Napredak Krusevac - novi pocetak

Podelite sa nama vaše priče, karijere, avanture.
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: Napredak Krusevac - novi pocetak

Порука од Neven »

Svaka Cast, nadam se da ces nastaviti ovako.
Pozz
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Re: Napredak Krusevac - novi pocetak

Порука од Mexes87 »

Hvala! Nastavljamo uskoro! :fanman: :fanman: :fanman:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re:

Порука од Orthodox »

Mexes87 пише: 01 Апр 2020, 02:02 Sa nama je krenulo oko 500 navijaca iz Krusevca.
Bio sam i ja! :ole:
Bilo bi nas i više da nisu bojkotvali mnogi koji su popizdeli zbog Regana sise izdajničke koji nas je ostavio kad nije trebalo i otišao u mučeni Čukarički, a sad se vratio jer propala karijera i igra se Evropa. "Regane odlazi"!
Слика
Srećno dalje!
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Re: Napredak Krusevac - novi pocetak

Порука од Mexes87 »

Oho, Ortodox je jedan od vernijih i vatrenijih navijaca!
Zato sam te i pozvao na kafu u Jerry.

Слика


Naravno da je do mene stigla ta informacija o netrpeljivosti prema Reganu. Zato sam se ekspresno pojacao sa Adamom Cerinom. A sam Regan mora da zavrsi sezonu pa ce mozda ako odradi lepo sezonu, otici opet preko. Suska se da ce jos jedan vezni igrac doci u zimskom prelaznom roku. Ali o tome u sledecem postu!

Pozdrav!!!! :fanman:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak...

Порука од Mexes87 »

Napredak hara EVROPOM!!!

Слика

Dosla je na red i uzvratna utakmica sa Salzburgom. Plasman dalje smo vec obezbedili, ali postoje takmicarski i finansijski aspekti zbog kojih je bitno da se i ova utakmica odigra na visokom nivou. Postojali su i licni motivi, sto cete zakljuciti u sazetku utakmice.
Olaksavajuca okolnost za nas je bila ta, sto nije igrao povredjeni Haland.
Mreze su mirovale do 74. minuta. Nakon kornera koji je izveo Aksentijevic, Ozegovic skace najvise od svih i donosi pobedu Napretku iz Krusevca!
Sekund posle postizanja gola, okrece se ka Lajneru i pokazuje ovako.

Слика

Razumljivo je sve ovo. Naime taj igrac ga je faulirao, umalo ga nije osakatio u toj utakmici. U toj pauzi mi je Ozeg rekao da samo zeli da se oporavi do Salzburga.
Dobio je zasluzeni zuti karton zbog ovakve proslave gola.
Aksentijevic je bio igrac utakmice, to dobija na tezini s obzirom da je u prvoj utakmici pri rezultatu 1:0 upravo on dobio crveni karton u 24. minutu.

Nakon te utakmice, na nas stadon je dosao Partizan.
Zeljni da nam jos jednom nanesu poraz i da izbiju u vrh tabele, gde je raspored u tom trenutku izuzetno gust. 6 ekipa ozbiljno pretenduje na prvo mesto. Crvena Zvezda, Partiza, Cukaricki, Spartak, Vojvodina i Napredak se nalaze u razmaku od samo 4 boda.
Nakon svega 9 minuta igre, u 16 metara oboren je Aleksa Vukanovic.
Ozeg uzima loptu i to je bilo ispostavice se i konacnih 1:0 za Napredak.

Sta nam ucini Ilijev sa ovim Ozegovicem

Слика



Jos jedna utakmica vredna pomena je utakmica kod kuce sa Bragom.

Слика

Pred punim stadionom smo vise nego dominantno pobedili Bragu.
Utakmica je zavrsena 3:0, a golove su postigli Ivanovic i Ozegovic dva puta!
U nokaut fazi, izvukli smo Fenerbahce.

Transferi

Kada dodje pijaca, svi se razmile. Traze se pojacanja, angazmani za sopstvene igrace, pozajmice za mlade igrace i tako dalje.
Voskanjan je prvi izrazio nezadovoljstvo zbog neigranja u startnoj postavi. Reprezentativac Jermenije je otisao u Dinamo iz Vranja.
Jovic je vec bio predodredjen da ode. Otisao je u Radnik iz Surdulice.

Bina me je pozvao u kancelariju da mi isprica koje jos ponude postoje na stolu.

Слика

-Imamo dve sjajne ponude. Jedna je iz inostranstva, jedna je iz Srbije. Miljanu Vukadinovicu se pruzila sansa zivota. Zove ga Augsburg! Iz Srbije, Vojvodina zove Urosevica da predje u njihove redove.
Ja:-Da li je pametno da pojacavamo rivala? Sto se Miljana tice, drago mi je. Takva ponuda se ne odbija.
-Ma neka ide, ponudili su dosta novca... A nas mali Terzic igra kao zmaj!


Miljan Vukadinovic - Augsburg - 1.3m evra

Слика

Slobodan Urosevic - Vojvodina - 625k evra

Слика

Pojacanja su dovedena u skladu sa odlascima. Ranije sam naveo da sam jos u toku jeseni potpisao predugovore sa Alexi Pituom i Cerinom. Sledeci je bio Djordje Denic koga sam kao visak doveo iz Partizana.
Iskreno, momka sam licno trenirao (ziva istina) u FK Rad kada sam radio tamo sa generacijom `96. Koja je izuzetno talentovana. Tada je Denic sa nadimkom Bona dosao kao netalentovan iz Partizana. Ispostavilo se da je u mladjim pionirima i pionirima postao bitna karika. Njega kao sto sam vec rekao, poznajem veoma dugo i zadovoljstvo mi je da sam njega doveo.

Djordje Denic - Bona

Слика

Poslednje pojacanje je izazvalo veliku buru u nasem gradu. Nakon sto mi je otisao Voskanjan, ostalo je prazno mesto na poziciji stopera.
Zdravko Mamic mi je predlozio njegovog igraca, koji se u ovom trenutku nalazi u rezervama Verone.
Jedini problem je sto je on reprezentativac TAKOZVANE DRZAVE koja ne postoji kao drzava vec kao nasa pokrajna.

Amir Rrahmani

Слика

Iskreno, oko ovoga sam se kolebao dugo. Nakon mnogo sati razgovora sa njim, ukapirao sam da je to jedan cestit momak. Opet nisam mogao da se odlucim. Bina i Deki su me ''prelomili''. Bina je preuzeo na sebe to pojacanje, a meni kao veliki sef naredio da on mora da dodje. A u klauzulu smo uveli da nece igrati te utakmice dok se nalazi u nasem klubu. I tu smo stavili tacku.

Pripremni period smo prosli jako dobro, bez povreda, spremni sacekali prvenstvo i Ligu Evrope.

Fenerbahce - gost

Put Istanbula krenulo je oko 700 nasih navijaca. Tamo nas je sacekalo 47.000 bucnih turskih navijaca.
Za ovakve utakmice se zivi! Dok smo stajali u holu imali smo valjanu tremu i vodili zanimljiv razgovor ja i moje kolege.
Andjus:-Pogledaj Zivu, on bre poznaje sve zive ovde. Radio je jedan period zivota, ali svi su ga zapamtili.
Ja:-Znam, radio je u Sakariji iz Adapazara, gde su bili mnogi odbaceni igraci Besiktasa i Fenerbahcea, napravila se jedna sinteza i Turci su govorili Milan en bik baska big jok.

Utakmica je pocela.

Слика

Znali smo unapred da je u napadu odlicni Dzordan Aju. Da je u vezi sjajni Cigerci i Karaman. U odbrani je tridesetsedmogodisnji Martin Skrtel.
Na sredini terena, dok su se dodavali stoperi Fenera i pripremali napad, agresivni Ozegovic vec u 2. minutu oduzima loptu i spusta je do Ivanovica koji trci 30 metara sa loptom sam na golmana i postize gol za 0:1.
Navijaci su krenuli jos jace da navijaju.
U 41. minutu, loptu je oduzeo sada Ivanovic uputio dugu loptu na Ozega, ovaj bezi vremesnom Skrtelu i to je 0:2.
U 74. minutu, gol postize Aleksa Vukanovic da konacnih 0:3 u korist Napretka.
Bila je to sokantna utakmica za Fenerbahce.

Fenerbahce - kuci

Слика

Utakmica je pocela.
Alici postize gol u 14. minutu za Fenerbahce.
U 17. minutu Karaman je strelac za 0:2.
25. minut igre je kada je Ozegovic pratio odbitak posle slobodnog udarca i to je 1:2.
Alici postize jos jedan gol u 52. minutu igre za 1:3.
Ozegovic postize jos dva gola. Prvi je solo prodor u 72. minutu. Drugi je gol iz penala u 86. minutu.
U 82. minutu je Skrtel postigao auto-gol za konacnih 4:3 za Napredak.

Nezaustavljiva masina sa Bagdala

Слика

Bio je to njegov 21 gol u ovoj sezoni. Ukupno 54 gol od kada je u Napretku.
U nastavku smo izvukli Celzi za protivnika. Nastavljamo nasu borbu za titulu koja je pre svega i iznad svega.
Crvena Zvezda i Partizan nisu prosli svoje grupe. Mi smo jedini predstavnici Srbije u daljem takmicenju.
Prvi smo na tabeli sa tri boda vise i utakmicom manje od Cukarickog.
Posle drugoplasiranog Cukarickog redom su na tabeli Zvezda, Partizan i Vojvodina.
Rastojanje izmedju njih je svega 5 boda.

Zavrsavamo komentarom Andjusa u KCN SPORTU

Слика

Svakako da ne moze da mi promakne dobra igra Napretka. Na kraju krajeva ja sam ukljucen u rad toga kluba. I svi iz kluba su moji prijatelji. Prioritet je titula. Evropa dolazi kao splet dobrih igara. Mislim da ni trener Ilic nije svestan kako su razbucali Fenerbahce. U prvenstvu su dominantni i ja mislim da ove godine ne moze da ih zaustavi niko, zivi bili pa videli. Dakle moja prognoza je - Napredak sampion i ispadaju od Celzija, tu nemaju sta da traze.
Dalje, ovaj mali Pitu je djavo. Dakle to je pakao od igraca, on te dribla dok ti puls ne skoci na 220 i kada ti nestane dah, on te slomi. To je pun pogodak Napretka i on je cist izbor trenera.
Fenomen navijaca Napretka je takodje raznolik. Dakle oni su zamerili Reganu odlazak u Cukaricki i sada je to problem.
Prvo Regan blage veze sa fudbalom nema. Ja ne znam ko ga uopste forsira, o cemu se tu radi. On trci kao hrt on trci nevidjeno, on pojma sa fudbalom nema. On ne zna da predje coveka, njegova lopta ne znaci nista, njegova igra ne znaci nista, njegov pas ne znaci nista, njegov kontakt sa loptom ne znaci nista u fudbalskoj igri... Isto to mogu da kazem za Kovacevica - preslikan igrac.
Tu mora da se dovede nesto kvalitetnije, videcemo ovog Slovenca za sada jos nije debitovao.
I to je ta prica... Da vidimo mozda imamo gledaoca na vezi?


Pozdrav! :zoro:
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Neven »

Kako izlazis na kraj sa pravilom da moras da imas dva igraca u21 u prvoj postavi i jos dva na klupi?
Ima li toliko kvalitetnih u21 igraca na koje stvarno mozes da se oslonis?
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Re: Napredak Krusevac - novi pocetak

Порука од Mexes87 »

Nema tog pravila. Igram 2019. nemam to pravilo. :droper:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Порука од Mexes87 »

NAPREDAK JE SAMPION SRBIJE!

Слика

Nas tim je osvojio PRVU titulu prvaka Srbije u svojoj istoriji. Bila je to jako teska i dinamicna godina. Sabracu to sve na kraju, sada bih se osvrnuo na desavanja u proteklom periodu.

Nakon pobede nad Fenerbahceom u dvomecu sa Celzijem prosli smo neslavno.
U gostima smo izgubili 6:2. To je bila totalna rapsodija naseg tima.
Kod kuce smo izgubili upola manje - 3:1. U te dve utakmica protivnik je postigao 2 autogola. Jedini gol za nas tim dao je niko drugi nego Ozegovic.

Tako nokautirane, sacekala nas je Crvena Zvezda.

Слика

Upozoravali smo igrace da moraju da odigraju hrabro. I da poraz u dvomecu sa Celzijem nije strasna stvar. Koliko god da smo pokusavali da im udjemo u glavu, nije uspelo. Crvena Zvezda je preko Zubera i Joveljica pobedila 2:0 pred 20.000 bucnih delija. U tom trenutku, su se priblizili na 3 boda i cekali su nas kiks.
Medjutim tada mi pravimo niz od 5 pobeda i nakon mesec dana docekujemo Crvenu Zvezdu na nasem stadionu.

Pred punim stadionom (11.000), ovoga puta maksimalno fokusirani i puni samopouzdanja, docekali smo Zvezdu.
Gol odluke se desio u 28. minutu. Nakon jednog kornera i guzve u 16 metara, bivsi igrac Crvene Zvezde - Frimpong, iskoristio je guzvu i loptu zakucao pod precku.

Слика

Digao je ruku prema navijacima Zvezde i otisao da proslavi gol sa klupom.

Odmah nakon te utakmice, kroz dva dana, doziveli smo poraz od Cukarickog. Dokaz da je ova sezona izuzetno ujednacena. Nekoliko timova tada pretenduje za prvo mesto.

Docekali smo Partizan vec nakon tri dana.
Dozvolili smo nasem prijatelju Zeljku Panticu da intervjuise naseg najboljeg strelca tik pred utakmicu.

Слика

-Ognjene, sine, igras svoju drugu sezonu, mogu ti reci maestralno ti to radis. Kada ce prestati ovaj teror koji imas prema Partizanu, znaci nema utakmice da ti nama ne das gol. Ima li tome kraja?
-Pre svega pozdrav svim Partizanovcima. Pa to je sve splet okolnosti, dosta se igra bazira na meni i jednostavno ja igram svoj najbolji fudbal u zivotu.
-Sve ja to znam i cini mi se da znam i odakle vetar duva i tome slicno, ali eto za kraj, zelim ti da danas ne postignes gol.


Vec u 11. minutu igre Slovenac Adam Gnezda Cerin postize gol sa 25 metara.
U 33. minutu je bilo 2:0, strelac kao i u svakom ranije, OGNJEN OZEGOVIC!
Konacan rezultat postavlja Strahinja Jovanovic - 2:1.

Nakon te utakmice, znali smo da smo postali sampioni. To je bila utakmica za prvu sampionsku titulu za Napredak iz Krusevca.

Izjave su davali razni akteri iz naseg kluba...

Milan Zivadinovic

Слика

Gledajte pa ja sam znao da je mom prijatelju bilo potrebno vreme da selektira i uigra neke igrace.
Samo je bilo bitno igrace izolovati od starleta...


Radovan Curcic

Слика

Ni jednog trenutka nisam sumnjao da cemo da uradimo ovako nesto. Jednostavno, verujem u ovaj tim, u ovu ekipu i zato sam ovde, presrecan sam.

Kapiten Igor Ivanovic

Слика

Poklanjam ovu titulu navijacima i ljudima iz Krusevca. Zaista su nam bili 12 igrac na svakoj utakmici, putovali u Tursku, Dansku, Grcku, Englesku i tako dalje da ne nabrajam. Presrecan sam...

Na kraju je na red dosla i moja malenkost. Intervju je radila voditeljka Jovana.

Слика

-Gospodine Ivane, kakav je osecaj postati sampion Srbije?
-Izuzetno lep. Ne mogu da opisem kako se osecam. Godinama radimo zajedno. Sa mnogo igraca radim od samog pocetka. Ivanovic, Djoric, Aksentijevic, Petrovic i jos neki su tu sa nama od mog dolaska. Kada sam dosao, rekao sam im da mozemo da uradimo velike stvari. Potrebno je bilo vreme, selekcija, pa ponovo rad, pa ponovo selekcija. Nakon toga, naisla je i ova titula. Za 4 godine igrali smo 3 puta u Ligi Evrope i prolazili grupe. Osvojili jedan Kup i jedno prvenstvo. Ja sam prezadovoljan.
Sumirate sve dogadjaje kao da se spremate negde da odete?
Vidite Jovana, posao trenera je dinamican. Kazu starije kolege je da smo mi ljudi sa uvek spakovanim koferom.
Ja sam recimo jesenas imao dve ponude iz BundesLige da preuzmem konkretno Fortunu i Verder. O tome se cutalo jer nismo hteli nikoga da remetimo, ja sam to odbio. Zeleo sam ovo sto imam sada. Igracemo LIGU SAMPIONA, neophodno je da se pojacamo. Videcemo... Voleo bih da se zahvalim pre svega svim mojim igracima, mom strucnom stabu, upravi kluba, navijacima, posebno Milanu Zivadinovicu, Marku Miskovicu, Dragisi Binicu, Milovanu Jovanovicu, Dejanu Andjusu, posebno Ivici Ilijevu koji nam je prepustio ovakvog napadaca...

Hvala vam puno.
Hvala tebi Jovana.


Слика

Plan za dalje...

Dan nakon osvajanja titule, napravio sam sastanak sa mojom radnom grupom. Neophodno je bilo da donesemo odluku o pojacanjima, nacinu priprema, prijateljskim utakmicama, gde cemo ici na pripreme, kakve cemo igrace dovoditi. S obzirom da smo direktno usli u Ligu Sampiona, necemo imati kvalifikacione utakmice. Time smo dobili ogromno vreme da spremimo igrace.

Dusan Basta je otisao u zasluzenu penziju!

Слика

Pevao je Aca Lukas, a mi slavili kako i dolikuje kada odlazi jedna ovakva legenda. Pre svega ljudina od coveka.
Velika je cast da je karijeru zavrsio upravo u nasem klubu.

Svakako pozicija desnog beka mora da se pojaca.
Moje misljenje je da i pozicija levog beka treba da se pojaca jer za Petrovica postoje odredjena interesovanja.

Zivino misljenje je da za Ligu Sampiona moramo da dovedemo jednog mega stara. Nekog Elitnog igraca.
Andjus se drzi da je potrebno dovesti prekaljenog stopera, koji ti otkida cevanicu celu utakmicu.

Treba se dobro spremiti.



Слика

Odlazim u Porec na 5 dana da odmorim. Jedan dan trebam da se nadjem sa jednim tipom.
Uskoro se javljam. Pozdrav drugari i navijaci... :winner: :winner: :winner:

Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Fun Facts

Порука од Mexes87 »

Zanimljivosti iz prosle sezone i jos ponesto

Слика

Trenutak slavlja prve titule u istoriji kluba!

Tabela:

Слика

Слика

Слика

Statistika sezone:

Слика

Слика

Слика

Слика

Ponovo sam dobio jedno lepo priznanje

Слика

Najvise prodatih dresova ove sezone

Слика

Tokom sezone, dosla je ponuda od Borusije koju sam odbio

Слика

Upozacu vas sa nasom taktikom...

Слика

Sama ideja u igri je da se maksimalno koriste dijagonalne lopte kako bi se na najbrzi moguci nacin napravio visak. Stoga bekovi idu izuzetno siroko, krila uvlace unutra, centarfor trazi loptu u prostor.
U defanzivi, fokus gde igramo najagresivniju odrbranu je u drugoj zoni.

GK (golman)
Od njega trazim da konstantno igra sa odbranom. Vasiljevic to radi odlicno.

DC (Stoperi)

Stoperi su klasicni. Kada ih kupujemo gledamo da su izbalansirani sa visinom i brzinom. Da mogu da izadju visoko kada se igra u zavrsnici i da mogu brzo da se vrate nazad.

DR/DL (bekovi)
Sto se tice bekova, njihov zadatak je izuzetno kompleksan. Naime, oni su veoma aktivni u napadu, zato su i pazljivo birani kako bi mogli u velikoj brzini da se vrate u slucaju izgubljene lopte.

Слика

Na ovoj slici, oni se nalaze pod brojevima 2 i 3. Kao sto mozete da vidite, konstantno prave trouglove sa veznim igracima i stoperima, kasnije sa krilima i veznim igracima.

MC - Plejmejker

Jedan od tri vezna igraca je klasican plejmejker. On dolazi nisko po loptu. Svojim dobrim, sigurnim prijemom i tacnim pasom donosi sigurnost ekipi. Cesto uputi dijagonalnu loptu koja dovodi saigrace u samu zavrsnicu.

MC - Box2Box

Drugi vezni igrac je klasicna radilica. Pokriva najveci deo terena i vrlo je aktivan kada se postizu golovi jer se konstantno ubacuje u zavrsnicu napada.

AMC - lisica

Moja omiljena pozicija na terenu. Mesto gde nas Kapiten dominira.
Jedina pozicija u mom timu, koja nije rob sistema. Igrac ima svu slobodu u kreaciji napada. Jedino cega se pridrzava je to da je uvek blizu centarfora i da skuplja njegove otpatke kao i da siri protivnika.

AMR (usko krilo)

Igraci na ovoj poziciji igraju uze uz napadaca. Konstantno traze loptu u prostor i zavrsavaju akcije u punoj brzini.

AML (siroko krilo)

Za razliku od desnog krila, levo krilo igra siroko, loptu trazi u noge i igra 1v1. Ceka beka da mu se ubaci iza ledja i donosi odluku da li ulazi unutra ili dodaje beku loptu. Cesto centrira na drugu stativu.

ST - CENTARFOR

Klasican naziv koji govori sve. Pravi centarfor koji koristi svaku mogucu situaciju da postigne gol. Kod centarsuteva, on fingira kao glavna opasnost i odvlaci paznju od ostalih koji to umeju da iskoriste.


Transferi i ostalo

Nakon razgovora sa Ortodox-om koji je vodja nasih navijaca, odlucio sam da prodam Regana.
Dok sam bio na odmoru u Istri, razgovarao sam sa predsednikom Rijeke. On je izrazio zelju da ga dovede u njegove redove. Postigli smo cenu od 500k evra.

Levi bek Nemanja Petrovic sa svojih 30 godina ostvaruje svoj prvi inostrani angazman.
Ostisao je u Vit. Setubal za 325k evra. Tamo je dobio dobar ugovor pola miliona godisnje.

Golman Zoran Popovic je usled sjajnih odbrana Vasiljevica bio prebacen na klupu. Bio je rezigniran i zeleo je da promeni sredinu. Zaduzio nas je dobrim odbranama i pustili smo ga u Macvu za simbolicnih 40k evra.

Lartey je otisao na jednogodisnju poziciju u tim gde su odlazili cesto nasi igraci - u Cukaricki.

Sto se tice dolazaka, tu je bilo izuzetno zanimljivih pojacanja.
U povratku sa mora, svratio sam do mog dragog Zdravka Mamica.
Dok sam sedeo sa njim, ponudio mi je jednog igraca. Dobra stvar u pregovoru je sto je decku istekao ugovor sa Dinamom. Okrenuo sam auto i otisao za Sloveniju da potpisemo ugovor.

Petar Stojanovic - DR

Слика

Reprezentativac Slovenije, izuzetno brz i prodoran igrac.

Dejan Andjus je predlozio jedno ime. Andjus mu licno poznaje oca i strica.
Momak je igrao za Crvenu Zvezdu, Viljareal, Dinamo Kiev, Eibar...

Aleksandar Pantic - DRC

Слика

Sledeci je doveden momak koji moze da pokrije poziciju levog beka i stopera.

Nemanja Calasan - DLC

Слика

Sledeceg koga smo doveli je iskusni igrac sredine terena.
Dolazi iz Anortozisa.

Luka Stojanovic - MC

Слика

Nakon jako losih igrara igraca Rada, Ranko Stojic je resio da posalje svog najboljeg igraca u nase redove.
U Napredak dolazi:

Njegos Petrovic - MC

Слика

Za sada ne znamo da li je prelazni rok gotov. Mi smo napravili bazu od 30 igraca, kako bi smo mogli da igramo na sva tri fronta.

Post zavrsavamo sa recima Zeljka Pantica kod Andjusa u emisiji KCN SPORT.

Слика

-Kako objasnjavate ovo ludilo da Partizan ne moze da se izbori ni za drugo mesto? Koja to nevidljiva ruka ne da Partizanu da bude sampion?
-Vidite ova korelacija izmedju Cukarickog i Napretka, ova mafija mogu slobodno da kazem je drugi savez u sklopu nase lige. Znaci vi imate Zvezdu koja radi sa Radnickim, ovi rade sa Cukarickim i tako dalje, ne mogu da se oduzmem utisku da ce svi za ovo jednog da na debelo odgovarati. Prvo tamo odlaze Regan pa N`Diaye, pa sad ovaj treci crnac Lartey, pre toga Petar Bojic. Tu se vidi da se tu trguje na angro. Nama ostaje da udruzimo sa Vojvodinom pa da jurimo i mi nesto.
-Da, dosta je segregativna prica.
Ali i ja sam u tom klubu i mogu sa sigurnoscu da vam kazem, da su tamo ciste stvari i da uspeh Napretka je iskljucivo zasluga igraca i trenera.


Hvala na paznji, ostanite uz KCN SPORT

:punker:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Re: Napredak Krusevac - novi pocetak

Порука од Mexes87 »

Napredak prvi put u Ligi Sampiona

Слика

Izvucene su grupe i mi smo pripali u grupu H sa Bayernom, Salzburgom i Olimpikom iz Liona.
Pripadnici zapadne skole fudbala su sa nama. Salzburg poznajemo itekako od prosle godine.
U klubu su zadovoljni samim ulaskom i neto zaradom od 15.5m evra.
U razgovoru sa ekipom i kolegama, dogovorili smo da je nas cilj da prezimimo u Evropi kroz Ligu Evrope. Dakle nas cilj je svakako trece mesto ispred Salzburga ili Liona.
Mislim da imamo kvalitet za tako nesto. Vec smo iskusni ucesnik evropskih takmicenja i mislim da znam kako da dodjem do proleca u Evropi.

Ovo takmicenje je stepenik vise od Lige Evrope. Moja strucna konstatacija je da trebamo dodatno da se pojacamo iskusnim igracima koji znaju da igraju ovo takmicenje.

Dok se ekipa spremala u Turskoj, ja sam otisao na nekoliko dana do Spanije da uz moje kontakte potrazim pojacanja. Tamo me je docekao Ranko Stojic koji ima dosta prijatelja u Spaniji. Samnom na put je krenuo i Dejan Andjus, koji poznaje nekog Horhea, Katalonca koji radi kao cuvar na stadionu Barcelone.

Nabavili smo karte i gledali prijateljsku utakmicu bivsih igraca Sevilje i Barcelone.
Za Barsu su igrali Rivaldo, Vilja, Guardiola, Fabregas, Ibrahimovic, Anri - Za Sevilju Dragutinovic, Baka, Kanute, N`Zonzi itd...

Слика

Deki je morao da se uslika.

Gledajuci veterane fudbala i one malo mladje dosao sam na jednu ideju.
Rekoh Dejanu da nam Horhe zakaze sastanak sa agentom iz Barcelone. Andjus je momentalno otisao da se nadje sa Horheom. Dao sam mu 2000e da casti coveka za taj potez jer nam je od velike vaznosti.

Слика

Posao je zavrsen i drugog dana smo vec bili na sastanku sa sportskim direktorom Erikom Abidalom.
Nasli smo se u trening centru Barselone i onako s` nogu pricali. Ipak je Napredak jos uvek ''fudbalsko selo'' i jedan direktor Barselone nema vremena za neke duge sastanke. Pogotovo sto ne kupujemo igraca Barselone.

Слика

Ovako je tekao razgovor:
-Erik, drago nam je da ste odvojili vreme za nas. Dolazimo iz Srbije, Sampioni smo drzave i igracemo Ligu Sampiona prvi put u istoriji. Znamo koliko je to ozbiljno takmicenje. Zeleli bi smo da angazujemo nekoliko iskusnih igraca, a jedan od tih igraca je i vas bivsi saigrac. Zanima nas Cesc Fabregas!!!

Слика

Fabregas i Abidal dok su igrali za Barsu

Da li bi on zeleo da odigra jos jednu sezonu u zivotu. Znamo da je objavio penziju. Ipak ima samo 35 godina i jos uvek izgleda neverovatno spremno. Nase pitanje je da li zeli da dodje kod nas uz pristojnu platu?
-Izvinite, rekoste iz Srbije? Kako ste rekli Krusevac? Ja sam cuo samo za Beograd. Ne znam sta bih vam rekao, morao bih da porazgovaram sa Seskom. On bas i nije avanturista, a za ponudu kakva je ova, to je cista avantura. Jel ima kod vas neki igrac koji je igrao ''ozbiljan'' fudbal?
-Nem...Ima jedan (uskace Deki) Dusan Basta.
-Aha, poznajemo se sa terena, bio kapiten Lacija. Ok momci, porazgovaracu sa Seskom, Dajte mi broj pa vas zovem popodne.

Rastali smo se.
-Dejane zovi Bastu neka se vraca iz penzije pod hitno, vidis da im je to bitno...

Telefon zvoni:
-Halo, dobro vece, Erik mi je rekao da vam se javim, Sesk ovde. Da li bi mogli da se vidimo za sat vremena da porazgovaramo o vasoj ponudi?
-Naravno!


Слика

Na veceru je dosao sa svojom suprugom.
-Erik mi je rekao sve, iskreno meni se jos uvek igra fudbal, Mislim da mogu jos mnogo da dam fudbalu. I mislim da mi je potreban novi izazov. Ali ja zaista nisam cuo za to mesto? Zvao sam i Nemanju Matica, on mi je objasnio da je to lep gradic malo udaljen od Beograda. Da je tamo dobra rakija i pravo meso. I da ste usli u Ligu Sampiona. Zaista ne znam. Mozda kada bi ste doveli jos nekog igraca proverenog, mozda bih se tada odlucio.
-Mi zelimo svakako jos nekoga da dovedemo. Ali smo u ovom ''velikom svetu sami. Ne pitaj me kako smo stigli do toga da sedimo sa tobom na veceri i kako nas je Horhe povezao...
-Horhe? Koji Horhe?
-Duga je to prica. Nego jel bi ti nama preporucio nekoga da dodje sa tobom zajedno u paketu?
Danas kada me je Erik zvao, ja sam sedeo na kafi sa Karlosom Bakom. Njemu se recimo svidela ta ideja...
-Karlos Baka bi dosao kod nas?
-Naravno...


U klub su dosli:

Cesk Fabregas

Слика

Carlos Bacca


Слика

Ne mozete ni da pretpostavite kakvu buru je ovo izazvalo u nasim medijima. Velika dva MEGASTARA su dosli u Krusevac grad. Iako su zasli u 35 godina i dalje su neverovatna pojacanja za nas klub. Zaduzili su opremu i krenuli da treniraju. Ozeg se uplasio za mesto u timu, ali ce morati da shvati da Baka moze da bude jako dobar dzoker u datom trenutku. Objasnio sam mu da uz takvog napadaca on moze samo da napreduje.

Vest o dolasku ove dvojice se brzo prosirila po svetu. Za Napredak se culo nadaleko, sve do Britanije. Sesk me je pitao na treningu da bi jos jedan igrac dosao kod nas. Golman iskusan i jako dobar. Nakon dva dana pregovora dogovorili smo i golmana. na nas stadion je dosao:

Joe Hart

Слика

Sada smo vec usli u ozbiljne transfere. Problem u startu je bio gde ce biti smesteni ovi ljudi. Obzirom da su navikli na izuzetan raskos. Tako da su u pocetku bili smesteni u Beogradu pa nam je to pravilo malo problema oko treninga. Naime teretanu su radili u Beogradu, a mi smo odavde poslali naseg trenera da provodi vreme sa njima.
Ekspresno smo kupili i preuredili tri kuce na brdu sa prelepim pogledom. Ulozili smo preko 200 hiljada evra da napravimo mesto za stanovanje takvih igraca.

Sa mojim strucnim stabom sam analizirao ekipu.

-Ok ljudi, sta mi sada vi pricate, imamo na golu Harta, desni bek je Stojanovic, levi bek Terzic, to je sjajno. Na stoperima imamo Frimponga, Pantca i Kopitovica... Tu mi je malo tanko... Dalje imamo vezne Fabregasa, Djorica, Cerina, Petrovica i Stojanovica. To je vise nego dobro. Ofanzivne vezne, Ivanovica, Nikolica, Birmancevica, levo su Pitu i Bona, desno Vukanovic i Lakcevic u spicu Baka i Ozeg... Ne stima mi samo na stoperu. Rahmani je presao u Metalac. pozvacu Zdravka Mamica, mozda on ima nekog keca u rukavu.

Mamic mi je poslao prekaljenog Francuza:

Kevina Theophile - Catherine

Слика

Taj igrac nam je kompletirao tim. Sastava za LIGU SAMPIONA bi trebao da izgleda ovako:

Слика

Po mom strucnom misljenju imamo izuzetno izbalansiran tim. Imamo dva mlada igra, pet igraca u najboljim godinama i cetiri iskusna, prekaljena igraca u prvoj postavi.

U ligi smo krenuli furiozno i nanizali 9 pobeda u nizu. U prvom kolu smo razbili Partizan sa 3:1.
Golove su postigli: Gnezda Cerin, Vukanovic i naravno nocna mora Partizana i rak rana Ilijeva - Ognjen Ozegovic

Poslednja utakmica u SuperLigi Srbije odigrana je protiv Vozdovca.
Tu utakmicu, pobedili smo sa nestvarnih 9:0!!!!
Golove su postizali: Bona, Njegos Petrovic, Vukanovic, Pitu, jedan autogol.

4 gola na toj utakmici postigao je Ognjen Ozegovic
Fudbalska kobra sa Bagdala


Слика

Docekali smo Salzburg.

Pred punim stadionom, u 5. minutu Mijat Gacinovic dovodi goste u vodjstvo od 0:1.

Слика

Krenuli smo sve jace da ih pritiskamo. Fabregas je preuzeo stvar u svoje ruke, stao je izmedju stopera i trazio loptu da iskreira napad. Naterao je Djorica i Gnezda - Cerina da trce mnogo vise. Urodilo je plodom u 63. minutu utakmice. Fabregas je na centru, dva stopera razvukla poput bekova, bekovi su ''podebljali'' krila, u jednom trenutku, lopta dolazi sa desne strane kod Fabregasa, on salje dugu loptu na Terzica koji grudima spusta loptu Pituu, on iz driblinga izbacuje Lainera i centrira na Vukanovica koji prikucava loptu glavom za 1:1.
Nastavili smo sa napadim, lopta je kod Djorica koji divno spusta loptu Baki, Baka pada preko noge i to je penal za Napredak. Vukanovic preuzima odgovornost i to je konacnih 2:1 za Napredak.

Слика

Sledeca utakmica je sa velikim Bayernom u Minhenu.

Post zavrsavamo insertom iz emisije KCN SPORT

Слика

''...tako sam doveo Fabregasa i Baku u Napredak. Znaci ako bih vam pricao tacno sta se sve desavalo, bilo bi to grotesno. Pa je bio detalj sa zenom koja prodaje novine na kiosku, i kako je ona bila jako, da kazem prijatna u razgovoru, dakle bilo je spektakularnih momenata u Barceloni. Nanizali su 9 pobeda, da ne pricam sto su Vozdovac razglavili 9:0 onako dosta simbolicno. Sta ocekivati da sada razvale sledece 10:0. Sve u svemu, nije mi jasno sta radi Partizan.
Oni su 7. na tabeli posle 9 kola. Dakle doveli su samo Vlahovica i kako to obicno biva i on se povredio.
Nisu mi tamo najjasniji potezi, ali to cemo kada Zeljko Pantic bude bio gost.
Dalje, Zvezda je dovela neku kamarilu igraca iz Fortune, Volfsburga, Hofenhajma za sada to nije ni bliizu Napretku.
Moja prognoza, Napredak sampion, a ne bi me cudilo da ove godine napadnu i duplu krunu.
Uzivajte, gledali ste KCN SPORT :cheers:



alex98ks
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 17 Мај 2014, 20:14
Место: Kruševac
Has thanked: 36 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Napredak Krusevac - novi pocetak

Порука од alex98ks »

Daj ne zezaj da nema nastavka! HOĆEMO JOŠ! Pozdrav iz Kruševca, samo napred čarapani! NAPRED NAPREDAK! Ozbiljno jaku i zanimljivu priču imaš, idemo dalje!!!
:warrior:
aca delija
Assistant Manager
Поруке: 603
Придружен: 14 Мај 2014, 20:00
Место: radicevic
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Re: Napredak Krusevac - novi pocetak

Порука од aca delija »

ocemo nastavak ocemo nastavak ocemo nastavak
Geraldprelt
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 28 Јул 2020, 18:09
Mood:
Status: Није на вези

Napredak Krusevac novi pocetak

Порука од Geraldprelt »

Mislim da i ako naprave nesto novo da ce upravo taj prvi novi model biti SUV jer je taj segment ultra mega popularan sad. Naravno tesko da neko ko i nije alfista moze da zaboravi kako je 155ica prasila sbave na domacem terenu u DTMu. Nesto je bilo price da se 4C stavi u DTM mada sa trenutnim motorom tesko ko zna. U svakom slucaju ako im ovaj 100 ili koji vec po redu plan uspe DTM ce biti izvestan
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Re: Napredak Krusevac - novi pocetak

Порука од Mexes87 »

Nakon nekog vremena vraćam se pisanju

Nije me bilo neko vreme, iskreno istrosilo se tema za pisanje. Danas sedoh za računar pa rešio da nastavim ovu priču. Drago mi je da ima zainteresovanih za čitanje. Dosadno je ako pišeš sam za sebe. :slap:

Svakako počeću od ovogodišnje Lige Šampiona.
U grupnoj fazi završili smo kao trećeplasirani sa 7 boda, 6 datih i 6 primljenih gola. Interesantno je da smo Bayernu kod kuće uzeli bod. Bilo je 1:1.

U Piramidi Radosti, Vlada nas je ocenio jako visoko

Слика

''...interesantna stvar je da trener Napretka, Ivan, koji god da je protivnik, apsolutno ne odustaje da mu Ožegović počinje i da igra agresivno uz neku ludačku energiju, kao da je Suarez lično. Iz te agresije, cela ekipa dobija neki apgrejd i igraju za 20% bolje svi...
Ne čini li ti se da je možda to ta godina kada Napredak može da uradi nešto malo više u Ligi Evrope? Vidimo da je prvi protivnik u nokaut fazi Dinamo Zagreb.
Apsolutno mislim da je ova godina ta. Ivan zna jako lepo da kupi igrače, to je pokazao kroz sve ove godine, mislim, dovesti ubediti Fabregasa, Harta i Baku da se šetaju po Kruševcu dovoljno govori o kakvom je treneru-menadzeru reč. Mislim on je pravi menadzer, Engleskog tipa.

Слика

Milan Živadinović, Dejan Andjus i ja smo se uputili putem Alkmara u potrazi za novim pojačanjem. Kako Živa voli da kaže, idemo po pravog kapitalca.

Po ceni od 4.1 milion evra, u FK Napredak je došao kapiten AZ Alkmara

Teun Koopmeiners


Слика

Levonogi lider svog tima, pravi Holandski vezni igač. Seli smo u restoran misleći da ćemo brzo naći dogovor. Razgovor je trajao 4 sata. Na kraju ga je Deki prelomio slikom sa Avom Karabatić.

Слика

Znam ja koga da povedem na pregovore.
Nastavili smo do Stockholma, grada u kome sam radio jako dugo na bausteli. Poznavajuci tamo neke ljude, zakazao sam sastanak sa mojom dugogodisnjom zeljom. Svedjani su poslovni jako i to je brzo doslo do dogovora. Ponudio sam 2m evra i neke bonuse i na našu adresu je došao stameni ludi štoper iz Djurgardena.

Jacob Une Larsson

Слика

Kada smo se vratili u Beograd, ostao sam nekoliko dana tamo da napunim baterije. Svakodnevna kafenisanja po Maderi, Šeheru, Zlatniku, Džeriju, Grafičaru, doveli su do toga da mi je ponudjen igrač Slovana iz Bratislave. Problem je bila cena. Trazili su 1.5m evra i plus pola miliona za igrača odmah. Živa je to presekao u svom maniru: ''Slušaj mali, hoćeš li ti ceo život da jedeš kikiriki ida ideš tamo po Žilinama, Brnima i ostalim vrletima, ili ćeš da budeš deo tima koji će biti prvak Evrope‚‚
Da ne preteruješ malo Živo? izustih
Ne! Aposlutno znam šta pričam.

Dejan Dražić

Слика

Kroz Zagreb smo se prošetali lagano sa 2:0 u ukup
nom skoru.
Na red je došao Glasgow Rangers. U ukupnom bilansu bilo je 2:1 za nas i prošli smo dalje.

Sledeći izvučen je bio Bayer L.
Bilo je 3:2 u ukupnom skoru.

Na red je došlo polufinale i izvučen je ARSENAL!
Možda i najteži mogući protivnik u ovom delu takmičenja. Svakako sama činjenica da Napredak iz Kruševca igra polufinale Lige Evrope je nevidjen uspeh.

Слика

Sve je spremno za veliko polufinale na Emirejtsu.
Teun je izjavio da je ovo njegov najveći trenutak u karijeri. Prvi put je na ovako visokom stepenu takmičenja:
Prvi smo u našoj ligi, igramo polufinale kupa Srbije i igramo polufinale LIGE EVROPE. Nikada se nisam borio za ovoliko trofeja. Ovo je veliki izazov za mene.
On je u dosadašnjem delu sezone postigao 8 golova i dve asistencije. Bio je 5 puta najbolje ocenjeni igrač utakmice. Prosečna ocena mu je 7.54.

Слика

Poželite mi sreću! Javljam se uskoro!!! :gunman:
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM22 Menadžerska soba”