Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

- Fixed wage budget slider being blocked by Premier League FFP rules when adding money into transfer funds - ovo je bitna stvar, jednostavno je glupo da ti ogranice da menjas odnos novca za transfere/plate.

- Fixed David Villa and Frank Lampard being unhappy as soon as they join up with NYCFC - a ovo su realno mogli i da ostave :D
Корисников грб
Zadarskisin1989
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 09 Јун 2014, 19:18
Место: Zadar
Status: Није на вези

Порука од Zadarskisin1989 »

Jel sve u redu sa ovim 15.2 patchem pošto mi neće prikaziva 3D dresove
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

Zadarskisin1989 пише:Jel sve u redu sa ovim 15.2 patchem pošto mi neće prikaziva 3D dresove
I ja imam isti problem - od peca 15.2 ne prikazuju mi se 3D dresovi :-/
YOU CAN'T BUY CLASS!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Peč je sigurno dobar, ali izgleda da su nešto menjali u kodovima/konfig fajlovima ili nečem trećem, pa ne rade skinovi i 3d dresovi (za skinove već ima rešenje).
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

Kakvi ludaci -.-
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Jel se vama pojavljuje Martin Odegaard? Pratio sam kampanju njegovog cala oko ubacivanja sina u FM.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Ovaj SI i FM sve me vise podsecaju na KONAMI i PES.
Svake godine iste greske, svake godine katastrofalana match engage. Izbacuju brdo patcheva i ni jedaqn nije igriv. Svaki ima neki svoj, novi, bag.
Konkretno, ovaj poslednji 15.2. sutnem 25 puta, nekad jedva skupim 3 u okvir gola, dok protivnik sutne 6 puta, 4 zavrse u okvir gola i sva cetri zavrse u mojoj mrezi :nasty:

Ne mogu da odigram normalnu sezonu na 15, evo vec koliko. Mogu ja da stavim da samo odbranu vezbaju do iznemoflosti, 2 komada mi ne ginu

Ozbiljne kritkie za ovaj FM od mene :nasty: :nasty: :nasty:
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

Filip991 пише:match engage
:winner:
Корисников грб
T1T0
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 14 Мар 2012, 20:01
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од T1T0 »

Filip991 пише:Ovaj SI i FM sve me vise podsecaju na KONAMI i PES.
Svake godine iste greske, svake godine katastrofalana match engage. Izbacuju brdo patcheva i ni jedaqn nije igriv. Svaki ima neki svoj, novi, bag.
Konkretno, ovaj poslednji 15.2. sutnem 25 puta, nekad jedva skupim 3 u okvir gola, dok protivnik sutne 6 puta, 4 zavrse u okvir gola i sva cetri zavrse u mojoj mrezi :nasty:

Ne mogu da odigram normalnu sezonu na 15, evo vec koliko. Mogu ja da stavim da samo odbranu vezbaju do iznemoflosti, 2 komada mi ne ginu

Ozbiljne kritkie za ovaj FM od mene :nasty: :nasty: :nasty:
Slazem se.Simulacija igre na terenu nije ni upola kao prava.Golman ne izlazi van linije 5m.Kad odbrani neki sut, zakopa se u mestu i ne mrda.Igras bunker, primas golove na kontru.Igras otvoreno, ne mozes pola da predjes i slicno...Sve mi se cini da nas loze sa game enginom , samo su podaci i statistike zaista iz real life.
Skoro svaki igrac hoce da igra u prvoj postavi, cak i oni od 17 godina(klinci), odmah pocinje zaljenje, kao ekipa se pobunila..Sve mislim da ih puca kita za ostale pajvane koji ne igraju a pogotovo za neke indijance iz b tima:)
Igru nisam kupio, evo, vec 3 godine a necu ni cetvrtu.Ne vredi te pare.
Mogu da pohvalim izobilje podataka, puno liga, klubova, igraca...Doradjivanje nekih pozicija i slicno.

Toliko od mene, zivi bili!
Последње учитавање од T1T0 дана 12 Дец 2014, 00:10, учитано 1 пут укупно.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Liga Evrope, 2. nokaut runda. Igramo protiv Leverkuzena.
U gostima ih nabijemo 7-2. Par dana kasnije igramo ponovo, na našem terenu, oba tima sa istim postavama i taktikama i mi izgubimo 2-1.
Inače, odmah posle te pobjede od 7-2 u LE, mi smo u prvenstvu dočekali QPR koji se bori za opstanak, a mi za titulu i jedva smo izborili remi, tipa oni imali 17 šuteva na gol.
Malo mi sve ovo ne djeluje realno.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

dosta promena u taktici, smanjeni mentaliteti bwm-ovima, povećan rp-u, ubačen cwb-s.
Последње учитавање од Gagi дана 12 Дец 2014, 07:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Pokusao sam preko Steam workshop da ubacim Odegaarda u igru ali deluje kao da su izbacili tu opciju.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Zar nije sa po difoltu? Mada, mislim da mora da se krene nova igra.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Džajo5 пише:Zar nije sa po difoltu? Mada, mislim da mora da se krene nova igra.
Mozda su ga zato i izbacili iz "ponude" preko Steam Workshop. Sad cu da ucitam novu igru bas da proverim.

edit: Da, mora definitivno da se krene nova igra, ne moze da se doda u postojecu.
Последње учитавање од Ronin дана 12 Дец 2014, 09:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

T1T0 пише:
Filip991 пише:Ovaj SI i FM sve me vise podsecaju na KONAMI i PES.
Svake godine iste greske, svake godine katastrofalana match engage. Izbacuju brdo patcheva i ni jedaqn nije igriv. Svaki ima neki svoj, novi, bag.
Konkretno, ovaj poslednji 15.2. sutnem 25 puta, nekad jedva skupim 3 u okvir gola, dok protivnik sutne 6 puta, 4 zavrse u okvir gola i sva cetri zavrse u mojoj mrezi :nasty:

Ne mogu da odigram normalnu sezonu na 15, evo vec koliko. Mogu ja da stavim da samo odbranu vezbaju do iznemoflosti, 2 komada mi ne ginu

Ozbiljne kritkie za ovaj FM od mene :nasty: :nasty: :nasty:
Slazem se.Simulacija igre na terenu nije ni upola kao prava.Golman ne izlazi van linije 5m.Kad odbrani neki sut, zakopa se u mestu i ne mrda.Igras bunker, primas golove na kontru.Igras otvoreno, ne mozes pola da predjes i slicno...Sve mi se cini da nas loze sa game enginom , samo su podaci i statistike zaista iz real life.
Skoro svaki igrac hoce da igra u prvoj postavi, cak i oni od 17 godina(klinci), odmah pocinje zaljenje, kao ekipa se pobunila..Sve mislim da ih puca kita za ostale pajvane koji ne igraju a pogotovo za neke indijance iz b tima:)
Igru nisam kupio, evo, vec 3 godine a necu ni cetvrtu.Ne vredi te pare.
Mogu da pohvalim izobilje podataka, puno liga, klubova, igraca...Doradjivanje nekih pozicija i slicno.

Toliko od mene, zivi bili!
Mislim da je jedno vreme bila na netu prica da je piratska verzija jedno, a original drugo, pa kao ko vam je kriv sto igra baguje i "vara" kad niste kupili original. Ja ga kupujem evo 2 godine i iskreno cisto sumnjam da cu kupiti i sledece. Igram ovu igru bukvalno od prvog izdanja Championship Manager 96/97 cini m ise da je bio, i kako su tada iz godine u godinu napredovali, tako sada imam osecaj da padaju. Cak sam poceo da sumnjam da nekim promenama u taktici tokom meca nesto i radim. Recimo, protiv Celzija povedem kuci, sa Arsenalom, 3:0, i onda u jednom trenutku kao komp me provali, pa podesi taktiku shodno tome, i krene da me stize gol po gol. Ja menjam taktiku, menjam uloge igracima, ali kad se vratim u igru kao da nista nije promenjeno, oni i dalje napadaju, kidaju i na kraju pobede 4:3, a da mi nismo sutnoli na gol od kad su oni krenuli, iako sa mmenjao i na napadacku taktiku. Tu mi bas lik prima loptu na 3m od gola, sutne jednom u golmana, pa opet uzme loptu i pogodi stativu, pa opet sutne i pogodi stativu i onda sledeci put da gol. Sve se odvoja dok on stoji na istom mestu, a oko njega 3 moja igraca i golman blenu u njega i kao da mu kazu - 'ajde, sutni sad, taaako, polako, pih bre promasio si, 'ajde opet, jeeee, dao si gol, svaka cast!
YOU CAN'T BUY CLASS!
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Из печа у печ све веће срање.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Koliko god hejtovali 15. je veliki napredak u odnosu na 14., a verovatno i na prethodne verzije. Nazalost igra je teza jer sama taktika igra ima malu ulogu. Veliku stvar igra motivacija i moral igraca. Kao i reagovanje u pravom trenutku na reakciju protivnika. Ko ne veruje, slobodno moze da kreira online igru, ucicu i pokazacu mu o cemu govorim. Kao i u RL sto se desava da jedan Sautempton ili Vesthem izdominiraju polusezonu iako nemaju ni blizu kvalitetne igrace kao pola PL tako i u manageru. Cilj SI-ja je da igra ostane zanimljiva, i da je igraci kupuju iz godine u godinu, a to je moguce samo ako postoji neizvesnost u samoj igri. Kad bi svako od igraca krenuo sa recimo Totenhemom i uzeo PL u prvoj sezoni, igra bi bila dosadna i posle jednog sejva bi ljudi odustajali a verovatno i prestajali kupovati narednu verziju.
Последње учитавање од madness дана 12 Дец 2014, 11:49, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
T1T0
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 14 Мар 2012, 20:01
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од T1T0 »

Previse gluposti su nakarikali a ni osnovno nisu sredili.igra se ili defanzivno ili na kontru ili ofanzivno.Npr, kada igras ofanzivno, normalno da igras presing i visoko zadnju liniju.I ovo sa crossingom...Kao, naredjujes igracu kako da salje loptu u 16erac, zar to nije glupo?Pa treba da gadja igraca a ne da salje kako mu ti kazes?Za mene je to bespotrebno a i u igri nije ostvarivo.Napadacima koje god opcije da stavis, nikad ne vracaju loptu veznjacima, obavezno idu u solo prodor i sutiraju...Ima jos dosta toga, kad se setim dodacu:)
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Preteruješ.

npr. centaršutevi. Valjda je normalno da kažeš gde da cilj, dal bližu stativu, dal centar ili drugu stativu.
Kod moje taktike sa jednim napadačem on je povučen u desnu stranu. Desnom krilu stavim da gađa prvu a levom drugu. Takođe, desni centrira po zemlji a levi visoko.
Корисников грб
T1T0
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 14 Мар 2012, 20:01
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од T1T0 »

Sta je tu normalno?Jesu li igraci slepi i retardirani?Jesu li oni roboti, treba da im crtas?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”