Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Sve o FM22
Корисников грб
млекаџија
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 23 Окт 2011, 02:43
Место: beograd
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од млекаџија »

Igram sa Zvezdom evo vec osma sezona i nijednom nisam imao opciju da na kraju sezone biram kada ce mi poceti pre-season. Svake godine su mi igraci na odmoru do 01.07-03.07. i nemam uopste prostora da organizujem vise od 2-3 prijateljske. Rezultat toga je da su mi igraci vec u oktobru, novembru umorni, iako cesto rotiram. Nisam jos igrao sa drugim timovima, pa ne znam kako je u drugim ligama.
Srecom ima ta zimska pauza pa uspevam nekako da se konsolidujem za nastavak sezone. Kakva je situacija kod vas, jel mozete da birate datum pocetka priprema u nasoj ligi?
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од dark warrior™ »

млекаџија пише: 22 Јун 2022, 21:34 Igram sa Zvezdom evo vec osma sezona i nijednom nisam imao opciju da na kraju sezone biram kada ce mi poceti pre-season. Svake godine su mi igraci na odmoru do 01.07-03.07. i nemam uopste prostora da organizujem vise od 2-3 prijateljske. Rezultat toga je da su mi igraci vec u oktobru, novembru umorni, iako cesto rotiram. Nisam jos igrao sa drugim timovima, pa ne znam kako je u drugim ligama.
Srecom ima ta zimska pauza pa uspevam nekako da se konsolidujem za nastavak sezone. Kakva je situacija kod vas, jel mozete da birate datum pocetka priprema u nasoj ligi?
Koliko sam ja primetio na ovom fm-u moras da rotiras konstantno a i da koristis prave treninge ja koristim zeelan-da i rdf-a i imam bolje rezultate i manje povrede :yesko:
zullu666
Newgen
Поруке: 42
Придружен: 20 Окт 2014, 22:35
Место: Indjija
Klub koji vodite: Valencia
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од zullu666 »

Ljudi ne znam da li je samo kod mene problem ali...od zadnjeg updejta recimo od juna tokom utakmice mi se desilo toliko nebuloza ....da je za nepoverovati,poslednja u nizu golman istrici na 10m ...pokupi loptu koja je isla u prostor,stane na nju i ceka protivnickg igraca ,koji mu je odmah oduzme i da gol....a o promasajima sa 5 m da i ne pricam,golmanima koji vade iz raslji...dali jos neko ima neke bagove poput mene,al ono cesto
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од dark warrior™ »

zullu666 пише: 02 Јул 2022, 13:36 Ljudi ne znam da li je samo kod mene problem ali...od zadnjeg updejta recimo od juna tokom utakmice mi se desilo toliko nebuloza ....da je za nepoverovati,poslednja u nizu golman istrici na 10m ...pokupi loptu koja je isla u prostor,stane na nju i ceka protivnickg igraca ,koji mu je odmah oduzme i da gol....a o promasajima sa 5 m da i ne pricam,golmanima koji vade iz raslji...dali jos neko ima neke bagove poput mene,al ono cesto
sa tim bagovima mislim da je jos od 20ke ako ne i neke ranije verzije :xD:
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од goooool »

Ја играм тако што се понашам мање-више као спортски директор са елементима диктатора хаха

На мене сам пребацио тактику, састав екипе и све око трансфера, а асистент води мечеве, прави тренинге, мотивише играче и све остало.
Трансфери и селекција тима су ми најинтересантнији, замара ме да водим мечеве.

Па сам се питао постоји ли шанса да се у ФМ појави додатак који ће да нам омогући да без одласка на холидај званичне мечеве препустимо асистенту ? То ми је највећи проблем што морам стално да кликћем го он холидај на један дан.

Најбоље би било кад би постојао неки "диктаторски" мод где би као спортски директор доводио главног тренера и играче, бирао тим пред меч, бирао тактику, а менаџеру оставио да води утакмицу.

Тако ја играм ФМ. Вероватно нисам једини и било би лепо да се за нас осмисли нешто што би нам помогло да на овај начин пикамо ФМицу.
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од merengue »

goooool пише: 06 Авг 2022, 13:39 Ја играм тако што се понашам мање-више као спортски директор са елементима диктатора хаха

На мене сам пребацио тактику, састав екипе и све око трансфера, а асистент води мечеве, прави тренинге, мотивише играче и све остало.
Трансфери и селекција тима су ми најинтересантнији, замара ме да водим мечеве.

Па сам се питао постоји ли шанса да се у ФМ појави додатак који ће да нам омогући да без одласка на холидај званичне мечеве препустимо асистенту ? То ми је највећи проблем што морам стално да кликћем го он холидај на један дан.

Најбоље би било кад би постојао неки "диктаторски" мод где би као спортски директор доводио главног тренера и играче, бирао тим пред меч, бирао тактику, а менаџеру оставио да води утакмицу.

Тако ја играм ФМ. Вероватно нисам једини и било би лепо да се за нас осмисли нешто што би нам помогло да на овај начин пикамо ФМицу.
Ja koristim Zealand skin, i kad počne meč gore desno pored glavnog tastera postoji crveni koji simulira tu utakmicu, tj. prepušta asistentu da je kompletnu odigra.
I ja inače volim DOF mod, ali njega nažalost zvanično nikada neće biti...
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од goooool »

Штета што неће бити ДоФ мод. То би била права ствар,

Јел знаш можда које оцене расту тренерима ? Да ли само коачинг или и ментал ?
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од merengue »

goooool пише: 07 Авг 2022, 13:58 Штета што неће бити ДоФ мод. То би била права ствар,

Јел знаш можда које оцене расту тренерима ? Да ли само коачинг или и ментал ?
Neće biti DoF, rekao Majls više puta.
Teorijski svi atributi rastu, ali nisam pratio da bih ti potvrdio da sam video svojim očima neke bitne promene. Svakako mi se čini da ne rastu drastično kao kod igrača.
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од goooool »

Јел зна неко колико јак компјутер је потребан да би шљакало брзо и без проблема кад укључим све могуће лиге и учитам све ?
Корисников грб
trifon
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 08 Авг 2021, 09:46
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од trifon »

merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од merengue »

goooool пише: 06 Авг 2022, 13:39 Ја играм тако што се понашам мање-више као спортски директор са елементима диктатора хаха

На мене сам пребацио тактику, састав екипе и све око трансфера, а асистент води мечеве, прави тренинге, мотивише играче и све остало.
Трансфери и селекција тима су ми најинтересантнији, замара ме да водим мечеве.
Kaži mi, kakvo ti je iskustvo sa asistentom? Kako vodi mečeve? Meni se čini da moj nekada ne napravi izmene a igrači na samrti, da gubi mečeve koji bi se mogli dobiti...
TurboJet
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 20 Авг 2022, 18:51
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од TurboJet »

Pozdrav svima, uzeo bih FM 22 key preko nekog sajta tipa G2A. Jel ima neko ko je tako uzimao i da li je to pouzdano? Ako je neko uzimao na taj nacin, ako moze da mi posalje link.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од dark warrior™ »

TurboJet пише: 20 Авг 2022, 18:56 Pozdrav svima, uzeo bih FM 22 key preko nekog sajta tipa G2A. Jel ima neko ko je tako uzimao i da li je to pouzdano? Ako je neko uzimao na taj nacin, ako moze da mi posalje link.
bice FM23 za 2-3 meseca tako da bolje sacekaj to nego da sada platis za fm22 skoro pa isto :yesko:
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од Pinky007 »

fm22 sad kosta 17e na enebu i hrk... ali svakako bolje sacekati fm23.
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од goooool »

merengue пише: 19 Авг 2022, 07:33
goooool пише: 06 Авг 2022, 13:39 Ја играм тако што се понашам мање-више као спортски директор са елементима диктатора хаха

На мене сам пребацио тактику, састав екипе и све око трансфера, а асистент води мечеве, прави тренинге, мотивише играче и све остало.
Трансфери и селекција тима су ми најинтересантнији, замара ме да водим мечеве.
Kaži mi, kakvo ti je iskustvo sa asistentom? Kako vodi mečeve? Meni se čini da moj nekada ne napravi izmene a igrači na samrti, da gubi mečeve koji bi se mogli dobiti...
Све зависи каквог асистента изабереш. Рецимо тешко је наћи асистента који има и добар мотиватионал и добар тактикал конвленџ тако да ја бирам асистента са добром детерминатион, ман манагмент, мотиватион и плејер курент абилити (мотиватиона и плејер курент абилити су најбитније), а за тактикал кновленџ нађем неког коача са добрим плејер курент абилити и у онда у респонсабилитиес подесим да он поставља опоситион инструцтион. Углавном су ми добра искуства ако направим правим избор. У почетку сам играо ФМ на класичан начин али овако играм већ 3 године и много ми је интересантније, све се брже одвија.
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од merengue »

goooool пише: 29 Авг 2022, 14:35
merengue пише: 19 Авг 2022, 07:33
goooool пише: 06 Авг 2022, 13:39 Ја играм тако што се понашам мање-више као спортски директор са елементима диктатора хаха

На мене сам пребацио тактику, састав екипе и све око трансфера, а асистент води мечеве, прави тренинге, мотивише играче и све остало.
Трансфери и селекција тима су ми најинтересантнији, замара ме да водим мечеве.
Kaži mi, kakvo ti je iskustvo sa asistentom? Kako vodi mečeve? Meni se čini da moj nekada ne napravi izmene a igrači na samrti, da gubi mečeve koji bi se mogli dobiti...
Све зависи каквог асистента изабереш. Рецимо тешко је наћи асистента који има и добар мотиватионал и добар тактикал конвленџ тако да ја бирам асистента са добром детерминатион, ман манагмент, мотиватион и плејер курент абилити (мотиватиона и плејер курент абилити су најбитније), а за тактикал кновленџ нађем неког коача са добрим плејер курент абилити и у онда у респонсабилитиес подесим да он поставља опоситион инструцтион. Углавном су ми добра искуства ако направим правим избор. У почетку сам играо ФМ на класичан начин али овако играм већ 3 године и много ми је интересантније, све се брже одвија.
Jasno. Ja kad tražim asistenta praktično gledam atribute kao da tražim trenera. Ja pravim taktiku i biram igrače u postavu, i onda simuliram.
Корисников грб
goooool
Youth Team Coach
Поруке: 141
Придружен: 29 Авг 2017, 12:53
Место: Buenos Aires
Has thanked: 18 times
Been thanked: 46 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од goooool »

Да тиме практично може веома успешно да се симулира директор оф фоотбалл мод.

Такође може да се симулира и чаирман мод, а то радим тако што асистенту препустим бирање и поставке играча и тактике, а директору фудбала довођење играча. И наравно ја бирам асистента и спортског директора.

Практично једини недостатак је тај што не могу за асистента да доведем правог менаџера и онда то квари мало угођај али у принципу ми је занимљиво да овако симулирам игру.

Мислим да је Сер Алекс Фергусон на сличан начин водио Манчестер - он бира тактику и доводи играче, комуницира са њима изван мечева, а други раде остали посао на тренинзима, током меча итд.
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од merengue »

goooool пише: 02 Сеп 2022, 11:40 Да тиме практично може веома успешно да се симулира директор оф фоотбалл мод.

Такође може да се симулира и чаирман мод, а то радим тако што асистенту препустим бирање и поставке играча и тактике, а директору фудбала довођење играча. И наравно ја бирам асистента и спортског директора.

Практично једини недостатак је тај што не могу за асистента да доведем правог менаџера и онда то квари мало угођај али у принципу ми је занимљиво да овако симулирам игру.

Мислим да је Сер Алекс Фергусон на сличан начин водио Манчестер - он бира тактику и доводи играче, комуницира са њима изван мечева, а други раде остали посао на тренинзима, током меча итд.
ferguson, da, ali svakako ralf rangnik. :D
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од dark warrior™ »

Ja uvek kad sam ostavio da asistent vodi tim rezultati su mi bile u padu :wtf:
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: Football Manager 2022 - Opšta diskusija

Порука од merengue »

goooool пише: 02 Сеп 2022, 11:40 Да тиме практично може веома успешно да се симулира директор оф фоотбалл мод.

Такође може да се симулира и чаирман мод, а то радим тако што асистенту препустим бирање и поставке играча и тактике, а директору фудбала довођење играча. И наравно ја бирам асистента и спортског директора.

Практично једини недостатак је тај што не могу за асистента да доведем правог менаџера и онда то квари мало угођај али у принципу ми је занимљиво да овако симулирам игру.

Мислим да је Сер Алекс Фергусон на сличан начин водио Манчестер - он бира тактику и доводи играче, комуницира са њима изван мечева, а други раде остали посао на тренинзима, током меча итд.
A imaš li iskustva sa postavom koju koristi asistent, ako mu daš da sve on radi? Da li obraća pažnju na one koji se bune zbog male minutaže a ti im obećaš više, na primer?
Sad sam tek video da kada staviš redovni skauting protivnika, na ekranu gde prikaže njihovu formaciju i jake i slabe strane, dole desno postoji taster o prihvatanju predloženog treninga - ne znam šta je to...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2022”