kako si objasnio. Ako ti ne bude tesko napisi za siroki posto trenutno imam neka krila pa dok ih ne prodam da imaju sta da rade... Bilo bi dobro da krila i bekovi saradjuju kod centarsuta. Pozdrav!
Podesavanje timske igre ti zavisi od tima i ambicija, ne znam koga vodis. Proctaj ove dve teme, upravo o tome govori i zakljucices sta je najbolje da podesis. Kada postavis mentality i fluidity, dosta toga ce ti se automatski podesiti, pa onda sledi dodatna nadgradnja sa individualnim rolama i insturkcijama, naravno, ako je potrebno.

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-tutorial-kreiranje-taktike-vt10808.htm

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-tutorial-kreiranje-taktike-vt10844.htm

Siroki dijamant je malo rizicniji, ne obecava mnogo poseda, ali je raj za napad po krilima. Tu se stvara visak neprestano, moze i da se kombinuje sa cut-inside opcijama krilima, a ofanzivnijim bekovima, uglavnom svodi se na napad po bokovim, malo jednolicno, ali nema uslova za neku ekspanzivniju igru. PReporucujem i vracanje amc na mc poziciju, a zadajes mu malo ofaniznviju rolu i insturkcije. Zadnji vezni opet mora da bude defanzivac, dok tandem u napadu moze da funkcionise kao i u uskom, s tim sto si ovde obavezan cinjenicom da moras imati visokog napadaca. Onaj drugi moze i da promeni rolu, pa da ucestvuje vise u igri(dlf, trequartista, false nine). Kazem ti, samo ako imas pogodne igrace u ekipi(brze bekove, brza krila sa dobrim driblingom i centarsutevima i visokog spica dobrog u skoku) onda izvodi siroki dijamant. Mozda je najbolje da ga stavis da ti se uigrava kao druga/treca formacija i da ga koristis protiv protivnika koji su slabiji na bokovima i koji su ranjivi pri probijanju sa krila.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Poceo sam sa Parmom i sad nije losa ekipa ,imam taktiku koju sam napravio sa Partizanom i ubija , no sa Parmom ipak nije nesta ... Poraz od Citadelle u kupu ,te Catanie ,Cagliaria i Milana u Ligi ,i pobeda samo protiv Torina .. nezz sta da menjam pa ako mozete malo pomoci , ne treba mi nesto da dajem 4 komada Juveu nego da bar izvucem X ali da pobedim Cataniy npr :xD: Evo taktike i igraca :
Слика

tu je jos jedna taktika koja nije losa ali vise mi se svidja ova prva ,pa vidite kakva je i ova ?
Слика
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Probaj spustiti tempo za pocetak, treniraj defense i cekaj da ti skroz do kraja budu upoznati sa taktikom.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Imas kontradiktornih instrukcija u prvoj taktici, trebalo bi korigovati to.
Najpre, sumnjam da ti je control najbolje opredeljenje za ovaj tim. Cak i da pokusas na misice da ga proguras, nisu ti role postavljene dobro za control, a ni sama formacija nije najbolje resenje.

Ja ti preporucujem da igras nesto drugo. Na primer, 4141 bi bila dobro resenj za Parmu sa Amautijem u spicu umesto Kasano. Gargana povuces na zadnjeg veznog, dva centralna kombinujes sa jednim defanzivcem i jednim kreativcem. Na bokovima koristis brzinu Bjabjanija i Sansonea na winger rolama. Bekove na support duznosti. Postavis balanced i standard za uvezbavanje i menjas na attacking kada igras kuci i protiv slabijih, odnosno na counter kada igras protiv jacih.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Hvala ,sve je super ,al Amauria nebi stavio u spic da mi je zadnji napadac u ekipi :xD:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

To sam predlozio u sklopu igre koja se bazira na probijanju po bokovima, brzim krilima, centarsutevima i ostalo. Svrsishodniji je visoki i snazan spic poput Amaurija nego tehnicar poput Kasana.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Vladar пише:Pricamo o sirokom ili uskom dijamantu?
Ukoliko je o uskom(dmc, mcl, mcr, amc) rec: Ako volis igru po bokovima moras da guras bekove napred, sto podrazumeva da defanzivnije orijentises vezni red. Ja ti predlazem da za dlp-a stavis jednog od dvojice centralnih veznih, a da na zadnjem veznom postavis neku striktno defanzivnu rolu, vidi kakve igrace imas na raspolaganju, defensive midfielder bi bio sasvim pristojno resenje(jos ako ima ocene da bude istovremeno i plej, imas pun pogodak_, jer ne moras iznad centralnim veznim da stvaljas rolu dlp, samo postavis dmca za pleja). I ovaj drugi centralni vezni ne bi trebao da ti grabi puno napred, najvise od njega je neki box to box. Od amc-a pravi ofanzivnijeg vezistu, bilo da je attacking midfielder, advanced plej, vidi sta ti odgovara.
Tandem u napadu bi trebao da ti bude uredjen tako da jedan pomaze u gradjenju ige dok drugi napadu prostor i vreba sansu, ubacuje se cesto i ne ucestvuje puno u gradjneju vec iskljucivo u zavrsetku akcija. Znaci, opet zavisi od tvojih mogucnosti u timu, juris neku target man, complete forward, deep lying forward rolu na jednom spicu i poacher ili advanced forward na drugom.
Centarsutevi. Stavljas bekovima croos ball often. Ukoliko tvoji bekovi imaju dobar crossing nek ubacuju sa mixed, ako su brzi nek imaju run with ball ofen i run from deep bi trebao da im je aktiviran. Naravno, gadjaju visokog spica. Ako imaju tanji crossing nek gadjaju near post.
Upravo sam Krenuo da igram sa AC Milanom, i igram bas u toj formaciji, verovatno znas kakve igrace ima Milan, pa ce ti biti lakse da mi pomognes.
Prvo da krenem sa Mentality i Fluidity, mislim da bi najbolje bilo da igram kombinaciju Control-Balanced?
Formation: 4-1-2-1-2
Mentality: Control
Passing Style: Short
Creative Freedom: Be More Expresive(nisam bas siguran, mada Milan ima igrace za to)
Closing Down: Ovo bas ne znam, dal da stavim stand off ili nista da ne stavljam?
Marking: Ovo se podesava players instrukcijama ili Tight marking opcijom???
Tempo: Lower ili...?
Width: Narrower?
Dosta se dvoumim kod svih ovih opcija. Verovatno bi trebalo da ukljucim i opciju Retain Possession kad vec igram Control, Short Passing i Lower tempo??? I mislim da treba obavezno da igram Look For Overlap, jer nemam krila? Mozda je sve pogresno, ne znam, mozda imas iskustva sa Milanom??? Da li ce ovo biti dobra taktika kada se protivnik zabunkerise???
Последње учитавање од rajs5 дана 02 Дец 2013, 20:11, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”