SFM Assistant manager

Корисников грб
dule_lfc
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2010, 18:37
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од dule_lfc »

Слика

Слика


imam problem sa napadacima....u skoro svakom napadu ga preskacu i napad se zavrsava sutem nekog od aml,amr, amc ili mc a ne mogu da se setim da li su mu jednom poslali loptu u prazno....nije mi jasno zasto se to desava...
Последње учитавање од dule_lfc дана 15 Нов 2013, 16:49, учитано 5 пута укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Igraš sa jednim napadače, ali ti vezni igrači nisu pakeri, nego kao neki koji završavaju akcije. Jednostavno nemaš VEZNI RED.

Sad gledam basket, počinje EL, prvo Partizan, a posle i Zvedzu, tako da pre 22h nema šanse da ti napišem, ali imam neke ideje. Uglavnom sve oko ofanzivnih veznih igrača, moraćeš da ih staviš kao support, ali i da im promeniš malo uloge i neke instrukcije. Očekuj da ti se javim posle 22:30h.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
dule_lfc
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2010, 18:37
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од dule_lfc »

hvala prijatelju....
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

dule_lfc пише:imam problem sa napadacima....u skoro svakom napadu ga preskacu i napad se zavrsava sutem nekog od aml,amr, amc ili mc a ne mogu da se setim da li su mu jednom poslali loptu u prazno....nije mi jasno zasto se to desava...

E ovako druže, igraš taktiku sa tri AM-a, ali nijedan od njih ti nije vezni igrač, nije 'paker', već su svi oni igrači koji šutiraju na gol. Moraš da namestiš veznim igračima da dodaju loptu, a ne da uzimaju od ovog špica.

Šta to znači na terenu.

Ova dva IF-a ne možeš da držiš na atack, jer onda oni ulaze u sredinu sa ciljem da šutiraju na gol. Možeš da uradiš nekoliko stvari:
1. Staviš ih na winger support-onda oni neće probijati nego će ostati i čekati bekove(koji su tebi CWP), da im prodju iza ledja(jer ti namešten overlap)
2. Možeš da staviš jednog IF-a na support(onda on ulazi u sredinu, sa ciljem da daju loptu u prostor napadaču), a drugog IF-a prebaci na winger support.

Što se tiče AMC-a, njega možeš da probaš ovako(traquresta), mada mi se ne dopada, mislim da neće biti kako treba.

Bolje je ovako:
Igraj sa AM-support, sa uključenim shot less often i play direct pass. A ako ti je napadač poacher, onda možeš da mu(AM-u) staviš i hold position, onda će on ostati na svom mestu i davati dosta lopti u prostor ka napadaču.

Primetio sam da si stavio play narrower, a tamo ti je overlap, kako ti to izgleda? Ako ti bekovi ne idu često da overlapuju, onda isključi play narrower. (to znači da igraš usko, a overlap zahteva široku igru)

Evo, probaj ovako, budi strpljiv, čekaj da se uigra ekipa. Posmatraj ekipu, gledaj meč na extended, vidi da li rade to što hoćeš, pa javi. šta se dešava.

aj, pa srećno.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
dule_lfc
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2010, 18:37
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од dule_lfc »

shvatio sam sta mi fali a to je pass into space sad igraju onako kako hocu, i ugasio sam be more expressive da ne divljaju previse, jedino mi nije jasno zasto uopste nisu pokusavali da salju loptu u prazno ka napadacu kad im to nisam zabranio...ostavio sam i uloge(tako igram od kada su se uloge prvi put pojavile), a ono sa levim bekom mi je bila proba uvek igram sa wb s...overlap lepo radi cesto krilni igraci ostaju sami i ide pas u prostor za njih ...uglavnom hvala puno na savetu...
Последње учитавање од dule_lfc дана 16 Нов 2013, 13:18, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
bjn97
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 13 Авг 2013, 19:04
Место: Модрича, РС
Status: Није на вези

Порука од bjn97 »

Слика

Ajde pomozite, igre na pripremama su katastrofalne, pomozite !
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

1. IF-atack na AMR ne može da ti igra neki dešnjak, nego isključivo levak. Nemaš u Zvezdi IF-a za AMR. (može to Milunović da igra, ali opet nije to to.)
2. Gužvaš u sredini, Milijaš ti je AP-atack i on sa tom ulogom sa pozicije mc-a ide na amc, a Ninković ti je AM-s, koji već čeka u tom delu terena. Povrh svega toga imaš i AF-a, koji se ubacije izmedju defanzivne i vezne linije i skuplja te lopte. Moraš to da rasturiš.

3. Jel' ti uigrana taktika?
Mada, kontam i kada je uigraju, neće dobro raditi.

4. Šta tačno misliš pod očajnom igrom? Šta ti sedešava na terenu. Kakvi su ti mečevi.
Последње учитавање од zele дана 16 Нов 2013, 13:38, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
bjn97
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 13 Авг 2013, 19:04
Место: Модрича, РС
Status: Није на вези

Порука од bjn97 »

Znaci odbrana je katastrofalna, stoperi su losi i na cd i na ld, bekovi lose igraju, jednostavno od nekih ekipa iz slabijih liga gubim sa po 2-3 primljena gola, zelim da igram sa dosta posjeda a oni protiv neke ceske ekipe iz 2 lige imaju posjed 44 %

I predlozi mi instrukcije kako da namjestim ?

Da stavim AMC na AP a napadaca na Target man ?

A centralne vezne na CM ili BWM ili DLP ? :D
Последње учитавање од bjn97 дана 16 Нов 2013, 14:02, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Odbranu:
Stavi jednog štopera da ti bude BPD(onaj sa najboljim mentalnim ocenama), a drugi neka ti bude CD, što se tiče duty za njih, to možeš da menjaš iz meča u meč u zavisnosti šta protivnik igra.

Bekove ja držim na CWP-atack, nisu se loše pokazali.

Vezni red: Jedan mc neka ti bude dlp support, a drugi bwm-defend, to je ok kombinacija. AMC- neka ti bude AM-support.
AMR winger support.
AML IF-support

Napadač: Poacher. sa uključenim move into chanels.

Timske:
Tu treba da uključiš sve timske koji se ondose na sporu i strpljivu igru kratkih pasova i pasova u prostor.(short pass, pass into space, retain posseion, play out of defence i ako sam nešto još zaboravio, vidi tamo) Predpostavljam da hoćeš i presing da igraš, onda pomeri odbranu visoko i stavi im da prave ofsajd zamke. Uključi i hassle opponent.

Pojedninačne istrukcije za igrače.

To gledaj prema svakom igraču, amc-u smanji šuteve iz daljine, a uključi mu rizične pasove, krilima isto smanji šuteve.
Isto tako, onaj igrač koji ima malu vrednost za šuteve iz daljine, obavezno isključi, npr Kovačević. Isto tako Milijašu stavi dribble less.

Sačekaj da ti se uvežba taktika, posmatraj kako se ekipa ponaša. Ako vidiš da imaš mnogo prostora na krilima i da su ti bekovi slobodni, uključi overlap i sl.

javi šta si uradio, budi strpljiv i srećno.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Sta naci instrukcija OVERLAP?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

look for overlap predstavlja instrukciju kojom uključuješ bekove da ti budu više ofanzivni, u
prazan prostor na krilu će ti utčavati bekovi. Veoma dobra instrukcija kada igrate se povučenim wingovima ili sa IF-ima, a onda namestiš bekove na atack i uključiš look for overlap. Krila i IF-ovi ili ostanu povučenije ili odu u sredinu i povuku igrača, a bek uleti u prazan prostor.

Imate sva objašnjenja kada stavite kursor na naziv instrukcije. :cheers:
Последње учитавање од zele дана 16 Нов 2013, 16:00, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Neca
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 20 Јул 2011, 17:03
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од Neca »

Ja stvarno ne znam vise sta da im radim proslu sezonu sam zavrsio na 4.mestu JSL-a i to sa zaostatkom za 17.bodova, a za trecim 12.boda. Evo krenuo sam novu sezonu i opet katastrofa igracu su mi retardirani, a msm da imam veoma dobar tim za evropu evo par slika za taktiku, meceve i pogled na tabelu

Код: Изаберите све

http://www.dodaj.rs/f/1n/...lgrade-mat.png,

Код: Изаберите све

http://www.dodaj.rs/f/m/G...lgrade-tac.png,

Код: Изаберите све

http://www.dodaj.rs/f/b/F...league-over.png
evo ako moze neko da mi pomogne i da krenem da igram lepo sa ovim timom onda cu mu biti veoma zahvalan. Iskreno ne znam vise sta da pokusavam sa taktikama kad nijedna nece lepo da radi sto napravim aj :cheers: ako neko moze da mi sredi to malo, msm recite sta da promenim? Da i evropu ne igram evo druga sezona i prete mi otkazom :P
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

SS-ovi te zezaju. Nisu linkovi dobri.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Nisu ti slike dobre. Uploaduj ponovo.


Dodaj.rs ili imgur.com

I samo iskopiraš kod koji je ograničen sa oznakom Слика, mislim da je to drugi ili treće ponudjen, ali nisam siguran.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Neca
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 20 Јул 2011, 17:03
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од Neca »

Слика


Слика


Слика

sad dobro?


Popravio sam, sad je dobro.
Последње учитавање од Neca дана 18 Нов 2013, 17:09, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Dobro je sad, ubuduce stavljaj linkove slika izmedju koda Слика :cheers:

Vidim da primas dosta golova, 2 po mecu, mora odbrana pre svega da se sredjuje.
Bekovi su ti previse ofanzivni, ostavljaju dosta prostora iza sebe sa ovim rolama, odatle i los avr rating. Stavi im rolu Full Back Defend, eventualno Udovicicu Full Back Support.

Igras previse napadacki. Nemas na sredini nikakvog tepaca, nikakvog defanzivno orjentisanog igraca. Ninkoviceva rola je uzimanje lopti na sredini, to je daleko od njegove primarne uloge, zbog toga ima ocenu ispod 6.8. Milijas ili Ninkovic, jednog od njih dvojice moras zrtvovati, nema mesta za obojicu. Ubaci na sredinu nekoga sa izrazenim ocenama za Marking, Tackling, Work Rate, Team Work. Ako se odlucis da Milijas ostane, ova rola je dobra za njega, ako pak hoces Ninkovica na sredini, daj mu rolu Advanced Play Support.

Pravis veliku zbrku i guzvu u napadu kada imas 2 napadaca i 2 polu spica, to ne moze da sljaka tako. Ako vec hoces da igras sa dva klasicna napadaca, AML i AMR bi trebali da imaju Winger uloge, i za ovakve tipove igraca, obojici Winger Support.

Sa wingerima ce mnogo bolje sljakati direktnija i brza igra. Shorter passing je kontraproduktivan, ukloni ga. Otarasi se i ovoga play narrower i lower tempo.

Imas dva napadaca koji nemaju apsolutno nikakve defanzivne zadatke. Umesto trekvartiste i poacera, probaj sa poacerom i Advanced Forwardom ili Complete Forwardom, na support roli.

Ako ipak hoces da nastavis sa ovim stilom igre, i sa ovim instrukcijama za tim, uradi sledece. Ostaje isti savet za defanzivu. Jednog napadaca povuci na poziciju amc, i daj Ninkovicu to da igra, sa vec predlozenom rolom. AMR i AML, moze da ostane IF instrukcija ali Lazovic i Benajun nisu bas pravi ljudi za tu rolu. Takodje poslusaj savet za jednog tepaca na sredini.

Iskoristi ove savete, probaj 2-3 utakmice, pa javi kako ide. Ja bih ti ipak preporucio pricu sa wingerima.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Neca
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 20 Јул 2011, 17:03
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од Neca »

Vazi, hvala, javljam kako ce da ide :)
guza86
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 11 Окт 2013, 11:08
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од guza86 »

E, pa ovako drugari.. Napravio sam taktiku, radi se o 4-2-3-1, ali imam problem oko odbrane. Tacnije, mucim se da dam gol, ali zato kada ga primim iz jedne kontre posle toga dam po 3, 4, ili imam bezbroj suteva i ne mogu da izjednacim. Ne znam da li je to do taktike, ili na ovoj igrici mora da se prima toliko golova, uglavnom gol razlika mi je 16-13, sto je veoma mnogo. Ponekad mi se desi da ne mogu da dodjem do lopte, a to nisu neki jaki protivnici, pa me interesuje kako te stvari da popravim. Evo slike u prilogu, sa svim instrukcijama. Unapred hvala.

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

E sada ovako, na team inst. je slucajno iskljuceno play wider, sve ostalo je ok.
Na player instruction wbl i cd imaju iste instrukcije kao bpd i wbr.
Opp.instruction stavljam sledece. na napadace weeker i hard, na krila closing i weaker i na mc i dc hard i weaker. Unapred hvala.
Последње учитавање од guza86 дана 22 Нов 2013, 10:07, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Imas dve greske koje sam ja uocio . Prva je da igras sa ofsajd zamkom a onaj BLD je prespor za tako nesto ACC 10 i PAC 10 je premalo. A druga stvar sto su ti bekovi previse ofanzivni. Probaj da im namestis defanzivniji mentalitet , pa bi samim tim i broj primljenih golova trebao da opadne.
Последње учитавање од 100Dzointa дана 22 Нов 2013, 13:50, учитано 1 пут укупно.
Pravda za 2D!
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Slazem se oko ofsajd zamki, a mogao bi i ofanzivnim igracima da iskljucis mark tighter, moguce da oni ispadaju cesto na sredini terena i da tu nastaje deo problema.

Usput, namesti da vezbaju odbranu na match preparation, ako vec nisi.
Последње учитавање од Jovan дана 22 Нов 2013, 14:40, учитано 2 пута укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”