Igra u gostima(problem) ?

Novi ste u FM-u?Ovde otvarajte teme i postavljajte sva pitanja vezana FM i problemima koje vas muče
SoneJuninho
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 10 Сеп 2012, 21:46
Место: Serbija
Status: Није на вези

Igra u gostima(problem) ?

Порука од SoneJuninho »

Kao sto i sam naslov kaze, imam velikih problema kada igram u gostima. Vodim Arsenal, trenutno sam treca sezona, prethodne dve sam takodje igrao losije u gostima, pogotovo na pocetku sezone, nekih prvih 10ak kola, posle toga se to malo stabilizovalo, pa sam prvu sezonu zavrsio na uspesnom 3.mestu, naredne osvojio titulu.
Medjutim ovu trecu sezone muku mucim sa gostovanjima, gde ne mogu da dobijem ni poslednju ekipu lige. Prvi put se susrecem sa mogucstvom otkaza, jer sam u gostima katastrofa. Na svom terenu sam i dalje sjajan, 3.tim lige, ali u gostima sam predposlednji, jednostavno ne znam sta se desava i sta radim pogresno? Mada kazem prethodne dve sezone jesam isto igrao nesto losije van svog terena, ali se tokom sezone to stanje popravilo, dok ove evo posle 20 kola ja imam svega 6 bodova na strani...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Moze da se desi da ti je ekipa slabija sto se tice psihickog aspekta pa iz tog razloa igras nesto losije. Drugi razlog moze da bude da je formacija koju forsiras prosto procitana od strane protivnika (to se danas tak cesto dogadja u fmu). Treca stvar, team talk pre tekme je mozda pogresan. Ima milion situacija ali ajde postavi jedno dva ss-a match stats sa gostujucih utakmica da vidimo kako to izgleda prakticno.
SoneJuninho
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 10 Сеп 2012, 21:46
Место: Serbija
Status: Није на вези

Порука од SoneJuninho »

Hm, mozda moze biti da je formacija procitana, jer uglavnom koristim 4231, mislis da treba da promenim formaciju a da ostavim takticki sve isto, ili da promenim i takticki, recimo,da igram higher tempo, posto inace igram low, da probam attacking a inace sam na control ? Posto imam jos dve taktike koje sam uigravao ali uglavnom koristim jednu samo...probacu to pa javljam ima li promena.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Okači ekipu pa da ti predložimo nešto. I ja sa Šalkeom kod kuće gazim, a na strani vrlo često igram nerešeno ili gubim jer ne odustajem od svoje ideje da igram na posed. Tvrdoglav sam.
SoneJuninho
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 10 Сеп 2012, 21:46
Место: Serbija
Status: Није на вези

Порука од SoneJuninho »

E i ja isto, forsiram kontrol na strani i izgleda to moze biti glavni problem, probao sam sa istom formacijom ali counter isto sam pucao, tako da cu probati 442 pa da vidimo. Iskreno mrzi me da kacim, ali cu veceras napisati sastav.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Nema potreba da pišeš sastav. Samo slikaj, uploaduj i stavi sliku ovde, lakše je. Može lepo da se vidi sve sa dve tri slike.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Bajke
First Team Coach
Поруке: 251
Придружен: 09 Јул 2011, 22:35
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Bajke »

Iskreno, ako koristis istu taktiku kod kuce i u gostima ne verujem da taktika (u smislu formacije) moze specijalno da utice (u smislu da protivnik moze da te "procita") jer bi te onda citali i kod kuce, a kazes da si kod kuce sjajan. Isto ti je igrao kod kuce ili u gostima ako protivnik zna kako ces igrati...
Barem je ovo neko moje misljenje, ali kao sto su ti rekli, okaci par SS-ova da se vidi otprilike sta je mozda problem... Em ti je krace nego da pises em lepse i lakse ce se videti.
If you heard the bullet, you are still alive.

"Me, 2012. new era" :)
SoneJuninho
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 10 Сеп 2012, 21:46
Место: Serbija
Status: Није на вези

Порука од SoneJuninho »

Primetio sam da i drugi timovi generalno igraju losije u gostima, verovatno je na ovom fm domaci teren velika prednost...videcu kasnije da okacim
SoneJuninho
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 10 Сеп 2012, 21:46
Место: Serbija
Status: Није на вези

Порука од SoneJuninho »

Prvo gostovanje sam imao u Fa cupu sa Derbiem odigrao 442, umesto control-attack, siroko na krila, i umesto low-higher tempo, reuzltat 1:1. Isto to primenio na gostovanju kod Man.Utd i gle cuda poluvreme 0:3. Onda sam u nastavku isao da se branim i primio 2 gola za konacnih 2:3. Tako da verovatno su me proavlili jer stalno igram 4231, a kuci sam ipak dominantan zbog domaceg terena, koji rekao bih predstavlja veliku prednost u fm14.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Domaci teren predstavlja prdnost uvek i svuda i to je realnlo i normalno. A rekoh ti da je AI procitao formaciju i da te ove godie tresu jer je iscitano sve. Ja imam taj problem takodje samo sto ja rotiram moje formacije koje inace spremam cekle godine. Uglavnom, drago mi je da smo ti pomogli kroz neki vid saveta :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Pomoć i Pitanja/ Help & Questions”