Napredak Kruševac

Sve o Football Manager 2023
MitaMilito
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 08 Дец 2023, 12:21
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 4123
Status: Није на вези

Re: Napredak Kruševac

Порука од MitaMilito »

Слика
Zvezdan Terzić je rešen da nas očerupa ovo leto!
Izgleda da mu je jedini cilj da nas izuzetno oslabi za narednu sezonu jer su nakon klauzule koju su aktivirali za Teteka došli i po napadača Stanojlovića!
Слика

Odbili smo tri ponude do sada, da bi na kraju gospodin sa poternice stavio na sto ceo milion, plus 20% od naredne prodaje!
Lako je razbacivati se tuđim parama.
Sada smo ostali sa samo jednim klasičnim napadačem pred sam početak priprema.
Osim Rui Pedra nemamo nijednu klasičnu devetku u timu, tako da ćemo sigurno dovesti još dva napadača!
Svakako ćemo najpametnije moguće iskoristiti novac od ovog transfera.
Слика
Слика
Слика

Večeras se nalazim za Ivicom i Kapkom koji su spremili spisak potencijalnih pojačanja!
MitaMilito
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 08 Дец 2023, 12:21
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 4123
Status: Није на вези

Re: Napredak Kruševac

Порука од MitaMilito »

Posle sastanka sa Ivicom i Kapkom, izdvojili smo potencijalna pojačanja po pozicijama u timu. Kao što sam rekao, potrebni su nam golman, štoper, napadač i zadnji, odnosno centralni vezni igrač.
Pa da krenemo redom:

GOLMANI:

Prvi kandidat i najzvučnije ime na listi je golman Ujpesta Đorđe NIKOLIĆ. Bivši reprezentativac i nekada jedan od najvećih talenata Evrope među golmanima ušao je u poslednju godinu ugovora sa klubom. Mađari su spremni da ga puste za oko 300k. Kapka je spreman da povuče i neke svoje veze kako bi dinamika isplate bila što bezbolnija za naš budžet. Problem je međutim velika plata igrača, ali pokušavamo da pronađemo dogovor.
Слика

Rezervna opcija ukoliko ne uspemo da dovedemo Nikolića je mladi golman Inđije Boris VELIMIROVIĆ.
Ovaj perspektivni golman ima samo 22 godine i važi za jednog od najtalentovanijih golmana u našoj u zemlji. Pravi moderan tip golmana (SK).
On je već na transfer listi i želi da ide u neki jači klub. Inđija je odredila cenu na 400k, što je zaista mnogo za naš budžet u ovom trenutku. Prepustio sam Ivici Ilievu da pokuša da pronađe zajednički jezik sa upravom Inđije i Borisovim agentom.
Слика

Treća i najjeftinija opcija je bivši golman Partizana Nemanja Stevanović. Njemu je istekao ugovor sa Partizanom i slobodan je igrač. Ima 32 godine i veliko superligaško iskustvo. Tako da će u krajnjem slučaju ukoliko ne budemo uspeli da dovedemo nekog od prve dvojice, on zadužiti opremu Napretka!
Слика


Sinoć sam sa Ivicom i Kapkom ostao do kasno u noć analizirajući potencijalna pojačanja koja ćemo pokušati da dovedemo u ovom prelaznom roku.
Moramo da reagujemo brzo, jer nas već sutra očekuje put za Sloveniju gde ćemo odraditi prvi ciklus priprema.
Osim igrača koji su napustili klub, početak priprema propustiće Đeković, Đole Jovanović i Stevanonović koji su sa mladom reprezentacijom otputovali na prvenstvo Evrope.
Posle odlaska Nikole Stevanovića u Nemačku, moramo da popunimo rupu u odbrani.

Prvi kandidat je Jose CORDOBA (22) koji nastupa za Levski iz Sofije.
Reprezentativac Paname je unapređena i mlađa verzija Frimponga! Odlikuje ga strašna brzina i eksplozivnost za jednog štopera, što nam svakako treba za takmičenje u Evropi. Odličan je u skok igri i u duelima 1na1. Ivica ga prati već duže vreme, ali je problem što tim iz Bugarske traži prevelikih 3 miliona evra. Igrač je ušao u poslednju godinu ugovora sa klubom, tako da pratimo razvoj situacije.
Слика

Drugi kandidat na listi je dugogodišnji član i kapiten Tenerifea, reprezentativac Crne Gore Nikola ŠIPČIĆ (29). Veoma iskusan i pouzdan defanzivac. Krase ga izuzetna snaga i odlična skok igra.
On je slobodan igrač i već smo obavili razgovor sa njim. Bio je otvoren prema nama i rekao je da mu je cilj da obezbedi inostrani angažman. Ukoliko se to ne desi i ne dobije odgovarajuću ponudu do sredine jula, obebećao nam je da ćemo sesti za pregovarački sto.
Слика

Treće i najrealnije ime na listi je Stefan RODOJIČIĆ (22).
Nekada jedan od najtalentovanijih iz svoje generacije, bivši kapiten omladinaca Čukaričkog, imao je odličnu sezonu u Rudaru iz Pljevalja.
Ima odličnu anticipaciju igre i tip je modernog, tehnički potkovanog štopera. Nedostatak fizike nadoknađuje svojom prirodnom inteligencijom i dobrim čitanjem igre protivnika.
Stefan je slobodan igrač, a za njega se najviše zalaže Kapka!
Слика


Što se tiče napadača, umesto planiranog jednog, moraćemo da dovedemo dvojicu igrača na toj poziciji. (Bojović završio karijeru, Stanojlović prešao u Zvezdu).

Prvi koji će zadužiti dres Čarapana je ofanzivac iz Železničara Dario GRGIĆ (21).
Ono što odvaja ovog momka od ostalih jeste to što će i u narednoj sezoni biti bonus igrač.
Nalazi se na transfer listi po jako pristupačnoj ceni od 120k.
Bivši polaznik omladinske škole Čukaričkog podjednako dobro pokriva i poziciju napadača, ali zbog odlične tehnike može da igra i kao polušpic!
Najbolja osobina ovog momka jesu upravo tehnika i odličan dribling. Jako dobro rešava situacije 1na1 i svojim stilom igre i konstitucijom najviše podseća na Rui Pedra!
Слика

Stanojlovića moramo zameniti jednim kapitalcem u napadu, jer je njegov doprinos prošle sezone bio ogroman za naš tim, tako da ćemo tražiti igrača sličnih karakteristika.
Rui Pedro je tehnički dominantan napadač, ali je nije klasičan razbijač, koji će nam i tek kako trebati u nadolazećoj sezoni.
Prvi na listi je nekada veliki talenat i bivši reprezentativac naše zemlje Slobodan Tedić (23).
Njemu je istekao ugovor sa Cityjem, a poslednju sezonu proveo je u Charltonu za koji je postigao 14 golova na 38 utakmica.
Obzirom da je već duže vreme u Engleskoj, za njega postoje interesovanja pojedinih klubova iz Čempionšipa, ali se nadamo da ćemo uspeti da ga ubedimo jer igramo na kartu takmičenja u Evropi.
Слика

Sledeći igrač na listi je polaznik Nemačke škole fudbala visoki napadač Dejan GALJEN (22).
Momak srpskih korena ponikao je u Verderu iz Bremena je slobodan igrač pošto mu je istekao ugovor sa Študgartom. Uglavnom je igrao za drugi tim pomenutog kuba koji se takmiči u trećoj ligi Nemačke, a za prvi tim ekipe iz grada Mercedesa zabeležio je 8 nastupa.
Pored visine i zavidne tehnike, krasi ga visoka agresivnost na poslednjoj trećini protivnika. Dobro se snalazi u šesnaestercu i skok igri.
Слика


Poslednje ime na listi je prekaljeni napadač sa superligaških terena Milan MAKARIĆ (28).
On trenutno nastupa u Danskoj i nalazi se na transfer listi. Danci su spremni da ga puste za oko 400k.
Poslednju sezonu proveo je u Borcu iz Banja Luke i postigao je 18 golova na 27 utakmica u ligi BiH.
Stil igre, klasičan Target Man!
Слика
MitaMilito
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 08 Дец 2023, 12:21
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 4123
Status: Није на вези

Re: Napredak Kruševac

Порука од MitaMilito »

Primetili ste da u poslednjem postu nisam spominjao poziciju veznog igrača za šta postoji dobar razlog.
Zajedno sa Kapkom otišao sam u Bačku Topolu kako bi smo završili pravog kapitalca na toj poziciji!
Dete kluba i nekadašnji kapiten Miloš VULIĆ izrazio je želju da se vrati u svoj klub!!!
Trenutno smo u završnoj fazi pregovora sa predsednikom TSC-a i uskoro očekujemo da i zvanično objavimo ovaj transfer na oduševljenje svih u Kruševcu!
Слика

Inače, Miloš se nakupio iskustva i igranje velikih mečeva od kako je napustio naš klub.
Igrao je sa Crvenom Zvezdom i bio strelac u Ligi Šampiona, dok je u Krotoneu u Seriji A igrao protiv aždaja poput Intera, Milana, Rome, Juventusa...
Čak je na meču protiv Stare Dame bio proglašen za igrača utakmice.
Svakako veliko pojačanje za naš klub!
Слика


BOMBA pod Bagdalom!
Mali princ se vratio kući!!!
Miloš Vulić prvo pojačanje Kruševljana!


Слика
Слика
MitaMilito
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 08 Дец 2023, 12:21
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 4123
Status: Није на вези

Re: Napredak Kruševac

Порука од MitaMilito »

NAPREDAK ZVANIČNO PREDSTAVIO NOVA POJAČANJA!
SVE JE SPREMNO ZA EVROPU!!!


Najprijatnije iznenađenje prošlogodišnjeg izdanja Superlige Srbije Napredak iz Kruševca zvanično je danas predstavio nova pojačanja koja će od naredne sezone nastupati pod Bagdalom.
Opremu Čarapana zadužili su:

Povratnik Miloš Vulić, (TSC 350k)
Слика
Слика


Golman Đorđe Nikolić, (Ujpest 325k)
Слика
Слика


Defanzivac Stefan Rodojičić (Free)
Слика
Слика


I napadači Dario Grgić (Železničar 195k) i Dejan Galjen (Free).
Слика
Слика
Слика
Слика

inače, Slobodan Tedić završio je u Sandarlendu.
Štoper Cordoba bio je nemoguća misija u ovom prelaznom roku.
Dok je Nikola Šipčić prešao u Šalke 04.
Najveća pojačanja su svakako Vulić i Đorđe Nikolić koji će biti najplaćeniji u klubu sa platom od 110k £ godišnje, čime smo probili limit od zacrtanih 85k koliko ima Kamerunac Amang!

Napredak će ove sezone igrati u kvalifikacijama za Ligu Šampiona u trećem kolu takmičenja!
MitaMilito
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 08 Дец 2023, 12:21
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 4123
Status: Није на вези

Re: Napredak Kruševac

Порука од MitaMilito »

Pa ako Crvena Zvezda ima najbolji tim u proteklih 30 godina kako veli njihov direktor Tvorzan, zbog čega su onda toliko navalili na naše igrače?!!
Ovo već postaje pomalo iritantno!
Posle Teteka i Stanojlovića doktor Zvezdan je rešio da pola Napretka preseli u Grafičar!!
(Inače, Đeka ima klauzulu na 1.3m, ako je aktiviraju s*ebali smo se)!
Слика

.......

Слика

Taman kad smo mislili da smo sklopili ekipu za Evropu i eventualni napad na titulu ako uzmemo u obzir šta se sve dešavalo u prošloj sezoni, desilo se nešto ne planirano što nas je sve poremetilo!
Pošto smo do sada za našeg kapitena Nemanju Đekovića odbili dve ponude od Crvene Zvezde, u strahu da ga ne izgubimo seli smo sa našim mladim reprezentativcem da pričamo o novom ugovoru. Cilj je bio da se iz prethodnog ugovora izbaci otkupna klauzula koja je bila postavljena na 1.3 miliona i tako oterali zainteresovane klubove, pre svih Crvenu Zvezdu.
Sve ovo, značilo je i drastično povećanje plate za našeg kapitena, naravno.
Brzo smo se dogovorili i potpisali novi ugovor na oduševljenje svih u klubu.
Atmosfera u timu nakon priprema je starno fenomenalna.
A onda, totalni ŠOK!!!
Nakon utakmice prvog kola protiv užičke Slobode na gostovanju i pobede od 0:2, u svlačionicu ulaze Kapka i Iliev. Jedan prilazi meni a drugi Đekoviću.
Saopštili su nam da su bez njihovog znanja, naš presednik kluba Miloš Nenezić i direktor Crvene Zvezde Zvezdan Terzić, postigli dogovor oko prelaska našeg kapitena u redove kluba sa Marakane!
Malo je reći koliko smo svi bili besni zbog toga!
Sa Nenezićem, zakazao sam hitan sastanak i probao da ga ubedim da stopiramo ovaj transfer, ali mi je rečeno da je sve već dogovoreno i da je on dao reč Terziću, tako da je to završena priča!
Слика

Ubeđivao me je kako je ponuda mnogo dobra za klub i kako je to rekordan transfer za Napredak, kako ćemo naći još bolje pojačanje, ali to mi nije dalo neku veliku utehu! I rekao sam mu da sam spreman da podnesem ostavku na mestu šefa struke jer sam se osećao izigranim i prevarenim, posebno jer ni direktori Iliev i Kapka nisu znali za ovaj dogovor!
Zbog celokupne situacije, zakazan je sastanak skupštine kluba, nakon čega ću odlučiti šta i kako dalje!!
Слика
Сликаhosting photo
MitaMilito
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 08 Дец 2023, 12:21
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 4123
Status: Није на вези

Re: Napredak Kruševac

Порука од MitaMilito »

Слика

Na vanrednoj sednici skupštine fudbalskog kluba Napredak stigao sam u jako lošem raspoloženju.
Osećanja su mi bila izuzetno pomešana.
Sa jedne strane, želeo sam da ostanem u klubu i zajedno sa momcima pokušam da napravimo nešto veliko, dok su sa druge strane neke stvari bile potpuno protiv mojih ljudskih i moralnih principa preko kojih nisam nikako mogao da pređem.
Kako nastaviti dalji rad u klubu u kome presednik istog mimo svih pravila i bez ičijeg znanja u klubskom rukovodstvu radi stvari na svoju ruku!?
S toga sam pred upravni odbor kluba stavio na dnevni red moju ostavku na mestu stručnog štaba!
Uoči sednice Ivica i Kapka su pokušavali svim silama da me odgovore od toga, ali kao što rekoh preko nekih stvari nisam mogao da pređem.
Слика

Posle nekoliko izlaganja ljudi iz uprave kluba i predsednika Nenezića, na red je došla rasprava o mojoj ostavci!
Svi u upravnom odboru pa čak i predsednik kluba bili su protiv toga.
Prisutnima sam pokušao da objasnim šta je problem i rekao sam im da ne mogu niti želim da radim u takvoj sredini i da sam rešen da odem protiv svoje volje, jer uopšte nije fraza kada kažem da mi je Napredak u srcu i da je to moj klub!
Nenezić se pravdao kako me razume i kako će se potruditi da se ovakve i slične stvari više ne ponove. Iliev i Kapka su takođe rekli da oni idu u paketu sa mnom jer je i njihovo poverenje izigrano i da mogu ostati u klubu samo ukoliko ja ostanem na mestu trenera, jer su čitavu ekipu i selekciju vršili u saradnji sa mnom gde smo napravili dugoročan plan šta i kako želimo od ove ekipe!
Сликаweb upload image

Odjednom dešava se situacija nakon čega je nasato totalni muk u hali...
Igrači koji nisu bili pozvani na sednicu, umesto na trening, ušli su u halu u kojoj se održavala sednica!
Jedan od njih, nisam uspeo da razaznam ko, dobacio je: "Šefe, mi smo uz vas!"
Ta scena me je jako dirnula jer sam shvatio da je sve što smo do sada postigli njihova zasluga i njihovo zalaganje, krv, znoj, trud koji su ostavili na terenu!
Ne bi bilo fer upravo prema njima da im sada okrenem leđa!
Слика

Ali morao sam pred celi odbor da postavim neke uslove koji moraju da se ispoštuju ubuduće kako bi smo mogli da nastavimo zajedno.
Želeo sam da budem uključen oko budućih transfera kluba i da na vreme znam kakvi su planovi da bi smo mogli pravovremeno da reagujemo.
Svi iz uprave kluba, prihvatili su moje uslove, naravno, svi osim Nenezića koji je ostao uzdržan!
Nastavljamo rat na više frontova, kako sa spoljnim tako i sa unutrašnjim neprijateljima kluba!
Слика
MitaMilito
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 08 Дец 2023, 12:21
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 4123
Status: Није на вези

Re: Napredak Kruševac

Порука од MitaMilito »

Ljudi, ima li vas ili pisem ovde sam za sebe? :poz:
Kako vam se cini ovo do sada?? :lol:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2023 / Discussion”