SFM Assistant manager

Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Okaci nam 1. ili 2. link kad uploadujes...
Sé un hombre
Корисников грб
19MLS81
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 16 Авг 2013, 18:05
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од 19MLS81 »

Da vidi stvarno retardirana slika, kako da je popravim? :slap:

Desava da ne igram bas najbolje, primam golove, promasujem sanse. Nije previse tragicno ali mi vuce na to da ce biti... Nekog razvalim a onda neko slabiji razvali mene i tako...
Корисников грб
Convict
First Team Coach
Поруке: 429
Придружен: 29 Нов 2010, 09:21
Место: Montenegro,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Convict »

Ukratko, posto mi ovaj FM ne ide nikako, treba mi neki uopsteni savjet kako da ,,provalim,, ovaj menadzer, tj. par fora sta ,,prolazi,,. Dosad sam na svakom FM-u imao neku generalnu filozofiju cije su osnovne postavke:
- odredis formaciju prema igracima kojima raspolazes, bez previse eksperimenata(na startu)
- Ako si jaci od protivnika, igras na control ili attacking, sa kratkim pasovima
- Ako si slabiji (i kad igras u gostima), counter i direct passing
Ali na ovom menadzeru raspadam se kako god da postavim igru, pa reko` da nisam nesto propustio, nisam previse pokusavao sa onim instrukcijama, vidim predlazu ljudi da se stavlja ,,tight marking,, i ,,retain posession,,.
Ako moze neko ko ima ok rezultate samo par generalnih savjeta oko postavke taktika posto imam osjecaj da mi nesto nedostaje u postavci igre, a ne znam sta :zelenko:
Корисников грб
19MLS81
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 16 Авг 2013, 18:05
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од 19MLS81 »

Ne umem da okacim sliku pa cu vam napisati :slap:

Vodim Partizan.

Trenutna postava je (desetkovan sam povredama):

Stojkovic - M. Zivkovic, Ostojic, Crnoglavac, N. Petrovic - Markovic, Jojic, Pantic, Brasanac, - D. Vukcevic, Malbasic

Instrukcije:

retain possession, look for overlap, drop deeper, hassle opponents, stay on feet, play narrower

Individualne instrukcije:

fb - automatic obojica, dc - def obojica, dm - def, mc - jedan automatic, jedan supp, jedan, def, sc - att obojica
Gde god moze stavio sam colse down more

Prekide brane svi.
Korner u peterac, jedan napadac na prvoj, jedan dc na drugoj, jedan dc smeta golmanu.

Rezultati su mi promenljivi. Trenutno sam cetvrti od mene se ocekuje da budem drugi. Ispao sam iz LE u kvalifikacijama od nekih retardiranih Gruzina. Na svakoj tekmi primam gol, na strani imam veliki problem da pobedim. Neku takmu odvalim pa pobedim 5:1 (obavezno primam gol) a negde se bas mucim. Napredak me je unistio i igracki i rezultatski, dobili me 3:1 dobro sam prosao s obzirom na sanse.

Imate li ideju kako da unapredim igru i rezultate? Po meni nema logike da stalno primam golove jer se po instrkcijama vidi da mi to nije namera i da bas radim u cilju da se to cesto ne desava :wtf:

Hvala, pozdrav!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

care, odeš na dodaj.rs ili imgur.com i tamo uploaduješ sliku i onda ovde iskopiraš link slike. aj probaj.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
19MLS81
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 16 Авг 2013, 18:05
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од 19MLS81 »

Probao, salje malu sliku, kao u prethodnom mom postu gde sam pokusao da postavim ss.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

na dodaj.rs, KOPIRAJ SAMO DRUGI LINK, nemoj da klikćeš ni na jedno dugme na forumu (mislim na IMG dugme, zaboravi ga) i samo NALEPI TO ovde. Biće kako valja,
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Слика


Opravio sam ja. Ali nauči. Trebaće ti. :cheers:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
19MLS81
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 16 Авг 2013, 18:05
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од 19MLS81 »

'Fala tebra! :winner:

Je l' imas neki savet za mene kako da popravim igru, da ne primam previse golova. I to sto pobedim to je uglavnom velikom mukom. Na strani imam strahovitih problema, bas tesko pobedjujem.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Ako neko neko zeli da pocne sa Interom evo mojih iskustava!!!
Igram u Clasic Modu, odigrao sam prvu sezonu i neverujem da sam osvojio titulu, 6 bodova vise od drugog Napolija, Juve je treci!!! Prvi put mi se desilo da u Clasic modu osvojim titulu u Italiji ne racunajui kada sam vodio Juve, evo i kako:
Normal-Rigid,
Team Instruction: Look Fof Overlap,
Formacija 3:5:2
Player Instruction:
GK: GK/D Handanovic.
DC: DC/D - DC/C - DC/D Kampanjaro, Ranokija, Huam Zezus, Rolando.
WB: CWBR/Aut - CWBL/Aut Nagatomo, Pereira, Zaneti.
MC: BBM - DLP/D Guarin, Kambijaso, Taider.
AMC: AP/A Kovacic.
ST: DLF/S - AF/A Rotirao sam dok nije dosao Rondon kojeg sam upario sa Ikardijem.
Znaci nista posebno nisam podesavao, samo sam im postavio Role i sastavljao tim, na polusezoni sam kupio Rondona iz Rubina jer su spicevi igrali jako lose prvi deo sezone!!!
Последње учитавање од rajs5 дана 20 Дец 2013, 08:37, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Convict, bitno je da igras sto brze a da se branis u sto vecem broju sa igracima pravilno rasporedjenim koji igraju presing... U ovom FM je jedino moguce da dobijes ovako, probao sam retain possesion, nedo ti bog... Samo kontre i brz razvoj, da uvek imas 1 na 1 sa golmanom, mozda korneri i slobodnjaci malo izvuku, i naravno centarsutevi na 2 stativu to me je razorilo u svim klubovima u kojima sam igrao!
Sé un hombre
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

rajs5 пише:Ako neko neko zeli da pocne sa Interom evo mojih iskustava!!!
Igram u Clasic Modu, odigrao sam prvu sezonu i neverujem da sam osvojio titulu, 6 bodova vise od drugog Napolija, Juve je treci!!! Prvi put mi se desilo da u Clasic modu osvojim titulu u Italiji ne racunajui kada sam vodio Juve, evo i kako:
Normal-Rigid,
Team Instruction: Look Fof Overlap,
Formacija 3:5:2
Player Instruction:
GK: GK/D Handanovic.
DC: DC/D - DC/C - DC/D Kampanjaro, Ranokija, Huam Zezus, Rolando.
WB: CWBR/Aut - CWBL/Aut Nagatomo, Pereira, Zaneti.
MC: BBM - DLP/D Guarin, Kambijaso, Taider.
AMC: AP/A Kovacic.
ST: DLF/S - AF/A Rotirao sam dok nije dosao Rondon kojeg sam upario sa Ikardijem.
Znaci nista posebno nisam podesavao, samo sam im postavio Role i sastavljao tim, na polusezoni sam kupio Rondona iz Rubina jer su spicevi igrali jako lose prvi deo sezone!!!
Fudbal je nekad jednostavna igra. :)
Корисников грб
rojkovac7b
Youth Team Coach
Поруке: 114
Придружен: 15 Мај 2013, 21:50
Место: obr
Status: Није на вези

Порука од rojkovac7b »

Skoro sam negde procitao izjavu simeonea koju je dao pre meca protiv reala kada ih je atletiko pobedio posle dosta godina gde je on rekao nesto u fazonu "sve dok mi kontrolisemo prostor, posed lopte nas ne zanima". Pogledao sam neke klipove sa te tekme i stvarno se vidi kako su bukvalno zakljucali svaki deo na svojoj polovini i real im nije mogao nista. Isto tako su i ostale protivnike pobedjivali na taj fazon, brutalnom odbranom. I sad, razmisljao sam koja bi to formacija i koje instrukcije bi najvise koristile da bi se to sve preslikalo na fm sto bolje.
Koliko sam skapirao oni igraju 4-4-2 formaciju, sa 2 dmc i 2 wm na sredini, mozda sam i istripovao. :zelenko: To je nesto sto bih i ja voleo da probam. Zanima me sta bi od timskih instrukcija bilo pogodno da se ubaci na ovo, znaci da odbrana bude pravi stub, ali i da napad bude sto uboitiji? Dvoumim se da li defensive mentality sa nekim brzim tempom i pas igrom kroz sredinu ili counter po bokovima?

4-2-2 def, fluid.

short passing, exploit the middle, play narrow, roam from position, hassle opponents, get stuck in, much higher tempo?

gk - rb, lb (fb) - 2 cd (def) - 2 dmc (?) - 2 wm (supp) - 2 stc (dlp, ap)?
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Ja bi pre probao 4-2-4, control, very fluid...
Sé un hombre
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Najsavrsenija defanziva se ofrmira pri formaciji 4141. Da, mogla bi da radi sa wm na bokovima, ali su tu uglavnom wingeri, mozes te dve varijacije da primenjues u razlicitim mecevima. Centralni vezni su takodje defanzivci, na primer bwm i btb je idealna kombinacija. Zadnji vezni defensive midfielder. Na ovom fm-u imas role za bekove, napravis njih na defanzivne u tezim mecevima i imas postojanu i cvrstu odbranu.
Последње учитавање од Vladar дана 23 Дец 2013, 11:48, учитано 1 пут укупно.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Šta da radim sa Erikom Lamelom? Lik je očajan.

Ima dobre ocjene, ali igra skroz loše. Stavim ga na AMR-IF-A, a od instrukcija mu stavim roam, dribble more, shoot more i get forward.

Evo sad u 3. sezonu posle 33 utakmice ima samo po 5 golova i asistencija uz prosjek ocjena oko 6.75.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Nemam iskustva sa njim na ovom FM-u, ja sam ga na prehodnom držao na levoj strani, na wingeru i igrao je vrlo dobro. Možda da probaš to.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Stavi mu omiljenu rolu pa vidi kako se ponasa... Probaj da mu ne stavljas nikakve instrukcije ;)
Sé un hombre
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Instrukcije su u redu, verovatno je problem do igre čitavog tima, pa on ne dobija priliku da se izrazi.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Sad baš gledam Lamelinu statistiku u dosadašnjem delu sezone - 6 golova iz 218 šuteva (2%).
Long shots 18, finishing 15.

Dalje, ima samo oko 3 driblinga po utakmici iako sam mu stavio da više dribla, a on ima dribling 20.

Stvarno ne znam šta da mu radim, stavio sam mu omiljenu poziciju i rolu, dao mu slobodu u igri i ništa. Prve sezone je bio loš, u drugoj se značajno popravio i baš kad sam mislio da će nastaviti da dominira, on se ponovo nešto sjebo.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”