Knjige!

Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Ja citam ovu od Lausevica,za sad sam prezadovoljan knjigom :)
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

mmladja пише:Crkla nam ova tema. Ajde, menadzeri, citate li sta? :) Mogao bi mi neko preporuciti neku knjigu, ako moze nesto ozbiljnije, ne cita mi se nikakav SF, horori i neke knjizice za razbribrigu. I nemojte samo neso sto ima 1000 strana, to nikako ne mogu procitati. Sce, mogao si i ti baciti nesto :) Procitao sam "Knjigu o Milutinu" za 2 dana, odlicna je. Sve podatke o nasoj istoriji u 20. veku bi trebalo izbaciti iz udzbenika, a u program uvesti ovu knjigu. Jesi li citao jos sta od ovog Popovica, vredi li uzeti jos nesto?
Хехе, ја баш хтедох да активирам мало тему, ал' си ме предухитрио. :zelenko: Нисам ништа више читао од Поповића, али планирам. Можеш узети Дучића "Верујем у Бога и у Српство", кратка књига, можда мало напорна за читање што се стила тиче, али квалитетна. Ако те занима нешто на тему рата у бившој Јогославији и бомбардовање, прочитај "Јелену '93." и "Јелену 2001." од Милета Кордића. Ова прва је по мени боља, али ако будеш узимао да читаш добро се психички припреми јер је мноооого тешка.

За приче о чојству и јунаштву препоручујем Марка Миљанова и књигу "Примјери чојства и јунаштва", кратко, али пуно занимљивих прича, а и начин приповедања је мени одличан.

Сад читам од Горана Скробоње "Човек који је убио Теслу", фикција у којој су у истом времену људи из различитих епоха, као лагано штиво је сасвим ок. Ето толико, па допуњујем листу касније! :zelenko:
Следимо дух својих предака!
УлтраСрбија
Youth Team Coach
Поруке: 179
Придружен: 06 Мај 2011, 15:00
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од УлтраСрбија »

Od Cosica procitati "Vreme smrti" i "Korene".Sto se tice neke novije literature Lovac na zmajeve,onda knjiga po kojoj radjen film Milioner iz blata(ne mogu se setiti imena knjige nikako,a moguce da se zove isto :headhurt: ) i da vincijev kod.Dostojevskog zaobilazim u sirokom luku :zelenko:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Procitao sam pre neki dan Z od Dzonara Nejdera.Kniga je fenomenalna,svaka preporuka za nju.
Trenutno citam Tajnu Hanibala Lektera od Tomasa Harisa.Koliko sam shvatio u predgovoru pre nje ima jos 3 dela knjige od Hanibalu..
Корисников грб
polargl
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 27 Дец 2011, 17:48
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од polargl »

Arhangelsk od Roberta Harisa - odlicna knjiga, fiktivna prica o povratku komunizma u rusiju preko staljinovog sina... Super je, preporucujem :cheers:

Код: Изаберите све

http://en.wikipedia.org/wiki/Archangel_%28Robert_Harris_novel%29
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

polargl пише:Arhangelsk od Roberta Harisa - odlicna knjiga
-jeste.
Sta god da citate od Herisa, ne mozete da pogresite, meni je Otadzbina ubedljivo najbolja
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

За мало да нам тема оде на трећу страну! :nasty:

Дуго већ тражим књигу "Београд за почетнике" од Богдана Тирнанића, и кад ми је ортак поклонио пре неки дан за рођендан одушевио сам се! Одмах сам почео са читањем, и мени је доста занимљива. Свакако препорука за све Београђане, а и остале, да је прочитају и посебно да обрате пажњу на трећу главу! :zelenko:
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Citao Uporiste od Stivena Kinga, i onda nasao seriju od 4 epizode snimljenu po knjizi, odgledao prvu epizodu, i video da su pokrili veci deo, tako da sam knjigu vratio, i bacio se na seriju :zelenko:
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Davim "Vrli novi svet" od Hakslija vec mesec dana, zapalice me u biblioteci kad im vratim
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Zavrsio Lavkraftov Nekronomikon pre nekoliko dana, preporucujem ga svim ljubiteljima horora, rec je o zbirci najboljih Lavkraftovih prica. Takodje u finisu sam i jednog njegovog romana"Slucaj Carlsa Dekstera Vorda"- opak je!
Корисников грб
HoffenheimFan
Assistant Manager
Поруке: 793
Придружен: 27 Мај 2011, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од HoffenheimFan »

Uzeh ovu od Lausevica :ole:
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Sranje je,dosadna je knjiga.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Koliko god njemu bilo zao, nikad se nece vratiti ovde.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

A i nema zelju da se vrati,jednostavno slava mu je udarila u glavu i to je to,neke ptice nikad ne polete fazon. Ujedno to nije ni knjiga,vec dnevnik,knjige imaju tezinu i sirinu i ne prodaju se na trafikama ili na ulazu palate albanije :cheers:
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Taj rad, lik je pri tome imao marketing koji se ne kupuje, pa je traznja za knjigom bila nenormalna, stavise, jos uvek je. Cini se da kod nas mogu dobro da prodju samo knjige-ispovesti, ubica ili beogradskih kurvi.
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Vladar,pa ja bih brate bolje napisao ispovest svoju,iskreno.
Ok,ima delova koji su dobri,necu da lazem,ali vecina knjige je smaracka,gde on prica o ko zna kojim desavanjima iz ko zna koje godine,a to vala nikog ne zanima. I slazem se sa Tikalom,sve sto je rekao je na mestu.


Ja evo juce zavrsio konacno "Jelena 93" i sad krenuo sa "Jelena 2002". Teska knjiga u pm.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ne znam sta si razumeo pogresno, meni je knjiga, najblaze receno-ogavna. Samo sam prokomentarisao da je knjiga strasno dobro prodavana, na jevtine fore, a da njen sadrzaj nije vredan paznje.
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Lose si me skapirao,slazem se sa tobom da je ogavna,a na ovo sam se nadovezao.
Vladar пише:Cini se da kod nas mogu dobro da prodju samo knjige-ispovesti, ubica ili beogradskih kurvi.
Za to kazem da bi ja napisao bolju ispovest (knjigu) od Lausevica.
Da je glumac bio jeste i skidam kapu,ali pisac jok.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Kleso nauci vise drva se slazu,misljenja poklapaju :lol:
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Mozda da pokrenemo akciju, skupimo lovu, nadjemo ti izdavaca, ti ispripovedas svoje intrigantne dogodovstine, a kasnije kad knjiga dosegne nebeske granice, podelimo plen. Neravnomerno naravno, veci deo love bi isao meni, od mene je potekla ideja.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”