Skole i Fakulteti

Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Neme tek upiso fax i trsi muda ovde ccc prebicu te kada te vidim u gradu :nasty: :)
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Мито, где си се запослио?
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Tik'al пише:Neme tek upiso fax i trsi muda ovde ccc prebicu te kada te vidim u gradu :nasty: :)
Sta u gradu picko, ae dodji na faks ako smes, ima opasnih ljudi tu, gadjace te naocarama.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

volim tvoj fax radovno uriniram po njemu :zelenko:
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Порука од Mita86 »

Не желим да више пишем на ову тему. Нек свако уписује и ради шта жели и шта мисли да је најбоље за њега. Постови појединих људи јасно указују на оно о чему сам до сада причао. Неме је покренуо тему, ја сам покушао да одговорим и искажем свој мишљење. И умало због тога да будем разапет. Од тога да је ЕТФ непризнат у Европи, да то могу да окачим мачку о реп до тога да је не битно који факс завршиш, да је то све исто и тако даље. Јер ипак је ово Балкан. Ја сам погријешио што сам уопште ушао у расправу са неким ко није упућен и то је моја грешка. Гдје ја радим асполутно је небитна ствар, битно је да сам ја задовољан и да волим то што радим. Ћао, здраво, не би' вас више задржав'о!

ПС, ако имаш диплому, знање и амбициозан си, само небо је граница, остало су само изговори!
Последње учитавање од Mita86 дана 02 Нов 2012, 20:17, учитано 1 пут укупно.
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

Mita86 пише:
samson пише: Bitne stvari za mene licno su te da radim uvijek ono sto voli i da posle posla mogu da se opsutim, a da mi misli nisu u firmi.
Za nase uslove ja imam fina primanja, ali bih radio i za 400 e isti posao. Nisam neko ko zeli jahte, avione, da zaradi pare za 3,4 generacije. Nema potrebe za tim, kad budem imao klince, necu od njih parazite praviti. Uz to, veliki kes - veliki stres.. To mi u zivotu nije potrebno. Ali ne mogu reci da je moj stav nesto sto si moraju razumjeti i postovati. Mozda sam i neambiciozan po tom pitanju :) ili me samo boli k***c i zelim uzivati, a ne robovati.

Mozete vi da drvite ovdje o tome koji je fax bitan, koji je bolji, a to zapravo nema veze previse sa zivotom. Ako si dobar stolar i ako to volis, ti ces imati love koliko hoces. Fino je imati diplomu, znanje, ali ako si klon i izasao si iz seriske proizvodnje kao i milion drugih kipija, jbg.. Diploma je samo preduslov, uslov za dobar posao se stice negdje drugdje i necim drugim..
Поштујем твоје мишљење и као што си рекао свако има право на своје. Али ако ти кажеш да би радио исти посао и за 400 евра, да ниси под стресом, да те боли она ствар онда ти на том послу ако ћемо бити реални и не треба да примаш више од 500 евра или колико већ примаш. Има људи који се цимају много више за много мање пара. А ако се некад не насекираш и кажеш да уживаш онда ти друже и не можеш очекивати више и боље и зато и кажеш да ти је добро. А већина ствари, зависи само од нас самих, односно како рече ти - амбициозности. Зато тако кажеш и за факултет. Али не могу да сложим са тобом што се тиче факса. Тачно је да је диплома предуслов, као што је тачно да је диплома и њен сам одабир релативна ствар. Али диплома је уствари најбољи предуслов и бољег нема.
Ima ljudi koji rade za 150e tezi posao od mog.
A imas ove sa doplomom i sertifikatom knjigovodje koji ne mogu da srede 4 konta i da ih poklope. I sta ce im ta diploma? E meni dodju na ''stelovanje i pregled'' te poslovne knjige. Ali ja sa 27 god to ne bih znao raditi da nisam imao srecu da ucim od zene koja je citav zivot tome posvetila. I za koju kazu da je genije u toj bransi.
Tebe na faksu nauce kako da se postavis u idealnim uslovima, kada je sve 1/1. Ali recimo jedan trgovac, menadzer, na faksu nece da nauci kako da procita musteriju. A ako nemas fax, onda moras da zasuces rukave i radis. A mozda te Bog pomilovao, pa imas kliker. I ako imas kliker uzmes polovne gume, odneses ih kod covjeka da ih nalije(izlije) i onda ih prodajes. Do 15. ovog moraju kod nas svi da imaju zimsku gumu. Ako nemas da izdvojis za 16 tocak 200 e za dvije pogonse ti ces da odes kod ovog sa klikerom i da ih platis 100e. Na tih 100e ce on da zaradi 40e. Jer to njega kosta 30 e + 30 e izlivanje njih dvije. Eto banalan primjer.
Diploma je preduslov, ali dolazi vrijeme kada te poslodavac pita samo ''sta ti mali znas, zasto mislis da bas ti moras dobiti ovaj posao?''.
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Чини ми се да сви хоћете да кажете исту ствар, само на различите начине. :zelenko:

Ево ја сам пре непуних месец дана завршио информационе системе на ФОН-у. Слажем се да није свеједно који факс завршаваш, што због наставног плана, касније могућности запошљавања, потреба тржишта и осталог. Сигурно је ЕТФ или ФОН много јачи у домену информационих технологија од било ког приватног факса, а и од осталих државних из те области. Али, такође се слажем и да само поседовање одређене дипломе није гарант да си ти као појединац бољи него неко са слабијег факса. Ти као појединац треба да се докажеш и у пракси, а не само у теорији (што у нашем образовном систему значи диплома).

Видим да се неки од вас одмах хватају за иностранство као отворену опцију. Није то баш тако лако као што се можда чини. И ја када сам уписао факс имао сам такву некакву представу о одласку вани. Међутим, с годинама видиш да то баш и није једноставно. Наравно, све то под условом да немаш директну везу, контакт, обезбеђен боравак вани, или било коју олакшицу те врсте. Да вам сад неко понуди посао вани, да ли бисте га одмах прихватили? Ја бих се добро размислио. Услови нису нимало лаки, не можеш тек тако да се нпр. враћаш у Србију кад ти се ћефне. Многе земље имају фору да је не можеш напустити неки одређен период, нпр. пола године. У ствари можеш, али нема да се опет запутиш тамо. Нису ни они луди да им неко ландара тамо - 'вамо, него мора да се ради.

Исто тако, морате пратити и ток светске економије. Нико се није надао оваквој кризи кад сам се ја уписивао. Замислите шта све још може да се промени док не дипломирате, што на боље, што на горе. Видите да велики део Европе економски стагнира или пропада, тако да су ту слабе шансе. Једино ако си врхунски експерт у својој области, а то значи да мораш негде(читај овде) да се докажеш. Па и та Немачка ће бити засићена за годину - две - три... Кад би дошло до отпуштања, први би летели странци, уколико не одскачу од домаће радне снаге.

Да не будем погрешно схваћен, ја потпуно подржавам амбиције, и нездраво би било да човек нема жељу за напретком и доказивањем. Само желим да кажем да ни то иностранство није као што је некад било. Ипак мораш да се докажеш прво овде да би те неко запазио, не можеш отићи само са дипломом и очекивати сигуран посао.

Ово све пишем не да бих некога обесхрабрио, него да се шансе што реалније сагледају, да се после не би много разочарали ако не буде све у складу са очекивањима.
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Izas'o fm, a ja ne znam sta cu od fizike i matematike...
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Dule93 пише:Izas'o fm, a ja ne znam sta cu od fizike i matematike...
А електротехнику си заборавио? :zelenko:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
FilipBg
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 26 Окт 2010, 22:02
Место: Bg
Status: Није на вези

Порука од FilipBg »

Шће, mozes li mi reci jos nesto o ISiTu na FON-u, posto se dvoumim izmedju toga i ETFa? Predznanje iz programiranja nula (malo pascala iz srednje,znaci nula ) :zelenko: , ali mi mata ide odlicno i generalno sve sto se tice kompjutera...
Ka etfu me vuce to sto se lako dobija posao i ovde i u inostranstvu...Dok za fon nisam siguran dal je ozbiljan ili blejacki fakultet, posto na netu se mogu naci komentari da ISiT zavrsavaju ljudi koji ne znaju komp da upale, ali i da se posao lako nalazi, da je priznat u inostranstvu i da ima ljudi koji se bave prilicno ozbiljnim poslom?
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Исит на ФОН-у је сасвим добар, уз ЕТФ је најбољи код нас. Што се предзнања тиче, и ја кад сам уписао нисам имао везе програмирање, тако да није то неки хендикеп при уписивању. У почетку је битно да ти иде мата, а ово касније све савладаш.

ЕТФ је такође одличан, али постоји разлика у концепту плана и програма студија. На ЕТФ-у ћеш сигурно боље савладати конкретно програмирање, али на ФОН-у поред информатичких предмета имаш и организационе предмете (менаџмент, маркетинг, економија и остале предмете тог типа). Дакле, ФОН те обучи за рад и на неким вишим функцијама у предузећу, док те ЕТФ обучава за конкретан рад везан искључиво за ИТ.

Наравно, нико не добије директорску фотељу чим изађе са ФОН-а, као ни што не значи да не можеш да напредујеш у хијерархији ако си завршио ЕТФ. То већ зависи од појединца, а факс ти само даје подлогу. Просто речено, на ЕТФ-у се специјализујеш за неку ИТ област, нпр. програмирање, док на ФОН-у осим ИТ-а стичеш и нека знања којим ћеш се лакше снаћи у случају да се нађеш на руководећем месту.

Није баш да људи не знају да укључе комп, наравно да има дебила, као и свугде, али имаш баш много људи који кидају.

Што се посла тиче, имаш добру препоруку и са једним и са другим факсом, једино је битно шта те занима од ова два сценарија која су ти понуђена.
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

RAF i PMF najbolji ako hoces da naucis programiranje :yesko:
Tj oni daju odlicnu podlogu, kasnije, moras sam da se usavrsavas.
Edit: Predznanje iz programiranja ti je nebitno, ko ga ima, olaksa mu prvi semestar, ko ga nema, nauci osnove u prvom semestru, tako je svuda.
Последње учитавање од neme93 дана 14 Нов 2012, 18:13, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

FTN - FTW. Imam dosta kolega koji su iz BG-a dolazili kod mene na FTN samo zbog tog smera. Uglavnom gde god da upises i koji god da zavrsis moras se dokazati, posao nece biti problem sigurno to svi kazu.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Слика

Слика

Matematicari kako da resim ovo? :shy:
Последње учитавање од Dule93 дана 22 Нов 2012, 14:47, учитано 1 пут укупно.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

ajde na steam
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ladno nisam video da su mi bile prijave za ispite juce i prekjuce, tek u martu mogu da polazem sad. :slap:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Имаш на факсу неки шалтер који ради? Иди тамо и кукај, реци како си био болестан, у иностранству, смисли неку глупост да си био спречен да пријавиш испите. Реци да ниси имао пара, можда се сажале па ти дозволе да накнадно пријавиш :)
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

ma dule samo reci da si prijavio, a kad te pitaju sto nema prijave, napravi se blesav. Kod mene to uspeva, samo budi ubedljiv i na kraju ce ti reci donesi prijavu i sve ok.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ma stoka bre, nisu ni okacili obavestenje na sajtu a ni ne salju SMS a kao vazna obavestenja salju i tako.Pa sta im je vazno ako ovo nije.. :slap:

Videcu u ponedeljak u studenstkoj nesto da izmuvam..
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ove godine sam na polugodištu još bolji nego prošle godine.. :winner: samo 2 četvorke (prošle godine sam imao 5, ali na kraju sam imao sve petice..).

Sada na polugodištu iz veronauke se ističem vladanje + matematika, hemija, fizičko, srpski jezik i književnost, engleski, tehnologija obrazovnog profila, osnovi grafičke tehnike, tehnologija grafičkog materijala (stručni, mešavina fizike i hemije), istorija i muzičko imam 5. Grafičko oblikovanje i pismo (stručni predmet, nema teorije, samo crtanje..) i fiziku imam 4.

Malo je glupo u školi što imamo muzičko ali ajde uči se teorija, al me smara žešće... fizičko ne bih trebao da radim, to i sam rizikujem, ali ne želim da budem oslobođen i ako mi je doktorka strogo zabranila, mada to nisam prijavio nastavniku fizičkog pa igram i košarku i odbojku + vežbe..

NEMAM ni opravdane ni neopravdane..

Toliko ! :shy: :gunman:
Последње учитавање од Sloba дана 29 Дец 2012, 03:09, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Obrazovanje - Kultura - Umetnost”