FM15 - Ispravke

Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Alexandar_81 пише:Tachini, ne mozes na osvnovu 20 minuta igre u poslednjem kolu da ocenjujes neciji talenat! Luka ima talenat i mislim da nece ici iznad -8! Bar za sad! Osim ako se ne desi nesto specijalno!
Aleksandar Pesic nije vise u nasoj nadleznosti tako da to mi vise necemo menjati sad francuski resarcher mora sa njegovim ocenama! Za Cavrica, Drazica, Gavrica i Regana se slazem ostale nisam gledao! :yesko:
Slazem se da se ne moze prosudjivati neciji talenat na osnovu 20min, ali opet neke stvari se mogu i te kako videti. Uz to decko kida godinama u svim mladjim selekcijama, takodje i u mladjim reprezentativnim selekcijama i definitivno zasluzuje da bude wonderkid u FM15. Mnogi mladi igraci iz nase lige su imali vece PA na osnovu mnogo manje prikazanog. -8 je koliko ja znam od 130 do 160 PA, po meni je realnije da mu se stavi odmah npr 160 PA, jer sve ispod nekih 150 PA mislim da je malo i da je decko veci potencijal od toga. Opet sa druge strane staviti mu -9 bi bilo mnogo jer on ide do 180 PA, a za toliko mora jos dosta toga da pokaze. Tako da mislim da je najbolje staviti za sad statican PA izmedju 150-160.

Sto se tice ostalih igraca, to su neki koje sam pratio ove sezone i za koje mislim da
zasluzuju promene koje sam napisao, e sad na vama u timu je da odredite konacne ocene. Napisacu ovih dana kada uhvatim vise vremena jos neke predloge za jos par igraca.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Koliki potencijal ima Ivan Šaponjić iz Partizana, toliki bi trebalo da ima i Luka Jović, jer su po učinku, godištu, stažu u reprezentaciji i klubu tu negde.

I mislim da su predlozi ocjena negde u redu, a negde ne, ali CA i PA povećanja su diskutabilna (Gavrić, Regan, Stojković, Dražić (koliko je on uopšte utakmica u karijeri odigrao, asistencije, golovi, učinak?), Mihajlović (druga liga i to ne baš pretjerano jak tim?), Lemajić (ništa posebno ni od igre, ni od učinka i ono što radi radi na snagu i visinu), Marušić (sa ovim ispravkama ne da može u najjače klubove 1. lige nego komotno u pola Evrope...)...

Mislim da malo precenjuješ našu ligu, a pogotovu našu drugu ligu. Najveće promjene se dešavaju igračima koji oduševe za neku od reprezentativnih selekcija ili u derbijima ili u evropskim takmičenjima. :)
Последње учитавање од tadicweb дана 25 Јун 2014, 13:23, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Da bi Jović dobio status wonderkida u JSL, on mora da oplodi sezonu, nerealno je očekivati tako nešto nakon dvadeset odigranih minuta. Ne sumnjam da je mali sjajan, ali se slažem sa Tadićem da njegov PA treba da bude u rangu sa Šaponjićem iz Partizana dok ne pokažu obojica nešto više.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

U19 reprezentacija, dodati Pavla Maksimovića (doktor reprezentacije) i Srđana Brankovića (fizioterapeut).

Goran Saula više nije tu. Boris Nađ i Dragan Pantelić isto nisu više sa U19 reprezentacijom.

Status Save Miloševića, direktora reprezentacije, nerešen, stoji da je U19 trener?

Dodati Dejana Govedaricu kao U19 trenera, jer on vodi U16 reprezentaciju.


Zoran Ljujić je sada trener golmana u U21 reprezentaciji.

U21 reprezentacija, dodati Aleksandra Uroševića (doktor reprezentacije) i Radomira Mijatovića (fizioterapeut). Zoran Vujić više nije angažovan u radu sa U21 reprezentacijom.


A reprezentacija - Emilio De Leo i Nenad Sakić ne rade više sa reprezentacijom. Sakić je sa Mihajlovićem u Sampdoriji, a Emilio nemam pojma gde je.

Dodati: Đorđa Vasića, Ivana Tomića, Gordana Petrića, Dejana Ilića, Nebojšu Topalova (treneri) i Miodraga Mladenovića (doktor reprezentacije) i Velibora Mitrovića (fizioterapeut).

Selektor reprezentacije Ljubinko Drulović (po današnjoj izjavi Toleta 90% siguran, ako ne staviti caretaker dok ne bude zvanično potvrđeno).

Код: Изаберите све

http://fss.rs/index.php?id=2031

Milan Lukač povećati one on ones na 15 (penali protiv Zvezde), može malo i CA da se digne ipak je postao reprezentativac i najbolji golman lige. Anticipation i composure na 12.

Milan Obradović composure 10, acceleration 10, agility 12, leadership 12-13. (Prilično loša sezona)

Voja Stanković decisions 10, composure 11, anticipation 12, agility 11.

Miloš Ostojić, ne znam šta je sa ovim likom, jel igrao uopšte, smanjiti PA.

Branislav Trajković decisions 11, aggression 16.

Miroslav Vulićević, crossing 14, passing 12, positioning 13, creativity 12. (Najbolji desni bek lige, postao reprezentativac)

Nemanja Petrović dodati AML poziciju competent.

Vladimir Volkov flair 14, aggression 13.

Nikola Drinčić first touch 13, tackling 13, flair 13, positioning 11, teamwork 14, off the ball 12. (Sjajna polusezona)

Saša Marković smanjiti PA. (Prilično loša i neubedljiva sezona)

Darko Brašanac teamwork 12, passing 15, dribbling 12, concentration i decisions 11. (Definitivni proboj u prvi tim, ali ako Drinčić ima passing 15, on ne može imati više nikako)

Nikola Ninković composure 9, concentration 8, aggression 16. (Velika agresija)

Predrag Luka dribbling 13, passing 11, technique 13, teamwork 9. (Neubedljiv)

Danko Lazović teamwork 10, leadership 10. (Mnogo se podređuje timu)

Petar Škuletić heading 13, first touch 11, composure 11, concentration 13, anticipation 11.

Saša Ilić teamwork 16, determination 13-14 (koliko puta je samo doneo preokret i pobedu ove sezone), agility 12, acceleration i pace 10.

Nemanja Kojić finishing 12, crossing 10, free kick takin 10, off the ball 12, agility 13, natural fitness 11, determination 13. (Povratak posle druge teške povrede, mnogo lepih i bitnih golova u kratkom vremenskom periodu)

Ivan Šaponjić staviti favorite team Partizan (možda i stoji, ali se ne vidi u fm-u), concentration bar 8-9, 5 je presmešno.


Predrag Rajković anticipation 10.

Dodati Luku Jovića, CA i PA sličan kao Ivanu Šaponjiću.

Savo Pavićević heading 14, jumping 13, first touch 12, anticipation 12 i visina 1,86. (Vrlo dobra sezona)

Novak Martinović smanjiti CA, concentration i decisions. (Očajno je igrao)

Jovan Krneta passing 9, first touch 10. (Očajna sezona)

Miguel Araujo smanjiti PA malo. (Brutalno dobar bude na FM, a uopšte nije igrao u stvarnosti)

Nikola Mijailović aggression 15, first touch 12, heading 12, marking 13, passing 12, off the ball 12, positioning 12, concentration 12, decisions 11. (Najbolji levi bek lige i možda i najbolji igrač Zvezde ove sezone)

Ljubo Nenadić smanjiti CA.

Goran Gogić passing 13, finishing 11.

Darko Lazović composure 13, leadership 11.

Đorđe Rakić natural fitness 12.

Nejc Pečnik dodati DR i WBR competent. Tackling 9, marking 8, dribbling 14, composure 10, teamwork 13. (Odlična sezona)

Luka Milunović smanjiti PA.

Dragan Mrđa finishing 15, first touch 13, passing 11, off the ball 14.

Ifeanyi Onyilo smanjiti CA.

Abiola Dauda dribbling 13, first touch 13, passing 12, creativity 10.


Rajko Brežančić, Filip Stojković, Nikola Stoiljković i Slavoljub Srnić povećati malo CA.

Nenad Mirosavljević finishing 14.


Obend Regan povećati malo CA. Nenad Gavrić povećati CA.


Marko Simić (NP) smanjiti CA.

Nemanja Arsenijević finishing 12.



Dejan Dražić, Bogdan Planić i Aleksandar Čavrić (povećati finishing na 12) povećati malo CA i PA.

Marko Pavlovski smanjiti PA.

Srđan Babić povećati CA i PA. Positioning 11, Composure 10, acceleration 9.

Bojan Nastić malo povećati PA.

Enver Alivodić dribbling 13, first touch 12, passing 12, technique 13, flair 11, off the ball 12.

Marko Poletanović marking i passing 8-9, teamwork 12, balance 11.

Nemanja Radoja povećati malo PA.

Segej Milinković-Savić first touch 12, passing 12, povećati PA. (ako je još kod nas)

Vanja Milinković-Savić povećati PA, reflexes može na 11. (Među najboljim igračima U17 selekcije, traži ga Mančester Junajted)

Mijat Gaćinović aggression 13, determination 13, teamwork 12, work rate 12, stamina 11.

Srđan Žakula one on ones 13, composure 10.


Stefan Babović povećati CA. Leadership 9, Creativity 14, passing 15.
Последње учитавање од tadicweb дана 25 Јун 2014, 20:27, учитано 9 пута укупно.
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Tadiću, za ocene moraš da gledaš editor, pošto npr. Šaponjić ima izuzetan mali broj ocena koje su mu uopšte odredjene. Sve ostalo je na 0, odnosno random, pa čak i koncentracija koju si naveo.

Ova ocena za Gorana Gogića stvarno upada u oči i dobro je što si skrenuo pažnju na nju.
Ne da ne treba da ima finishing 12 nego bi trebalo da bude oko 5-6.
U FM-u finishing više ne treba da se daje defanzivnim igračima koji golove daju glavom, pošto se sada završnica glavom računa u ocenu heading.
Prosto preciznost udarca glavom na bilo kom delu terena, pa tako i u kaznenom prostoru.
Finishing je predvidjen najviše za realizaciju završnice napada, pre svega 1v1 situacija.

I na konto prethodne diskusije o Joviću, Šaponjić ima -8 PA.
Последње учитавање од mrek дана 25 Јун 2014, 17:04, учитано 1 пут укупно.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Sličnih Gogiću ima dosta, sa finishingom jakim. Samo u Donjem Sremu na prvi pogled Goran Janković, Stefan Bukorac, Lazar Čordašić, iz Jagodine Miloš Lepović i Aleksandar Živanović, iz Javora Đorđe Ivelja, Marko Docić, Nemanja Vidić, Jovan Đokić, Aleksandar Sofranac...

To su sve DC, DMC i eventualno MC igrači i svi imaju preko 10 finishing...

Mogu da ih potražim sve ako treba. :)
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Sešću ovih dana i proći sve klubove, pa ću obratiti pažnju i na to. Naravno, možeš i ti :cheers:

To se vuče iz starih baza, pošto smo svi kontali da je finishing direktno vezan i za završnicu glavom, a od skoro ispada da su to dve totalno odvojene stvari.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Ima dobrih stvari u svemu napisanom i slazem se sa dosta toga, medjutim nikako se ne slazem da nasa liga rteba da daje wonderkida iz prostog razloga sto nije ni dala pa skoro ni jednog u poslendjih 10 godina. Svi su igrači odlazili dobri medjutim skoro da niko nije nosioc u svom klubu od tih mladjana. Slucaj Markovica i Mitrovica je onako naj upecatljiviji jer obojica su izraziti talenti i Mitrovic sada zabije golove i mlad je jos ali nije top napadac, dok Markovic i dalje ima talenat brutalan ali i dalje nije nosioc igre u svom timu. Wonderkid kako je ucenje bi trebalo da bude world class player. Sem Matica i Tadica u ovom trenutku od mladjih, tj Baneta Ivanovica od starijih, mi nemamo world class igraca koji ima toliki uticaj na igru svog tima. To je mooje skromno misljenje. Ok je dati igracu dobar talenat i mogucnost razvoja u dobrog igraca ali wonderkid sa pojavom u FMu..mislim da ne.

Inače i ja spremam opsiran spisak promena igraca ali je vecina negativnih na zalost.
Последње учитавање од Orthodox дана 25 Јун 2014, 17:37, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Dobro, imali smo sezonu odličnih klinaca u FM, najviše zahvaljujući zlatnim litvancima.
Oni su zaslužili onako visoke potencijale i nadam se da ćemo im to zadržati još neko vreme.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

To je to sto treba biti osnov za dobar potencijal. Medjutim, slabo ko igra. Ako pogledamo wonderkidove ostalih zemalja, ukapiracmo da su ti klinci u 18,19n vec kidalice u svojim klubovima. A mi to na zalost zbog ucestalog jurenja rezultata, nemamo.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

tadicweb пише:Koliki potencijal ima Ivan Šaponjić iz Partizana, toliki bi trebalo da ima i Luka Jović, jer su po učinku, godištu, stažu u reprezentaciji i klubu tu negde.

I mislim da su predlozi ocjena negde u redu, a negde ne, ali CA i PA povećanja su diskutabilna (Gavrić, Regan, Stojković, Dražić (koliko je on uopšte utakmica u karijeri odigrao, asistencije, golovi, učinak?), Mihajlović (druga liga i to ne baš pretjerano jak tim?), Lemajić (ništa posebno ni od igre, ni od učinka i ono što radi radi na snagu i visinu), Marušić (sa ovim ispravkama ne da može u najjače klubove 1. lige nego komotno u pola Evrope...)...

Mislim da malo precenjuješ našu ligu, a pogotovu našu drugu ligu. Najveće promjene se dešavaju igračima koji oduševe za neku od reprezentativnih selekcija ili u derbijima ili u evropskim takmičenjima. :)
Ne znam kakav je Saponjic, nisam ga pratio niti gledao, ali tvrdim da je Jovic najtalentovaniji napadac u zemlji.

Gavric je odigrao dobru sezonu i jedan je od boljih ofanzivnih igraca u ligi. Jedan je od glavnih igraca tima koji je ove sezone igrao mozda i najlepsi i najofanzivniji fudbal. Decko je kvalitet za Zvezdu i Partizan.
Regan je jedan od najkompletnijih(po meni najkompletniji) zadnjih veznih u ligi, pri tome je i jako mlad i svakako da moze jos dosta da napreduje, a vec sada je mozda najbolji zadnji vezni u nasoj ligi ili bar medju 3 najbolja uz Kovacevica i Drincica.
Stojkovic vec 2 sezone igra standardno u Cukarickom, ekipi koja se prosetala 2. ligom, a zatim izborila i ucesce u Evropi odmah po ulasku u superligu. Sigurno jedan od boljih i talentovanijih bekova u ligi, samo je malo kasno dobio sansu, pa zato nije ranije pokazao sta ume.
Drazicu je ovo debitantska sezona i odmah je izborio mesto u prvih 11, ima svega 18 godina i sigurno jedan od najtalentovanijih ofanzivnih igraca u ligi. Sto se tice golova decko je 2. strelac Ofka, ali to nije ni bitno. Statistika koliko pokazuje, toliko jos vise ne pokazuje nista. Tako da procenjivati neciji talenat na osnovu statistike je notorna glupost. Sto se tice ucinka decko ima odlican ucinak s obzirom da mu je debitantska sezona i da igra u timu koji se borio za opstanak. Tako da PA od 135 koji sam predlozio ne da nije visok, nego bi mozda mozda da ide i vise, ali ajde da sacekamo da vidimo kako se poceti sezonu koja dolazi. Dok je dosadasnji PA smesan.
Mihajlovic je najbolji strelac druge lige(a ne igra bas u jakom timu), ima dobru sezonu iza sebe i svakako zasluzuje malo unapredjenje kako ocena, tako i CA i PA.
Sto se tice Marusica, kao sto vec rekoh gledao sam ga uzivo, a i pratio neke izvestaje i ono sto sam video me je odusevilo. Mozda mu je samo bio dan tada kada sam ga ja gledao, ali cisto sumnjam, jer neke stvari ili se znaju ili ne. Ubedjen sam da decko moze komotno da igra mozda cak i u Zvezdi i u Partizanu i da moze jos dosta da napreduje. Sto se tice tvoje konstatacije da sa takvim ocenama moze u pola lige, samo cu reci tesko sa CA od 115 i PA od 135 koje sam predlozio.

Mislim da ne precenjujem nasu ligu, mislim da mnogi podecenjuju mlade igrace iz nase lige. Nemamo mi uopste losih igraca, vec imamo neke druge probleme, kao sto su rani odlasci tih igraca, pa nam je zbog toga losa liga. Uostalom pogledaj u kakvim sve timovima igraju nasi igraci i sve ce ti biti jasno.
Sto se tice promena ocena, CA i PA apsolutno mislim da nisu upravu. Ne ogleda se neciji kvalitet u jednoj ili dve utakmice, u derbiju ili u reprezentaciji, ogleda se u celokupnoj sezoni i u jos mnogo toga. Kada bi popravljali ocene samo onim igracima koji oduseve na derbiju i za repezentaciju, onda bi to radili za broj igraca koji se moze nabrojati na prste jede ruke. Dok je valjda sustina ovog researcha da se uradi sto realnija cela liga, kako super, tako i prva. Tako da je to sto si napisao(bez uvrede) glupost.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Tachini, ovakav rečnik ovde ne želim da vidim. Ne možeš ničije mišljenje da nazoveš glupošću - ovo bez uvrede u zagradi ne ublažava apsolutno ništa. Na stranu to što tadicweb godinama doprinosi konstruktivnim predlozima.

Svako ima prava da napiše kako vidi stvari, jedino tako možemo da postignemo balans.

Od svega napisanog, najviše se slažem sa ovih nekoliko postova Orthodoxa - potpuno realan pogled na to gde smo mi.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Izvinjavam stvarno ako sam nekoga uvredio. Nije bi bila namera, samo sam hteo skrenem paznju da to da ne moze neciji potencijal i talenat da se procenjuje na osnovu samo utakmica u derbiju ili za reprezentaciju. Jos jednom izvinjavam se Tadicu ako sam ga bilo kako uvredio.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Suština je d gledamo kako mi nase igrace kreiramo u FMu u poredjenju sa igračima iz top liga. Npr ja sam mnogo jak, i u selu bijem. Imam nokaut iz udarca, znaci punch 20. Medjutim, kad naletim na Tajsona taj nokaut vise nije 20 jel tako, nego je 9 jer on ne pada tako lako. E to je sustina.

Slucaj Dragana Mrdje je najbolji pokazatelj gde smo mi. Covek je u dva navrata dolazio u JSL, Vosa i Zvezda i u oba navrata je resetao mreze, Medjutim taj Mrdja realno nije odigrao u Evropi nista. Covek ima golgetereski ucinak preko kao prosecan defanzivni vezni koji da gol svaku 21 tekmu. I sad, mi ga ovde nabudzimo jer je dao 20kusur golova i on ode, i opet nam se vrati sa smanjenim ocenama. To znaci da mi nesto dobro nismo uradili. Ajde da se setimo Filipa Jankovica i pisanja o njemu. Udjite sad u FM i pogledajte ga, tuzan. Najgora stvar je sto mi imamo tu generaciju Orlica i dobri su momci kao tim stvarno i izboksovali smo sa Duletom da budu jaki talenti medjutim, sem Mitrovica, igra li ko?
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Mislim da za orliće nije baš najrealnije, jer su to momci od po 17-18 godina.

Nikola Antić je igrao celu sezonu kao prvi bek u Radu. Aleksandar Filipović u Jagodini, Petar Golubović je igrao standardno u OFK-u i prešao u Romu.

Miloš Veljković je debitovao za Totenhem. Filip Stojković je imao odličnu sezonu u Čukaričkom. Nemanja Maksimović je prešao u Đenovu i igrao je prilično na pozajmici u Domžalama.

Uroš Đurđević je bio pred transferom u Partizan, pa je imao problema sa Radom, pa se konačno vratio, pružio par dobrih partija, dao neki gol i prešao u Vitese.

O Mitroviću je suvišno govoriti.

Veljko Simić je dosta igrao za drugi tim Bazela, jer zbog problema sa registracijom nije mogao da nastupa za prvi tim, a ozbiljno računaju na njega.

Jedino baš nisu igrali Pavlovski i Rajković.

Suštinski sem recimo Mitrovića, Đurđevića i Pavlovskog u trenutku odigravanja tog EP niko od ostalih igrača nije igrao u prvoj postavi svojih timova, dok sada tek imaju ozbiljnu sezonu iza sebe...

Izvor za ovo je što sam ja gledao i transfermarket (koji su dosta unapredili pa sada većina evropskih igrača ima i statistiku i broj nastupa u klubu, pa čaki za omladinske i druge timove).

Opet dokaz da ima potencijala i talenta leži i u skorašnjim transferima, Pešić, braća Milinković-Savić, interes Juventusa za Pantića, Ninković koji odlazi u Evijan ili Olimpijakos, Pečnik za koga se pisalo da je na meti Seltika, Lazović i Mrđa koji su na meti PAOK-a i AEK-a itd....

Mislim da ima potencijala i kvaliteta, ali u ograničenim količinama, pogotovu kod mlađih igrača, jer evo U19 selekcija se kvalifikovala za završni turnir i braniće prvo mesto, a nema mnogo reprezentacija koje igraju 2-3 prvenstva za redom i to uvek polufinala (Stanojević, Drulović), U21 reprezentacija će po svemu sudeći igrati evropsko prvenstvo...

Mislim da tim momcima treba možda malo smanjiti PA, ali opet vjerujem da im taj uspjeh daje za pravo da vjerujemo u njih još jednu sezonu...

I da mislim da Mrđa nije reper jer je imao dve jako teške povrede koje su ga odvojile i od nastupa na SP2010 i posle od igre u klubu.

Pogledati Drinčića, Mijailovića, Ninkovića, Lazovića, Ilića koji opet pružaju igre na visokom nivou i privlače interesovanje stranih klubova iako su u godinama...
Последње учитавање од tadicweb дана 26 Јун 2014, 18:18, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

@orthodox

Slucaj Dragana Mrdje je specifican iz razloga sto bas i nije imao srece sa povredama skoro celu karijeru ima problema da njima. Krenuo je on u Sionu sasvim ok, ali su ga unistile povrede, tako da i to treba uzeti u obzir. Opet kazem statistika pokazuje na prvi pogled mnogo, ali u sustini pokazuje vrlo malo. Tako da ne mozes gledati na sve samo kroz statistku i to sto nije dao mnogo golova kod njih. Verovatno je smanjenje ocena usledilo i zbog povreda, jer retko se ko vrati posle jedne povrede ukrstenih ligamenata, a kamo li dve kao on.

Sto je tice Jankovica na njega ozbiljno pocinju da racunaju u Parmi. U poslednjim kolima Serije A je cesto bio na klupi i trebao je da debituje, ali je imao koliko znam neke blaze povrede pa nije. Da su mu drasticno smanjili Italijani PA jesu, ali verovatno iz razloga sto nije odmah zaigrao za prvi tim i sto ga nisu gledali. Sto ne znaci da mu nece povecati kada debituje za prvi tim i ako se dobro pokaze, a u nadolazecoj sezoni ce sigurno debitiovati, pa cemo videti sta ce pokazati.

Salzem se ja sa konstatacijom o Tajsonu i udarcu, ali nekada se i u selu krije opasan udarac koji bi mozda nokautirao i Tajsona, ali nema priliku. Tako da nista nije niti crno niti belo.

Mi talenata imamamo i te kako. Uostalom to dokazuju odlicni uspesi mladih reprezentacija koje neretko igraju zavrsnice takmicenja. Kao i omladinske selekcije nasih klubova koje su neretko medju 3-4 najbolja tima na raznim medjunarodnim turnirima. Kao i konstantni transferi nasih mladih igraca u jake lige. Opet ponavljam problem slabosti nasih timova i lige nije u nedostatku talentovanih fudbalera, jer talenata ima, ali se lose radi u klubovima i ti mladi igraci prerano odu. Ta ti igraci ostanu bar 2-3 sezone u nasoj ligi liga bi bila neuporedivo jaca i timovi mnogo respektabilniji u Evropi. Uz to bi i ti igraci zreliji i spremniji otisli u jace lige.

Npr pitao me je u nekom od predhodnih postova Tadic sta je Drazic uradio u dosadasnjoj karijeri i kakav mu je ucinak i na osnovu cega zasluzje PA od 135 koji sam predlozio. A decko je za debitantsku sezonu odigrao sasvim dobro. Odmah je izborio standardno mesto u timu i 2. je strelac ekipe. Po meni je on definitivno pokazao talenat. Pa uzmimo C.Ronalda(ne uporedjujem ih po talentu) on je u debitantskoj sezoni imao skoro isti ucinak kakav ima Drazic u svojoj. Pa jel to znaci da on nije imao talenta? Ovim cisto zelim da ukazem na to da se talenat ne gleda kroz statisku ili jednu utakmicu. Niti mnogo igraca razvali u debitanskoj sezoni. Samo je problem sto malo mladih kod nas ostane posle iste u svom klubu. I onda neko kaze kako on ne zasluzuje PA od 135. Pa najbolje onda jer nam je liga slaba da mi odmah svima stavimo PA od 100 bez obzira bio nekotalentovan ili ne. Jer cim je liga slaba znaci i da nema talentovanih i dobrih igraca. Ne bih se bas slozio.

Tvrdim da talenata u nasoj zemlji i te kako ima i to talenata koji su za lige petice i ponavljam nije nedostatak talenata izvor slabosti nase lige, vec odliv istih, nestrucan rad i jos mnogo toga.

Cilj ovoga research je valjda da se napravi sto realnija slika trenutnih mogucnosti i talenta igraca iz nase lige, a ne da se svi ugrobare jer je liga sama po sebi losa. Znam da zvuci apsurdno ima dosta talenata, a losa liga, ali na tome mozemo da zahvalimo nasim fudbalskim "strucnjacima" koji vode ligu i klubove.

Naravno da ne treba preterivati sa poboljsanjima i ocenama, ali ne treba preterivati ni sa ugrobarivanjem mladih igraca iz lige, jer ako nesto valja u istoj to su ti mladi igraci.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Nikada ja nisam rekao da nema talenata, naprotiv. Ja se slazem sa svim sto ste vi do sada napisali jer to su gledanja iz razlicitih uglova na istu problematiku. Ja bih voleo prvi da svi nasi klinci izrastu u lude fudbalere svetske klase, medjutim i pored toga sto mi igramo zavrsnice umladjim kategorijama, ne osvajamo sve do sada sa Drulovicevom generacijom. I da razmislimo ko je ostavio najaci utisak u toj generaciji - Rajkovic, Veljkovic, Mitrovic. Lukovic je imao svoju rolu i Gacinovic. Dakle, ima nesto i u timu, nije sve u igracima ali ne sporim da su talentovani jer prosto jesu cim igraju za reprezentaciju. Ono sto je odskakalo je dominantnost Mitrovica koji ima koliki PA? Dakle, Mitrovic je dominantan igrac svoje generacije i treba da ima najveci CA i PA iz razloga sto se vidi jasna razlika. Takodje za razliku od svih iz generacije, mitrovic igra dobru ligu, standardan je na svakj tekmi i zbija golove. Dakle, ne ceka sansu na klupi, na njega se ozbiljno racuna , ima problema sa povredama i slicno...nego sabija decko vec sad. Znaci imamo jednog u pramidi prvog. Ajmo onda pocevsi sa njim da realno sagledamo druge igrace i napravimo piramidu potencijala nasih igrača jer je on definitivno najbolje sto Srbija ima od klinaca trenutno, slazete se?
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Печнику подићи лојалност, нинковићу смањити.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Iz baze izbaciti trenera Ivicu Brzica UID 62026472,s obzirom da je preminuo...

Код: Изаберите све

http://www.fkvojvodina.rs/2014/06/komemoracicija-ivici-brzicu-u-cetvrtak/
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Ljudi je l neko zna gde ima research za BIH,ili ima veze sa njima?!
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”