FM23 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2023
Корисников грб
Duke
Youth Team Coach
Поруке: 181
Придружен: 13 Јан 2016, 14:49
Место: Kragujevac, Srbija
Klub koji vodite: Crvena zvezda
Formacija: 4-2-3-1
Steam: http://steamcommunit
Has thanked: 16 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Re: FM23 #Beta Utisci

Порука од Duke »

markic пише: 08 Нов 2022, 13:36 Drugari,

Da li je u igri moguće sada napraviti 5 izmena na meču i u narednim sezonama ili samo u prvoj?
U nasoj ligi to vazi i za naredne sezone, kao i za evropska takmicenja, 5 izmena iz 3 puta, poluvreme se ne racuna.
Calm, concentrate
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: FM23 #Beta Utisci

Порука од Набеђен »

Pinky007 пише: 08 Нов 2022, 09:33 Jel izasla full verzija, javljajte kako vam se cini, jel bolje nego beta?
Рекли су да је иста као бета, нема промена.
Сад ће тек да крену да обрађују примедбе и у децембарском печу ће се позабавити проблемима.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: FM23 #Beta Utisci

Порука од dark warrior™ »

markic пише: 08 Нов 2022, 13:36 Drugari,

Da li je u igri moguće sada napraviti 5 izmena na meču i u narednim sezonama ili samo u prvoj?
Ja koliko sam razumeo ostaje na 5 do dalje nece biti samo prvu sezonu, il nisam nesto razumeo :wtf:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

Preimenovao sam temu u FM23 Opšta diskusija, pa da nastavimo sa utiscima.
Корисников грб
trifon
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 08 Авг 2021, 09:46
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од trifon »

Kongo, Alžir, Iran, Japan, Kolumbija, Meksiko... sve ove nacije imaju veći youth rating od nas (100) i Hrvata (98).
Pretpostavljam da su ova prva dva zbog Francuske, jer se tamo generišu njihovi najbolji newgeni.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Ja koliko sam proigrao na full u srbija je sa mnogo malo mlade i nadezne igrace i bice vrlo vrlo tesko da se napravi tim u Zvezdu il Partizan od 2024te pa nagore ako ne izlaze bar 2-3 igraca is youth tima :yesko:
MijatSM
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 05 Авг 2011, 13:11
Место: Srbija
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од MijatSM »

FK Radnički Sremska Mitrovica ima najbolju odbranu Prve lige Srbije i izbacio je Partizan jednim delom i zbog sjajnih štopera Ignjatovića i Spasojevića kojih nema u klubu već su u nekim drugim...neverovatno velik i loš propust...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Stigao skoro do septembar previze kartona previse povrede, al 5-3-2 ili 3-4-3 su ko izmisleni za ovaj ME :yesko:
douglas
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 09 Нов 2022, 14:30
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од douglas »

hoce li biti fm 23 research? primetio sam par gresaka za Partizan pa da se tu unose greske
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

douglas пише: 09 Нов 2022, 14:33 hoce li biti fm 23 research? primetio sam par gresaka za Partizan pa da se tu unose greske
Hoće. Otvaram za par minuta.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

Kako sam završio ove birokratske obaveze, daj da kažem i ja nešto na temu researcha i ocena, koja se ranije povela u ovoj temi, dok Duki sprema instrukcije za temu researcha i ORDB ekipe.

Dakle, drugari, postoji realna težina napisanih rečenica. Posebno da druge države pumpaju svoje klince nerealno ali postoji i jedan dogovor od pre par godina, ako se neko toga uopšte seća, kada smo u okviru researcha, kada je sve bilo mnogo življe i masovnije, konstatovali da mi ZNAMO da drugi pumpaju svoje ali da mi na nivou zajednice, treba da dogovorimo, da li hoćemo da se trkamo sa njima u fantaziji ili da ostanemo dosledni činjenicama i realnosti.

FM jeste igrica ali je verovatno tako dobra i traje ovoliko godina i okuplja ovoliko ljudi baš zato što je realna i godinama se pokušava da se približi realnosti što više. U ovoj priči ne postoji ko je u pravu, ko nije. Ne postoji trenutak kada treba napisati "NAš research je uradio loš posao" jer nije. Uradio je davno dogovoren princip da ćemo mi odavde, držati stvari u relanim okolnostima. Činjenica je da ako napumpamo svoje klince, onda nije više ni važno kako se klinac zove je l? Ako ima lažne ocene, onda i sve ostalo može biti lažno, zar ne?

Uzgred, research uradi posao onako kako ga uradimo svi mi ovde zajedno. Šta je konkretan problem? Pa to što godinama baš mali broj lčjudi učestvuje u zvaničnom researchu u pravo vreme. Nakon pravog vremena, dođe nevreme kad izađe igra, i onda svi znamo šta ne valja. Ito je ok ali da bismo to sprečili ili ispravili, trebalo bi da se uključimo u vreme, a ne nevreme.

Dosta nas je komentarisalo ocene i kvalitet researcha. Sad skočite do teme zvaničnog researcha u prethodnih par godina i pogledajte da nađete koliko ste predlooga ocena napisali, podataka dopunili ili predlozili diskusiju na ovu temu koju sada radimo? To bi trebalo da bude dovoljno da razumemo da, ja prvi, a onda i svi ostali, nismo bas potrosili vreme na rad ali ga trosimo na kritiku. No, i to je ljudski i normalno.

Dajte da vidimo da dogovorimo neki pravac rada i delovanja. Hoćemo li da ostanemo dosledni realnom stanju stvari ili ćemo da se trkamo sa drugima u "budženju"? Ja sam više za prvu varijantu ali ako je više ljudi za trku, trčim i ja i podržavam. Kad to definišemo, otvoriću temu researcha čim @dukiss pošalje instrukcije za istu, pa hajde da napravimo ekipu reseearchera koja će raditi u tom timu, kao i da uključimo što više ljudi u taj deo, kako bismo peč u martu bar dočekali zadovoljni, ako sada nismo.

NAdam se da je to ok.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Може ли ми неко рећи како да подесим да играчи у току меча ротирају позиције, нпр. АМР и АМЛ? Полудих, не могу никако да сконтам гдје требам да притиснем.
douglas
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 09 Нов 2022, 14:30
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од douglas »

ja mogu da saljem transfere, statistiku i tako te stvari koje sam video da su vec slali ljudi (pregledao sam research ranijih godina). procesljao sam ranije ispravke sa FM22 research. takodje Partizan za ovu sezonu. ocene bih prepustio drugim zainteresovanim clanovima. za sad imam ispravke u vezi pojedinih igraca i strucnog staba koji nisu vise u partizanu da se ubace i pojedini izbace
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

milpar пише: 09 Нов 2022, 21:27 Може ли ми неко рећи како да подесим да играчи у току меча ротирају позиције, нпр. АМР и АМЛ? Полудих, не могу никако да сконтам гдје требам да притиснем.
Player istruction - swap position i izaberes AMR/AML
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Pinky007 »

@Orthodox Slazem se da se ne treba trkati ni sa kim ali misljenja sam da smo ove sezone mogli malo bolje da odradimo klince. Cini mi se da smo svake godine imali klince 130-150, 140-160... I youth rating nam je gori nego Iranu a treba naci svake sezone 2 u19 igraca koji moraju da donose kvalitet, a da to ne znaci da pokupis svakog klinca Vosi i Cuki jer u realnosti oni dosta toga prodaju u inostranstvo, tako da su po meni sitne korekcije potrebne. Ja sam ranije dao neke predloge vezano za ocjene u Partizanu koje su vjerovatno realne i tu sam koliko budem u mogucnosti zbog posla da pomognem.
Корисников грб
borisha21
Youth Team Coach
Поруке: 77
Придружен: 29 Окт 2010, 16:57
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од borisha21 »

Društvo, da li može da pregled igrača bude od golama do napadača kad nije selektiran tim a da kad se selektira tim isto bude od gomana do napadača pa onda izmene. Sad kad selektiram igrače sve se razbaca.
Слика
Da volim crno bele ponosno kažem svima volim to slavno ime i divim se samo njima ...
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Набеђен »

Одиграо 10 кола у првенству с Партизаном.
Ушао у ЛЕ на пенале а у првенству реми до ремија без обзира на доминацију у шутевима и поседу.
Делује тежа игра него ФМ 22. То вероватно има везе са оним да су чачкали како ће комп да нам се супротставља.
За сад ми прија док играм...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Ja sam stigao do novembar prosao grupu u LE tako sta sam pao u Konfedereciju :ole: ali mogu da kazem da je Pavlovic ubica za u 3-4-3
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од maxim_tsigalko »

Iznesite vaše utiske sa finalne verzije (kad odigrate polusezonu).
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dzoni91 »

Jos gori potencijali za nase igrace iz domace lige, Zvezda ima par ok igraca, Partizan osakacen naravno, ovo ostalo uzas.

Odlicno odradjen research da se doda jos 20 30 ljudi u to,

I da se javi Italijanima da smanje svoje potencijale jer nisu prosli na 2 svetska prvenstva :xD:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2023 / Discussion”