FM14 out of memory problem

Novi ste u FM-u?Ovde otvarajte teme i postavljajte sva pitanja vezana FM i problemima koje vas muče
Корисников грб
pop79
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 03 Нов 2012, 19:07
Место: Belgrade
Status: Није на вези

FM14 out of memory problem

Порука од pop79 »

FM14 has run out of memory

Original igra, laptop Toshiba I5 na 1.8gh, 6gb ram, 400gb slobodno na hardu, Windows 8.1 original

Igram samo jednu ligu, proveravao integrity u steam-u...

Pomoc !!!
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Vidi u task manageru (ctrl+alt+del) i memory usage, koliko ti je zauzeto
Корисников грб
pop79
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 03 Нов 2012, 19:07
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од pop79 »

Memory usage oko 60% a CPU svega 25%. Ukupno 80-ak procesa, od toga 75 u background-u.
Pokusavao sam i sa ugasenim Avast-om i browser-om, koristio i Razer game booster ali opet isto.
Za neku od prethodnih verzija FM sam procitao da treba deinstalirati druge igre sa laptopa...
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Ne trebas nista deinstalirati, to 60 % je kad je manager upaljen ili ne? Mislim da je to previse ako imas toliko rama. Kad odes na my computer pa properties da li ti i tamo pise 6GB rama ili 4GB. Zavisi koju verziju windowsa imas. Imas tu pod performace i resource monitor. Udji na deo sa memorijom, prosiri preko celog ekrana, uradi Print Screen i okaci ovde. Ordadi sve ovo dok ti je manager upaljen.
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

Ako imas previse grafike, izbrisi nesto, imao sam isti problem. Ja sam izbrisao sve facepack i sad mi sljaka normalno
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

To je onaj runtime error, uglavnom se desava kad ti fali rama ili imas previse ucitanih liga i imas previse grafike sto miske kaze pa ti komp. ne moze podrzati igru, ali nebih rekao da je kod tebe problem do toga
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1156
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 58 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Ja sam imao taj problem kad sam ubacio los fake fajl, probaj da ga izbrises ako si ga ubacio, pa pokreni menadzer, meni je tako proradio.
Корисников грб
pop79
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 03 Нов 2012, 19:07
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од pop79 »

Madness, 6 GB rama, (5,88 GB usable), 60% kada je FM upaljen.
Tomas, o kom losem 'fake' fajlu pricas?
Nije do grafike posto mi je zamrzao igru i kada sam 'uklonio' ceo folder graphics. Javlja i poruku : 'Tried to allocate 4294967252 bytes'.
Inace mi graphics folder tezi skoro 11GB (cut out megapack, metallic logos) i u slucaju da to pravi problem, pre bih ubacio dodatnih 6 GB rama nego da igram 'ogoljeni' FM!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Fejk fajl je ono što ubacuješ da bi ti se "popravila" imena klubova i liga. npr da ti piše Crvena Zvezda umesto Red Star ili Jelen Superliga umesto Superleague ili kako već. Jesi to ubacio? Ako jesi, izbaci ga.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
pop79
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 03 Нов 2012, 19:07
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од pop79 »

Nista od toga, pre 2 dana sam obrisao pa ponovo instalirao FM i trenutno mi je jedino ukljucen add-on FM2014 Live Data Update.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Da li imas original ili domacu verziju FM-a? Da li si ulazio u workshop na steamu ako imas original? Uzmi i preimenuj graphic folder u nesto drugo da ti ne cita ni jednu sliku samo da testiramo. Jel ti kresuje igru odma ili random? Koliko ti rama zauzima FM kad je upaljen? Slusaj samo mene i odgovori na sva pitanja. :)
Корисников грб
pop79
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 03 Нов 2012, 19:07
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од pop79 »

Original naravno, napomenuo jos u prvom postu.
Ulazio u workshop preko steama.
Preimenovao graphics folder ali opet crash-uje na prvoj sledecoj utakmici bez obzira da li gledam kljucne akcije ili samo tekstualni prenos utakmice.
FM zauzima oko 700MB rama kada je upaljen.
U prethodnim postovima sam napisao tacnu poruku koju dobijam kada zakuca.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Kad si preimenovao taj folder jel ti ucitalo slike i dalje? Kreni novi save bez ikakvih editovanih dodataka i vidi oce ti kresovati. Nema logike ako imas slobodnog rama da ti izbacuje run out of memory. Ako nista ne pomogne, novi sistem, sveza instalacija managera i probaj. Mozda imas svakakvih cuda na kompu.
Корисников грб
pop79
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 03 Нов 2012, 19:07
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од pop79 »

Biće da je problem pravio flut skin koji nisam skinuo direktno preko workshop-a. Šljaka sve OK već danima !

Može lock...
Niki88
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 27 Мар 2014, 21:18
Место: Rabrovo Serbia
Status: Није на вези

Порука од Niki88 »

Ljudi...ja sam imao isti problem...resio. Takodje mi je pisalo out of memory... samo skinite nov update za manager 2014 instaliraj te ga tj ubacite to je to...evo i linka :

Код: Изаберите све

http://kat.torrenticity.com/football-manager-2014-v14-3-0-15373-update-and-lekić-3dm-t8824273.html
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Piraterija je zabranjena.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Пошаљи Одговор

Повратак на “Pomoć i Pitanja/ Help & Questions”