Šta da kupim? - PC konfiguracije i komponente

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

Za 5700 din na kupujemprodajem imas i nove ssd od 120gb, a za te pare mozes bukvalno da biras nove pod garancijom hard diskove i do terabajt, mada imas i za 3.5k din od 500gb.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Meni stvarno nije potrebno 500gb-a. Prošli hdd mi je imao 320gb i uvek sam imao izmedju 200 i 250gb slobodno. Nemam neku naviku da "taložim" stvari na hardu, od igara samo FM i PES, filmove i serije što pogledam to i obrišem. Elektronske knjige i stručna literatura mi zauzima do 10gb, ni to nije strašno. Ne vidim zaista svrhu da posedujem memoriju veću od 160 ili 320gb.

Nije mi palo na pamet da uzmem SSD, sad kontam da bih mogao. I sa tih 120gb-a bih normalno funkcionisao. Vidim da ima u winwinu za 5k neki. Zanima me jesu li oni dugotrajniji od hdd-a?

Ne bih ništa uzimao sa kupujemprodajem.com, kakve sam sreće, morao bih da reklamiram nešto, a preveliko mi je to cimanje. Ovako odem u prodavnicu i direktno se najebem majke nekome sa sve fiskalnim računom, ako nešto nije u redu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Ako vec mozes da se zadovoljis sa toliko gb uzmi SSD ako si u mogucnosti, neces pogresiti. Mada ja gledam SSD je sigurno bolji za neke movie makere, fotosopere kojima zaista SSD pomaze i ubrza otvaranje programa, procese i sve. Svako u skladu svojih mogucnosti mada je SSD uvek skuplja varijanta, ali koliko para toliko i muzike, radice sigurno kao munja.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

SSD neopisivo brzi. Ovi novi su i dugotrajniji. Uzmi ili ssd ili od 500gb, nemoj da si mutav.
Корисников грб
dzoni91
First Team Coach
Поруке: 265
Придружен: 23 Нов 2010, 20:24
Место: Arbor
Klub koji vodite: Aston Villa
Formacija: 4-2-3-1
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times
Status: Није на вези

Порука од dzoni91 »

Veruj da ce brze da ti zamene hdd ako dodje do nekog kvara madjari sa kupujemprodajem nego neka nasa prodavnicama, jer se njima ne isplati da nekoga zeznu od toga im zavisi prodaja.

Ja sam uzeo dva komada i nisam imao nikakvih problema. A sto se tice dugotrajnosti sve zavisi kakva te sreca usere :D Ali posto nisi zahtevan korisnik i ne koristis puno prostora bice ti sasvim dovoljan ssd.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Mađari su razvili opasan biznis na kupujemprodajem, žive za one plusiće tamo. Ja od njih uzeo Sony, Mirko (otkačeni) valjda uzeo TV od 700e il tako nešto, mislim da i mrek kupuje kod njih. Kidaju ljudi.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Sad baš gledam na kupujemprodajem, hdd 500gb seagate je 43e, a u prodavnicama u Srbiji je 5500-5700din, za 300-400 dinara mi je zaista svejedno gde ću ga uzeti. Zato što su goveda i prave govna neću da uzmem 500gb. Moj stari maxtor od 40gb kupljen 2002. godine još radi kao sat. Sad sam i na emiju našao 160gb za 3.6k. Na kraju ću uzeti ili taj od 160gb ili ssd. Samo čekam da mi se majstor javi da vidimo šta se tačno dešava s hardom.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
atlantisbRe
Youth Team Coach
Поруке: 172
Придружен: 14 Апр 2014, 21:25
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од atlantisbRe »

Idi na SSD ako ikako mozes. Bez obzira sto nisi zahtjevan korisnik osjetices primjetnu razliku u brzini a i 120gb ti je kako i sam kazes dosta, jos se moze naci dosta povoljno.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Emmi je imao ili ima ssd patriot nešto od 120gb za 4k, mislim da će to definitivno uzeti.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Zar nije cena za 250gb tek nešto za oko 2k više?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Gde? Ako znaš gde ima po toj ceni, baci link.

Dajte neke proverene burazere s kupujemprodajem.
Ovaj MASTER PC SHOP mi daje iste cene kao u Srbiji. Nema neke vajde od njega.
Последње учитавање од zele дана 14 Мај 2016, 01:04, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

fantasterific ili tako nesto je isto proveren, uglavnom svi koji prodaju tehniku a imaju veci broj ocena svi su ok i izlaze u susret, od ssd-ova nemoj uzimati samo kingston tesko sranje su
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Nećeš pogrešiti sa MASTER PC SHOP, ozbiljni ljudi.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ja sam mislio da je tehnika iz Madjarske jeftinija, a ono iste cene kao u winwinu ili emmiju. Bar što se tiče hdd-a i ssd-a. :(
Последње учитавање од zele дана 14 Мај 2016, 14:27, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Da jbg sto se toga tice ista je cena, proveravaj na emmi,gigatron,benchmark shop cesto budu akcije za memoriju.

Tokicu znas ih?
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Da da
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

ja uzeo ceo pc kod njih ispali korektni a valjda prodaju i sve to radi lik iz ns
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Mogao si da stavis poneki zarez ili tacku, pa da skontam sta si zeleo da kazes :zelenko:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Ja uzeo ceo pc kod njih, ispali korektni, a valjda prodaju i sve to radi lik iz ns posto sam sa njim pricao kad sam narucivao i nalazio se kad je bio neki problemcic.

Eto :D
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Hahahah, kako se zove lik sa kojim si pricao? :D
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”