Paypal stigao u Srbiju

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Paypal stigao u Srbiju

Порука од salel »

Слика

Srbija je u noći između 9. i 10. aprila 2013. godine postala dostupna na listi zemalja iz kojih je moguće otvoriti PayPal nalog. Prema onome što možemo videti, za sada je moguće povezivati samo platne kartice. Probali smo Visa kartice izdate kod dveju banaka koje posluju u Srbiji (dakle srpske kartice) i obe su uredno dodate na nalog koji smo večeras otvorili.

Zvaničnih informacija za sada nema, a vrlo je verovatno da će u prvoj fazi biti moguće samo plaćanje, dok naplata preko ovog sistema još uvek nije podržana.

Idemo. :ole:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Evo malo vise informacija:

Od pre nekoliko minuta na sajtu PayPal-a moguća je registracija sa Srbijom kao izabranom lokacijom. Privatnim korisnicima je omogućeno slanje novca i plaćanje. Postoje najave da će i prijem novca za fizička lica biti dostupan kasnije. Sistemski jezik je engleski, a trenutno je u toku test period pa je moguće da sistem, u narednim danima, ne funkcioniše besprekorno. Tokom noći u na kratko bi registracije bile obustavljane, a nakon toga ponovo dostupne.

Što se tiče informacija iz prve ruke – sistem je testiran sa nekoliko domaćih kartica kojima je moguće plaćanje preko Interneta i sa svim funkcioniše besprekorno. Takođe, potvrđeno je da je novac moguće poslati u inostranstvo. U narednim satima i danima, znaćemo više, a ja ću se potruditi da ovde dobijete sve najbitnije informacije.

Jedno od najčešćih pitanja koje se postavlja je da li je moguće da naši korisnici koji su prethodnih godina koristili nalog registrovan na neku od okolnih ili drugih zemalja sada promene zemlju registracije ili nekako prebace nalog. Odgovor je, nažalost, ne! Zbog regulative i bankarskih propisa tako nešto nije moguće, i u slučaju preseljenja u drugu zemlju korisnik je dužan da zatvori stari nalog i u novoj zemlji otvori novi.



Na dolazak PayPal-a ne treba gledati kao na nezaustavljivu silu koja se pojavljuje i rešava sve, već kao na još jednu dodatnu mogućnost plaćanja prema inostranstvu, koja će nam omogućiti, da na sajtovima na kojima do sada nismo bili dobrodošli jer su isključivo preko ovog servisa vršili naplatu, kupimo ono što želimo.

Pitanja & Odgovori:

Da li je moguće primiti novac iz inostranstva? Ne.
Da li je moguće poslati novac u inostranstvo? Da.
Da li je moguće platiti neku uslugu ili proizvod u inostranstvu (Amazon, Ebay i sl)? Da.
Da li je moguće novac koji je na računu povući (withdraw) na račun u banci? Ne.
Treba imati u vidu i to da je ovo ono što smo i očekivali, te da je praksa PayPal-a godinama unazad da kada dolazi na nova tržišta u prvom periodu omogući samo slanje novca i plaćanje.

Da biste mogli da koristite nalog, potrebno je da prilikom otvaranja dodate karticu kojom je moguće plaćati preko Interneta na kojoj imate barem nekoliko € kredita. Prilikom dodavanja biće izvršena transakcija u iznosu od 1.5€ (koji će vam kasnije biti vraćeni), a u opisu transakcije pronaćićete (u SMS ili izvodu) kod PP*XXXXCODE, gde XXXX predstavlja četrvorocifreni broj koji trebate uneti.

Na spisku zemalja i dalje nema Makedonije i Crne Gore, iako su bile najave da ćemo ući zajedno.

Preuzeto sa

Код: Изаберите све

www.ftw.rs
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

fala Bogu
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

mogu li ja preko ovoga da "zajebem" moju banku koja mi ne dozvoljava da pare sa kartice prebacim na online kladionicu? :zelenko:
И душа и тело, све је црно бело...
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

hm pa proveri na tim kladionicama da li dozvoljavaju paypal uplate ako dozvoljavaju onda bi trebalo da moze
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

dozvoljavaju to bukvalno sve kladionice, ali postoji li onaj fazon kad prebacujes novac na pay pal da moras da odaberes u koje svrhe ide taj novac, npr ono gaming itd...?

mada kontam sad, sve i da mogu nema mi koristi kad ih onda necu moci podici jer mi banka ne da da poslujem sa kladionicama a sa pay pala ih ne mogu podic :slap:
Последње учитавање од markohn22 дана 10 Апр 2013, 12:18, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

da jbg tek je to otvoreno pa nema svih mogucnosti
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Jel moze sa Dina karticom da se placa preko ovog?
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Mislim da bi moglo probaj da je povezes sa paypal accountom.
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

koje ovo kartice prihvata jebogapatak, moju nijednu neće :wtf:
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Olja пише:koje ovo kartice prihvata jebogapatak, moju nijednu neće :wtf:
i mene ovo zanima :smeker:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Ja se ne razumem bas u to kakve kartice postoje, ali ja koristim visa internet karticu i meni je prihvatilo. Na toj kartici ne mogu biti u minusu ako vam to pomaze koje kartice mogu.
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

Vama kojim ne prihvata provjerite u banci da li tu karticu možete koristiti za internet svrhe, tj. da se pusti pristup internet kupovini na toj kratici.
Последње учитавање од TSG дана 10 Апр 2013, 13:02, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

pa dve od četiri koje sam probao su one baš za internet. :banned:
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

mora kartica da bude "web enabled", to mozete uglavnom provjeriti i na sajtu svoje banke... ja imam maestro i visu electron i pise za obje da mogu, al ne mogu da provjerim sad jer ih ne koristim u zadnje vrijeme, nisam placao odrzavanje pola godine pa se skupilo, a cim uplatim nesto na njih skinuce mi pa zato vise ne uplacujem, a moracu to platiti :D
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

meni to skinu kad im padne napamet. po pola godine nema uplata na nju pa primim nekoliko puta po 15-20 hiljada pa tek posle po godine skinu nešto odjednom. kradu bre majke im ga spalim :lol:
ja sam podigo bio sve pare iz svih banaka kad je kantona reko da to uradimo, ali nije uspela akcija :zelenko:
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Olja пише: ja sam podigo bio sve pare iz svih banaka kad je kantona reko da to uradimo, ali nije uspela akcija :zelenko:
Имамо и милионера :rugalica:
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Ja imam intesinu internet karticu koja je potpuno besplatna, bukvalno nema nikakvih odrzavanj i skidanaj love. Sa njom mogu komotno da pazarim na dosta sajtova i da se kladim i da je koristim za moneybookers, ali mi paypal ne prihvata ovu karticu :(
Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

imam i ja tu i rajfajznovu i od komercijalne, ali trenutno nemam ni na jednoj para a izgleda treba da bude evro i po na njoj da bi je prihvatio. to ti ne uzmu, ili uzmu pa posle vrate ali moraš da imaš pri registraciji kartice. e sad, dali je kod tebe to slučaj ne znam.
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

Da, moraš da imas oko 1.5e i to ti skinu i posalju ti kod, ukucas taj kod i oni ti vrate te pare. To je samo potvrda.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”