SFM Assistant manager

Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Probao sam i jednu i drugu kombinaciju, zadnjih par mečeva igram sa eg i poacherom.
Premalo šutiraju, ovi im ne daju loptu uopšte...

Слика

Слика

De Jong gol na svakih 140 minuta, Barbosa na 400 :slap:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Probaj TM support ovoga Jonga, a Barbosu AF ili P.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Pre svega, savet za odbranu. Napadaj. Odbrana je previse bagovita u ovom FM-u, igraci previse ispadaju. Igrao sam defanzivan i tvrd fudbal, ali nije imalo smisla jer su mi odbrambeni igraci non stop ispadali. Ja sam to "resio" na neki nacin. Stavi u TI:
Much Higher Defensive Line, Hassle opponents, Use Tighter Marking, Get Stuck In. Vrsi presing, ne daj im da disu, a ako prodju, jebi ga.
Sto se napada tice, ako vec napadas preko bokova, koristi Higher Tempo koji ce super da pase uz More Direct Passing. Takodje, probaj sa Rigid, a ne fluid.
Konkretno za ovu formaciju i rigid, ne bih mesao Enghance-a i dlp-a. Bolje sljaka AP(a) i btb(s), licno proverio :D
I spusti krila na mr i ml. Probaj jednu pa mi javi.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од jovan98 »

Kada mi je duty na automatic, a mentality control da li ce on onda po difoltu imatu duty support?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

trebalo bi da menja.
jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од jovan98 »

Ali dok mi je mentality na control imace duty support?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

mislimda je ovako nesto:
contain, defend i counter na defend duty
standard i control support
attacking i overload na attack duty
jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од jovan98 »

Aha hvala :cheers:
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

Pozdrav drustvo, vodim Milan i nisam zadovoljan rezultatima. Odbrana prima previse golova (od Salzburga u kvalifikacijama izgubio 3:0 kod njih, a kod nas pre toga odigrao bednih 1:1 iako sam imao 30 suteva a oni ni 10), no to je manje bitno. Mimo toga sto primam nekako previse golova (0:2) kuci od Parme -.- napad mi nesto ne ide dobro.

Od pojacanja sam doveo Hondu,Balantu.
Otisli Muntari i Emanuelson (i jos neki klinci na pozajmice)

SS taktike:

Слика

Ako bi mogla u pomoc u tome sta da promenim, da li su igracima dobre role i timske instrukcije, za sada nisam dirao player instruction nista. Zahvaljujem :)
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Vidim da je tek početak sezone, ne mora da znači da ti je taktika loša. Pokušaj da povratiš raspoloženje igračima, veži par pobeda i onda opet razmatraj taktiku, imaćeš kompletniju sliku. Konkretno, u ovome što si postavio, ne svidjaju mi se role na dm i mcr. Montolivo ne može da igra bwm, to je upravo De Jongova rola. Možda da probaš da poguraš De Jonga napred na mc, na bwm rolu, Montoliva na dlp/support, a Hondu na am/support. To je trougao zbog Honde, on mi nekako najviše priča sa amc pozicije, mada ne mora ni tako, najbitinije je da Montolivo ne nosi bwm rolu. Možeš i da im zameniš mesta, pa da sa dmc role, Montolivo igra dlp-a, a De Jong na mc-u, bwm-a. Ne volim kada se taj trougao potršoi na dve plej role, zato mi tu fali nešto. Pokušaj i sa 4231 kombinacijom koju sam ti predložio gore u nekim manje važnim mečevima pa vidi kako će se ponašati. Samo što bi onda morao da pripaziš na bekove, morao bi wb rolu da isključiš, previše bi ofanzivna postavka bila.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Mozda moze to sto si predlozio da se zamene Montolivo i De Jong i da dm bude dlp/s, a Honda da bude btb/s cini mi se da bi tu rolu odradjivao solidno, jer ima jak i precizan sut. Btb bi se kretao izmedju cm i amc pozicije, a u odbrani bi samo cuvao prostor(close down)... Jedan od razloga sto Balotelli ne dobija lopte je taj sto igra poachera, svaki put kad sam koristio P u formaciji 4-1-2-2-1 on je bio odsecen ili se spustao i sutirao sa 40m... Probaj da ga stavis na AF ili DLF/attack.
Sé un hombre
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Nemoj da ti solo napadac igra Poachera, suvise je solo u napadu. To bi igrao mozda kad bi igrao sa puno slabijim timom. Stavi F9 ili Trequatistu, takodje vidi koliko ti to krilo i IF podpomazu u napadu. Znaci kad je lopta kod AP-a koliko su oni daleko od FC-a, da li postoji nacin ako AP doda na krilo, da krilo odmah uposli FC-a ili obrnuto.
jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од jovan98 »

Da li nekog ne mrzi da mi napise nesto o rolama i duty-ma i kako se najbolje koriste u kombinaciji kada se igra agresivnije sa vecim presingom i obrnuto (znam sa timskim instrukcijama da napravim ali koje role odgovaraju tim instrukcijama). Sa ofanzivnijom taktikom koliko trebam imati igraca na attack, supp, def duty i za defanzivnijom. Zaista bi mi mnogo znacilo. Mozda i kroz neku formaciju. Znam da treba malo vise vremena ali zaista mi treba pomoc. Hvala unapred! :cheers:
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

kod mene i dalje sve isto, užasno me nervira više to koliko su moji napadači neefikasni, izluđuje me jer nema šta više nisam probao...

rezultati su čak i odlični, nemam zamjerku, evo ih od prethodne diskusije ovdje:

Слика

Ali pogledajte učinak napadača... žalosno

Слика

I što je najgore u zimskom pripremnom periodu sam malo izmjenio uloge, počeli su toliko dobro da igraju, mislio sam da će da razvaljuju sve redom, evo kako sam uništio atl. Mineira

Слика

a taj Atl. Mineiro je 20ak dana ranije igrao finale svetskog protiv uniteda i umalo dobio...

Слика

ps. odbrana se znatno popravila, ne primamo više toliko zbog izgubljenih lopti, i imamo dosta CS-ova. Mada riješio sam kritičnu poziciju LB tako što sam kupio Dodoa iz rome, a i odmah bacio u vatru ovog klinca, mogao bi da bude odličan

Слика
Последње учитавање од markohn22 дана 30 Јан 2014, 00:42, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
yoske
Newgen
Поруке: 47
Придружен: 06 Јул 2011, 01:15
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од yoske »

U kratkim crtama ako moze pojasnjenje kako familiarity da nagruvam sto brze. Procitao sam ovde na forumu temu o tome, al' fora je u tome sto mi bas i ne funkcionise to.

Iz inata stavim 10 prijateljskih + VH intezitet + samo taktika da se gruva i jedva mi se makne sa dna ono cudo :/
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Nema nekog specijalnog nacina. utakmice i trening na very high. opet, pazi da ne preopteretis igrace kako se ne bi povredjivali.
brzina uigravanja zavisi i od kvaliteta igraca.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

markohn22 пише:kod mene i dalje sve isto, užasno me nervira više to koliko su moji napadači neefikasni, izluđuje me jer nema šta više nisam probao...
Tako i kod mene do polusezone stoper mi bio efikasniji od spiceva a imam Balotelija i Mitrovica, a sto je najjace sva takmicenja osvojio jos igrao polufinale LS
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Markohn22, jesi li menjao role špicu i amcu? Tu ti je saradnja navjažnija, meni se napadačaka igra najviše svodi na njih dvojicu u istoj formaciji. Probaj, recimo sa am-support(attack kada igraš protiv tanjih), a De Jonga na CF,TM ili DLF attack. Rade ti i ovi sa bokova dosta uceloj priče, usmeri neku loptu na targeta, probaj tako da ih navedeš da završavaju akcije preko napadača. Krila su ti previše ofanzivna, na am pozicijama, uz to i sa attack dužnostima, i ne čudi što rade veliki deo posla.
Последње учитавање од Vladar дана 30 Јан 2014, 12:58, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Stanciu uglavnom i igra am-support, napadače sam probao sve živo, probaću da stavim krila na support a napadača TM.

Ali stvarno mi nije jasno, kažu i ćorava koka zrno ubode, e pa ovaj moj ne može ni to, pogledajte kada je poslednji put dao gol, a igrao je gotovo svaki meč...

Слика

završio sam i sezonu, kako je odmicalo rezultati su bili sve gori, na kraju od solidne prenosti u BL, završih jedva 3. Čekam da dobijem TB da vidim koliko ću moći da pojačam ekipu i da li da prodajem De Jonga, mada mislim da ovdje nije problem u konkretnom igraču...
Последње учитавање од markohn22 дана 30 Јан 2014, 13:50, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Mislim da se previse opterecujes time sto ti napadaci ne daju 30 golova po sezoni... Meni je Lukaku u prvoj polusezoni dao 6 golova u 4 takmicenja, a onda eksplodirao i do kraja dao jos 15 komada. Cini mi se da ih previse rotiras, pa mozda nemaju ni vremena da se uigraju sa amc i tom rolom... Nije mi jasno sto bi nesto menjao ako pobedjujes? Nisam primetio da je Murinjo promenio svoju igru na kontre, pa cak ni u Realu...
Sé un hombre
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”