Tetovaže

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Tetovaže

Порука од Pinki »

Imate li ijednu, da li ste možda nekada planirali nešto da radite?
Jel vam se neka tetolaža svidjela ali niste imali muda da je odradite, itd?

Ako već imate neke, da li imaju neku posebnu priču, neko posebno značenje za vas.
:)


Ja imam dvije, jedna je bila planirana druga je rezultat alkohola.
Prvu tetovažu odradio na ruci, podlaktica.
Birao sam između ćirilice onako krasopisa i kineskih znakova kanji.
Na kraju se odlučio za kineske znakove jer nisam mogao da se odlučim šta da napišem ćirilicom, znakovi treba da predstavljaju: ljubav, zvijer, mir i poštovanje.


Drugu tetovažu imam na vratu, tj gornji dio leđa. Neka je pijanka bila, drug inače radi tetovaže, ja kao navijam za Partizan i opklada je bila da ja ne bih sebi istetovirao zvijezdu na vrat, ja dobio opkladu ali i zvijezdu na vrat.
Na kraju sam je malo preradio da bi izgledalo kao nautička zvijezda, što je ispalo odlično.
Ona kao predstavlja svijetlo, put, mornari je stavljali na brodove kako bi im pomagala u magli i na otvorenom moru, ti neki kurci i fazoni. :)

Ova na ruci mi izgleda nešto ovako, samo što je osjenčeno.
Слика

A ova na vratu je ovakva identična, po ovoj sam prepravljao onu nakaradu na početku. :)
Слика
Корисников грб
Garfild
Assistant Manager
Поруке: 687
Придружен: 12 Нов 2010, 20:49
Место: Niksic
Status: Није на вези

Порука од Garfild »

Imao sam trip da radim raspece na ledjima, ali ne znam kako me je proslo to.
Volim tetovaze, ali ih nisam radio samo sa jednim razlogo. Znam da ce mi vremenom dosaditi.
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

Pa da, to je najveći problem.
I ja sam tetovaže ove radio prije 3-4 godine, sa 18 godina, možda sam malo i požurio ali šta je tu je.

Nisam neki ljubitelj tih vjerskih i nacionalnih obilježja, nekako sam više za neke suptilnije načine izražavanja preko tetovaža, u fazonu da nije lako razumljivo na prvu ruku.

Mislio sam nekada u budućnosti da odradim crno sunce, nešto ovako.
Слика
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Uh..lepa tema. Ja sam inače istetoviran ceo..skoro. Naravno da svaka tetovaza koju nosim na sebi ima svoje znacenje pa evo da krenemo po redu.
Слика
Ovo je Cheeroke Šaman, inače tetovaza je sastavni deo jedne celine na desnoj ruci koja vuce do polovine ledja. Ovaj saman je inače neko ko simbolizuje borbu za porodicu (pleme) i smatrao se u okviru plemena za vodju.Simbolika je jasna pa ne bih detaljisao previse.Inale tetovaza sada izgleda dosta drugacije, posto je zavrsena full ali nemam sliku od danas.
Слика
ovo je nastavak na prvu. Tribal iz egupatske mitologije i stradanje Boga Izisa. Kroz svoj pakao on je uspeo da spasi celo covecanstvo od istrebljenja, tako sto je zapalio more da ubije neman. Simbolise zrtvu i snalazljivost , kao i borbu titana.
Слика
ovo ne moram da objasnjavam verovatno :) inace na butini desne noge se nalazi.

Imam jos na ledjima carobnjaka Wizidor-a, bacaca munja.Na levom ramenu indijanskog ratnika sa orlom i vukom, narukvicu na desnoj podlaktici, inicijale na desnoj ruci, pantera s krilima na listu noge i tribal nadimka iznad levog skocnog zgloba, a planiram da zavrsim celu ruku i odradim sleeve do kraja godine, dok ostatak tela cuvam za buduce dane i motive koje ce vući moja deca Boze zdravlja. :cheers:
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

Ja se samo bojim da ne postanem kao ti.
Nisam vjerovao koliko je tetoviranje zarazno, danas kad prođem pored tattoo radnje povuče me želja da odem i da se bodem. :argh:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Nema tu zaraze, ili volis tetoviranje ili ne...ne postoji izmedju. Nisam pristalica radjenja tetovaza iz pomodarstva zaista. Ja svoj zivot prenosim kroz ttovaze, svaka ima svoj vremenski period zasto je uradjena i ide uporedo sa mojim zivotom. Sad ne bih bas da detaljisem ali...poenta je , tet iz mode i tet zbog znacenja nije isti i ne dozivljava se isto.

E sad, jeste da tetovaza jos uvek nije primljena u narodu kao nesto ''normalno'' pa postoje svakakve predrasude, zavisno od vremena, mesta, drustva...itd.U svakom slucaju, ne preporucujem nikom tetoviranje ko nije siguran sta zeli da istetovira i ne preporucujem slike sa neta i vec gotove slicice. Nadjite nekog umetnika da vam crta ono sto zamislite...tad je to to, sve ostalo je kopiranje i onda moze da se desi da se nekad pokajete. Ja na srecu, nikad nisam bio ni blizu da razmisljam o tome. :yesko:
Корисников грб
Garfild
Assistant Manager
Поруке: 687
Придружен: 12 Нов 2010, 20:49
Место: Niksic
Status: Није на вези

Порука од Garfild »

Ja sam imao par situacija, tacnije dvije iz kojih ljudi ne vjeruju kako sam ziv izasao. Tako da slavim tri rodjendana. Zelju za ovim sam imao iz toga. Nisam vjernik neki narocit bio, ali jednostavno me promijene te stvari. Uz to imao sam neke srecne okolnosti i raskrsnice u bukvalnom smislu te rijeci, svaki put sam izabrao pravu putanju i danas vjerujem da je to samo djelo Boga i neke srece koja me prati.
To mi je zivot mijenjalo, pa zato ta nek zelja za tetovazom tog motiva.
Tetovaze bez znacenja ne volim, fino je kad nose svoju pricu. I to moze biti zavist, kao sto je kog Mandica slucaj :)
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

Nisam mislio zaraza bukvalno Mandiću, u tom smislu što ti kažeš ili voliš ili ne voliš, ja kada sam odradio ovu prvu u srednjoj mislio sam da stanem onda ova druga pa će vjerovatno i treća ubrzo, poslije ko zna.
Za sada su to male tetolaže a poslije, biće veselo.

Naravno da su tetovaže bez značenja glupost i tet iz mode je glupost i to samo rade latentni gejevi da se razumijemo.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Za sada ne, ali pre ili kasnije cu istetovirati ovo:

Слика
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Jedno vreme sam se lozio da uradim grb Zvezde na nozi, ali sam odustao, znam bar 10 ljudi koji imaju nesto slicno, mada mi i dalje ponekad padne na pamet. Nemam tetovazu, ali verujem da cu nekad uraditi ako pronadjem ono sto sam spreman da nosim ceo zivot. Znam samo da to nece biti tribali (ne svidjaju mi se) ni kineska slova (deluju mi pederski). Verovatno cu zaobici i verska i nacionalna obelezja zbog nekih mojih predrasuda da to uglavnom rade gastarbajteri, lokalni krimosi i dripci, celavi nacisti, fudbaleri poput Kezmana i Dragutinovica i napaljenici koji se loze da su veci Srbi i vernici od drugih.
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

Nazalost jos uvijek je nisam odradio, ali imam u planu za sada 4-5, jos razmisljam da li raditi preko citavih ledja ili ne, znam samo da cu sleeve da odradim sigurno, planiram u toku ove godine bar 3 da uradim, zavisi sve da li bude kakvog posla xD
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Perihel Afel »

@Gagi

Bizarno, ali ovo mi lici na Milana Mladenovica u tangama :). Pazi ramena :)
Корисников грб
HoffenheimFan
Assistant Manager
Поруке: 793
Придружен: 27 Мај 2011, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од HoffenheimFan »

Imam na nozi uradjeno 1989.Slikacu ovih dana pa cu da kacim...1989 je godina kada je osnovana grupa Delije Sever,e sad razmisljam da uradim grb Hoffenheima na ledjima jedan veliki grb na ledjima...

P.S. Mando ova DS tetovaza ti je pobedila !... :cheers:
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

E ovako...Veliki sam ljubitelj tetovaza i zaista volim da vidim lepu tetovazu,ali i tetovazu koja ima znacenje,kao sto su ove Ortove. Ne volim da vidim grbove klubova,imena neka na podlakticama,tako neke gluposti,to mi je nekako sananski i ciganski (bez verskog vredjanja).
Tetovazu nemam ni jednu,ali sam rekao da cu uraditi kad se odselim od mojih,jer je matori veliki protivnik toga i ne bi mi bilo prijatno da nosim tetovazu,da on gleda i da se zgrozava od iste.
Naravno,uradio bih tetovazu sa znacenjem,a prva koju bih odradio je klovn (verovali ili ne). Imam jednu neobicnu opsesiju,a to su klovnovi,posebno ovi malo zlockasti,oni smesni nisu zanimljivi. Prosto,neke njihove slike,crtezi ili sta vec mi deluju fantasticno,a uradio bih ovo...bez teksta.
Слика

Ovo sam resio da uradim na nozi,pa makar za 5 godina,a slika i meni ima znacenje,tj malo opisuje mene. Deluje strasno i opasno ovaj klovan,a poret toga moze i da te nasmeje i ulepsa dan (prosto,klovan je to). Takav sam i ja,mogu biti prgav i zao prema nekim ljudima,ali mogu biti i duhovit i sjajan.

Valjda ce me neko razumeti :)
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Ja imam samo dve :)


Skorpija - Sin i ja smo skorpije u horoskopu, pa zbog toga jelte :)

Слика


I tribal, nek vasa masta odluci sta je :rugalica: U njemu je "sakriveno" prvo slovo imena mog sina


Слика
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

A daj bre...

Tribal je nesto najocajnije sto moze da se istetovira. Saranje tela najobicnije, tetovaze su mnogo vise od toga. Mojne se ljutis, ali meni to nekako debilno.

A skorpiju da ne komentarisem, obzirom da je horoskop sam po sebi glupost. Ali obzirom da ima znacenje, onda je kul. :)
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Planiram da uradim na butini - "Prodji sve ulice i procitao si sve knjige", uz naravno sliku gde je kaldrma i covek u jakni s ledja ide po njoj, i ovaj tekst ispod.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

I ja ce metnem nesto Reksonino. Al ne znam jos sta. Ili mozda nesto sto je Ikac rekao.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ma ti stavi cmarela
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ti stavi liju.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”