Microsoft Windows 8

Sve vezano za svet kompjutera,ostale igre i dr.
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Microsoft Windows 8

Порука од Fon Karajan »

Отварам ову тему због тога што мислим да би могла да буде корисна онима који се двоуме око овога и да би помогла побољшању овог дела форума. Да ли је неко до сада пробао нови оперативни систем Мајкрософта, каква су му искуства и да ли га је задржао? Чуо сам до сада доста добрих али исто тако и лоших ствари о њему. Ја користим Win 7 Professional, али скидам тренутно и осмицу (легално) па сам дошао на идеју да продискутујемо овде о њој. :)

Ускоро нам долази и апдејт (Windows Blue) 8.1 са Старт дугметом ако се не варам и биће бесплатан. Ваше мишљење? :cheers:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Rece mi asistent iz programiranja da ga izbegavamo u sirokom luku. Previse baguje, cak mu je zabagovao sistem na laptopu par puta dok smo imali vezbe. Tako da ja nemam nameru da ga instaliram. A cackao sam ga kod ortaka jednog davno, on je imao beta verziju, i iskreno, nije mi se svideo, previse se proseravaju i poceli su da se vode po onom eplovom da je najbitniji interfejs, samo sto su zaboravili da eplovi sistemi perfektno sljakaju, bolje da su se po tome vodili.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Neme ne slusaj profesora, ovo je najbolji windows do sada. Stabilan, lep, brz. Sad ce i update da izadje koji popravlja dosta toga mada ja nisam primetio da nesto ne valja.
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Дуле, ја мислим да је апдејт (8.1) изашао још 26. јуна само да није комплетна верзија, она се очекује до краја године и кажу да је побољшано доста тога. Ја сам скинуо легалну осмицу и стоји ми инсталација, па ћу да је инсталирам ускоро да видим каква је. Занима ме пар ствари: да ли може да се намести да има десктоп (да тако кажем) да не буде метро? И ваљда враћају старт дугме ако се не варам. И реци ми само ако си ти инсталирао да ли је тешко јер до сада нисам инсталирао ОС. Супер је што има неко да нам каже искуства, а не преко неког да чујемо шта и како.. :cheers:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Izasao je apdejt ali beta verzija, oni ga zovu Windows 8.1 preview. Za sada necu da ga instaliram.

Izgleda da si pogresno razumeo, imas i ovde desktop redovan kao i na svakom Windowsu, Metro ti je samo umesto starta. Instalira se za 20-tak minuta, i da bi ti radio store i jos neke aplikacije moras da ga povezes sa live odn. hotmail nalogom.

Nije tesko instalirati, ako znas engleski naravno. Mozes cak i da napravis bootabilan USB i preko njega da instaliras, a mozes i preko deamon toolsa ali ce ti onda ostati tragovi starog windowsa na hardu.
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Е па онда чекамо 8.1 али да није preview :) можда и нарежем на цд, видећу има времена до тада :) имам хотмејл и знам енглески тако да не би требало да буде проблем. Ако ми нешто буде нејасно, контактираћу те :cheers:

П.С. Ја сам планирао да имам два win на компу, 7 и 8 па када стартујем комп да бирам. Зато сам рекао оно да ћу ваљда да се снађем :rugalica:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Olja
World Class Manager
Поруке: 3197
Придружен: 28 Окт 2010, 23:21
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Olja »

ne mora biti @hotmail adresa, ja sam registrovo sa @gmail :cheers:

to je kao ztvoj majkrosoft nalog pa oni promiču svoj hotmail tako, valjda bemliga
Последње учитавање од Olja дана 03 Јул 2013, 15:08, учитано 1 пут укупно.
I used to go missing a lot... Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World...
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Dule93 пише:Neme ne slusaj profesora, ovo je najbolji windows do sada. Stabilan, lep, brz. Sad ce i update da izadje koji popravlja dosta toga mada ja nisam primetio da nesto ne valja.
Ma, fm14 ce biti na linuxu, tako da nemam vise razloga da se zadrzavam na winu.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

Neme, možeš li ni reći po čemu je bolji linux od win-a(po tebi)?
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

-Brzi je.
-Manje zahtevniji.
-Mozes drzati komp upaljen mesecima, i neces morati da ga gasis ili restartujes, radice isto kao i kad si ga upalio. Videti ga da crash-uje, je prava retkost. Zato je vecina servera na linuksu. To govori koliko je stabilniji od Win-a.
-Sto vise koristis linuks, sve je brzi, sto vise koristis vindovs, sve je sporiji. Defragmentacija-to ne postoji na linuksu, jer nije potrebno.
-Ne postoje virusi za linuks!
-Besplatan je, kao i vecina programa koji se na njemu koriste, osim igrica naravno.
-Prijatniji je za oko, jednostavniji.
-Prakticniji(Workspaces)
-Open source sistem, ko se bavi programiranjem, moze da se igra do mile volje, i uredjuje sistem onako kako njemu odgovara. Zato sto je open source, svi programeri su prijateljski nastrojeni ka njemu, kao sto rekoh, virusi ne postoje, a 95% programa radjenih za linuks su besplatni. I postoji mnogo mnogo kul programa.
-Postoji opcija koja se zove Package manager. Samo jednim klikom mozes da apdejtujes bukvalno sav software koji imas na kompu. Na win-u to nije moguce iz dva razloga, prvi, ta opcija ne postoji, drugi, i da postoji, vecina programa koje imamo su ilegalne.



I da, posto je open source, postoji mnogo vrsta linuxa, ja bih ti preporucio Ubuntu, najbolji je za regularne korisnike.
Последње учитавање од neme93 дана 03 Јул 2013, 23:26, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

Zašto onda široka narodna masa koristi win?
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

zbog programa i igrica koje nudi windows
Последње учитавање од salel дана 03 Јул 2013, 23:47, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Zbog programa manje vise, vecina stvari ima i na linuksu. Igrice teraju sve da koriste windows, nista vise, jer linux ubuntu nije radjen za gejming. I ono ubedjenje, sta je skuplje, to je bolje.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

mogu li ja pored win7 da instaliram i 8, koliko je to komplikovano za izvesti, i koliko je win8 zahtjevan?

i moze li se nabaviti "free"? :D
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
laza95
Manager
Поруке: 1875
Придружен: 11 Јул 2011, 10:55
Место: Kladovo
Status: Није на вези

Порука од laza95 »

Koliko sam ja razumeo druga. Izdelis hdd na dve particije i na jednoj istaliras win7 na drugoj win8. Podnece tvoj lap top bez problema ;) Ima se naci za free. :)
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Нешто ми скороз глупа та идеја са два ОС, шта ће вам то, верујем да ће доста успорити компјутер.
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Кад имаш два ОС бираш који ћеш чим укључиш комп и није то толико лоше, ја сам раније имао XP i 2000 и радио је скроз океј. Што се тиче тога колико је захтеван сигурно имаш да нађеш на нету :) а за бесплатну верзију не знам, ја сам имао преко факса лиценцирану верзију без да плаћам. Ако неко хоће да инсталира може да направи туторијал, било би корисно :cheers:

ИЗМЕНА: Минимални хардверски захтеви

Процесор: 1 GHz
RАМ: 1 GB (32-bit), 2 GB (64-bit)
Графичка: DirectX 9 support
Хард диск: 20 GB
Последње учитавање од Fon Karajan дана 04 Јул 2013, 13:19, учитано 1 пут укупно.
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

ma ja bih instalirao 8icu da vidim kako izgleda i kako radi, pa ako budem zadovoljan mogu i obrisat 7icu, ali necu da je brisem dok ne probam prvo to...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Аха, па добро, то је онда ок, али на дуже стазе ми се чини да је непотребно скроз, зато.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

ne usporava komp ako imas 2 OS
Пошаљи Одговор

Повратак на “Virtuelni svet / Virtual World”