Problem sa stalnim gubljenjem utakmica

Novi ste u FM-u?Ovde otvarajte teme i postavljajte sva pitanja vezana FM i problemima koje vas muče
Myllan94
Newgen
Поруке: 23
Придружен: 09 Феб 2012, 14:50
Место: Sid
Status: Није на вези

Problem sa stalnim gubljenjem utakmica

Порука од Myllan94 »

Pozdrav svima, kao sto je navedeno u naslovu, imam problem sa cestim gubljenjem utakmica, nisam ekspert za pravljenje taktika pa skidam sa neta i igram, probavao sam razne taktike ali svaka je ista, primam puno golova a dajem malo, inace igram sa LOSC Lille, da li neko moze da mi da neki savet, hvala unapred :)
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Nauci da igras fm. Procesljaj takticki podforum.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Myllan94
Newgen
Поруке: 23
Придружен: 09 Феб 2012, 14:50
Место: Sid
Status: Није на вези

Порука од Myllan94 »

igram FM od 2007. godine i nikada ovako nesto mi se nije desavalo, tako da do toga da ne znam da igram FM nije.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Druže, ako ne znaš da napraviš taktiku, onda ne znaš. Jebiga, tako je. Nemoj se smatrati uvredjenim, ali tako je. Poenta menadžera jeste u pravljenju svoje taktike. Bio je neki sličan lik na forumu, ono skida taktike i osvaja sve. Nimalo kul. Ne znam gde je tu draž. Mi ti možemo pomoći da naučiš da napraviš taktiku, ako si zainteresovan za takvu vrsu pomoći.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Myllan94
Newgen
Поруке: 23
Придружен: 09 Феб 2012, 14:50
Место: Sid
Status: Није на вези

Порука од Myllan94 »

Voleo bih da znam da napravim dobru taktiku, ali posto ne znam, onda moram da skidam sa neta.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Fino. Dobru taktiku nimalo nije lako napraviti. Poenta je da imaš neku početnu ideju i da onda kroz gledanje mečeva koriguješ ono što ne valja. Znači ne menjaš taktiku iz temelja nego samo menjaš ono što ne ide. Evo ti ovde par dobrtih tekstova. Pa pročitaj malo i probaj. Uzmi neku mnogo jaku ekipu, tipa Arsenal, Čelzi, Siti, možda bi PSŽ ili Bajern bili i bolji izbor, jer su najjači u svojim ligama, pa probaj sa njima da napraviš neku taktiku, jel, realno, tako se najbolje uči.

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-tutorial-kako-igrati-fm14-vt10842.htm

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-tutorial-kreiranje-taktike-vt10808.htm

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-tutorial-kreiranje-taktike-vt10844.htm

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/uigravanje-taktike-vt10807.htm
A ovo ti je ceo podforum vezan za igranje fm-a. Ima dosta zanimljivih stvari, pročitaj što više, objasniće ti mnogo i pomoćiće ti u pravljenju taktike.

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/tutorijali-14-tutorials-and-how-to-play-fm-14-vf312.htm

Kad napraviš svoju taktiku i kad se uigra, ako ne bude radilo kako treba, javi se, pa ćemo onda da korigujemo šta ne valja.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Stotka
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 29 Јан 2014, 13:11
Место: Ljubljana/Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stotka »

Ma matori garant je problem u igrici :xD:
Lepo ja rekoh u prvoj poruci na ovom forumu, ljudi se zale na tezinu ovog menadzera samo jer zahteva malo vise paznje, jbg sa fm8 sam se naosvajao svega i svacega a da od taktike sam samo koristio da izaberem kojih 11 pocinju. :zelenko:
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Stotka пише:ljudi se zale na tezinu ovog menadzera
Ljudi se zale na bagove u igri, a ne na tezinu iste.
Ocekuje se zakrpa, najavali su drasticnu promenu ME-a.

Sto se taktike tice, imaj neku zamisao kako zelis da igras sa timom. Ne znas engleski? Uzmes recnik i prevodis znacenja.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Stotka
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 29 Јан 2014, 13:11
Место: Ljubljana/Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stotka »

Tik'al пише:
Stotka пише:ljudi se zale na tezinu ovog menadzera
Ljudi se zale na bagove u igri, a ne na tezinu iste.
Ocekuje se zakrpa, najavali su drasticnu promenu ME-a.

Sto se taktike tice, imaj neku zamisao kako zelis da igras sa timom. Ne znas engleski? Uzmes recnik i prevodis znacenja.
Bagova ima kao i uvek, sta sad zbog bagova neko gubi utakmice?
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Govorim o bagovima u globalu, bilo da dobijam ili gubim iritantni su. Igrica sama po sebi nije teska, vec svaki serijal bude laksi od prethodnog.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Stotka
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 29 Јан 2014, 13:11
Место: Ljubljana/Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stotka »

kad se setim menadzera 97 godine ne znam da li sam tacno znao sta znaci rec bag, a siguran sam da je ta igrica bila prepuna istih.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Konkretno PM 97/98 je imao bolji gejmplej nego ova verzija igre. No, nebitno, Valeri da se vratimo temi.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

PM97, gubljenje nevinosti. Najjači menadžer ikad.

Elem, stavi neku formaciju i osnove postavke(filozofiju, mentalitet,...) pa tek onda polako stavljaj instrukcije, kako timske tako i individualne, da vidiš kako svaka utiče na taktiku. Jeste da to iziskuje puno vremena, ali jbg mora tako.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Definitivno ne može na ovom FMu da se uzme jedna taktika i da se koristi non stop. Jednostavno ne može jer protivnik provali situaciju i nacin igre i razvali te. Fora je da su one 3 taktike koje vezbas ovog puta zaista upotrebljive u praksi, tako da cesrto kombinuj taktike u utakmicama sa protivnikom.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Pomoć i Pitanja/ Help & Questions”