Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Duchaaa
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 16 Јан 2013, 00:43
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Duchaaa »

Hvala za ovo sve.. a za wide sam se odlucio cisto logicki, ako imam sjajna krila, trenutno candervu i Keitu koji su mi na IF racunam da ako sirim igru da bi lopta dosla do njih onda ide wide, ne??
I ovo "duboko" odbranu stavljam kako??
Последње учитавање од Duchaaa дана 05 Феб 2015, 18:49, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

@daniloviccc druže koristi edit, nema potrebe za 3 uzastopna posta.

Inače, nema na ovom FM-u mnogo logike i sličnosti sa pravim fudbalom. Ja npr. često igram na kontre sa visokom odbranom, usko sa dugim pasovima ali uz eksploatisanje krila. Kao što vidiš tu malo šta ima logike, ali ja sam sasvim slučajno vremenom došao do takvih instrukcija, i to mi odlično funkcioniše... :D
И душа и тело, све је црно бело...
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Duchaaa пише:Hvala za ovo sve.. a za wide sam se odlucio cisto logicki, ako imam sjajna krila, trenutno candervu i Keitu koji su mi na IF racunam da ako sirim igru da bi lopta dosla do njih onda ide wide, ne??
I ovo "duboko" odbranu stavljam kako??
Nikako ne stajvljaj duboku odbranu, jer to jednostavno ne ide uz fudbal na posed.Najbolji primer su ti Barselonini stoperi koji dolaze do 60m, bekovi i mnogo vise, tako da iskljucivo visoka odbrambena linija, a mozes da stavis i ofsajd zamku, to vidi da li ti odgovara.U koliko su ti krila dominantna, ne moras da stavis wider, jednostavno probaj pas u prostor, i stavi da se proigravaju krila kad god je moguce. ;-)
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

markohn22 пише:@daniloviccc druže koristi edit, nema potrebe za 3 uzastopna posta.

Inače, nema na ovom FM-u mnogo logike i sličnosti sa pravim fudbalom. Ja npr. često igram na kontre sa visokom odbranom, usko sa dugim pasovima ali uz eksploatisanje krila. Kao što vidiš tu malo šta ima logike, ali ja sam sasvim slučajno vremenom došao do takvih instrukcija, i to mi odlično funkcioniše... :D
U pravu si za edit, los sam sa tehnikom, ali ucim polako ;) sto se tice toga da nema mnogo slicnosti sa pravim fudbalom slazem se donekle, odnosno postoji dosta toga razlicitog, ali je osnova ideologije igre slicna, izmedju ostalog i ovo sa odbrambenih linija, jednostavno ne moze se igrati igra na posed sa dubokom defanzivnom linijom.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Ne bi me začudilo da i to može da se sprovede u djelo, s obzirom da mi odlično funkcionišu kontra napadi i visoka odbrana.
И душа и тело, све је црно бело...
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

[quote="markohn22"]Ne bi me začudilo da i to može da se sprovede u djelo, s obzirom da mi odlično funkcionišu kontra napadi i visoka odbrana.[

koga vodis ako nije tajna, i nemoj sad da pocinjemo opet da pljujemo FM a igramo ga svi ovde non stop :D
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

daniloviccc пише:koga vodis ako nije tajna, i nemoj sad da pocinjemo opet da pljujemo FM a igramo ga svi ovde non stop
Nije tajna, naprotiv. Možeš da vidiš ovdje, pišem priču :)

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/globetrotters-vt12403.htm
Ja ga igram jer sam navučen, ali sad da sam 100% zadovoljan njime pa nema razloga da ga pljujem, i nije baš tako :D
Последње учитавање од markohn22 дана 05 Феб 2015, 20:01, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Ja ga igram jer sam navučen, ali sad da sam 100% zadovoljan njime pa nema razloga da ga pljujem, i nije baš tako :D[/quote]

Slazem se da nije idealan, kao sto nista na svetu i nije idealno, ali ako si navucen to je verovatno zbog nekih pozitivnih stvari koje ti se svidjaju (ovo govorim generalno, ne konkretno za tebe) a ovde se moze videti da su 99 posto komentara u negativnom kontekstu.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:Nikako ne stajvljaj duboku odbranu, jer to jednostavno ne ide uz fudbal na posed.Najbolji primer su ti Barselonini stoperi koji dolaze do 60m, bekovi i mnogo vise, tako da iskljucivo visoka odbrambena linija, a mozes da stavis i ofsajd zamku, to vidi da li ti odgovara.
Otkud ti ideja da isključivo visoka odbrambena linija ide uz igru na posed!? To nije tačno.

Visoka linija pomaže da se održi pritisak na protivnika, da se ranije povrati lopta u posed, potom da se ne stvori rupa između štopera i veznih igrača, itd.

Ali u situacijama kada protivnik igra bunker, bez namere da napadne, a ekipa ima problem da slomije njihov otpor, logično je da se zadnja linija u određenoj meri pomeri unazad, kako bi se otvorio prostor za igru, i kako bi se protivnik barem malo izvukao.

Ista priča važi i za ono što si rekao vezano za širinu igre. Jeste logično da uža igra odgovara kratkim pasovima, ali isto tako je činjenica da šira igra otvara prostor, što je značajno upravo ekipama koje igraju visok posed lopte protiv protivnika koji igraju bunker.

Zbog toga, ne treba generalizovati. Isto važi i za counter/control tematiku. Najbolje bi bilo da Duchaaa otvori temu na taktičkom podforumu, ili napravi upis u SFM AM temi, pa da diskutujemo u detalje.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

parnivaljak пише:
daniloviccc пише:Nikako ne stajvljaj duboku odbranu, jer to jednostavno ne ide uz fudbal na posed.Najbolji primer su ti Barselonini stoperi koji dolaze do 60m, bekovi i mnogo vise, tako da iskljucivo visoka odbrambena linija, a mozes da stavis i ofsajd zamku, to vidi da li ti odgovara.
Otkud ti ideja da isključivo visoka odbrambena linija ide uz igru na posed!? To nije tačno.

Visoka linija pomaže da se održi pritisak na protivnika, da se ranije povrati lopta u posed, potom da se ne stvori rupa između štopera i veznih igrača, itd.

Ali u situacijama kada protivnik igra bunker, bez namere da napadne, a ekipa ima problem da slomije njihov otpor, logično je da se zadnja linija u određenoj meri pomeri unazad, kako bi se otvorio prostor za igru, i kako bi se protivnik barem malo izvukao.

Ista priča važi i za ono što si rekao vezano za širinu igre. Jeste logično da uža igra odgovara kratkim pasovima, ali isto tako je činjenica da šira igra otvara prostor, što je značajno upravo ekipama koje igraju visok posed lopte protiv protivnika koji igraju bunker.

Zbog toga, ne treba generalizovati. Isto važi i za counter/control tematiku. Najbolje bi bilo da Duchaaa otvori temu na taktičkom podforumu, ili napravi upis u SFM AM temi, pa da diskutujemo u detalje.
Jel sam ja tebi rekao da me ostavis na miru?Tvrdim da je sve sto sam rekao generalno tacno, naravno da postoji relativizacija, kao i u svemu drugom, ali je poenta u tome sto ti hoces samo da mi protivurecis.Jos jednom ti kazem, mani me se.Pozdrav
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Nemoj sebi davati previše na značaju.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

parnivaljak пише:Nemoj sebi davati previše na značaju.
Decko je lepo pitao, ja sam mu lepo dao svoje misljenje.Ti me posle citiras i namerno mi kontriras iako sam ti lepo rekao da samo zavrsili svaku pricu ja i ti.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

daniloviccc пише:Decko je lepo pitao, ja sam mu lepo dao svoje misljenje.
Ne. Ti nisi rekao "po mom mišljenju ...", već si rekao sledeće:
daniloviccc пише:vidim da igras na posed, i u tom slucaju stvljaj contol, stavi visoku odbrambenu liniju
daniloviccc пише:Nikako ne stajvljaj duboku odbranu, jer to jednostavno ne ide uz fudbal na posed.

Ti svoje mišljenje predstavljaš kao činjenicu. Što bi bilo okej da govoriš nešto što je tačno, ali nije okej, pošto govoriš nešto što je prosto netačno u opštem slučaju.

I to nema nikakve veze sa tobom lično, reagovao bih na to da je bilo kod drugi u pitanju. Tako da mani se tih priča kako ja tebi namerno kontriram, rekoh ti da ne daješ sebi na značaju, pošto si se već pokazao kao "kompetentan" za FM.
Корисников грб
Mihailo
First Team Coach
Поруке: 477
Придружен: 21 Јул 2013, 21:21
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од Mihailo »

Pozdrav momci, da li nego može da mi objasni pravila za MLS, ili ovde ili u PM? Hvala
Look, I'm not like a boss. I am the boss!
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Moj najveci uspeh u FM 2015 za sada :D p.s najbolja motivacija pobeda protiv Hrvata :D
Слика
Слика
Слика
Слика
lachbata
Assistant Manager
Поруке: 659
Придружен: 10 Сеп 2013, 18:38
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од lachbata »

Слика
Igramo drugar i ja online sezone, i prvi mec polufinale lige sampiona, 2-2 90+3 nejmar prolazi po boku centrira u srce kaznenog Fierro se sprema da sutne i sudija svira kraj?

Da li sam ja lud :D
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Sudija igrao X.
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

procitao sam da je za regene bitna drzava, odnosno ako se dobro secam ,,vaznost igre,, i popularnost fudbala u njoj, jel zna neko gde to moze da se vidi?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ovo misliš?

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/kvalitet-regena-pojedinih-regiona-vt11961.htm
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”