FM15 - Ispravke

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

To Dukiss samo moze da zna. Ima sigurno , jedan momak radi BIh cini mi se ali nisam siguran da je i dalje tamo. Nikola Mastilo se inace zove covek, aresearch je bio na FM Bosnia. Sad ne znam da li to radi jos uvek...
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Mando, ne radi on to vise. Imaju novog researchera. Zna Dule sigurno.

Na kraju krajeva, verovatno moze da se vidi na SI forumu ko je zaduzen za Bosnu.
Последње учитавање од Karna дана 30 Јун 2014, 10:22, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

milpar пише:Печнику подићи лојалност, нинковићу смањити.
Sto mislis da Ninetu treba smanjiti lojalnost?

Sorry za dupli post.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Јер је говно једно најобичније,по новинама диз'о себе у небеса како је Звездаш, ово-оно а на крају ко фукара први побјег'о.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

milpar пише:Јер је говно једно најобичније,по новинама диз'о себе у небеса како је Звездаш, ово-оно а на крају ко фукара први побјег'о.
To je tvoje subjektivno misljenje druze,ja kao Zvezdas mogu da kazem da mi je bila cast sto je on igrao za Zvezdu,iako nije uvek pokazao ono najbolje,i iskidao mi gomilu zivaca.Pre svega veliki Zvezdas,a onda i sportista,ali i covek.I treba da ode,i svi ostali treba da odu,zasto bi dozvolio da bude deo neceg prljavog,poput svega sto se radi u klubu.Ili da se privatizujemo,ili da se gasimo jer da je pravde 80% ljudi iz Zvezde u poslednjih 10 i vise godina,posebno ukljucujuci i trenutnu upravu treba da lezi u zatvoru!
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Karna пише:Mando, ne radi on to vise. Imaju novog researchera. Zna Dule sigurno.

Na kraju krajeva, verovatno moze da se vidi na SI forumu ko je zaduzen za Bosnu.
Ako neko sazna neka mi javi,ili ako ima neko ko moze da prenese informacije,da mu kazem,posto se radi o ispravci dva kluba.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

milpar пише:Јер је говно једно најобичније,по новинама диз'о себе у небеса како је Звездаш, ово-оно а на крају ко фукара први побјег'о.
Milos Ninkovic mozda sportski na terenu nije pokazao ono sto se od njega ocekivalo, ali van terena je pokazao i previse.

Covek je u najzrelijim fudbalskim godinama dosao u raspalu Zvezdu da igra za dz. Mogao je da ode u Evijan gde bi imao sigurno vecu a uz to i redovnu zaradu, ali je on dosao ovde iako je bio svestan da dinara nece dobiti.

Nije uopste pobegao. Coveku je istekao ugovor i on ga nije produzio. Nema tu nista cudno. Oprostio je dug, ucestvovao je u mnogim dobrotvornim i humanitarnim akcijama i hvala mu na tome.

Ako cemo iskreno, njemu Zvezda nije apsolutno nista u karijeri dala, i cak i da je tuzio klub, ne bih mu zamerio, kao i mnogima.
Последње учитавање од Karna дана 30 Јун 2014, 15:39, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Miljke
First Team Coach
Поруке: 378
Придружен: 15 Нов 2010, 14:50
Место: Lucca, Italy
Status: Није на вези

Порука од Miljke »

Ne znam da li je ovo tema, ali na updateu 14.3 sam primetio Matiju Miketica u zvezdinom omladinskom timu, under19, ali on je otisao jos proslog leta u Hellas Veronu. Ne znam kako je to promaklo, evo dokaza pa neka bude to ispravljeno u sledecem izdanju. :)

http://www.transfermarkt.co.uk/matija-m ... ler/245060
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Поштујем свачије мишљење, али сам и даље при ставу да је могао учинити оно што је урадио Милијаш прије неколико година и Печник сада. Уосталом, он и није у надлежности овог ФМа јер је отиш'о(побјег'о) у Француску.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Baja пише:Ljudi je l neko zna gde ima research za BIH,ili ima veze sa njima?!
SI je našao nekog momka i on već neko vreme radi, mislim da nije vezan za sajtove - ako imate nešto za njega, mogu preko sistema da mu prosledim...
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

milpar пише:Јер је говно једно најобичније,по новинама диз'о себе у небеса како је Звездаш, ово-оно а на крају ко фукара први побјег'о.
Ovo je potpuno subjektvino, naročito zato što se kroz ocenu Loyalty direktno poredi sa svim ljudima koji igraju na zapadu i, zamislite, redovno primaju platu. Čoveku je istekao ugovor i otišao je iz kluba, apsolutno nema razloga da mu smanjujem loyalty.

Karna je jako lepo objasnio, i u svakom mogućem smislu se slažem sa njegovim stanovištem.
Последње учитавање од dukiss дана 01 Јул 2014, 09:34, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

dukiss пише: SI je našao nekog momka i on već neko vreme radi, mislim da nije vezan za sajtove - ako imate nešto za njega, mogu preko sistema da mu prosledim...
U Bosni postoje dva kluba sa imenom Vitez oba osnovana 1947.
Naime u igri prema poslednjem updejtu u Premijer Ligi BIH takmici FK Vitez UID 8403752,a postoji i poluprofesionalni (nizerazredni) NK (FIS) Vitez UID 8403753.

U stvarnosti se u Premijer Ligi nalazi NK Vitez (koji se pre par godina zvao NK FIS Vitez),dok je u trecoj ligi FK Vitez.Sve sto treba je da se zamene imena klubova,tacnije da onaj u Premijer Ligi nosi NK,a onaj nizerazredni FK.Moguce je da i treba osnovne boje kluba da se menjaju.Samo sto za osnovne boje tog nizerazrednog treba staviti plavo-bele.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Prenecu! Hvala, Bajo!
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Hvala tebi brate :cheers:
Корисников грб
stanly knife
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 03 Окт 2011, 11:46
Место: belgrade
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од stanly knife »

tadicweb пише: Miroslav Vulićević, crossing 14, passing 12, positioning 13, creativity 12. (Najbolji desni bek lige, postao reprezentativac)
veoma dobra sezona vulicevica. moze se reci da je igrao jednu od kljucnih uloga u polusezoni. zapazio sam jedno da mu je agility stavljen na 9 u igri. sto je stvarno premalo sobzirom na ono sto je pokazao svoji igrama, bezbroj puta istrcavao po desnoj strani i ucestvovao u vecini akcija koje je i sam zavrsavao centarsutevima. jednostavno suvise je mala ocena 9 i zasluzuje drasticno povecanje.
non mollare mai!
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Hajde sada jedna pauza od Zvezde i Partizana.

Imamo jedan radni zadatak i trebalo bi da ga ispunimo za što je više igrača moguće, makar za najboljih stotinak u JSL.

Ne znam ko kako ima vremena, ali svako je dobrodosao da se ukljuci.

Treba nam ovako
ID:
Ime:
Prezime:
Klub:
Kada je debitovao za prvi tim (njegov seniorski debi uopste u zivotu, a ne u trenutnom timu) - tačan datum meča:
Za koji tim je debitovao:
Protiv kog tima je debitovao:


Hvala unapred svima!
Последње учитавање од dukiss дана 02 Јул 2014, 14:09, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja mislim da bi se trebalo raditi na tome da se normalizuje situacija na menadžeru kada su u pitanju igrači pa čak i ovi iz mlađih kategorija večitih u pitanju.

Strah me više igrati našu ligu i gledati ove koji posle tri sezone uzimaju trofeje u evropi sa PFC i czv... sa Vošom dobijaju Barsu i tako dalje...

Po meni evo da iznesem neki predlog da ne bude da pišem bezveze...

Smanjiti znatno reputacije itd klubovima u editoru u igrivim ligama... možda večiti na 5600 sa sadašnjih 6250 ?

Finansije ?

nzm koliki je dug Partizana i neću da pametujem ali malo potražiti to.. mislim da je oko 5-10 M € takođe zvezda duguje bankama i raznim poveriocima mislim 50M €(opet se to provlači kroz medije ta cifra i ako su tobož je skinuli) pa molim vas da i poradite na takvoj realnosti a budžeti su posebna priča.... Partizan koji potroši 0€ po prelaznom roku ne može da ima budžet za transfere koliki vi stavljate mada je još i normalniji nego pre par verzija menadžera...

zar ne bi trebalo da bude što realnije ? i hajde da se malo poradi i na drugim klubovima...

i hoćete raditi ligu tj sa prelaskom na novi sistem ? kao što i treba da bude... npr: špekuliše se da od naredne sezone će liga biti po belgijskom sistemu ako usvoje taj predlog i ako ga usvoje pitam oće li tako biti i na fm od druge sezone ?

druga stvar kako će te namestiti pravilo za strance samo max 6 igrača ili ? zato što je pravilo 3 stranca + 3 iz ex yu (od naredne sezone)...
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Slobo, ja koliko znam po pravilu svaka promena u sistemu takmicenja se mora najaviti makar 2 godine ranije. Sto znaci da ako usvoje to, to ce tek biti moguce od sezone 2016/17.

Sistem takmicenja se samo pominjao, nije ni blizu realizacije.

Dug Partizana je znatno veci od toga koji si naveo ali to ce se tek saznati kada ode Djura (to je neko moje subjektivno misljenje). Dug Zvezde je 47.5 miliona evra po poslednjem izvestaju Nebojse Covica.
Последње учитавање од Karna дана 02 Јул 2014, 18:10, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Dug je izmedju 13 i 14 milki
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

SlobaGrobar пише:Ja mislim da bi se trebalo raditi na tome da se normalizuje situacija na menadžeru kada su u pitanju igrači pa čak i ovi iz mlađih kategorija večitih u pitanju.

Strah me više igrati našu ligu i gledati ove koji posle tri sezone uzimaju trofeje u evropi sa PFC i czv... sa Vošom dobijaju Barsu i tako dalje...
.
pa vodi ti neki naš klub na način koji se vode u stvarnosti (prodaja najboljih igrača za siću i doveđenje nekih diletanata za dž) pa će ti i biti isti rezultati kao u realnosti
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”