Predstavljanje projekta: Jugoslavija 4 in 1

mario90bh
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 29 Нов 2014, 08:17
Место: Bijeljina
Status: Није на вези

Порука од mario90bh »

Ja sam više puta pravio takvu ligu i zaista je super igrati. Svaki meč jak protivnik, nekoliko klubova favoriti za titulu... A tek reprezentacija, ne znaš koga izabrati.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da, to mi je jedini cilj. Pravim Ju ligu i najbolja je skoro svake godine od FM 10 ili 11... ali probavao sam i sa 16 i sa 18 i sa 20 klubova... ali verujte i da sa 16 liga gubi na smislu. Nije to to. Oseća se da ima slabijih ekipa.
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Sve zavisi kakve sastave namestiš. Kod mene je moglo i 20 timova bez problema, pošto su svi drugoligaši po ulasku u viši rang ubijali.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Šta misliš pod sastavi? Sastavi liga?
mario90bh
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 29 Нов 2014, 08:17
Место: Bijeljina
Status: Није на вези

Порука од mario90bh »

Slažem se sa mrek-om. Kod mene su timovi iz druge lige uvijek ostvarivali dobar rezultat u prvoj ligi (najčešće OFK-a i Koper na FM12). Mislim da je Juga prevelika za 12 klubova.
jaco_no1
Newgen
Поруке: 15
Придружен: 03 Дец 2011, 20:51
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од jaco_no1 »

Po meni opet je ovo idealno za 12 klubova, i kad ispadnu 2 ekipe, nove kad udzu opet ce biti mnogo kvalitetne ,tako da kvalitet prve lige vazda ce biti jak, bez obzira ko ispao uci ce jace ekipe iz druge i kvalitet prve lige samo moze rasti a ne sa vremenom opadati, jer kod vece lige vazda nakon nekolko sezona dolazi da bude par ekipa losijih i s tim liga je odma slabija
A ovako kad se liga popolovi imas vazda 6 ekipa strasno dobrih koji se bore za prvaka i izlaz u evropu

Kad se moze ocekivati slobo ovaj prvi dio ,on je meni najzanimljiviji
beko23
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 07 Нов 2014, 16:31
Место: Visoko
Status: Није на вези

Порука од beko23 »

Ovako ... prvo sve je extra kako si zamislio. Dalje, Olimpic ostavi kakav Celik ba. Mislim da je 12 ekipa dovoljno bice jake utakmice i to je super extra samo naprijed zza sve sto treba mogu pomoci :D
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Biće do katoličkog Božića sve 4 verzije odjednom. Opširan je posao u pitanju.

Belmine, hvala! Ako treba nešto kontaktiraću te ja na fb. Takođe, ko želi da pomogne može da me kontaktira na fejsu (ima u mom profilu ovde link do mog fm fb profila)..

:cheers:
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Sloba пише:Šta misliš pod sastavi? Sastavi liga?
Mislio sam na igračke sastave klubova. Mada opet zavisi koju verziju praviš..
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Hvala sto mi se toliko javljate. :D

Ucu danas na profil fb SlobaGrobar :) Zadnji put sam bio pre tri dana i tad sam imao 50 poruka sad ko zna koliko.. Dok odgovorim svim menadzerima javljam se vama koji ste me dodali da porazgovaramo o ligi. :)

Posle pet sam slobodan. Takodje nakon sto uradim Hr sledi rad na ovome. :)
Последње учитавање од Sloba дана 01 Дец 2014, 13:01, учитано 1 пут укупно.
mario90bh
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 29 Нов 2014, 08:17
Место: Bijeljina
Status: Није на вези

Порука од mario90bh »

Sretan rad :)

Ja bih pitao još da li postoji neki način da se to automatizuje ili prebaci iz starijeg u noviji FM? Ja sam sve radio pješke, kreirao klub po klub. Svakako da bi mi bilo zanimljivije da to imam i na FM15, ali ako bih morao sve ispočetka, vjerovatno ne bih ni radio.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Mora ispočetka ja mislim.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Večeras ću vam predstaviti verziju regionalne lige gde se zadržava državnost svih republika bivše Jugoslavije, a igra se tokom većeg dela sezone kontinentalno takmičenje "Regionalna liga" koja ima stimulaciju u vidu finansija jer prvak neće izlaziti u Evropu (mada se to može namestiti)..
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Ajde postavljaj, igra mi se tako nesto.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

PREDSTAVLJANJE PROJEKTA JUGOSLAVIJA 4 U 1 - REGIONALNA LIGA

Nakon predstavljanja projekta koji podrazumeva sve pod Juginom zastavom danas sledi predstavljanje projekta gde se igra po sistemu iz košarke, vaterpola, rukometa...

REGIONALNA LIGA

Neka preleminarna ideja i najrealnija jeste sledeća:
4 ekipe iz Srbije
4 ekipe iz Hrvatske
2 ekipe iz Bosne i Hercegovine
2 ekipe iz Slovenije
1 ekipa iz Crne Gore
1 ekipa iz Makedonije

To je nešto optimalno. 14 ekipa znači 26 utakmica godišnje. Najbolje 4 ekipe bi prošle u plej of za šampiona koji bi se igrao na stadionu u Prištini (kao neutralan teren a stadion prima preko 20k ljudi ili bih stavio sistem rotacije ako je moguće jedne godine Sr, pa sledeće Hr i tako)... Mislim da je raspored ekipa po državama i više nego zadovoljavajući.

Dakle šampion može da odigra 28 utakmica tokom sezone.

Liga bi se igrala u periodu od avgusta do kraja januara. Plej of bi bio u februaru nakon održavanja nacionalnih kupova.

NACIONALNI KUPOVI

Svih šest republika bi svoje kupove igralo u februaru u pauzi između regionalne lige i početka plej ofa u tom takmičenju. Učestvovalo bi osam ekipa (sa izuzetkom Bosne i Hercegovine - videćete kasnije što).. Dakle osvajač ovde bi odigrao tri utakmice što je maksimalno i znači da zaključno sa nacionalnim prvenstvom odigrao bi 31 utakmicu ako je osvajač oba takmičenja.. ali evo KLJUČNOG primera... pošto bi se regionalna liga održavala za primer iz Srbije 4 ekipe... ostale ekipe da ne bi bile slobodne zajedno će sa niželigašima igrati tokom sezone kvalifikacije za domaći kup i na kraju najbolje 4 ekipe će se priključiti ekipa iz regionalne lige ali zavisno od države do države.

NACIONALNE LIGE

Lige Srbije, Hrvatske, Makedonije, Slovenije i Crne Gore bi brojale po 8 klubova. Igrao bi se dvokružni bod sistem nakon čega bi se dobijali šampioni. Ako je pobednik osvajač prethodna dva takmičenja maksimalno će odigrati 45 utakmica u sezoni.

Liga BIH bi se delila na tri dela po entitetima. Svaka bi brojala po 6 klubova. Pobednici entitetskih liga bi ušle u borbu za šampiona kroz mini ligu a najbolje dve prvoplasirane ekipe bi igrale u regionalnoj ligi naredne sezone. Najveći broj za prve tri ekipe odigranih utakmica tokom sezone je 12.

NACIONALNI SUPER KUPOVI

Super kupovi bi postojali kod država koje ih imaju ili koje će ih imati u stvarnosti kroz neki period. Slovenija, Makedonija, Hrvatska i Srbija.

Kada uhvatim vremena predstavim utopiju a za kraj i retro verziju. U zdravlje :cheers:
Sica93
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 11 Нов 2012, 19:16
Место: Sremska Mitrovica
Status: Није на вези

Порука од Sica93 »

kad ce izaci?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Od 20 do 24. Decembra. Negde u to periodu oko Katoličkog Božića. :cheers:
jaco_no1
Newgen
Поруке: 15
Придружен: 03 Дец 2011, 20:51
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од jaco_no1 »

Sloba jarane, jesi poceo ovo raditi? jesil bar ovaj prvi dio odradio, da nam izbacis da igramo, bas mi se igra ova liga s 12 klubova s ovim trenutnim igracima sa balkana
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Izlazi 24 ili 25 Decembra. Ne pre.
jaco_no1
Newgen
Поруке: 15
Придружен: 03 Дец 2011, 20:51
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од jaco_no1 »

ja jos uvijek ovo cekam, valjda ce uskoro :lol:
Закључано

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”