TAKTIKA - generalna diskusija

Корисников грб
Markus™
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 23 Нов 2013, 12:36
Место: Trebinje
Status: Није на вези

Порука од Markus™ »

UbicaLegendi пише:Ljudi nervirao sam se pošteno , koji god meč odigram ljušte me kao zrelu jabuku. Ma jbš Barselonu kad Donji Srem igra protiv mene čini mi se imaju dva Mesija , dva Pujola i fizičku spremu Huse onog Bolta .... radnički mi dao 7 komada.... pošteno sam se iznervirao i odlučim da primenim savet iz nekog gore posta: Max dve-tri instrukcije u taktici... i primenuh to i bude mi milo :xD: rešim da i ne stavljam instrukcije igračima individualno nego samo izaberem tip pozicije. Rezultat? Bekovi zatvaraju , igrači grizu a lopta ide od noge do noge. Evo već tri pobede uz gol razliku: 7-2 i možda je to nekome komično ali mene kao da je sunce ozarilo :lol:
Kad god se previše odvojiš od kreatora nemoj očekivati velike rezultate. Trebaš poznavati kreator do srži da bi uključio nekih 10 instrukcija, u suprotnom praviš velike greške za koje vjerovatno ni ne znaš i koje te koštaju toga da te niželigaš nafiluje do vrha. Igraj jednostavno, par nekih osnovnih opcija upali koje možete iznijeti i ti i ekipa i uživaj.
Bolesnik
Newgen
Поруке: 36
Придружен: 24 Окт 2010, 20:41
Место: Valjevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Bolesnik »

Koji mentality i fluidity odgovaraju jedan drugom?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Prelistaj ove dve teme, sam ces pronaci odgovor:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-tutorial-kreiranje-taktike-vt10808.htm

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-tutorial-kreiranje-taktike-vt10844.htm
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Koliko vremenski uslovi uticu na taktiku, sta igrati kada je jaka kisa, sta kada je jako sunce?
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Koliko utiču ne znam, ali znam da je lepo vreme pogodnije za kratke pasove, suprotno od kiše gde je bolje igrati direktno.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Kulirate me svi, smaraću vas opet.
Ko je primetio ne funkcionisanje taktike, napravljene pre poslednjeg peča?
Moji kreteni ne mogu da se sastave.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Moja šljaka još bolje, sad sam ugazio slovan u 3. kolu kval. za lš ukupnim rezultastom 11-0, a u drugom muču mi nisu uputili šut ka golu. Inače sam tek druga sezona. Gotovo ista ekipa kao proše godine. Doveo Andrića i Maksimovića(štopera).


Pravio sam neku taktiku za Surinam sad, pa kad budem malo isprobao javljam da li slušaju.
Šta ti se dešava, šta si namestio da igraš, a šta oni igraju.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Jednostavno, ono što sam igrao sa Žilinom, gde sam bodove gubio na usravanje protivnika, jer sam imao 20+ šuteva i nekoliko CC šansi. Sada ne mogu da stvorim ni jednu priliku, protivnik gradi slobodno igru,...
Nema veze, kreiraću novu taktiku.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Napravili su odbranu da nije vise "brainless". :)
jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од jovan98 »

Da li neko mozda zna neku dobru kombinaciju timskih instrukcija ako zelim da igram sa krilima, siroko i direktnijim pasovima. Zeleo bih da mi neko pomogne ako misli da gresim. Ovo je nekako moja kombinacija: more direct passing, pass into space, exploit the flanks, play wider, higher tempo. I jos jedno pitanje u ovom novom fm-u da li u instrukcijama za igrace u ovom slucaju krilu kad kazem cross from byline isto kao u proslom hug touchline? :slap:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Nije to to, cros from byline znači da igrač dublje prodire u polje pa onda centrira za razliku od cross from deep, gde centrira i sa 30 metara od gola.

Hug touchline se podrazumeva ako si mu kao rolu stavio winger odn. cut inside ako je inside forward.
Bolesnik
Newgen
Поруке: 36
Придружен: 24 Окт 2010, 20:41
Место: Valjevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Bolesnik »

Jel igrate sa istom taktikom(koja god da je) celu sezonu?Naravno ima utakmica sa tezim i laksim protivnicima ali u kolikim procentima je to ista formacija?
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

Bolesnik пише:Jel igrate sa istom taktikom(koja god da je) celu sezonu?Naravno ima utakmica sa tezim i laksim protivnicima ali u kolikim procentima je to ista formacija?
formacija ista ali instrukcije moraju da se menjaju, možda je čak potrebno u početku imati i četiri pristupa. kod kuće, u gostima/protiv jačih, protiv slabijih. u suprotnom dešavaće ti se recimo da padaš na malim utakmicama a pobeđuješ velike, da ne možeš da prelomiš rezultat i slično. kad ojačaš i uigraš ekipu, onda u zavisnosti od toka meča pojačaš ili smanjiš tempo, ja recimo jače napadam od prvog minuta, pa ako ih slomim super, ako ne jebiga, protiv slabijih igram strpljivo a pojačam kad vidim da dominiram a ne mogu da dam gol i to manje više radi uspešno.
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Bolesnik
Newgen
Поруке: 36
Придружен: 24 Окт 2010, 20:41
Место: Valjevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Bolesnik »

Dosta lutam sa formacijom,ne mogu bukvalno da povezem 3-4 pobede sa istom formacijom,recimo stavim 4-4-2,2 utakmice ok posle toga sve losije i losije,pustim asistenta da odigra,takodje 4-4-2 i lagano dobija.Kao sto si ti rekao a kao i sto sam pretpostavio instrukcije su mozda i bitnije.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Pocinjem novi sejv sa West Hamom i mozda bi se i snasao u vezi taktike da upravau ugovor nije ubacila Attacking mentality... Kao sto je svima poznato West Ham je ekipa sredine tabele ili dna te nema mnogo jak tim, a nema ni novac da bi trenutni pojacala...
Kako da ja usadim napadacki fudbal a da ne puknem 5:0 od nekog Norwicha, Ville, WBA, Cardiffa, Palacea... Imate li predlog neki? I treba mi jos i sugestija nakon glavne taktike, kako da napravim druge dve za jace i osrednje klubove u ligi...
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Da li je bolje bez ili sa Player Instructions ?
Sto se tice Team Instructions , ne mogu bez njih ali bez player mozda :D
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Pa zavisi, ako vidiš da ti igrače rade ono što ne bi trebalo ograniči im to u PI. Ili suprotno, ako hoćeš da rade nešto više od onog što im rola zahteva ponovo koristi PI.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Posto ste prvi post iskulirali da okacim pa da bude jasnije, ovo su taktike koje sam ja osmislio. Dajte vase misljenje, savet itd.

Formacija za slabije protivnike:

Слика

Formacija za ekipe istog kalibra:

Слика

Formacija za ekipe jace od moje:

Слика
Sé un hombre
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Prvi utiska mi je da ti se taktike previse razlikuju, formacijski najpre. Mozda bi trebalo da osmislis dve varijante jedne iste formacije(na primer ovu trecu sto si okacio u defanzivnom i ofanzivnom sistemu). Lakse ce se uigrati, a i generalno nece biti prevelika promena kada menjas pristup igri.

Za instrukcije sam ti vec rekao, ne mora da znaci da kombinacija odredjenog broja nece funkcionisati, to zavisi od vise stvari, zato bih i izbegao komentarisanje istih ovom prilikom. Predlozicu ti i ovde isto sto i u drugoj temi: dobro razmisli o svakoj insturkciji koju selektujes(ima tutorijal na forumu koji ti moze pomoci), uveri se da li ta instrukcija pristaje tvom stilu igre, i najzad, da li radi kako treba. Kada uvidis sta radi dobro a sta ne, onda kreiras specifican set instrukcija za odredjenu taktiku, a do tada ces i nauciti kako, koje i kada da koristis u toku meca. Znaci, nemoj tek tako dodavati instrukcije.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

A sto se kontra-napada tice sad takva filozofija zavisi od same postavke s obzirom da nema one opcije ???
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”