Пентагон челенџ - Сочи

Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Пентагон челенџ - Сочи

Порука од Socivar »

Слика
Крећем и ја Пентагон. Видео од Лудог. Играо сам пре, кад је Гаги покренуо манију, освојио можда две ЛШ, афричку и северноамеричку и баталио. Овај пут идем до краја.
Крећем из Африке. Пошто имам канту од компа, учитао сам само њихове две лиге. Хјуџ датабејз. Како коју ЛШ освојим, бришем ту државу у којој сам био, додајем неколико са другог континента и настављам даље. Као и сваки сејв што играм на овом менаџеру, и овај крећем са најнижом репутацијом, без квалификација. Ево и мојих оцена.
Пријавио сам се за неколико послова. Прва је стигла понуда од Витбанк Спурса. Нисам хтео одмах да је прихватим, желео сам да сачекам, да видим да ли могу да упаднем у најбољи клуб за који сам конкурисао. Успео сам, звали су ме 3 дана касније. И тако моја авантура креће из Јомо, Џомо, како год, Космоса.
Слика
Сад, има једна цака. Био сам мало курчевит приликом интервјуа. Обећао сам им, ни мање ни више, освајање титуле и улазак међу најбоље екипе Јужне Африке. И да нећу дирати никога из стручног штаба. Дакле, ако не узмемо титулу, највероватније добијам шут карту.
Ево и екипе. Пошто немам ниједног бека у екипи, највероватније ћу фурати неку 3-5-2 формацију. Покушаћу да позајмим још неког штопера (мало вероватно, буџет за плате испуњен до краја), пребацим неког из резерви и то ће бити то.
Ништа, толико за сад, јављам вам се ускоро...
Последње учитавање од Socivar дана 12 Феб 2015, 19:01, учитано 4 пута укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Lepo Soči. Kontam da ćeš onog štopera uskoro prozivati Shithole. :xD:

Takođe mi se sviđa taktika. Na CM 00/01 sam peglao sa njom, ali je posle nisam uspeo napraviti da valja.

Srećno. :poz:
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Полусезона - Децембар 2014.
Слика
Слика
Кренуло је одлично, да не може боље. У ствари, могло је. Да нисмо успустили ових неколико победа... Шта рећи, изгледа да ипак управа није била преамбициозна, изгледа да ипак имамо квалитет за прву лигу. Осим Блек Лепардса, ниједна екипа није могла да нам присмрди. Ових пар утакмица где смо одиграли нерешено, то су све испуштене победе због киксева неспособњаковића у одбрани или директна кривица голмана. У утакмици против Кејп Таун Ол Старса сам урадио нешто што нисам урадио никад за све ове године играња ЦМ или ФМ-а. Заменио сам голмана у сред утакмице. Толико ме је изнервирао кретен! Одиграли смо и утакмицу купа. Моје резерве су одрадиле посао како ваља, сад чекамо наредног ривала. Следи нам пауза од скоро месец дана, па следи наставак шампионата. Ако наставимо да играмо овако, промоција не би смела да се доведе у питање.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Крај сезоне - Јун 2015.
Слика
Слика
Ово је било превише лако. У наставку сезоне смо доживели само један пораз, и то на самом старту. Нисмо бриљирали у неким утакмицама али се победе памте. Екипа је мало претумбана. Неки играчи су продати, неки су заменили резерве за први тим, неки су отишли у супротном смеру. Неколицина играча је незадовољна минутима али шта да им радим. Играло се само 30 кола, сваке недеље или сваке друге недеље по једна утакмица а ја сам присталица изреке "Не прчкај оно што није покварено" те нисам много ни ротирао, уколико нисам морао. На моју, малу али ипак, несрећу сам морао. Ови моји африканци су сви ломљиви. Линч Пуле је био један од бољих играча у екипи на старту али лик није одиграо ни 5 утакмица, нон-стоп је био повређен. Највише су ми се повређивали момци из везног реда, те сам имао доста утакмица где ми штопер игра на ЦМ(д) а шпицеви на крилу.
Најбољи играчи
Мадода Мота / У-16(9), г-17, а-6, А.Р.-7.55
Слика

Ндабенле Мтембу / У-28, г-7, а-11, А.Р.-7.80
Слика

Тато Ситол / У-27(2), г-2, а-0, А.Р.-7.06
Слика
За наредну сезону, циљ ми је да очистим екипу од ових примадона што се жале, подмладим је мало и почнем да правим базу за будуће шампионе афричког континента. Да средим мало финансије, отишле су у к. Да завршимо негде у средини табеле. Толико. До следећег апдејта.
Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Histos se rodi.

Kaci Soci slike na dodaj.rs
Sé un hombre
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Vaistinu se rodi!!
Sto se slika tice, zeza nesto ovaj host na koji kacimo, valjda ce srediti problem uskoro pa cete moci da vidite slike. :cheers:
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Старт сезоне - Септембар 2015.
Ок момци, прелазни рок је завршен, ред је да покажем шта сам урадио, кога сам довео, као и да вам представим екипу. Схватио сам да сам то заборавио да урадим у претходним апдејтовима те ћу сада то исправити. Да видите са каквим талентима имам посла...
Слика
Јесам ли вам обећао чистку или не?! :zelenko: Опасно сам растеретио буџет за плате, отерао неке принцезе, довео пар кул играча. Све у свему, задовољан сам. Наставио сам да играм са 3-5-2 која се показала као доста добар избор овде. Игра се офанзиван фудбал, тимови играју у 3-4-3 или 4-2-4 формацијама те је битније постићи више голова од противника него се одбранити. А и има доста бољи избор офанзиваца него дефанзивних фудбалера, који су најчешће буља. Дакле, да вам представим екипу.
GK:Ким Бјунг-Џи, Нтутуко Мтембу
CD:Еди Квенене, Факундо Куирога, Бонгани Мгвеву, Тато Ситол, Вајзмен Малулеке
CM:Сулејман Кејта, Нканисо Мадонсела, Ленко Мокоена, Чарлтон Машумба
W:Сјабулела Сонгвики, Дијего Браун, Сифисо Ситол, Ндабенле Мтембу, Канисани Ситол
AMC:Мајкл Мамашела, Тебонго Макунго
ST:Џонатан Франсман, Нкане Зване, Таога Дондо, Сјабулела Кали
Одиграли смо и пар пријатељских, лига је почела, све то можете да видите на ес-есовима испод.
Слика
Слика
За сад, да куцнем у дрво, одлично!!
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Полусезона - Децембар 2015.
Слика
Слика
Стигао је децембар, на пола сезоне смо што значи да је време за нови апдејт.
Добро је. Иде добро. И даље смо први, бод више од неколико пратилаца. Могло је бити и више али, као што видите, усрали смо ово последње коло против слабијег ривала. Тако ми и треба, кад дајем шансу овима који се жале на минутажу. Њих тројица су били најгори на терену, један од њих је и направио пенал. И после имају образа да ми траже да играју. Мрш!
Испали смо из једног купа, мислим да је још један остао. Орландо Пајратси су се поиграли са мојим клинцима. Нека их, нека они освајају купове, мени је лига најбитнија, само прво место води у Лигу Шампиона.
Прелазни рок ће још мало. Не верујем да ћу ишта мењати, стварно сам задовољан екипом. Једино бих одбрану појачао те ако се појави неки добар играч, наравно да ћемо покушати да га потпишемо. Толико, поздрав свима до следећег апдејта.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Крај сезоне - Јун 2016.
Слика
Слика
Аух, ово је кренуло много боље него што сам то могао и замислити и пожелети. Већ након једне сезоне у елити смо постали прваци и колико већ следеће сезоне ћемо бити у Лиги Шампиона. Титулу смо освојили највише захваљујући сјајном старту у наставку шампионата. Везали смо не-знам-ни-ја-колико узастопних победа, наши ривали су киксали па нас ни нешто слабија форма при крају није коштала трофеја. Једина лоша ствар је та што следеће сезоне остајемо без два ослонца, голмана Кима и Куироге. Обојица се повлаче а без њих ћемо бити доста слабији. Одбрана ће претрпети много измена јер сам решио да се ослободим неколико лошијих играча. Остатак тима би требао остати мање-више непромењен.
Екипа / Сортирано по учинку
Слика
Слика
Поставио сам само 2 циља у наредној сезони. Одбрана титуле и напад на Лигу Шампиона. Ако сам могао да се изборим са Пиратима и Поглавицама, који су међу најбољим екипама на континенту, не видим зашто не бисмо могли далеко да догурамо...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Старт сезоне - Август 2016.
Ове сезоне крећемо мало раније јер учествујемо у нечему што се зове МТН8. Ту ваљда учествују тимови који су завршили у топ 8 у лиги прошле сезоне. Игра се нокаут фаза, по једна утакмица а ми на старту идемо на Ајакс КТ. Што се трансфера тиче, ништа специјално. Рашчистио резерве, довео замене за играче који су ме напустили и то је то. Чекамо још на двојицу играча, да добију радне дозволе а овде то траје читаву вечност. Ако успем да их доведем, представићу их у следећем апдејту.
Слика
Дакле, само 5 новајлија. Погледајте и њихове профиле. Бој-Бој Томо, Рендани Нду, Лаки Куне, Сјабонга Мпонтсане, Тшварело Беренг.
Одиграли смо и пар пријатељских утакмица. Нисмо се баш прославили али једно су пријатељске, друго такмичарске.
Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Полусезона - Децембар 2016.
Слика
Слика
Резиме урађеног до сада у сезони. Освојен један трофеј, испадање из једног купа, без пораза у лиги. Што је врло лако могло да се деси у последњем колу јер је Сандаунс имао два пута по два гола предности. Срамотан реми против Марицбурга само пар дана пре и нама је промакла шанса да на краћи одмор одемо са већом предношћу у односу на два афричка великана. Од Лиге Шампиона до сад ни трага ни гласа, претпостављам да се игра у другом делу сезоне. Или на крају. Немам појма, видећемо. Да ме заборавим, она двојица играча, која никако да потпишу за мене због радних дозвола летос су ипак завршили код мене. Два искусна играча, Нашат Акрам и Махмуд Фаталах. Посебно сам задовољан Египћанином, увек волим да имам једног искуснијег штопера позади, са интернационалним искуством. Прошле сезоне је то био Куирога али он се повукао из фудбала а овај му је замена. И више него достојна. Акрам се тренутно опоравља од једне гадне повреде а пре ње је показао да је прави играч за нас, три гола и неколико одличних утакмица је иза њега.
Толико за сад. Следи прелазни рок у коме, највероватније, нећу учествовати. Немам неких потреба, неколико повређених играча али се они ускоро враћају. Осим уколико се не појави играч који ће значајно увећати квалитет екипе... Само тад ћемо се активирати.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Kako stojis sa kompom? Jesi li sredio ram?
Sé un hombre
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Jos uvek sam na 2 giga. Planiram da dokupim makar jos 2, cim budem izmislio neku kintu.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Крај сезоне - Јун 2017.
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Одбранили смо титулу, колико год да се игрица трудила да нам то онемогући. А покушавали су, немогућим распоредом, чудним утакмицама, досуђеним пеналима против мене. Борили смо се и победили ветрењаче. Кајзер Чифси ће морати да чекају неку другу сезону да коначно освоје ту титулу. Морао сам људски да се потрудим да испаднемо из купа, моји резервисти лагано победише Мороку Свалоус те сам у наредној рунди извео екипу састављену од у19 играча. И они се нису дали, падоше тек у продужецима. Лига Шампиона је, уз дужно поштовање према свим противницима, спрдња. У прелиминарној рунди смо уништили прошлогодишњег полуфиналисту, у првој полуфиналисту афричке верзије Лиге Европе, у другој размонтирали првака Гане. Ни у групи нам није ништа теже, требало би лагано да је прођемо. Колико видим, једини ваљан ривал ће нам бити Замалек.
Екипа / Сортирано по учинку
Слика
Слика
Не могу рећи да сам изненађен, очекивано је навални део тима и најбољи.
У следећој сезони нападамо ЛШ. Мислим да можемо да је освојимо. А и да будем искрен, хоћу што пре да идем даље, Луди ми је много одмакао, освојио већ 3-4. А и колико год да су узбудљиве утакмице у Африци, доклинчило ми је. Хоћу да одиграм понеку утакмицу и 0-2.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Успели смо!! У мојој 4. сезони у Јужној Африци, у Јомо, Џомо, Хомо Космосу сам успео да освојим своју прву од пет Лига Шампиона. Направио сам тек први корак на дугачком путовању. Како смо остварили највећи успех у историји клуба?
Слика
Нисмо почели баш најбоље. Поражени смо у Египту, па смо код нас испустили предност против мотивисаног Тетуана. Два пута!! У последњем колу смо схватили да је враг однео шалу те смо до врха напунили немоћне Делфине и као други у групи прошли у полуфинале. Тамо нас је чекао изненађујући ривал. Очекивао сам да Замалек освоји ту групу као од шале али су и они имали малих потешкоћа. Момци и Клуба Африкаин су одиграли сјајно и са 5 победа изашли нама на мегдан. Ту је њиховој серији победа дошао крај. Лаганих 4-0 за миран реванш. Трофеј нам је био надохват руке. Ривал за круну, Замалек. Прва од две утакмице се играла код нас. Надао сам се тесној победи али моји момци су ме изненадили. Позитивно. Изули смо их!! Нису знали где се налазе. Друга утакмица је требала да буде само формалност. Иако смо губили на полувремену са 2-1, укупан резултат је био на нашој страни. За сваки случај, нисам дао својим играчима да се опусте. Прописно сам се извикао на њих а ефекат "фена" видите и сами, преокрет и још једна победа над реномираним противником. Први трофеј Лиге Шампиона и за мене, а и за клуб.
Следећа на реду је Азија. Додаћу све лиге Кине и Јужне Кореје. Оне ми се додају у игру 27. децембра, односно 20. јануара 2018. Тај датум ће бити датум моје оставке на место менаџера Свемираца. Урадићу тад подугачак апдејт, са летњим појачањима, утакмицама у лиги, куповима. Биће то последње јављање из Африке. Чујемо се ускоро.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Полусезона - Децембар 2017.
Слика
Слика
Резултати су далеко од очекиваних. Далеко од мојих очекивања. Управа је кул, нису преамбициозни али ја нисам задовољан. У лиги смо доста лошији него прошле сезоне, изгубили смо Куп који сам желео да освојим за опроштај од Африке. На Светском Првенству клубова смо завршили на 4. месту. Имали смо несрећу да налетимо на Барселону у полуфиналу. Криво ми је што нисмо постигли макар један гол, створили смо толико прилика... Против Тигреса сам извео резерве, да сачувам момке за финале купа али, као што видите, није имало сврхе. Пошто нам сада следи месец дана паузе, решио сам да урадим најбоље и за себе и за клуб.
Слика
Они ће имати времена да ми нађу замену, екипа ће имати форе да се навикне на новог шефа а ја више нећу чупати косу због пораза, упркос милион створених и промашених шанси. На одмору сам до 20. јануара, тад ми се учитавају лиге за Азију те ћемо наставити пентагон авантуру са неким другим клубом.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Идемо момци, следећа станица, Гуангжу, Кина, Азија.
Након што је њихов тренер преузео репрезентацију Кине, пријавио сам се на интервју за позицију менаџера најбољег тима најмногољудније државе на планети. Пар дана касније, добио сам и званичан позив челника клуба да их преузмем, што сам наравно са задовољством прихватио.
Слика
Слика
Од играча се нико не истиче посебно. Најскупљи, а и најбољи, су Ким Јонг-Гвон, Ксу Куинг и Квон Џае-Јонг.
Тим се после три кола налази на 11. месту кинеске Супер лиге са само 3 бода, док су након четири меча на трећој позицији групе Х азијске Лиге Шампиона. Имамо још увек шанси за пролаз али су нам неопходне победе у оба дуела која нам следе.
Толико за сад. Јављам се ускоро. Поздрав.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Plodi Soči! :ole:

Daj ss profila i tako.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Крај сезоне - Новембар 2018.
Готова је моја авантура у Азији. Тако брзо. Јер Гвангжу је*е!! Довео сам два појачања и освојио све!
Слика
Потрошио сам нешто мање од 10 милиона евра, довео Луку Јовића и Занг Ксижеа. На крају се испоставило да нисам ни морао да их купујем, ни један ни други нису имали превеликог удела. Лука Јовић највише због тога што је дечко константно био повређен! Одигра две утакмице, повреди се на месец дана. Врати се, одигра још две, повреди се на два месеца. И тако у круг. Много ме је нервирао због тога. Одиграо је девет утакмица, дао седам голова. Добар је, могао је још много више, само да је јеб**о могао да остане здрав.
Слика
Слика
Слика
Слика
Лига је, реално, била спрдачина. Освојио сам титулу 5, 6 кола пре краја. Преостале утакмице су играли играчи из резерви и у19 састава и нису успели да изгубе ни један меч. Што говори довољно о квалитету осталих екипа. У купу је само финале било повуци-потегни, највише јер су нас повреде зезале. Скоро сви играчи у вези и на крилу су ми били повређени, морао сам комбиновати.
Због тога умало да изгубимо финале ЛШ. После те прве утакмице кренула је серија повреда. Играмо у формацији 41221 а у реваншу ми је срце везног реда чинио штопер, који је играо ДМЦ-а, те лево крило и нападач као 2 ЦМ-а. Комедија. Да смо играли у најјачем саставу, одували би их и овде. Али, ко га шиша, циљ је остварен, идемо даље.
Слика
Слика
Остаје ми још да одиграм Светско првенство клубова и неки кинески Ол-Стар меч. Након тога дајем отказ и селим се у Америку. Идемо на север. Највероватније у МЛС, не могу да чекам јул да ми се активира мексичка лига.
Толико за сада, јављам вам се касније са резултатима преосталих утакмица и именом новог клуба. Поздрав.
Едит: Ипак ћемо овде остатак утакмица. Дакле, како смо прошли на Светском првенству?
Слика
Солидно. Опет смо имали несрећу да у полуфиналу налетимо на европљане. Овај пут је то био брутално снажни Јувентус. Држали смо се добро против њих, можда могли да их бацимо на колена али смо посустали у самом финишу, нисмо имали довољно снаге да им на 2-2 задамо коначни ударац.
У утакмици против тима састављеног од најбољих играча свих тимова у Кини... Понижење. Опет, то само говори о томе колико је Гвангжу прејак.
Без обзира на то колико сам уживао у овој доминацији, време ми је да кренем даље.
Слика
Америко, хир ај кам...
Последње учитавање од Socivar дана 24 Јан 2015, 20:21, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Тешко ми је да поверујем да тренер који је освојио два континентална шампионата није довољно добар за Сантос Лагуну. Не цене превише моје претходне резултате на америчком континенту. Једва сам нашао посао. После 3 неуспела интервјуа, коначно је стигла понуда. Преузео сам екипу Универсидад де Гуадалахаре.
Слика
Слика
Најбољи играчи су млади Аргентинци, који су код мене на привременом раду, Николас Рицо и Родриго Калво уз Андре Фереиру.
Екипа је на 14. месту на табели, са само једном победом у првих пет кола. Циљ је ући у четвртфинале лиге, што значи да до краја морамо завршити у топ 8. Ово ми је први пут да водим неку екипу из Мексика, стварно нисам упознат са системом такмичења. Претпостављам да ћу хватати цаке успут...
Ево и СС-ова које је Џајо тражио.
Слика
Слика
Последње учитавање од Socivar дана 25 Јан 2015, 07:14, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”