Skole i Fakulteti

Корисников грб
sale4s
Manager
Поруке: 1867
Придружен: 23 Јун 2011, 15:56
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од sale4s »

Svaka cast Sce,Cestitam i ja :cheers:
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

zele пише:brate sce, svaka ti cast.
Mene zanima master na fon-u, video sam na sajtu ima neki smer za menadzment(drustveno humanisticke nauke), ja sam sa filoloskog, pa bi mi to leglo onako fino. Mozes li mi reci nesto vise o tome, kakav je prijemni, kakva je konkurencija, jel ljudi bas grizu za taj smer?

Inace ja danas predao drugi seminarski u roku od desetak dana i dobio sve potpise koji mi trebaju da overim indeks bez placanja. Raspao sam se dok sam sve uradio. Sad koji dan da se odmorim, pa ponovo na pisanje, a bogami da pocnem da spremam ispit za januarski rok.
Тотално сам неупућен у те менаџерске смерове (иако сам мастерир'о ФМ :zelenko: ). Ценим да доста људи конкурише, долазе са приватних факултета јер им се више исплати да имају мастер са ФОН-а, него са њиховог факса. А ови наши нису гадљиви на кеш, па пуштају сваког. За буџет су шансе врло мале, чак не знам ни да ли ту могућност имају студенти са других факултета, чини ми се да могу само на самофинансирање. Ако си спреман да искешираш (мислим да је 170.000 дин.) неће ти правити никакав проблем да упишеш. Најбоље је да позовеш и да их испиташ све шта те занима. :cheers:
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

kul, hvala. ako nedjem neku sljaku i ako im je program ok onda bih pokusao da iskesiram, naravno na rate. Ko ono bese studira istoriju umetnosti, to mi je isto interesantno za master.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Da li postoji neka razlika u broju ESPB bodova koje dobijes ako npr. polozis taj predmet 10-kom ili 6-icom?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne. Ispit vredi odredjen broj bodova, bez obzira na ocenu, ali ako imate rangiranje za budzet, onda je prosek bitan.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Порука од Mita86 »

Да нешто кажем и на ову тему. Мало сам се размахао овим својим постовима на разноразним темама, јер ме дуго није било због обавеза које су биле неодложне. Вјерујем да има доста чланова форума који су у недоумици који факултет да упишу. Можда је незахвално дијелити факултете на мушке и женске, али моје мишљење је да су за нас мушкарце технички факултети право звање и оно чега треба да се држимо. То је наравно само моје мишљење и не мора да значи да је оно исправно. Такође, не треба правити предрасуде о било ком факултету нити о тежини истог. Ја сам завршио Електротехнички факултет. Истина јесте да је тај факултет тежак и да сам се доста намучио, али ево сада радим и мој труд се исплатио. Још једна ствар треба да вам је на уму, Њемачка као прва економија Европе и шире је као дефицитаран кадар навела инжењере електротехнике, машинства, грађевине. Први апсотроф дају на ЕТФ и управо данас траже 4.000 инжењера електротехнике. Ако правилно распоредиш вријеме имаћеш времена за рибу, за баскет, за кино, за излазак и наравно ФМ... :cheers:
Последње учитавање од Mita86 дана 02 Нов 2012, 12:07, учитано 2 пута укупно.
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Gledas stvari na pogresan nacin.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Порука од Mita86 »

То је твоје мишљење. Ја сам своје мишљење дао и као такво мораш да га поштујеш, али не мораш да се слажеш. Да ли сам у праву показаће вријеме. А да сам на правом путу доказ је да радим и да је моја диплома призната у Њемачкој. Али ако завршиш нешто што завршава 70% људи онда се немој чудити што ћеш бити 25345 на бироу и што ћеш посао да добијеш ко зна кад. Ту не рачунам факултете типа ''увече прелисташ, ујутру заблисташ'', јер то и не рачунам као факултет.

ПС,
био сам у свим тим студентским организацијама и знам одлично са каквим проблемима се сусрећу људи коју су завршили поједине друштвене факултете као што су право и економија рецимо. То је масован проблем макар код нас у РС, док су технички факултети друга ствар. Ево ти примјер. Мојих 10 другара и ја који су уписали исто што и ја, њих 8 ради, укључујући и мене. Ова два другара што су остала недавно су тек завршила, али и они очекују да буду примљени на неки разговор. Наравно, ја овим не желим да омаловажим било чији рад и труд, нити било који други факултет, само покушавам да причам реално и оно што знам да је чињеница, а ово макар код нас у РС јесу сигурно чињенице. И извини, али ово је само једна од ствари зашто ниси компетентан да причаш са мном о овој теми, а што се тиче факултета у РС. За Србију не знам, вјерујем да је слична ситуација.
Последње учитавање од Mita86 дана 02 Нов 2012, 13:03, учитано 4 пута укупно.
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

I dalje mislim da imas potpuno pogresan pogled na sve. Sta ako je tvoja diploma priznata u Nemackoj? Napustio bi sve zbog 3 puta vece plate? Ja to ne bih uradio nikad. Ne vidim svrhu u tome. Ja sigurno ne studiram da bih mogao da odem sam vani i zgcem pare, ne vidim poentu toga. I studiram ono sto volim i sto mi je zanimljivo, razlog? Da bih radio posle u zivotu ono sto volim, a ne da idem na posao koji ne volim svaki dan do kraja zivota. A to da se tvoja diploma ceni kod Nemaca, to mozes da okacis macku o rep. Jer se danas gleda znanje a ne diploma.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Порука од Mita86 »

А гдје сам ја то рекао да не волим овај факултет и ово што радим?! Немој да ми стављаш у уста нешто што нисам рекао. Ја ово што радим волим да радим и то је оно што сам желио у животу да радим. Поента моје приче јесте да се још увијек цијене одређене ствари и факултети и да систем вриједности није пао баш свугдје. Зато сам споменуо Њемачку. И ја сам могао да одем за Њемачку као пар мојих другара са факса и то право у СИМЕНС, али нисам хтјео. А могао сам. За 5 пута већу плату, не за три. И вратио сам се у свој родни град, да ту радим, јер је то оно што сам желио.

ПС, могао би да покажеш мало више поштовања, ипак сам старији од тебе 7 година, ако ништа због тога.
Последње учитавање од Mita86 дана 02 Нов 2012, 13:19, учитано 2 пута укупно.
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Mita86 пише: За 5 пута већу плату, не за три..
:slap:
Ne kazem ja za tebe, nego iznad si pisao da treba upisati etf, jer se lako nalazi posao, dobre plate, Nemacka, ludilo, ovo ono...
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

neme93 пише:I dalje mislim da imas potpuno pogresan pogled na sve. Sta ako je tvoja diploma priznata u Nemackoj? Napustio bi sve zbog 3 puta vece plate? Ja to ne bih uradio nikad. Ne vidim svrhu u tome. Ja sigurno ne studiram da bih mogao da odem sam vani i zgcem pare, ne vidim poentu toga. I studiram ono sto volim i sto mi je zanimljivo, razlog? Da bih radio posle u zivotu ono sto volim, a ne da idem na posao koji ne volim svaki dan do kraja zivota. A to da se tvoja diploma ceni kod Nemaca, to mozes da okacis macku o rep. Jer se danas gleda znanje a ne diploma.
Ja se nikako ne slazem sa tvojim postom.Velika je stvar da ti se u zemljama Zapadne Evrope priznaju nase diplome.Mi svi kao studiramo po bolonji,a ovo veze sa bolonjom nema, jer svaki profesor predaje kako on hoce i boli ga uvo da se prilagodi.E onda dodjes u stranu zemlju,pa kod hoces da je nostrifikujes kazu da moras da polazes diferencijalne ispite jer im se programi za isto zvanje,nepoklapaju,jer se nas obrazovni sistem u poslednjih 15-20 godina nije menjao .Ako imas ludu srecu da te zaposle,jer vide da imas znanja,racunace te kao srednjoskolca,ali imaces i platu u skladu sa tim.Sa nasim diplomama mogu relativno lako da se zaposle ovi sto su zavrsili masinske,elektrotehnicke i matematicke(tu pre svega mislim na programere) jer se ti nasi programi cene tamo.Ali pricam o ljudima koji imaju prosek preko 8,5-9.Ovi ostali medju kojima spadam i ja nemamo sta da trazimo,jer ih oni tamo imaju na tone,i uzimaju samo ono sto im treba.
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Порука од Mita86 »

neme93 пише:
Mita86 пише: За 5 пута већу плату, не за три..
:slap:
Ne kazem ja za tebe, nego iznad si pisao da treba upisati etf, jer se lako nalazi posao, dobre plate, Nemacka, ludilo, ovo ono...
:argh:
Ти читаш и извлачиш ријечи из контекста и видиш оно што теби одговара. Ја ниједном нисам рекао лудило, Њемачка, ово, оно. Ја сам рекао да је ЕТФ факултет који има будућност и поента моје приче да је то један од факултета који се данас највише цијени. Ја не знам, једино да ти цртам. То је моје мишљење и ја сам изнјео и чињенице, а ако треба и доказе. А ти ту пишеш ето само да би нешто написао. Циљ и поента мог поста је био да кажем и пренесем своја искуства и укажем људима на одређене чињенице и оне ствари које ја знам. И дао сам своје мишљење и иза њега стојим аргументима. А ти мени на то све кажеш, погрешно гледаш на ствари?! Ти имаш право на другачије мишљење, поштујем. Образложи, изнеси, како, зашто, ако не ово, зашто не, ако то, зашто то?! Немој писати да би писао.

ПС, драго ми је да се Стефан надовезао. Наравно да је велика ствар да ти признају факултет у Европи, а мој итекако признају. И доста људи не иде у Њемачку ни из хира, ни из како ти кажеш ово оно, него из потребе. И оног тренутка кад осјетим да не цијене мој рад и труд и моју диплому, одмах ћу да запалим за Њемачку. Јер цијеним своје пола живота утрошеног на лист масног папира са пар слова. И поносим се њоме! :cheers:
Последње учитавање од Mita86 дана 02 Нов 2012, 13:56, учитано 1 пут укупно.
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

Svako razmislja drugacije, iste stvari vidi na sebi svojstven nacin. U nasoj zemlji se ne cijene toliko tehnicki fakulteti, sa jednim se prakticno zaposliti ne mozes. U CG bukvalno stancuju diplome kako bi dostigli procenat visokoskolaca koji su oni zamislili, jer smo trenutno na zacelju u tom dijelu.
Bitne stvari za mene licno su te da radim uvijek ono sto voli i da posle posla mogu da se opsutim, a da mi misli nisu u firmi.
Za nase uslove ja imam fina primanja, ali bih radio i za 400 e isti posao. Nisam neko ko zeli jahte, avione, da zaradi pare za 3,4 generacije. Nema potrebe za tim, kad budem imao klince, necu od njih parazite praviti. Uz to, veliki kes - veliki stres.. To mi u zivotu nije potrebno. Ali ne mogu reci da je moj stav nesto sto si moraju razumjeti i postovati. Mozda sam i neambiciozan po tom pitanju :) ili me samo boli k***c i zelim uzivati, a ne robovati.

Mozete vi da drvite ovdje o tome koji je fax bitan, koji je bolji, a to zapravo nema veze previse sa zivotom. Ako si dobar stolar i ako to volis, ti ces imati love koliko hoces. Fino je imati diplomu, znanje, ali ako si klon i izasao si iz seriske proizvodnje kao i milion drugih kipija, jbg.. Diploma je samo preduslov, uslov za dobar posao se stice negdje drugdje i necim drugim..
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Порука од Mita86 »

Слажем се дјелимично са овим што си написао. Ја сам само причао о факултетима и људима који се одлуче за факултет. А ако се не не одлучиш за студирање мораћеш да будеш најбољи у томе другом да би имао посла...па га то био столар, водоинсталатер, молер, пољопривредник или нешто друго. А права диплома, уз знање, јесте и уствари биће једини излаз кад мислиш да нема излаза.
Последње учитавање од Mita86 дана 02 Нов 2012, 14:13, учитано 1 пут укупно.
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Stefan пише:
neme93 пише:I dalje mislim da imas potpuno pogresan pogled na sve. Sta ako je tvoja diploma priznata u Nemackoj? Napustio bi sve zbog 3 puta vece plate? Ja to ne bih uradio nikad. Ne vidim svrhu u tome. Ja sigurno ne studiram da bih mogao da odem sam vani i zgcem pare, ne vidim poentu toga. I studiram ono sto volim i sto mi je zanimljivo, razlog? Da bih radio posle u zivotu ono sto volim, a ne da idem na posao koji ne volim svaki dan do kraja zivota. A to da se tvoja diploma ceni kod Nemaca, to mozes da okacis macku o rep. Jer se danas gleda znanje a ne diploma.
Ja se nikako ne slazem sa tvojim postom.Velika je stvar da ti se u zemljama Zapadne Evrope priznaju nase diplome.Mi svi kao studiramo po bolonji,a ovo veze sa bolonjom nema, jer svaki profesor predaje kako on hoce i boli ga uvo da se prilagodi.E onda dodjes u stranu zemlju,pa kod hoces da je nostrifikujes kazu da moras da polazes diferencijalne ispite jer im se programi za isto zvanje,nepoklapaju,jer se nas obrazovni sistem u poslednjih 15-20 godina nije menjao .Ako imas ludu srecu da te zaposle,jer vide da imas znanja,racunace te kao srednjoskolca,ali imaces i platu u skladu sa tim.Sa nasim diplomama mogu relativno lako da se zaposle ovi sto su zavrsili masinske,elektrotehnicke i matematicke(tu pre svega mislim na programere) jer se ti nasi programi cene tamo.Ali pricam o ljudima koji imaju prosek preko 8,5-9.Ovi ostali medju kojima spadam i ja nemamo sta da trazimo,jer ih oni tamo imaju na tone,i uzimaju samo ono sto im treba.
Pa evo ja studiram programiranje na matf, i to sam upisao samo iz razloga zato sto to volim da radim, i zanimljivo mi je. E sad, sa jedne strane, ja sam u pravu ako ne razmisljam da radim u inostranstvu, i sa druge i ti si u pravu, jer ima ljudi kojima je to bitno.
samson пише: ali bih radio i za 400 e isti posao
samson пише:uslov za dobar posao se stice negdje drugdje i necim drugim..
Upravo ove dve stvari pokusavam da mu kazem, ali izgleda da mi ne ide.
Последње учитавање од neme93 дана 02 Нов 2012, 14:18, учитано 2 пута укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Порука од Mita86 »

samson пише: Bitne stvari za mene licno su te da radim uvijek ono sto voli i da posle posla mogu da se opsutim, a da mi misli nisu u firmi.
Za nase uslove ja imam fina primanja, ali bih radio i za 400 e isti posao. Nisam neko ko zeli jahte, avione, da zaradi pare za 3,4 generacije. Nema potrebe za tim, kad budem imao klince, necu od njih parazite praviti. Uz to, veliki kes - veliki stres.. To mi u zivotu nije potrebno. Ali ne mogu reci da je moj stav nesto sto si moraju razumjeti i postovati. Mozda sam i neambiciozan po tom pitanju :) ili me samo boli k***c i zelim uzivati, a ne robovati.

Mozete vi da drvite ovdje o tome koji je fax bitan, koji je bolji, a to zapravo nema veze previse sa zivotom. Ako si dobar stolar i ako to volis, ti ces imati love koliko hoces. Fino je imati diplomu, znanje, ali ako si klon i izasao si iz seriske proizvodnje kao i milion drugih kipija, jbg.. Diploma je samo preduslov, uslov za dobar posao se stice negdje drugdje i necim drugim..
Поштујем твоје мишљење и као што си рекао свако има право на своје. Али ако ти кажеш да би радио исти посао и за 400 евра, да ниси под стресом, да те боли она ствар онда ти на том послу ако ћемо бити реални и не треба да примаш више од 500 евра или колико већ примаш. Има људи који се цимају много више за много мање пара. А ако се некад не насекираш и кажеш да уживаш онда ти друже и не можеш очекивати више и боље и зато и кажеш да ти је добро. А већина ствари, зависи само од нас самих, односно како рече ти - амбициозности. Зато тако кажеш и за факултет. Али не могу да сложим са тобом што се тиче факса. Тачно је да је диплома предуслов, као што је тачно да је диплома и њен сам одабир релативна ствар. Али диплома је уствари најбољи предуслов и бољег нема.
Последње учитавање од Mita86 дана 02 Нов 2012, 14:44, учитано 1 пут укупно.
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

neme93 пише:
Pa evo ja studiram programiranje na matf, i to sam upisao samo iz razloga zato sto to volim da radim, i zanimljivo mi je. E sad, sa jedne strane, ja sam u pravu ako ne razmisljam da radim u inostranstvu, i sa druge i ti si u pravu, jer ima ljudi kojima je to bitno.
Naravno,ne kazem da sam ja u pravu,i da je moje misljenje jedino ispravno,svako ide u skladu sa svojim zeljama i ambicijama.Da se razumemo nisam ni ja da se bezi u inostranstvo po svaku cenu. Ako se nadje ovde posao uz dobru(realnu) platu,nemam razloga da ne ostanem ovde.Kuci je ipak najlepse,u svakoj drugoj zemlji si stranac i tretiraju te kao gradjanina drugog reda.
Последње учитавање од Stefan дана 02 Нов 2012, 14:52, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
ivanvess
Youth Team Coach
Поруке: 176
Придружен: 18 Апр 2011, 10:48
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од ivanvess »

Inzenjeri, umesto sto se svadjate ovde, napravite neki novi procesor da Intel spusti cene pa da mogu da kupim i7 a da ne prodam bubreg i slezinu
.
zele пише:kul, hvala. ako nedjem neku sljaku i ako im je program ok onda bih pokusao da iskesiram, naravno na rate. Ko ono bese studira istoriju umetnosti, to mi je isto interesantno za master.
Ne razmisljaj o tome, tesko ce te primiti i moras da polazes razne diferencijalne ispite. Cak i ako upadnes 99% si na samofinansiranju.
program master studija pa sam proceni da li ti odgovara.
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Не бих да започињем нове расправе или шта већ, само да изнесем моје мишљење. Ја сам завршио гимназију (средња), математички смер јер сам планирао да касније наставим неки електротехнички факултет. Можда сад неко каже 'па што ниси уписао средњу елтех', јбг нисам имао довољно поена :nasty: кикснуо сам на пријемном и пук'о за 0,6 и 0,8 поена. Али добро, шта да се ради живот иде даље.
За факс сам се премишљао баш пуно. Иако сам завршио мат. смер на почетку сам размишљао о историји. Кратко ми је била занимљива јер сам био у 'националистичком' делу живота :fss: :zelenko: након реалног размишљања, то је отпало. Након тога је било ФТН у НС. Одустао сам због пријемног (био ми је потребан буџет). Затим иду многе школе и школице и на крају дођох на технички Михајло Пупин у Зрењанину. Пошто сам чуо да се лако завршава (зна се цена сваког испита) одустао сам. Двоумио сам се између Електронског у Нишу и овог у Зр док ми ћале једном није рекао:
Види, ако хоћеш кад завршиш факс да радиш као професор у школи, да имаш фиксну плату и не можеш да напредујеш без обзира колико знаш упиши факс у Зрењанину. Ако хоћеш да радиш као програмер и да примаш 5 пута већу плату (а и знање), где плата није фиксна и плус имаш велику шансу за иностранство упиши Електронски.
Погодите шта сам одабрао. Ево ме на електронском, чекам колоквијуме и полако почињем са учењем. Иначе, горе видех нешто се спомиње Немачка. Диплома електронског је у потпуности призната тамо за разлику од неких факултета.
Е сад, највећи проценат оних који заврше елфак оду у Скандинавију. Ако успем да завршим, биће то нека друга земља не Немачка јер их не волим али видећемо..има времена :)

И неко рече да не би никада отишао преко или тако нешто не знам тачно моје виђење ствари је овакво, кад би се рад програмера довољно ценио овде (не само програмера, већ било који рад) и кад бих имао услове као тамо наравно да не бих ишао. Али да ми дају неку хаос плату отишао бих. Ово је реално гледано. Наравно, то није зезање имам 3000е радим 5 сати 3 се зезам као што неки мисле или тако нешто већ стварно рад. И верујем да ће за студенте техничких факултета бити посла у будућности. Код нас не знам, али у иностранству сигурно хоће.

Да сам хтео да останем овде и радуцкам као профа, уписао бих овај у Зрењанину.

Ето људи, тако ја гледам на ствари око факултета. Поздрав :cheers:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”