Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

mmladja пише:Ал опет јебо ја тај ваш хардкор кад маскирате атрибуте и онда ручно претражујете све репрезентације од Бразила па до младог тима Девичанских острва.
Upravo to!
Kroz godine igranja i čitanja raznih foruma, primjetio sam da se velika većina igrača fura na "realizam, atributte masking, nema labavo" i onda manualno skautira satima, pogotovo mlade reprezentacije i sl. Ne ide to jedno s drugim...

Gore od toga je samo čekanje youth intake datuma i onda navala.

Ja pošaljem skaute po što više regija mogu i onda s vremena na vrijeme pogledam na njihove liste jesu našli štogod zanimljivog. Puno realnije i zanimljivije po mom sudu.
Последње учитавање од shirajzl дана 11 Окт 2014, 13:47, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Meni je skauting jako bitan. Uvek se trudim da imam maksimalan broj skauta u klubu i da tražim više kad god mi se ukaže prilika. Gledam da imam 5-6 tepača sa 20, 20, a ostali da budu iz raznoraznih zemalja kako bih pojačao knowledge i imao više igrača u filteru. Šaljem ih na sve strane sveta, pokrijem glavne regije i najjače lige, ali da mi se ne javljaju sa igračima starijim od 21 god. Knowledge mi je uvek dobar i uvek proveravam da li su pronašli nekog tepača. Pratim intake i pratim mlade repke, kako takmičenja, tako i ručno, pogotovo kada vodim slabiji klub. Idem od repke do repke, obično u julu, skautujem one kojima ne vidim ocene i one koji su bez kluba jer smatram da je to sasvim ok i ne planiram da promenim taktiku jer se ne oslanjam isključivo na intake ili šta ti ja znam, već gledam sve što mogu da ispratim. Sve to mi je realnije nego da svim igračima budu otključane ocene, bili oni regeni ili ne i koji se pojavi u searchu čim se iole zbudži knowledge za tu zemlju. Sto ljudi, sto ćudi.
Последње учитавање од Gagi дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

shirajzl пише:mmladja pisao/la:
Ал опет јебо ја тај ваш хардкор кад маскирате атрибуте и онда ручно претражујете све репрезентације од Бразила па до младог тима Девичанских острва.


Upravo to!
Kroz godine igranja i čitanja raznih foruma, primjetio sam da se velika većina igrača fura na "realizam, atributte masking, nema labavo" i onda manualno skautira satima, pogotovo mlade reprezentacije i sl. Ne ide to jedno s drugim...
Zar nisu spiskovi reprezentativaca javni i svima dostupni u stvarnom životu? Sa sve detaljima iz kog kluba su i koliko imaju godina i na kojoj poziciji igraju. Sad ako hoćeš možeš da pronadješ i pogledaš ko je pozvan u bilo koju reprezentaciju. Tako je i u fm-u, pogledaš spisk reprezentativaca i onda mo želi skautiraš da bi video ocene.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

zele пише:
Zar nisu spiskovi reprezentativaca javni i svima dostupni u stvarnom životu? Sa sve detaljima iz kog kluba su i koliko imaju godina i na kojoj poziciji igraju. Sad ako hoćeš možeš da pronadješ i pogledaš ko je pozvan u bilo koju reprezentaciju. Tako je i u fm-u, pogledaš spisk reprezentativaca i onda mo želi skautiraš da bi video ocene.
Nije to isto, recimo igrači kojima vidiš samo neke atribute ili činjenica da svima vidiš vrijednost.
U stvarnom životu to je sve nesigurno, ali FM je vrlo egzaktna stvar. Već na prvi pogled vidiš hoće ili neće neki igrač u igri postati zvijer, a da ne spominjem da po njegovoj vrijednosti koja je dostupna bez obzira na attribute masking možeš sa sigurnošću predvidjeti njegovu budućnost u smislu razvoja. U stvarnom životu to su samo slabašne indikacije i uključen je ogroman rizik kojeg u FM-u nema ako znaš što tražiš.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Da li igrač koji vredi 12k u podmladku danskog prvoligaša može postati zver? Niko to ne zna na osnovu vrednosti. Skautirao sam ga, video kakve ocene ima i doveo ga, a dešavalo mi se da za 1m kupim nekog retardiranog škota koji ne bude ni dobar bekap. poenta je da na osnovu njegove cene nisam imao pojma kakav će biti, može se nekad pretpostaviti, ali občno tada bude kasno da ga dovedeš za normalne pare. Što se tiče prave cene igrača, hteli mi to da priznamo ili ne transfermarkt je trenutno najpouzdaniji, daje najrealnija predvidjanja, što znači da tih pretpostavki ima i u stvarnom životu, nisu toliko precizne kao fm, ali nisu ni neprecizne. No, to je sada sve prošlost, skauting je promenjen u fm15, sada to mnogo bolje izgleda, teže je, ali i zanimljivije. Da bi dobio potpuni izveštaj o igraču i njegovoj ceni treba da ga skautiraš najmanje tri nedelje, jer su sada mnogo više sakrivenije ocene, potencijal, cena i zahtevana plata.
Последње учитавање од zele дана 11 Окт 2014, 16:04, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Kompletan vido preved na Srpski jezik. Uzivajte :cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Izvinjavam se na duplom postu ali samo da upadnem u diskusiju. Ja inače koristim skauting ali su mi svi potpuno namesteni na trazenje mladih igrača iz SFRJ samo. Konkretno, dovodim 90 posto home grown igrača ako se vec odlucim da dovodim. U zavisnoti od sejva, covek moze i odluciti sta ce da koristi i kako ce da koristi. Dakle, vuče te neka priča kako igrati igru. Odlučiš se za stil i tako radiš.

Što se tiče samog pretrazivanja, naravno da nije realno. Za hardkor, potpuno neprihvatljivo. Medjutim ne slazem se da kad vidis ocene nekog igraca i ako je pristupacan, odlucis se da ga kupis i napravio si greh. Ne. To sto se vidi iz aviona da ce biti zver, pa i RL ako vidis nekog klinca ubicu, znaces odmah po njegovoj igri da li cebti ubica ili ne. Za Mesija se znalo da ce biti otac, Ronalda isto. Zlatan Ibrahimovic takodje. Sad npr za malog Rajkovica golmana videlo se jos pre dve godine da ce biti odlican golman i to je ok skroz da po skautingu vidis i reagujes.

Takodje, nisam bas siguran da vrednost oslikava stanje. Vrednost igraca u veikoj meri zavisi od kluba u kome igrac obitava. Bez obzira da li je zver ako je u slabijem klubu, nema trzisnu vrednost. Takodje, neki otpadnici su u boljim klubovima precenjeni, tako da nisam bas sklon tome da kazem da je cena slika kvaliteta igrača.
Корисников грб
Marmalade
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 12 Окт 2014, 04:26
Место: Bergen,Norway
Status: Није на вези

Порука од Marmalade »

Neki ce da me razapnu zbog ovog komentara ali jednostavno moram da pitam zasto su koji k. ukinuli graphic atributte u proslom manageru i da li ce ove godine to biti vracemo,po svemu sudeci nece...:(
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja koliko znam to nije ukinuto, postoji u menadžeru ali mora da se uključi u opcijama valjda...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Nije ukinut. Oktagon samo mora da se uključi u preferences.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Orthodox пише: Što se tiče samog pretrazivanja, naravno da nije realno. Za hardkor, potpuno neprihvatljivo. Medjutim ne slazem se da kad vidis ocene nekog igraca i ako je pristupacan, odlucis se da ga kupis i napravio si greh. Ne. To sto se vidi iz aviona da ce biti zver, pa i RL ako vidis nekog klinca ubicu, znaces odmah po njegovoj igri da li cebti ubica ili ne. Za Mesija se znalo da ce biti otac, Ronalda isto. Zlatan Ibrahimovic takodje. Sad npr za malog Rajkovica golmana videlo se jos pre dve godine da ce biti odlican golman i to je ok skroz da po skautingu vidis i reagujes.
Isto tako, imaš hrpu mladih igrača koji su u ranoj fazi izgledali fenomenalno, a potom su potpuno propali. Nema potrebe da ih nabrajamo, svi ih znamo na lopate. To u FM-u gotovo da ne postoji, igrača može zaj*bati jedino dugotrajna ozljeda ili da uopće ne igra (što AI zna napraviti). U stvarnom životu imamo nebrojene razloge zašto vrhunski talenti propadaju, a u FM-u je ulog u takvog igrača puno manji rizik od stvarnog života.
Orthodox пише: Takodje, nisam bas siguran da vrednost oslikava stanje. Vrednost igraca u veikoj meri zavisi od kluba u kome igrac obitava. Bez obzira da li je zver ako je u slabijem klubu, nema trzisnu vrednost. Takodje, neki otpadnici su u boljim klubovima precenjeni, tako da nisam bas sklon tome da kazem da je cena slika kvaliteta igrača.
Naravno da to nije baš tako crno-bijelo, tj. visoka vrijednost = dobar igrač, ali u mnogo slučajeva FM daje dobru vrijednost jako mladim igračima koji imaju visoki PA, bez obzira gdje igraju. To je samo jedan način prepoznavanja sigurnih talenata, nije nepogrešiv, ali ipak vrlo pouzdan.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

zele пише:Nije ukinut. Oktagon samo mora da se uključi u preferences.
Verovatno misli na onaj grafički prikaz ocena umesto 1-20. Ja nikad to nisam uključio, nisam čak ni primetio da su sklonili.
Последње учитавање од Gagi дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Ma nisu ukinuli sta vam je samo treba promjeniti u pref. da ti prvo prikazuje attributes pa ce onda cim udjes u igraca taj dio biti prvi i prikazace ti i na grafikonu ocjene
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Mislim da je samo Gagi skapirao šta je Marmalade pitao.
Корисников грб
Marmalade
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 12 Окт 2014, 04:26
Место: Bergen,Norway
Status: Није на вези

Порука од Marmalade »

Gagi пише:
zele пише:Nije ukinut. Oktagon samo mora da se uključi u preferences.
Verovatno misli na onaj grafički prikaz ocena umesto 1-20. Ja nikad to nisam uključio, nisam čak ni primetio da su sklonili.
Upravo to...bez ocena od 1-20 nego graficki prikaz. Nema toga u opcijama u fm14
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ima i u fm14 i u fm15 će biti.

Mislim da se promnio naziv te opcije. U svako slučaju u preferences pogledaj opciju interface, pa u delu gde piše player screen treba da bude, mislim da se sad ta opcija zove "display attributes as a bar chart instead of 1-20", ali nisam siguran. Pročačkaj malo.
Последње учитавање од zele дана 12 Окт 2014, 20:19, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Marmalade
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 12 Окт 2014, 04:26
Место: Bergen,Norway
Status: Није на вези

Порука од Marmalade »

u pravu si.veliko hvala :)
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Splash the cash :claping:
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

shirajzl пише:Isto tako, imaš hrpu mladih igrača koji su u ranoj fazi izgledali fenomenalno, a potom su potpuno propali. Nema potrebe da ih nabrajamo, svi ih znamo na lopate. To u FM-u gotovo da ne postoji, igrača može zaj*bati jedino dugotrajna ozljeda ili da uopće ne igra (što AI zna napraviti). U stvarnom životu imamo nebrojene razloge zašto vrhunski talenti propadaju, a u FM-u je ulog u takvog igrača puno manji rizik od stvarnog života.
Tu nije problem nacin na koje mi igramo nego sam razvoj igraca u fm-u, to sto lagano razvijes potencijal u zver... A sto kazes i AI zna da napravi ovo za mlade igrace ali znamo i mi... Meni se licno desava da zaboravim na nekog igraca, da ga posaljem na losu pozajmicu, da ga prefosiram i polomim... Mnogo je tu faktora ali nijedan od tih faktora nema veze sa skautingom, jednostavno razletis se po svetu i pregledas reprezentacije i ubodes zver, ne vidim problem ali aj...
Последње учитавање од Androsito дана 13 Окт 2014, 14:54, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Engy2108
Youth Team Coach
Поруке: 81
Придружен: 08 Јул 2011, 18:44
Место: Belgrade
Klub koji vodite: Partizan Belgrade
Formacija: 4-2-3-1
Steam: Engy2108
Mood:
Has thanked: 133 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Порука од Engy2108 »

Ne znam da li je off topic,ali majce koje Majls nosi su super cool.Video sam da postoji official prodavnica,ali mislim da bi nam mozda donelo neke poencice ako bi kupovali preko naseg foruma.Mislim da sam video negde da je Manda nesto pominjao.Nadam se da nije glupa ideja :argh:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”