Šta biste voleli da vidite u FM15?

Sve o FM15
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Socivar пише:Zele, i reputacija kluba se racuna. Ja godinu dana jurio nekog cileanskog vunderkid regena, brutalno krilo, sve sa njim dogovorim ali nisu mu slepci iz FA dali da predje u Brajton. Godinu dana kasnije, hoce ga Siti. I gle cuda, potpisa za njih. A nije imao onaj uslov, broj utakmica u reprezentaciji, nije odigrao nijedan mec. Da bude jos smesnije, pre samo nedelju dana su odbili moj zahtev da mu daju radnu dozvolu. Mars bre!
Pa taj fazon Soci, samo što ja igram sa Čelzijem. Ne vidim da on ima išta manju reputaciju od Citija, Arsenala, Liverpula, Totinhema, Evertona, Mancestera itd..
I uvek kad zelim nekog da dovedem, ja ne mogu, ovi mogu.

Npr: Facundo Cardozo i Tomas Martinez.
Ja ne mogu dobiti radnu dozvolu za njih, iste sezone bilo koji od gore pomenutih klubova da isto zeli da ih kupi, dobije radnu dozvolu...
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Treba da nađeš neki manji klub koji ce to "za tebe da odradi". :D
Evo ti video.

Код: Изаберите све

http://www.youtube.com/watch?v=cidMqyoQXag
Nzm zašto ima puno dislike kad je dobar. :)
Последње учитавање од Jackint дана 07 Окт 2014, 07:44, учитано 2 пута укупно.
IN ARSENE WE TRUST!!!
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Voleo bih malo vise statistike da i neki moji regeni obaraju rekorde kao Mesi i Kristijano :) Isto vazi i za klubove. Da postoji lista najtrofejnijih klubova (i za svako takmicenje posebno i ukupno...broj titula, broj finala itd) i da i na tom polju mozes svoj klub da poredis u odnosu na ostatak sveta, a ne samo po reputaciji (mozes i sam da napravis listu ali samo ako imas zivaca i volje da trosis vreme bzv i svake sezone iznova i iznova da bi ti eto video gde si) .To je po meni zestoka falinka ljudi iz SI jer godinama ne rade gotovo nista po tom pitanju, a iako deluje kao sitnica dala bi jos vise na zanimljivosti.
Najbolji strelac u istoriji kluba u Evropi (i to jos bolje 3 najboljih ili veca lista), pa najbolji u prvenstvu pa najbolji u svim takmicenjima i slicno. I jos nesto tacno je da se od istorije ne zivi ali recimo bi bilo dobro da sto je klub trofejniji da mu teze opada reputacija i samim tim duze opstaje na visem nivou. Ima mnogo primera u realnosti.
Последње учитавање од srbinho дана 08 Окт 2014, 11:34, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Nije ti FM enciklopedija fudbala.
Jusqu'ici tout va bien…
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Pa nekom bi mozda bilo zanimljivo da se ubaci elementi enciklopedije. Ne previse ali malo vise nego sad. Npr bar da postoji promenljiva lista klubova koji su osvajali LS, LE, SP, EP i igrali finala. Bar toliko, a ovo su sitnice da ne pricam o reputaciji sto nikako da je nasteluju kako treba ili o tome da je taktika i dalje ogranicena koliko god da su je unapredili u zadnjih par FM-a. Medjutim razumem....biznis jbg....
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Igorz пише:i jos jedan stvar,mnogi srpski igraci nece ni da perogavaraju u fm-u sa czv-partizanom,zato sto navijaju za rivala,tako je bilo i sa nikolom anticem a evo ga sad u zvezdi,nije hteo ni da cuje,pa ako bi to moglo da se sredi,ako ne najbitnije je ono za cene
Na ovome je radjeno nesto s nase strane, mi smo sada u fazi kada ne mozemo da proverimo ovo, ali cemo moci uskoro nadam se.
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

mozda da stavite koliko je zestok navijac npr. od 1-5,ako je bas zestzok onda nece,a obicno oko 3 da bude,to bih stavio skoro svima(osim onima za koje se zna drugacije),eto pa ako vam je od pomoci drago mi je
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Postoji nesto slicno tome sto si naveo u bazi, dukiss je to podesavao naknadno, ali ko sto napisah gore nismo trenutno u mogucnosti da testiramo kako se to odrazava u igri.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Igorz пише:mozda da stavite koliko je zestok navijac npr. od 1-5,ako je bas zestzok onda nece,a obicno oko 3 da bude,to bih stavio skoro svima(osim onima za koje se zna drugacije),eto pa ako vam je od pomoci drago mi je
Vec imaju ocene za navijace u igri - "suporter profile" i koliko se meni cini moze da utice na igru kod kuce tj. da se laske nosis sa protivnikom. Igram sa istom taktikom i kod kuce i u gostima i uvek sam lakse izlazio na kraj sa jakim timovima kuci kad sam igrao sa Partizanom tak da vrv ima uticaja. Dok se ovo nije pojavilo u igri to nije bio slucaj desavalo se da po 5-6 ekipa iz lige ima mnoogo bolji skor u gostima nego kuci. Ko igra duze FM oseti to.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Mislim da je on govorio o igracima tj koji igrac je koliki navijac kog kluba i da se taj atribut odrazava na zelju igraca da predje ili ne u tvoj klub.

To postoji u bazi, samo treba naci pravi balans, posto jedne godine sa istom ocenom radi ok a druge ne, jer oni u SIju nesto cacnu u kodu i sjebu to.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Aha pa to zavisi od loyaliti i od toga koliko navija za taj klub (procentualno). Ako ima visok loyaliti onda vremenom taj klub u kome igra moze da mu postane omiljen ako vec nije - provereno. To je vec uradjeno u FM. Ono sto je lose je to sto nisam video da ijedan regen koji ne dolazi iz skole Partizana ili Zvezde ima kao omiljen klub neka od ova dva kluba jer uvek mu je omiljen klub onaj iz koga dolazi ili nema nijedan omiljen, a realnost je mnogo drugacija :)
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

da srbinho,npr. ako dolazi iz mladost velika obarska navija za njkih,ne czv i partizan,mozda je moguce podesiti koliki procenat navija za pfc-czv i ostale na kom podrucju,nece nislija navijati za napredak itd.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

To su trebali da urade posebno za sve drzave. Npr u engleskoj skor svi se "kace" za lokalne klubove dok su kod nas glavni miljenici Partizan i Zvezda.
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Vise grafike, novih modova oko zreba, vise razlicitih modela stadiona u 3d (da neki imaju i atletsku stazu), slobodno postavljanje u formaciji igraca tj da svaka pozicija moze u formaciji da se postavi gde zelis, geografski i graficki prikaz utakmice (tipa gugl erta), mogucnost da asocijacije u toku igre oraganizuju zajednicko takmicenje (npr jadranska liga ili balkanska itd).
Последње учитавање од maxim_tsigalko дана 10 Окт 2014, 13:39, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Za ovo je već kasno, ali bilo bi dobro pošto možete da odredite da rezerve i omladinci igraju istu taktiku kao prvi tim, da kažete asistentima koje igrače da guraju u rezervama i omladincima.
Imam nekog sa visokim potencijalom, ali je npr. mlađi i slabiji od nekih igrača koji imaju dosta lošiji potencijal od njega, ali je rezerva jer CA ima nešto slabiji od njih.
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Слика

Da Majls ispravi ovaj bag sa šutevima, 27 za jedno poluvreme c,c,c
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

maxim_tsigalko пише:Vise grafike, novih modova oko zreba, vise razlicitih modela stadiona u 3d (da neki imaju i atletsku stazu), slobodno postavljanje u formaciji igraca tj da svaka pozicija moze u formaciji da se postavi gde zelis, geografski i graficki prikaz utakmice (tipa gugl erta), mogucnost da asocijacije u toku igre oraganizuju zajednicko takmicenje (npr jadranska liga ili balkanska itd).
Ubacivali su sada neke stadione, i oko formacije su nesto ubacivali a to zadnje sto si naveo nikad nece da bude moguce u igri :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Upravo tako. To nikada neće biti moguće..
Корисников грб
SAvram
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 19 Сеп 2014, 16:50
Место: Bogatić
Status: Није на вези

Порука од SAvram »

zele пише: odem na private chat i kažem mu: "sine, nećeš igrati ni minut, treniraćeš u ponoć kao onaj jado u Lučanima, bolje idi iz kluba"
Objasnio! Ali bas ovu recenicu da ubace. :lol:

Inace, ne znam da li je neko vec spomenuo, ali bih voleo da plata koju primam ima neki smisao. Osvojim par trofeja, klub nudi nov ugovor i naravno veca plata ali ne vidim svrhu plate. Daj da je utrosim u nesto. I zato ja i ne trazim mnogo veliku platu.
I hteo bih da vidim da treneri, odn. njihove specijalnosti budu malo detaljnije prikazane, da treneri budu malo raznovrsniji u pogledu oblasti koje treniraju. Ovako sve mi se (generalno) deli na att. coach, def. coach, general coach.
I kad dovodim igraca i ako mu lepo kazem da mi je potreban kao rezerva za prvi tim, sta mi se svake 3 utakmice buni kako ne dobija dovoljno "first team football". Pa doveo sam te s tim razlogom, da grejes klupu (ulgavnom mada odigra i taj igrac oko 15 utakmica; nije da ne igra), sta si prihvatao onda ugovor koji moj? Kazi lepo da neces da trunes na klupi i hoces da igras redovno. A sto je simpaticno u ovoj situaciji je to da se buni sto ne igra dovoljno, a kad hocu da ga prodam onda se buni i ljuti sto sam ga stavio na transfer listu. oce kaki, nece kaki...
I jos jedna stvar. Da mogu da u privatnom cetu sa odredjenim igracem da ga pitam hoce li ili nece da prihvati drzavljanstvo kad stekne pravo na drzavljanstvo te drzave u kojoj igra. Ovde mislim na igrace koji se vode kao stranci jer dolaze iz drzave koja nije clanica EU. I onda se njegovo cekanje oduzi i prodje rok za registraciju igraca, a ja ne mogu da registrujem drugog stranca jer vec imam ovog koji ne zuri sa odlucivanjem. A znacilo bi mi da ovaj prihvati drzavljanstvo jer dobijam slobodno mesto. I zato bih hteo da mozes lepo da pitas igraca da li zeli da prihvati drzavljanstvo i ako ne zeli da znam da trazim druge opcije.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Pa imas ti opciju da kazes igracu da ce grejati klupu. Kad mu nudis ugovor, izaberi opciju rotation ili backup, pa ne bi trebalo da se buni. Ako mu stavis da ce biti key player, pa normalno je da ce se buniti sto ne igra.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”