Super liga Srbije 15/16

Ko je po Vašem mišljenju glavni favorit za titulu?

Crvena Zvezda
36
58%
Partizan
19
31%
Vojvodina
1
2%
Čukarički
3
5%
Jagodina
0
Нема гласова
Neko drugi
3
5%
 
Укупно гласова: 62

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Навијачи ОФК Београда: Нико Звездо нема то што имаш ти, 50 милиона евра дуга и државу да опрости

Навијачи ОФК Београда дошли су на Маракану, али напустили трибину већ у 24. минуту.

Слика

Пре него што су кренули према капији увредљивим речима су се обратили навијачима Црвене звезде и скандирали име клуба за који навијају. Гостујућим присталицама, наводно је било забрањено да окаче транспарент на којем је писало:

– Нико Звездо нема то што имаш ти, 50 милиона евра дуга и државу да опрости.
:zurnal:
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

Evropa ne oprasta CZV,PFC i Vosi kao mi sto oprastamo..
"I sut u dupe je korak napred"
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

U sredu Boske i ja jedan naspram drugog :D
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Opet neka gej akcija slobodane ko onda na semaforu a?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Evo lepe strane navijanja da se ne priča samo o lošem

Код: Изаберите све

http://www.telegraf.rs/sport/1331577-pala-prosidba-radjaj-mi-decu-da-armija-su-severa-udaj-se-za-mene-budi-mi-zena-video
Nek im je srećno. :cheers:
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

Nisam znao da je napadač Rada Petar Jelić, predsednik fudbalskog kluba Modriča :yesko:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Za par minuta pocinje reporter na B92.
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Sjajna promena JSL , bolje da su ukinuli ligu
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Bilo bi bolje da su i u plej ofu uveli dvokruzno da se igra. Ovo nema smisla, opet ce neki klubovi biti povlasceni, igrace vise kuci. Mada, kod nas to i ne znaci mnogo, osim u slucaju blizanaca, Pazara i Rada, al' ae, regularnost, ovo, ono...
Trust me, i'm the Doctor
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Imamo različite promene na to ali ću probati dublje to da analiziram i u narednom periodu šta je savez mogao, šta će moći ili šta hoće da postigne sa ovim. Za početak odmah da kažem da potpuno podržavam ovo ali samo iz jednog razloga!!

Taj jedan razlog je manje pauze tokom zime, raniji početak sezone i manje čekanja na novu sezonu i tako dalje i tako dalje. Biće ekipe spremnije za Evro takmičenja.

Rekli su da država ne može da podnese ligu sa 16 klubova? Ali ja to ne razumem pa liga ostaje sa 16 klubova i tom izjavom sami sebi uskaču u usta. Nerezonski rečeno.

Ja bih recimo više voleo ligu od 12 klubova po ugledu na Makedoniju i Crnu Goru. Više kvalitetnih utakmica, sve ekipe približnog kvaliteta... ali dobro sada. Da ne cepidlačimo u ovoj situaciji. Bar pokušavaju nešto.

TheBlues, ne bih se složio sa tim ali svako ima pravo na svoje mišljenje jer kao što rekoh slažem se ali ima stvari koje i meni smetaju oko ove promene sistema.
Taj jedan razlog je manje pauze tokom zime, raniji početak sezone i manje čekanja na novu sezonu i tako dalje i tako dalje. Biće ekipe spremnije za Evro takmičenja.
Citiram samog sebe..

To je svakako pozitiva, možda i jedina ali je pozitivno i takođe više kvalitetnijih utakmica i tri derbija i generalno više utakmica jer ćemo sada imati za utakmicu manje samo od Engleza.

Socivar, Nije izvodljivo drugar. Mislim jeste ali u kojoj to teoriji da naši igrači odigraju 44 utakmice po sezoni. Pa sa tri tima ne bi uspeli kako ih svemogući kondicioni treneri Partizana, C. zvezde, Rada... pripremaju. I ovo je mnogo ali evo sa druge strane imaćemo mnogo utakmica i ovo je baš dobro zbog toga i sada će možda titula konačno i imati neku težinu ali budimo realni, šampion se uvek zna unapred. Tj. biće ili Partizan ili C. zvezda jer je to tako nametnuto i ja sam toga svestan i bez obzira što navijam za Partizan, uvek sam jako srećan kada vidim da se "manje" ekipe ne sklanjaju "večnima".

Šta je FSS uradio pozitivno?

Pa evo... i mene lično nervira Tomislav Karadžić ali ljudi, budimo realni da će ako on ode biti situacija kao i sada u Partizanu, biće još gore. Bukvalno. Zadnji predsednik kojeg sam ja gotivio je bio ubijeni predsednik FSJ gospodin Bulatović. On je imao muda da se tako izrazim i probavao je nešto da promeni i jako sam ga cenio a sve ove posle njega mrzim idu mi jednom rečju na ganglije...

Ali Tole bar pokušava nešto koliko god on išao svima nama na živce.

- uveden će biti super kup koji će se igrati od naredne sezone.
- po novom sistemu se igra 37 kola u šampionatu, više kvalitetnijih utakmica, ekipe ulaze spremnije u evro utakmice, manje pauze u prvenstvu...
- poboljšanje infrastrukture, novi reflektori, promene travnatih podloga, stavljanje stolica na stadione, finansiranje klubova.... mogu zbog ovoga biti popljuvan ali budimo realni da je sve ovo istina.. finansiraju propale klubove, Partizan i C. zvezdu, daju pozajmice, mole za finansije kod UEFA i FIFA za rasvetu, finansiraju Partizanu 120k € za novu travnatu podlogu koju bagra posle ne održava... reflektori na većini stadiona u JSL dok kada je došao Tole samo su 3-4 stadiona imale taj luksuz.. klubovi u nižim ligama dobijaju stolice na svojim stadionima... tokom letnje pauze sada dobiće 12 stadiona širom SRB veštačku podlogu... finansiraju i ostale superligaše, daju licence na crno, rizikuju kazne od UEFA i rizikuju tako sa budućnošću srpskog fudbala...
- Dobro je i ono za kup Srbije. Igra se dva meča u polufinalu mada bih lično voleo i nadam se da će biti dva meča bar i u 1/4 ali bih najviše voleo da nakon kvalifikacija pa do finala se igraju dvomeči... ali to će sigurno kad-tad staviti.. dobro je da se finala uglavnom igraju van prestonice države... to je pozitivna stvar..

Šta se FSS može zameriti a šta ne?

Pa ja im svakako držim palac gore za to što reprezentacije ne igraju u glavnom gradu već i po manjim ali jedino što ovom FSS možemo zameriti su rezultati reprezentacije seniorske dok su rezultati mlađih selekcija super i više sam nego zadovoljan. Ali reprezentacija je jedina zamerka ka ovoj strukturi + sudijske greške. Večiti su smorili više. Voleo bih i na tome da porade. Iskreno me iritira gomila gluposti koje čitam i nepismena saopštenja čelnika najvećih srpskih klubova. Nadam se da će se smiriti jer gospodo nismo više u 66 ili 91/92 godini... probudite se. U Srbiji ste neko i nešto budalama a u stvari u evropi ste običan kerov k.... a ni to. Ja prvi podržavam Partizan uvek ali to iskreno pričam svima i da se ne zamlaćuju da Partizan i C. zvezda bilo šta predstavljaju bilo kome van granica nekadašnje Jugoslavije. Zato puno nade polažem u ovaj sistem promene i nadam se da će ovo biti jedna u nizu pozitivnih stavki u godinama koje dolaze i da će se srpski fudbal konačno izvući iz izmeta u koji je zapao još krajem devedesetih prošloga veka... :cheers:
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Usvojena promena sistema Jelen Superlige: Tri kruga i podela bodova!

:blic:

Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije jednoglasno je usvojio predlog promene sistema takmičenja Jelen Superlige, te će se prvenstvo igrati u tri kruga.

Слика

Zoran Šćepanović, predsednik Zajednice fudbalskih klubova Jelen Superlige, informisao je članove Izvršnog odbora da je 13 klubova iz aktuelnog sastava Jelen Super lige pismeno u predviđenom roku dostavilo potvrde o želji za promenom sistema takmičenja i uvođenjem plej-ofa i plaj-auta.

Borac iz Čačka, Mladost iz Lučana i Radnički iz Niša, glasali su za ostanak aktuelnog modela takmičenja. S druge strane, Partizan se jedini od 13 klubova izjasnio da ne dođe do podele bodova pre početka plej-ofa i plej-auta", piše na sajtu FSS.

Osam prvoplasiranih činiće plej-of grupu, preostalih osam plej-aut, a igraće se po jednokružnom bod-sistemu (dodatnih sedam kola). Uz to, u trenutku podele lige, dotadašnji broj osvojenih bodova biće podeljen sa dva, a dalje takmičenje krenuće sa novim brojem bodova. Jednoglasno je zaključeno da će upravo taj detalj uticati na porast kvaliteta i zanimljivosti takmičenja. Do 1. maja ove godine biće predočeni kalendari takmičenja za naredne dve sezone, uz prateće propozicije o takmičenju, koje će biti usvojene na jednoj od narednih sednica Izvršnog odbora.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ova podela bodova je bespotrebna. :D Nema tu nikakve zanimljivosti.. ako je 10 poena razlika između prvog i drugog, toliko će i ostati. :D
Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

Lepo je "osmisljeno", cim krene plej of znace se sampion. Upravo zbog te jedne utakmice, da ne kazem derbija. Nije fer ako neko ima derbi vise na domacem terenu bolje da budu 2 na JNA 2 na Mari. To bi bilo posteno.
Последње учитавање од paske дана 04 Мар 2015, 10:21, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Sloba пише:Ova podela bodova je bespotrebna. Nema tu nikakve zanimljivosti.. ako je 10 poena razlika između prvog i drugog, toliko će i ostati.
Kako će ostati isto? Evo npr. prvi ima 70 bodova, drugi 60, kada se prepolovi to će biti 35,30. Znači i razlika će biti prepolovljena. Po meni je to totalna glupost. Npr. prvi tako ima 10 bodova prednosti, prepolove mu prednost na 5 i onda se još potrefi da taj treći meč protiv drugoplasiranog igra u gostima, bukvalno iz ničega 10 bodova prednosti može doći na 2 boda...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Prvi igra kući sa drugim i trećim, mislim da je to dobra kompenzacija za 5 bodova.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Ako je tako onda je ok, ali nisam to nigdje pročitao. Rekoše da će se tek u Maju znati konačno svi detalji...
И душа и тело, све је црно бело...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Primetih da sam napravio grešku. Da u pravu si. Mislim da će biti tako osim ako nešto ne izmisle.

Ali sada mi se već ne sviđa to. :D Mada u pitanju je 7 utakmica ali to su 21 bod u opticaju. Dosta toga može da se promeni. Ali čekamo taj maj pa da vidimo šta će biti konačno... sad će i u FM biti gomile utakmica. :D
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Kako bi bilo dojajno da Čuka uzme titulu. :winner:
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

I onda da ih naduva neka Valeta ko onomad Gredig :S
Jusqu'ici tout va bien…
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Gagi пише:Kako bi bilo dojajno da Čuka uzme titulu. :winner:
I meni to prolazi kroz glavu. :yesko: Ili oni ili Vojvodina da se malo spuste večiti na zemlju ali najviše zbog uprava bi to voleo. Ološ i kriminalci kakvi su u upravama Pfc i Czv se ne rađaju dva puta!

Tikale, ne baš... ljudi ulažu u fudbal. Čuka je prvi privatizovani klub u Srbiji. Sigurno da ako do toga dođe da bi se pojačali dodatno a i mogli bi da privuku više boljih igrača da zaigraju za njih. I ovako svi beže iz mlađih kategorija Cz kod njih...
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”